Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εβαλα την τελευταια CN-28S PURE_EUI_V5 25.02.2018 του Χρηστου με εντελως καθαρη εγκατασταση...πολυ ωραια και τρεχει εξαιρετικα μεχρι στιγμης...παρατηρησα μονο οτι κολλαει η μπροστινη καμερα στις βιντεοκλησεις ... viber,messenger κλπ... Χρηστο τσεκαρε το...

 

EDIT: Περασα το tele_v41_camera_fix.zip που βρισκεται στην πρωτη σελιδα και το προβλημα φαινεται πως διορθωθηκε...

Edited by geosoho
Link to comment
Share on other sites

εβαλα την τελευταια CN-28S PURE_EUI_V5 25.02.2018 του Χρηστου με εντελως καθαρη εγκατασταση...πολυ ωραια και τρεχει εξαιρετικα μεχρι στιγμης...παρατηρησα μονο οτι κολλαει η μπροστινη καμερα στις βιντεοκλησεις ... viber,messenger κλπ... Χρηστο τσεκαρε το...

 

EDIT: Περασα το tele_v41_camera_fix.zip που βρισκεται στην πρωτη σελιδα και το προβλημα φαινεται πως διορθωθηκε...

 

Αν και είχα άλλη ρομ επάνω και έστηνα με έκανες να την βάλω πάλι επάνω καθαρή εγκατάσταση να δω. Κανονικά δουλεύει και WhatsApp και Viber και Skype χωρίς κολλήματα και έπαθα πλάκα με την καθαρότητα της κάμερας... Εσύ τώρα βέβαια με αυτό που έκανες δεν έχεις cam2api και πλέον έχεις build prop 23s. Πήγαινε και βάλε στην pureEui5 το δικό της fix cam2api disable. Αν έχεις προβλήματα.

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην νέα oreo 8.1 aicp υπάρχει fix για το focus?αυτό που υπάρχει στην πρώτη σελίδα δουλεύει μεν αλλά μου κάνει κολλήματα στην κουρτίνα εφαρμογών.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

AEX Pie-9
Link to comment
Share on other sites

EUI 125 THEMES PACKAGE FOR V5 PURE EUI and V11c

https://mega.nz/#!xLAnhaKb!1bF0R0O-GKShgIJxgVaomGZD4VqgAwfm0JyURYJLNGc

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

EUI 125 THEMES PACKAGE FOR V5 PURE EUI and V11c

https://mega.nz/#!xLAnhaKb!1bF0R0O-GKShgIJxgVaomGZD4VqgAwfm0JyURYJLNGc

Θέλει decryption key. ok είναι τώρα.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

EUI 125 THEMES PACKAGE FOR V5 PURE EUI and V11c

https://mega.nz/#!xLAnhaKb!1bF0R0O-GKShgIJxgVaomGZD4VqgAwfm0JyURYJLNGc

 

Το εκανα install apo twrp ολα οκ! Αλλα που τα βρισκουμε? Χαχα :P Δε τ βλεπω πουθενα!

Link to comment
Share on other sites

Αν και είχα άλλη ρομ επάνω και έστηνα με έκανες να την βάλω πάλι επάνω καθαρή εγκατάσταση να δω. Κανονικά δουλεύει και WhatsApp και Viber και Skype χωρίς κολλήματα και έπαθα πλάκα με την καθαρότητα της κάμερας... Εσύ τώρα βέβαια με αυτό που έκανες δεν έχεις cam2api και πλέον έχεις build prop 23s. Πήγαινε και βάλε στην pureEui5 το δικό της fix cam2api disable. Αν έχεις προβλήματα.

Χρηστο εβαλα το fix που εδωσες κ ολα ειναι τζαμι... προσωπικα θεωρω αριστουργημα την pureEui5 που εφτιαξες.. ολα κυλανε αψογα!!!

