Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως ακριβώς είναι το όνομα της Google hdr camera 5.1.016.174405463 ; Η αν είναι εύκολο βάλτε το λινκ

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Πως ακριβώς είναι το όνομα της Google hdr camera 5.1.016.174405463 ; Η αν είναι εύκολο βάλτε το λινκ

 

post #16668

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ...

Την έβαλα και για να μην κρασάρει άλλαξα Ρυθμίσεις και έβαλα:

Model: Nexus 6P

HDR+ : Nexus 6p

HDR+ Parameters :High

 

Επίσης σε μένα δουλεύουν και οι:

GCam5.1.018-Arnova8G2-V1.6

GCam_4.4.012.156195200-41155109_7.0H_CameraAPI2_Min_v2.2

Edited by sso

Ω ξειν, αγγέλλειν πατράσι ότι τήδε κοιμόμεθα τοις κείνων χρήμασι τρεφόμενοι

Mi Mix 2S, Le Max2, Meizu Pro 6 Plus

Link to comment
Share on other sites

Το ξαναλέω σε AICP 8.1 αυτή δουλεύει υποδειγματικα Google hdr camera 5.1.016.174405463 κάντε freeze πρώτα την default camera της Google.

 

 

 

το λινκ δε μου κατεβαζει..

 

ρε παιδια δωστε λιγη βοηθεια..απο χτες εχω θεμα με τις βιντεοκλησεις...μολις ανοιξει στις βιντεοκλησεις ειτε μεσω viber ειτε μεσω messenger η μπροστινη καμερα παγωνει η εικονα της.δοκιμασα διαφορες καμερες..στο τελος τις απενεργοποιησα ολες να δω αν ανοιγει κατι.παλι ενω δεν εχω εφαρμογη καμερας το βιπερ βρισκει και ανοιγει καποια καμερα και παγωνει παλι η μπροστα καμερα..δοκιμασα και παλαιοτερες εκδοσεις βιπερ παλι τα ιδια..εχει κανεις αλλος το ιδιο θεμα;;τι να κανω;;

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

φίλοι έβαλα την AICP 8.1, πάω να κάνω uninstall την κάμερα αλλά δεν μου βγάζει επιλογή πάνω όπως στην 7.1, μόνο remove.

Πως θα το κάνω?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ...

Την έβαλα και για να μην κρασάρει άλλαξα Ρυθμίσεις και έβαλα:

Model: Nexus 6P

HDR+ : Nexus 6p

HDR+ Parameters :High

 

Επίσης σε μένα δουλεύουν και οι:

GCam5.1.018-Arnova8G2-V1.6

GCam_4.4.012.156195200-41155109_7.0H_CameraAPI2_Min_v2.2

 

Και μένα δουλεύει με

 

Model : Nexus 6p ή pixel 2XL

Config Hdr+ : Nexus 6 auto. Σε pixel HDR+ Zsl μου κρασάρει συνέχεια.

 

Και η Arnova8G2-v1.6 μου δουλεύει μια χαρά χωρίς κανένα κρασάρισμα αλλά πάντα με τις παραπάνω ρυθμίσεις. Σε pixel Hdr+ Zsl δυστυχώς κρασάρει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φίλοι έβαλα την AICP 8.1, πάω να κάνω uninstall την κάμερα αλλά δεν μου βγάζει επιλογή πάνω όπως στην 7.1, μόνο remove.

Πως θα το κάνω?

ευχαριστώ

 

την έχει σαν εφαρμογή συστήματος οπότε κατέβασε κάποιον uninstaller για να το σβήσεις. εγώ έχω το sd maid pro που κάνει τα πάντα.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Το AMOLED κάνει σκούρο φόντο σε ανοιχτόχρωμη οθόνη

Το ρολόι θα δουλέψει μόνο σε sleep mode

Κραδασμοί τους έχω πάντα ανενεργούς χωρίς κανένα πρόβλημα.

 

Πρώτα απ 'όλα, σας ευχαριστώ Chris για την εργασία σας και σας ευχαριστώ που μου απαντήσατε,

1 Αφαιρέσαμε τη δόνηση από τις ρυθμίσεις του πληκτρολογίου και όχι από τις ρυθμίσεις ήχου και κραδασμών

2 Η οθόνη amoled δεν μπορεί να λειτουργήσει, ακόμα και αν η ρύθμιση είναι ενεργή, τίποτα δεν αλλάζει

3 στις ρυθμίσεις αλληλεπιδραστικής οθόνης / οθόνης αν βάλω το ρολόι, δεν κρατάει τη ρύθμιση και αν πατήσω το πάνω δεξιά "ξεκινήσω τώρα" δεν κάνει τίποτα,

ενώ η επιλογή χρώματος λειτουργεί (δοκιμάστηκε με το κινητό τηλέφωνο που είναι υπεύθυνο)

Link to comment
Share on other sites

Και μένα δουλεύει με

 

Model : Nexus 6p ή pixel 2XL

Config Hdr+ : Nexus 6 auto. Σε pixel HDR+ Zsl μου κρασάρει συνέχεια.

