Jump to content

ZTE Axon 7


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Το τελευταίο διάστημα αντιμετωπίζω κάποια θέματα.

Συγκεκριμένα κάνει πολλές αποσυνδέσεις το Bluetooth σε καθημερινή βάση και επίσης στα καλά καθούμενα χάνεται ο ήχος κατά την πίεση των πλήκτρων.

Πραγματοποίησα την αναβάθμιση σε B10 αλλά συνεχίζονται τα προβλήματα.

Έχει κάποια άλλος παρόμοια προβλήματα;

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους!

Το τελευταίο διάστημα αντιμετωπίζω κάποια θέματα.

Συγκεκριμένα κάνει πολλές αποσυνδέσεις το Bluetooth σε καθημερινή βάση και επίσης στα καλά καθούμενα χάνεται ο ήχος κατά την πίεση των πλήκτρων.

Πραγματοποίησα την αναβάθμιση σε B10 αλλά συνεχίζονται τα προβλήματα.

Έχει κάποια άλλος παρόμοια προβλήματα;

Όχι κανένα θέμα με μπλε δόντι.

Και έχω 3 διαφορετικά bluetooth ακουστικά Sony sbh 20/80 και LG Tone Platinum 1100) και smartwatch και ολα ρολόι κυλούν σχεδόν ενα 12ωρο ημερησίως συνδεδεμένα με κινητό.

Και πριν και μετά την 10 ουδέποτε θέμα είχα.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι κανένα θέμα με μπλε δόντι.

Και έχω 3 διαφορετικά bluetooth ακουστικά Sony sbh 20/80 και LG Tone Platinum 1100) και smartwatch και ολα ρολόι κυλούν σχεδόν ενα 12ωρο ημερησίως συνδεδεμένα με κινητό.

Και πριν και μετά την 10 ουδέποτε θέμα είχα.

 

Δεν ξέρω αν είναι κάποια εφαρμογή που προκαλεί τα προβλήματα.

Τεσπα αναμονή για την nougat μήπως και λυθούν!

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι κάποια εφαρμογή που προκαλεί τα προβλήματα.

Τεσπα αναμονή για την nougat μήπως και λυθούν!

Χλωμο το κοβω εφαρμογη να δημιουργει θεμα.

Εμένα η απρόσκοπτη λειτουργια του bluetooth ειναι απο τα βασικά της οποιας συσκευής μου και εως τωρα δεν εχω αντιμετωπισει θέματα και με προηγούμενες συσκευές μου.

Μονο με το gear s3 smartwatch ειχα θέμα με συνεχείς αποσυνδέσεις για αυτο και το έδωσα σαν το μοναδικό περιστατικό τελευταία έτη που αντιμετώπισα με μπλε δοντι θεμα.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Χλωμο το κοβω εφαρμογη να δημιουργει θεμα.

Εμένα η απρόσκοπτη λειτουργια του bluetooth ειναι απο τα βασικά της οποιας συσκευής μου και εως τωρα δεν εχω αντιμετωπισει θέματα και με προηγούμενες συσκευές μου.

Μονο με το gear s3 smartwatch ειχα θέμα με συνεχείς αποσυνδέσεις για αυτο και το έδωσα σαν το μοναδικό περιστατικό τελευταία έτη που αντιμετώπισα με μπλε δοντι θεμα.

 

Alex λες να φταιει το Gear s2;

Δεν αντιμετωπίζα πριν πρόβλημα με κανένα αλλό κινητό (S7 Edge - Lg g5 - Xiaomi Mi 5)

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Alex λες να φταιει το Gear s2;

 

Δεν αντιμετωπίζα πριν πρόβλημα με κανένα αλλό κινητό (S7 Edge - Lg g5 - Xiaomi Mi 5)

 

 

Τώρα που το ανέφερες ότι το έχεις πολύ πολύ πιθανό.

Δοκίμασε 2-3 ημέρες να μην το συνδέσεις με το κινητό και δες.

Έμενε με τρέλανε στις αποσυνδέσεις 1 μήνα το classic και 1 μήνα το Frontier.

 

Δοκίμασα και το Frontier μήπως έκατσα σε ελλατωματικο στο classic αλλά τα ίδια και έτσι το σούταρα και το δεύτερο.

 

Σε 7 Edge σε γνωστό που το δοκίμασε δεν είχε θέμα άρα κάποια ασυμβατότητα με εμένα ήταν.

 

Γενικά τα gear s είναι απολυτα συμβατά με κινητα/αξεσουάρ Samsung και οπουδήποτε άλλου είναι ότι ψιλό προβληματική η λειτουργία η limited η ακόμα χειρότερα αποσυνδέσεις Bluetooth που είναι αρκετά σύνηθες.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες disable το smart power?