Link to comment
Share on other sites

CN-28S PURE_EUI_V5 25.02.2018

 

 

- Does not include the advanced apps and settings from V11 for better battery

 

Αυτο με μπερδεψε λιγο. Το οτι δεν υπαρχουν οι εφαρμογες σημαινει οτι θα εχει καλυτερη μπαταρια ή λειπουν τα προγραμματα και οι ρυθμισεις οποτε δεν θα εχει βελτιωμενη μπαταρια;

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με μπερδεψε λιγο. Το οτι δεν υπαρχουν οι εφαρμογες σημαινει οτι θα εχει καλυτερη μπαταρια ή λειπουν τα προγραμματα και οι ρυθμισεις οποτε δεν θα εχει βελτιωμενη μπαταρια;
Το δεύτερο.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με μπερδεψε λιγο. Το οτι δεν υπαρχουν οι εφαρμογες σημαινει οτι θα εχει καλυτερη μπαταρια ή λειπουν τα προγραμματα και οι ρυθμισεις οποτε δεν θα εχει βελτιωμενη μπαταρια;

 

Φυσικό είναι όταν λείπουν αρκετές πρόσθετες εφαρμογές που βάζει ο προγραμματιστής 3ξτρα να τρέχουν από πίσω μπορεί να σου προσφέρουν πρόσθετες λειτουργίες αλλά πάντα θα τραβάνε μπαταρία και μνήμη στο παρασκήνιο οπότε χωρίς αυτές δλδ με τις μαμά και τις ελάχιστες δυνατές θα έχεις καλύτερη μπαταρία πάντα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ακόμη ένα 820, πέρασα το TWRP 3.02 το πρώτο με την γνωστή διαδικασία, πέρασα ρομ flyme και miui, αλλά μου βγάζει πρόβλημα στο να περάσω την νεότερη έκδοση 3.1ΧΧ + για να πάω σε nougat η σε oreo, ποιο TWRP κάθεται μετά την πρώτη εγκατάσταση?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα install apo twrp ολα οκ! Αλλα που τα βρισκουμε? Χαχα :P Δε τ βλεπω πουθενα!

 

Βάζεις τον μαμά Launcher ως επιλεγμένο πατάς επάνω στην οθόνη παρατεταμένα πατάς στο θέματα και τα βλέπεις όλα σιγά σιγά γιατί είναι πολλά και αργεί να τα διαβάσει. Επιλέγεις όποιο θες πατάς επάνω και αλλάζει.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα ακόμη ένα 820, πέρασα το TWRP 3.02 το πρώτο με την γνωστή διαδικασία, πέρασα ρομ flyme και miui, αλλά μου βγάζει πρόβλημα στο να περάσω την νεότερη έκδοση 3.1ΧΧ + για να πάω σε nougat η σε oreo, ποιο TWRP κάθεται μετά την πρώτη εγκατάσταση?

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φλασαρεις το τελευταίο 3.2.1-1 σαν απλό ζιπ

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Στην 28s v11c στην εφαρμογή της alpha bank όταν πάω να περάσω fingerprint μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται από αυτή τη συσκευή ενώ η ίδια εφαρμογή στην aicp 8.1 δούλευε κανονικά.Αυτο μου το κανει μονο στην εφαρμογή της alpha bank.Στην εφαρμογη της πειραιως και της εθνικής δουλευει κανονικα.Σας το κανει και εσάς αυτό ή κάνω κάτι εγώ λάθος?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στην νέα oreo 8.1 aicp υπάρχει fix για το focus?αυτό που υπάρχει στην πρώτη σελίδα δουλεύει μεν αλλά μου κάνει κολλήματα στην κουρτίνα εφαρμογών.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έβγαλε σήμερα καινούρια έκδοση και fix.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!

ειμαι με την RR 5.8.5 νομιζω (δεν ειναι αυτη του crisbal) και αναρωτιεμαι αν υπαρχει πιθανοτητα να φταιει η ροομ που εχω προβληματα με ενα android smartwatch που παρελαβα χθες και με παιδευει με αποσυνδεσεις και δεν εχω ολες τις ειδοποιησεις. επειδη ηθελα να βαλω ειτε την 28s v11 ειτε την 28s pure eui v5 ελπιζω να ειναι καλυτερα τα πραγματα και με το ρολοι σε αυτες.

