Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κινεζικη εκδοση εχω και τις ενημερώσεις εκτος οτι τις παίρνω ΟΤΑ κανονικότητα μου έρχονται και πολυ πιο πριν απο τις εκδόσεις του Γερμανικου G μοντελου. Οπως επισης και η 8 θα μου ερθει νωρίτερα. Μην γραφουμε ανακρίβειες.

 

Εγώ αναφέρθηκα στις διαφορές ανάμεσα στις χώρες στην ευρωπαϊκή version μιας και δεν είναι ίδιες για τις 5 χώρες που κυκλοφόρησε.

 

Με είδες να αναφέρω κινεζική version??

 

Μάθε να διαβάζεις πρώτα τι γράφει ο κάθε ένας και μετὰ μίλα.

 

Επόμενος άσε τα περί ανακριβείες για τον εαυτό σου.

 

Άντε μπράβο.

 

Η συντριπτική πλοιοψηφια άλλωστε την ευρωπαϊκή version έχουμε άρα όλα τα λεγόμενα μας σε όλο το νήμα από την αρχή έως τώρα αφορούν την G version.

 

Η κινεζική δεν με ενδιαφέρει και ούτε αφορούν θέμα συζήτησης στο παρόν νήμα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ αναφέρθηκα στις διαφορές ανάμεσα στις χώρες στην ευρωπαϊκή version μιας και δεν είναι ίδιες για τις 5 χώρες που κυκλοφόρησε.

 

Με είδες να αναφέρω κινεζική version??

 

Μάθε να διαβάζεις πρώτα τι γράφει ο κάθε ένας και μετὰ μίλα.

 

Επόμενος άσε τα περί ανακριβείες για τον εαυτό σου.

 

Άντε μπράβο.

 

Η συντριπτική πλοιοψηφια άλλωστε την ευρωπαϊκή version έχουμε άρα όλα τα λεγόμενα μας σε όλο το νήμα από την αρχή έως τώρα αφορούν την G version.

 

Η κινεζική δεν με ενδιαφέρει και ούτε αφορούν θέμα συζήτησης στο παρόν νήμα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

 

πρέπει να συνηθίσετε όλοι οι υπόλοιποι άλλων χωρών προέλευση συσκευής manual αναβάθμιση.

 

1ον.Εγω ξερω τι γραφω.

2ον. Χαλαρωσε δεν το εγραψα για να στην πω. Απο το πληκτρολόγιο ολοι τα ιδια και τα ιδια.

3ον. Απο που και ως που το θεμα ειναι μονο για G version? Δικη σου αποφαση ειναι αυτη;

4ον. Τα αντε μπραβο σε κανεναν αλλον εγω δεν σου μιλησα ετσι οκ παλικάρι μου;

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

πρέπει να συνηθίσετε όλοι οι υπόλοιποι άλλων χωρών προέλευση συσκευής manual αναβάθμιση.

 

 

 

1ον.Εγω ξερω τι γραφω.

 

2ον. Χαλαρωσε δεν το εγραψα για να στην πω. Απο το πληκτρολόγιο ολοι τα ιδια και τα ιδια.

 

3ον. Απο που και ως που το θεμα ειναι μονο για G version? Δικη σου αποφαση ειναι αυτη;

 

4ον. Τα αντε μπραβο σε κανεναν αλλον εγω δεν σου μιλησα ετσι οκ παλικάρι μου;

 

Διότι έτσι ισχύει.

Η αγγλική η γαλλική η ισπανική version δεν παίρνουν OTA στο βαθμό που παίρνει η γερμανική.

 

Άμα διαβάσεις τα νήματα στο xda θα δεις παρά πολλούς χρήστες να το αναφέρουν.

 

Και φυσικά το νήμα αυτό αφορά την ευρωπαϊκή version.

Στην Ευρώπη ζούμε και η συντριπτική πλοιοψηφια ευρωπαϊκή version έχουμε αγοράσει και πάνω σε αυτήν τοποθετουμαστε από την αρχή έως το τώρα.

 

Αυτό είναι γεγονός και δεν αλλάζει.

 

Ας ανοιχτή νεο νήμα που να αφορά την κινεζική version όπου θα συζητάτε ξεχωριστά για την συγκεκριμένη version.

 

Δεν θα τα κάνουμε σαλάτα εδώ μέσα και να γίνει ένα μπάχαλο για ελάχιστους με κινεζική version.