 

Ναι το έχω απενεργοποιήσει το smart power.

Θα δοκιμάσω την πρόταση του Alex.

iMac 27 - MacBook Pro - iPad Pro 12.9 - Iphone 11 pro max
Link to comment
Share on other sites

Σε ορισμένες κλήσεις ακουω ενα "κλατς κλατς" απο το ηχειο... Δεν διακόπτεται η κλήση, ούτε το κάνει πάντα... Οταν παιζει μουσικη δεν κάνει αυτα τα "κλατς". Ξέρει κανείς για τι πρόκειται;
Link to comment
Share on other sites

Σε ορισμένες κλήσεις ακουω ενα "κλατς κλατς" απο το ηχειο... Δεν διακόπτεται η κλήση, ούτε το κάνει πάντα... Οταν παιζει μουσικη δεν κάνει αυτα τα "κλατς". Ξέρει κανείς για τι πρόκειται;

 

Σχεδόν αποκλειστικά χρησιμοποιώ Bluetooth ακουστικά για κλήσεις και ο ήχος δυνατός και πεντακάθαρος.

 

1-2 φορές που έτυχε να μιλήσω από το κινητό δεν παρατήρησα κάτι αξιοπερίεργο.

 

Μήπως έχει σχέση με τον πάροχο σου η και το σήμα η και την κάρτα sim;

Στο έκανε από την αρχή η πιο μετέπειτα.(αν το δεύτερο παίζει να έχει θέμα ηχείο της συσκευής σου και ίσως να χρειαστείς service)

 

Στο κάνει σε κάποιο συγκεκριμένο σημείο που βρίσκεσαι και πραγματοποιείς κλήση η οπουδήποτε;;

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν αποκλειστικά χρησιμοποιώ Bluetooth ακουστικά για κλήσεις και ο ήχος δυνατός και πεντακάθαρος.

 

1-2 φορές που έτυχε να μιλήσω από το κινητό δεν παρατήρησα κάτι αξιοπερίεργο.

 

Μήπως έχει σχέση με τον πάροχο σου η και το σήμα η και την κάρτα sim;

Στο έκανε από την αρχή η πιο μετέπειτα.(αν το δεύτερο παίζει να έχει θέμα ηχείο της συσκευής σου και ίσως να χρειαστείς service)

 

Στο κάνει σε κάποιο συγκεκριμένο σημείο που βρίσκεσαι και πραγματοποιείς κλήση η οπουδήποτε;;

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

 

 

Στις κλήσεις μέσω viber δεν το κάνει, ειμαι μεσω wind, και την καρτα την αλλαξα πριν απο μια εβδομάδα. Οταν βαζω μουσικη δεν το ακουω αυτο. Το κάνει σε διαφορετικά μέρη... Οχι συνέχεια... Ειμαι τωρα σε Β10 και το εκανε και σε Β06,Β08.

 

Δε βγαζω άκρη ή κανα conflict είναι ή εχουμε hardware πρόβλημα. Απλα σκεφτομαι οτι αν ηταν το ακουστικο θα το έκανε και οταν επαιζε μουσική ή στο Viber. Ισως η κεραία του; Δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

Στις κλήσεις μέσω viber δεν το κάνει, ειμαι μεσω wind, και την καρτα την αλλαξα πριν απο μια εβδομάδα. Οταν βαζω μουσικη δεν το ακουω αυτο. Το κάνει σε διαφορετικά μέρη... Οχι συνέχεια... Ειμαι τωρα σε Β10 και το εκανε και σε Β06,Β08.

 

Δε βγαζω άκρη ή κανα conflict είναι ή εχουμε hardware πρόβλημα. Απλα σκεφτομαι οτι αν ηταν το ακουστικο θα το έκανε και οταν επαιζε μουσική ή στο Viber. Ισως η κεραία του; Δεν ξερω...

 

Αν επιμένει η χειροτερέψει η σε ενοχλεί τότε η μόνη λύση δυστυχως είναι service,παίζει και το σενάριο της κεραίας του κινητού όπως ανέφερες να έχει πιθανό θέμα.

 

Τελευταία εσχάτη λύση πριν το service είναι hard reset εκτός αν ήδη το δοκίμασες και βελτίωση δεν είδες.

 

Το παρακολουθείς και βλέπεις και ανάλογα κινείσαι.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σε 2 bluetooth, ο ηχος ειναι χαμηλοτερος σε ενταση απο το προηγουμενο asus zen 2, με αποτελεσμα να ζοριζομαι να ακουσω αν υπαρχει λιγος θορυβος μαζι, κατι που δεν συνεβαινε στο asus... Θα δω στην πορεια και με 3ο ακουστικο.

Κανα νεο για το 7 update?