μπορει να υπαρχει "ασυμβατοτητα" αυτης της ρομ με το ρολοι και μια αλλη να συνεργαζεται καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κάποια πρόταση για απροβλημάτιστη ρομ όσον αφορά το bluetooth;

Έχω βαρεθεί να μην με ακούνε μετά από ελάχιστο χρόνο συνομιλίας (εγώ τους ακούω κανονικά). Όταν το χρησιμοποιώ για ν' ακούσω μουσική δεν έχω πρόβλημα παίζουν μια χαρά για ώρες.

OnePlus 5T
Link to comment
Share on other sites

Φυσικό είναι όταν λείπουν αρκετές πρόσθετες εφαρμογές που βάζει ο προγραμματιστής 3ξτρα να τρέχουν από πίσω μπορεί να σου προσφέρουν πρόσθετες λειτουργίες αλλά πάντα θα τραβάνε μπαταρία και μνήμη στο παρασκήνιο οπότε χωρίς αυτές δλδ με τις μαμά και τις ελάχιστες δυνατές θα έχεις καλύτερη μπαταρία πάντα.

 

Ok, φχαριστω για τη διευκρινηση..! Θα την περασω το βραδυ σαν δευτερη rom για αρχη

 

Κι ακομη κατι. Ποιο modem προτεινετε γι' αυτη τη rom; Ειμαι λιγο πιο εξω απο Κοζανη και μ' εχει τσακισει στις αποσυνδεσεις το 3g. 4g ουτε για πλακα. Ασταθεια στο full.

Edited by zombie_wireless
Link to comment
Share on other sites

Latest AICP OREO 28.02.2018

https://drive.google.com/file/d/1lIbK9zFYnGwK2Wkh5h09xfCrOKO7c7s3/view

 

CDLA works in calls for me now.

Some audio changes. Please test.

Updated to latest AICP/Laos sources.

Flash still doesnt work

USB tether may or may not work.

 

Focus fix kernel

https://drive.google.com/open?id=1kJlRTXm9jvvho5F9f34SZnfk6GpInLvv

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα στην καινούρια pureeui η gcamera μου βγάζει εκείνη τη μωβ χαλασμένο εικόνα

Κλείσε το HDR+ υποστηρίζεται μόνο σε Ν και OREO

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Στην 28s v11c στην εφαρμογή της alpha bank όταν πάω να περάσω fingerprint μου λέει ότι δεν υποστηρίζεται από αυτή τη συσκευή ενώ η ίδια εφαρμογή στην aicp 8.1 δούλευε κανονικά.Αυτο μου το κανει μονο στην εφαρμογή της alpha bank.Στην εφαρμογη της πειραιως και της εθνικής δουλευει κανονικα.Σας το κανει και εσάς αυτό ή κάνω κάτι εγώ λάθος?

 

Δοκίμασε να την βάλεις hide store Magisk

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κάποια πρόταση για απροβλημάτιστη ρομ όσον αφορά το bluetooth;

Έχω βαρεθεί να μην με ακούνε μετά από ελάχιστο χρόνο συνομιλίας (εγώ τους ακούω κανονικά). Όταν το χρησιμοποιώ για ν' ακούσω μουσική δεν έχω πρόβλημα παίζουν μια χαρά για ώρες.

Η 28s V11c του Chris είναι γενικά απροβλημάτιστη.
Link to comment
Share on other sites

Η 28s V11c του Chris είναι γενικά απροβλημάτιστη.

 

Η. V12 ακόμα καλύτερη...:lol:

Σε λίγες μέρες....

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Βάζεις τον μαμά Launcher ως επιλεγμένο πατάς επάνω στην οθόνη παρατεταμένα πατάς στο θέματα και τα βλέπεις όλα σιγά σιγά γιατί είναι πολλά και αργεί να τα διαβάσει. Επιλέγεις όποιο θες πατάς επάνω και αλλάζει.

Αυτο εκανα απτη πρώτη στιγμη αλλα οπως και τωρα δεν τ εμφανίζει Cris! To αφησα κανα 5λεπτο και δε φορτωσε τιποτα!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...