 

Διότι έτσι ουδείς θα βοηθηθεί στην ουσία σε οποίες απορίες έχει και θα γίνει ένα απίστευτο μπέρδεμα όπου άκρη δεν θα βγάζουμε.

 

ΥΓ:Μόνο που μου μιλησες περί ανακριβειες αποτελεί προσβλητικός χαρακτηρισμός προς το πρόσωπο μου για αυτό και τα μπράβο.

 

ΥΓ2:Άνοιξα ένα ξεχωριστό thread που να αφορά την κινεζική version για να μην τα μπλέκουμε στο παρόν νήμα.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=460673

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ανοίγω ένα ξεχωριστό νήμα για την κινεζική version A2017 έτσι ώστε να μην γίνεται μπέρδεμα με την αντίστοιχη ευρωπαϊκή A2017G μιας και αποτελούν ξεχωριστές συσκευές με πολλές διαφορές μεταξύ τους σε όλα τα επίπεδα hardware και software.

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμα παιδια, και μονο που διαβασα τα παραπανω, στενοχωρεθηκα πολυ.

Παναξια μελη και οι δυο σας, με τρομερη συνεισφορα στο φορουμ!

Πολυ κριμα, μια "παρεα" ειμαστε, να ανταλλασουμε πληροφοριες, εμπειριες και να ενημερωνουμε/ενημερωνομαστε.

Και να γραψουμε κατι λαθος, που ισως δεν ειναι λαθος απο "αλλη οπτικη γωνια", δεν χαθηκε ο κοσμος.

Αν θελετε, σβηστε παρακαλω τα παραπανω σχόλια και συνεχιζουμε ομορφα.

 

To gearbest στην περιγραφή του προϊόντος έλεγε ότι δεν υποστηρίζει NFC, και σε ερώτηση που έκανα στο support τους, λέγοντας τους ότι η ΖΤΕ λέει ότι το τηλέφωνο έχει NFC,,μου είπαν ότι θα θα ρωτήσουν τους τεχνικούς τους, και μετά από λίγες μέρες μου απάντησαν ότι δεν υποστηρίζει NFC.

Εε, οχι ρε φιλε, το gearbest βρηκες να ρωτησεις για επιμερους τεχνικα χαρακτηριστικααααα???

To gearbest ?!?!

Ημαρτον :p

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να γραφεις εσυ στο καινουριο σου νημα καλα θα κάνεις. Εγω εδω θα συνεχιζω να γραφω.Το σταματαω εδω. Καλημερα.

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

εμείς που έχουμε παραγγείλει απο GB και θα παραλάβουμε 2017G ξέρουμε με πoια γεύση έρχεται?

είναι εύκολο να γυρίσει σε γερμανική ή θα χρειαστεί ξεκλειδώματα bootloader κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να γραφεις εσυ στο καινουριο σου νημα καλα θα κάνεις. Εγω εδω θα συνεχιζω να γραφω.Το σταματαω εδω. Καλημερα.

 

Γράφε ελεύθερα αρκεί να μην προβαίνεις σε προσβλητικούς και απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς.

 

Εγώ δεν έχω κινεζική version για να γράφω όπως η δικιά σου συσκευή.

 

Εσυ μόνο να μην προσπαθείς να χαλάς το νήμα με off topic σχόλια που αφορούν μη G version.

 

Και να έχεις πάντα υπόψη ότι ότι αναφέρω εδώ αφορά την G version για να μην πεταχτείς πάλι με ανούσια σχόλια και βάζεις κινεζική version ως νόημα στα λεγόμενα μου.

 

 

εμείς που έχουμε παραγγείλει απο GB και θα παραλάβουμε 2017G ξέρουμε με πoια γεύση έρχεται?

είναι εύκολο να γυρίσει σε γερμανική ή θα χρειαστεί ξεκλειδώματα bootloader κλπ?

 

Και να φλασαρεις γερμανική δεν σημάνει ότι θα παίρνεις OTA σαν να είσαι γερμανική συσκευή.

Το έχουν επιχειρήσει πολλοί στο εξωτερικό και δεν λειτουργεί σαν γερμανική.

 

Άλλωστε παιχνιδάκι είναι η manual εγκατάσταση και OTA μην λάβετε δεν είναι λόγος προβληματισμού και ανησυχίας.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Γράφε ελεύθερα αρκεί να μην προβαίνεις σε προσβλητικούς και απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς.

 

Εγώ δεν έχω κινεζική version για να γράφω όπως η δικιά σου συσκευή.