Link to comment
Share on other sites

Έως τέλη πρώτου τριμήνου ανέφερε η ZTE Γερμανίας και αφού Φλεβάρης έφυγε πάμε για εντός Μάρτιου διάθεση Nougat.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ, αφου ειναι δρομολογημενο και ειναι θεμα χρονου, ας κανουμε υπομονη :-)

Ακομη ενας λογος για το 7αρι και αναφορικα με την χαμηλη ενταση που ανεφερα πριν στο bluetooth:

Στο review του gsmarena αναφερει για χαμηλη ενταση απο το ακουστικο και γραφει καποιος χρηστης:

"

Yes it is true model A2017G has its volume locked becouse of EU regulations. The US models are beyond louder. In the review here by gsmarena they clearly had a EU model.

However it is said that a Nougat update will bring a fix to this issue.

"

Link to comment
Share on other sites

Αν επιμένει η χειροτερέψει η σε ενοχλεί τότε η μόνη λύση δυστυχως είναι service,παίζει και το σενάριο της κεραίας του κινητού όπως ανέφερες να έχει πιθανό θέμα.

 

Τελευταία εσχάτη λύση πριν το service είναι hard reset εκτός αν ήδη το δοκίμασες και βελτίωση δεν είδες.

 

Το παρακολουθείς και βλέπεις και ανάλογα κινείσαι.

 

Εγινε hard reset, εδω και κατι μέρες και δίχνει να εφτιαξε . Θα το παρακολουθησω... :)

 

ΟΚ, αφου ειναι δρομολογημενο και ειναι θεμα χρονου, ας κανουμε υπομονη :-)

Ακομη ενας λογος για το 7αρι και αναφορικα με την χαμηλη ενταση που ανεφερα πριν στο bluetooth:

Στο review του gsmarena αναφερει για χαμηλη ενταση απο το ακουστικο και γραφει καποιος χρηστης:

"

Yes it is true model A2017G has its volume locked becouse of EU regulations. The US models are beyond louder. In the review here by gsmarena they clearly had a EU model.

However it is said that a Nougat update will bring a fix to this issue.

 

Τοσο μεγαλο hype για την ακουστικοτητα της συσκευης και στο τελος...

Edited by casperino99
Link to comment
Share on other sites

Εγινε hard reset, εδω και κατι μέρες και δίχνει να εφτιαξε . Θα το παρακολουθησω... :)

 

 

 

Τοσο μεγαλο hype για την ακουστικοτητα της συσκευης

 

----- προσθήκη μηνύματος 54 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι διαφορά έχει η έκδοση Α2017

Link to comment
Share on other sites

Τι διαφορά έχει η έκδοση Α2017

Η Α2017 είναι η κινεζική version της συσκευής.

Δεν έχεις εγγύηση

Δεν υποστηρίζει 800αρα μπάντα(LTE 20)

Έρχεται με κινεζική rom out of the box.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα ενα μεταχειρισμενο εκδοση Α2017G θα εχει την 800αρα για wind?

 

Εφόσον είναι η G version σαφώς θα την έχει την 800αρα.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

ερχεται και η nougat 7.1.1. Ηδη το roll-out ξεκινησε για Κινα, λογικα θα ακολουθησει η Ευρωπαικη εκδοση οπου θα παει κατευθειαν (?) εκει.
Link to comment
Share on other sites

ερχεται και η nougat 7.1.1. Ηδη το roll-out ξεκινησε για Κινα, λογικα θα ακολουθησει η Ευρωπαικη εκδοση οπου θα παει κατευθειαν (?) εκει.

 

Για να δούμε,προβλέπεται καυτός Μάρτιος:p

Εδώ που φτάσαμε ελπίζω και θα έπρεπε την 7.1.1 δώσει στην Ευρώπη,αλλά η διαίσθηση μου λέει την 7 θα πάρουμε όπως Αμερική πριν 1 μήνα και 7.1.1 προς το τέλος της άνοιξης.

 

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το απόγευμα ξεκίνησε η επίσημη διάθεση του Nougat 7.0 για την ευρωπαϊκή έκδοση του Axon 7. Η διάθεση αναοινώθηκε επίσημα στο γερμανικό φόρουμ της ZTE.

http://www.ztemobile.de/forums/reply/4847/

Βασική προϋπόθεση είναι να διαθέτει η συσκευή το Marshmallow (6.0) Version 10B.

Όλες τις εκδόσεις μπορεί να τις βρεις κανείς εδώ:

http://www.ztemobile.de/support/downloads/?product_id=2100#

 

Επειδή η ζήτηση από τα πρώτα λεπτά ήταν μεγάλη ανακοίνωσαν ότι την κόβουν προσωρινά και θα το ανοίξουν αύριο. Κάποιοι χρήστες πρόλαβαν και κατέβασαν το νέο update.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Axon 7 (A2017)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...