 

Εσυ μόνο να μην προσπαθείς να χαλάς το νήμα με off topic σχόλια που αφορούν μη G version.

 

Και να έχεις πάντα υπόψη ότι ότι αναφέρω εδώ αφορά την G version για να μην πεταχτείς πάλι με ανούσια σχόλια και βάζεις κινεζική version ως νόημα στα λεγόμενα μου.

Χαλαω την διαθεση μου τσαμπα. Οκ καλημερα.

Edited by aloialone

FLASHTOOL P780 - TWRP P780

http://ul.to/9txmvih8

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 1 χρονο, το κινητο τα εφτυσε.

Ειπα να το κανω μια επανεκκινηση και αποφασισε οτι δεν θελει να ξανα ανοιξει. Ανοιγει μονο μεχρι το logo της ZTE και μετα σβηνει, αναβοσβηνοντας το κοκκινο led οπως οταν δεν εχει μπαταρια.

Επισης, σταματησε να φορτιζει. Οταν το συνδεω μου βγαζει το σημα της αδειας μπαταριας και παλι σβηνει χωρις να κανει τπτ.

Το μονο που δουλευει ειναι το recovery. Μπορω να το ανοιξω κανονικα με το key-combo και το κινητο φορτιζει κανονικα οταν ειμαι μεσα στο recovery.

Προσπαθησα να σπρωξω αλλη rom και με miflash ακομα, αλλα τζιφος. δεν επιασε τπτ.

Τωρα ψαχνω πως θα βγαλω ακρη με την εγγυηση. Το κινητο το αγορασα απο Aliexpres.

 

Εχει κανεις καμμια ιδεα με το RMA σε αυτη την περιπτωση? Να επικοινωνησω με τους δικους μας ή να μιλησω με κινα?

Link to comment
Share on other sites

Ειναι offtopic, αλλα μιας και δεν εχει ανοιξει ακομη θεμα και ισως το εκτιμησουν οι κατοχοι του axon 7 καθως ξερουν ηδη το κινητο, σημερα εβγαλε προσφορα το gb το μικρο του αδερφακι σε χρυσο,

ZTE Axon 7 Mini

στα €101,19 + μεταφορικα.

Το priority ειναι στα €18,66, αλλα αν παραγγελθουν 2 τεμ, πεφτει στα ~7,5 και στα 3 τεμ μηδενιζεται!

3/32 μνημη και πολυ πιο αργος επεξεργαστης (~35.000 antutu).

Παρολα αυτα, στην τιμη αυτη, με την γνωστη μας amoled και αυτα τα ηχεια, ειναι πειρασμος :)

 

https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_1096515.html?wid=4&utm_source=mail_api&utm_medium=mail&utm_campaign=GB_regular_active_171127_151177465&eo=8KTCqX8Z1qF9nsNL

(αναγκαστικα βαζω ολο το λινκ με τυχον referral απο το email που ελαβα, ειδαλλως δειχνει 113€).

Πιστευω θα ξεπουλησει γρηγορα και μετα θα εξαφανιστει απο το στοκ σε αυτην την τιμη, οπως εγινε με τον μεγαλο αδερφο του.

 

edit: Ανοιξα τωρα θεμα ξεχωριστο για να τα λεμε εκει οσοι το παρουμε, μιας και ειδα οτι εχει βγει 7.1.1 και γι'αυτο, ενω ερχεται με 6αρα.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7406295

Edited by nek4d
Link to comment
Share on other sites

Με το κατάστημα αγοράς πρέπει να μιλήσεις.

Δοκίμασε βέβαια πρωτα Ελλάδα στην procordia αν κάνουν την εξαίρεση και σε εξυπηρετησουν,χλωμό αλλά δεν χάνεις κάτι.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Και να φλασαρεις γερμανική δεν σημάνει ότι θα παίρνεις OTA σαν να είσαι γερμανική συσκευή.

Το έχουν επιχειρήσει πολλοί στο εξωτερικό και δεν λειτουργεί σαν γερμανική.

 

Άλλωστε παιχνιδάκι είναι η manual εγκατάσταση και OTA μην λάβετε δεν είναι λόγος προβληματισμού και ανησυχίας.

 

Επειδή έχω διαβάσει αρκετά το γερμανικό φόρουμ, απ' ότι κατάλαβα δεν υπάρχει καμία διαφορά ανάμεσα στα γερμανικά μοντέλα και τα υπόλοιπα. Όλα τα A2017G είναι ίδια. Απλά έχουν μια βάση δεδομένων με τα IMEI των συσκευών που εισάχθηκαν επίσημα σε κάθε αγορά και με βάση αυτή δίνουν τα ανάλογα OTA updates.

 

Τώρα για ποιο λόγο δίνουν στους γερμανούς πριν τους υπόλοιπους, μόνο αυτοί ξέρουν. Όπως επίσης μόνο αυτοί ξέρουν γιατί τη B11 τη δίνανε μόνο στους ισπανούς για παράδειγμα.

 

Από αναφορές παιδιών που παρέλαβαν ήδη από την προσφορά της Gearbest στην Αγγλία πάντως, η συσκευή είναι όντως η A2017G. Απλά το IMEI της δεν είναι δηλωμένο σαν γερμανική εισαγωγή οπότε παίρνει χειροκίνητα updates όπως και όλα τα υπόλοιπα.

Edited by Stejo
Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω διαβάσει αρκετά το γερμανικό φόρουμ, απ' ότι κατάλαβα δεν υπάρχει καμία διαφορά ανάμεσα στα γερμανικά μοντέλα και τα υπόλοιπα. Όλα τα A2017G είναι ίδια. Απλά έχουν μια βάση δεδομένων με τα IMEI των συσκευών που εισάχθηκαν επίσημα σε κάθε αγορά και με βάση αυτή δίνουν τα ανάλογα OTA updates.

 

Τώρα για ποιο λόγο δίνουν στους γερμανούς πριν τους υπόλοιπους, μόνο αυτοί ξέρουν. Όπως επίσης μόνο αυτοί ξέρουν γιατί τη B11 τη δίνανε μόνο στους ισπανούς για παράδειγμα.

 

Από αναφορές παιδιών που παρέλαβαν ήδη από την προσφορά της Gearbest στην Αγγλία πάντως, η συσκευή είναι όντως η A2017G. Απλά το IMEI της δεν είναι δηλωμένο σαν γερμανική εισαγωγή οπότε παίρνει χειροκίνητα updates όπως και όλα τα υπόλοιπα.

 

Ακριβώς έτσι διότι και εγώ παρακολουθώ συχνά πυκνά στο γερμανικό forum της ZTE και το ίδιο συμπέρασμα είχα βγάλει.

Όπως και την B06 N version έδωσαν OTA μόνο σε Ισπανούς.

Και πχ η γερμανική από την B05 πήγε ΟΤΑ κατευθειαν στην B08.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειχα κανει παραγγελια στισ 21 του μηνος. Μιας και ακομη μου γραφει processing τουσ εστειλα μηνυμα και μου απάντησαν αυτό :

Remaining items (Not available currently):

Estimated Dispatch Time 09-Dec-17. Options Wait or Exchange

Ειναι κανενας αλλος που παρηγγειλε εκεινες τις μερες? τι κανουμε τωρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειχα κανει παραγγελια στισ 21 του μηνος. Μιας και ακομη μου γραφει processing τουσ εστειλα μηνυμα και μου απάντησαν αυτό :

Remaining items (Not available currently):

Estimated Dispatch Time 09-Dec-17. Options Wait or Exchange

Ειναι κανενας αλλος που παρηγγειλε εκεινες τις μερες? τι κανουμε τωρα

 

Αδερφέ λίγο αργά την έβαλες την παραγγελία δυστυχώς. Αυτή τη στιγμή στο site το δείχνουν discontinued. Άγνωστο αν θα έχουν ξανά παραλαβή στοκ.

 

Το ότι σου δώσαν συγκεκριμένη εκτιμώμενη ημερομηνία αποστολής είναι θετικό, αλλά δεν αποτελεί και εγγύηση. Αν δεν το βιάζεσαι και μπορείς να περιμένεις ένα 10ήμερο, κάνε λίγο υπομονή γιατί ήταν όντως εξαιρετική προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, ειχα κανει παραγγελια στισ 21 του μηνος. Μιας και ακομη μου γραφει processing τουσ εστειλα μηνυμα και μου απάντησαν αυτό :

Remaining items (Not available currently):

Estimated Dispatch Time 09-Dec-17. Options Wait or Exchange

Ειναι κανενας αλλος που παρηγγειλε εκεινες τις μερες? τι κανουμε τωρα

 

Εγώ έκανα την παραγγελία στις 23/11 και στις 24 την έστειλαν, ίσως βέβαια να παίζει ρόλο και το χρώμα, εγώ παρήγγειλα το χρυσό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Customer data received Southhall από 20/11...Ξέρει κανείς πόσο περίπου θα τραβήξει ακόμα; Έκανα παραγγελία 31/10... Επίσης έχει βρει κανείς κανένα tempered glass της προκοπής; Ξέρω ότι υπάρχει θέμα με την curved screen αλλά αυτά που αφήνουν μεγάλο κενό δε μου αρέσουν. Έχει δοκιμάσει κανείς nano-liquid protector;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Customer data received Southhall από 20/11...Ξέρει κανείς πόσο περίπου θα τραβήξει ακόμα; Έκανα παραγγελία 31/10... Επίσης έχει βρει κανείς κανένα tempered glass της προκοπής; Ξέρω ότι υπάρχει θέμα με την curved screen αλλά αυτά που αφήνουν μεγάλο κενό δε μου αρέσουν. Έχει δοκιμάσει κανείς nano-liquid protector;

 

Αν πάνε όλα καλά, από τις 20/11 θέλει καμιά 15αρια μέρες για το επόμενο τσεκάρισμα. Ημερολογιακές, όχι εργάσιμες. Υπομονή !!!!

Τουλάχιστον τα ζόρια είναι μέχρι το πρώτο τσεκάρισμα, από 'κει και πέρα το βλέπεις να κινείται γρήγορα. Με το καλό να σου έρθει.

Υ.Γ. Βάλε το 1550 πριν το tracking number σου και παρακολούθησέ το από εδώ http://www.dpd.co.uk/service/. Ενημερώνεται πιο γρήγορα απ' τα υπόλοιπα.

Link to comment
Share on other sites

Αν πάνε όλα καλά, από τις 20/11 θέλει καμιά 15αρια μέρες για το επόμενο τσεκάρισμα. Ημερολογιακές, όχι εργάσιμες. Υπομονή !!!!

Τουλάχιστον τα ζόρια είναι μέχρι το πρώτο τσεκάρισμα, από 'κει και πέρα το βλέπεις να κινείται γρήγορα. Με το καλό να σου έρθει.

Υ.Γ. Βάλε το 1550 πριν το tracking number σου και παρακολούθησέ το από εδώ http://www.dpd.co.uk/service/. Ενημερώνεται πιο γρήγορα απ' τα υπόλοιπα.

 

Οκ. Ευχαριστώ. Ελπίζω να προλάβω να το παραλάβω πριν τα Χριστούγεννα...

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Ευχαριστώ. Ελπίζω να προλάβω να το παραλάβω πριν τα Χριστούγεννα...

 

 

Στην Ελλαδα ο ΑηΒασιλης παραδοσιακα φερνει δωρα την πρωτοχρονια οποτε εχεις περισσοτερες πιθανοτητες.

 

:lol:

 

 

Εχει παραλαβει κανεις απο τους εσχατους αγοραστες ? Μεσω eu priority.

Link to comment
Share on other sites

Όχι είναι νωρίς ακόμη.Εγώ έκανα την παραγγελία 23/11, την στείλανε 24/11. Ένα χιαομι που στείλανε 12/11 εχθές 1/12 έφτασε Αγγλία και λογικά θα το παραλάβω μέχρι την ερχόμενη Παρασκευή 8/12.
Link to comment
Share on other sites

παιδες καλησπερα...σημερα παρελαβα ενα axon 7 ολοκαινουργιο απο διπλανο φορουμ..η συσκευη ειναι αγορασμενη απο ισπανια...το ανοιξα και μου εβγαλε ενα update(mi favor 4.0 zte a2017gv1.0.0b11)..εγκατεστησα κανονικα το firmware αλλα μετα δε μου βγαζει αλλο...απλα για επιβεβαιωση τα βηματα μου ειναι τα εξης?

κατεβαζω απο εδω το 1.2.0B05,το περναω στο κινητο και το κανω απο μεσα αναβαθμιση?ευχαριστω

 

http://www.ztedevice.com/support/detail?id=1170789A90BA42E18B3364B80C7F5A26

 

η αληθεια παντως ειναι οτι εχω μπερδευτει λιγακι..διαβαζω για την b08 αλλα δεν υπαρχει στο σαιτ της zte..αυτη ειναι η τελευταια εκδοση? η οποια θα ερθει αμα περασω χειροκινητα την b05? η b05 δε μπορει να ερθει με ota?

Edited by Guest 26
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...