 

Και η Arnova8G2-v1.6 μου δουλεύει μια χαρά χωρίς κανένα κρασάρισμα αλλά πάντα με τις παραπάνω ρυθμίσεις. Σε pixel Hdr+ Zsl δυστυχώς κρασάρει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

την έχει σαν εφαρμογή συστήματος οπότε κατέβασε κάποιον uninstaller για να το σβήσεις. εγώ έχω το sd maid pro που κάνει τα πάντα.

 

ρε παιδια..σαν καμερα ολα οκ...βιντεοκληση δοκιμασε κανεις;;ειναι τρελο αυτο που συμβαινει..εβαλα και την pixel ρομ να δω αν δουλευει και οχι..παλι στη βιντεοκληση παγωνει η μπροστα καμερα..ενω σαν καμερα αν την ανοιξεις τραβαει κανονικα φωτογραφιες και βιντεο.εχει κανεις το ιδιο θεμα;;

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια..σαν καμερα ολα οκ...βιντεοκληση δοκιμασε κανεις;;ειναι τρελο αυτο που συμβαινει..εβαλα και την pixel ρομ να δω αν δουλευει και οχι..παλι στη βιντεοκληση παγωνει η μπροστα καμερα..ενω σαν καμερα αν την ανοιξεις τραβαει κανονικα φωτογραφιες και βιντεο.εχει κανεις το ιδιο θεμα;;

 

βιντεοκλήση με ποια εφαρμογή για να δοκιμάσω γιατί δεν πολυασχολούμαι με τέτοια.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

βιντεοκλήση με ποια εφαρμογή για να δοκιμάσω γιατί δεν πολυασχολούμαι με τέτοια.

 

ευχαριστω ρε GUZGUN για τη προσπαθεια γιατι εχω φαει πανω απο 5 ωρες και ακρη δε βγαζω..ουτε στησιμο ρομ δε μου τρωει τοσο.

εγω δοκιμασα και με viber και με messenger.και στα δυο η μπροστινη καμερα παγωνε.ενω η πισω δουλευει κανονικα.δοκιμασα και να ριξω τη ποιοτητα εικονας αλλα ματαια.φλασαρα και την pixel αλλα τα ιδια και εκει οποτε γυρισα στην aicp που την ειχα ρυθμισμενη.

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τις βιντεοκλησεις. Αναμένω και εγώ μια βοήθεια. Μήπως ρώτησες στο xda μήπως γνωρίζουν;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τις βιντεοκλησεις. Αναμένω και εγώ μια βοήθεια. Μήπως ρώτησες στο xda μήπως γνωρίζουν;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πες το ρε φιλε και νομιζα οτι μονο εγω εχω το θεμα..χαχα.δεν εχω καν λογαριασμο στο xda.. αλλα αν μεχρι αυριο δεν εχουμε βρει καποια λυση αναγκαστικα θα κανω να το αναφερω μπας και βρεθει κανενα φιξ.

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Και μένα δουλεύει με

 

Model : Nexus 6p ή pixel 2XL

Config Hdr+ : Nexus 6 auto. Σε pixel HDR+ Zsl μου κρασάρει συνέχεια.

 

Και η Arnova8G2-v1.6 μου δουλεύει μια χαρά χωρίς κανένα κρασάρισμα αλλά πάντα με τις παραπάνω ρυθμίσεις. Σε pixel Hdr+ Zsl δυστυχώς κρασάρει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

την έχει σαν εφαρμογή συστήματος οπότε κατέβασε κάποιον uninstaller για να το σβήσεις. εγώ έχω το sd maid pro που κάνει τα πάντα.

 

αυτο το sd maid pro εχει ελληνικα?

Le max 2 x829/6x128/ - RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-Official

Link to comment
Share on other sites

αυτο το sd maid pro εχει ελληνικα?
Nαι κανονικά. Μπορείς αν θέλεις να κατεβάσεις και το root app deleter που σβήνει και εφαρμογές συστήματος. Προσεχτικά πάντα το τι σβήνεις.

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γραφει απο ...πανω? :lol::p

τελος παντων..

Καινουργιο TWRP Mount to System. Πάμε advance AromaFileManager slide μπαίνουμε μέσα πάνε system /app/prin-app/AudioFX τικαρουμε το τετραγωνάκι πατάμε κάτω δεξιά διαγραφή.

 

Το prin-app δεν υπαρχει.

Εκδοση 21/1

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ήρθε στα χέρια το Letv le max 2 X821.

Πολύ ωραίο κινητό με πολύ premium εμφάνιση και κατασκευή.

Πριν κάνω οτιδήποτε ξήλωσα την μαμά ROM και πέρασα TWRP και Lineage OS

Το κινητό όμως μου παρουσιάζει το εξής μεγάλο πρόβλημα.

Δεν αναγνωρίζει την SIM σε καμία από τις 2 θέσεις.

Ξαναπέρασα την μαμά ROM τζίφος.

Πέρασα πάλι την Lineage OS. Πάλι τζίφος.

Γνωρίζει κανείς τι μπορώ να κάνω για να μπορέσω να το κάνω να δουλέψει?

Imagination is more important than knowledge.

Knowledge is limited;

Imagination encircles the world.

Albert Einstein

Sent with my Private Mail Pigeon

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Ήρθε στα χέρια το Letv le max 2 X821.

Πολύ ωραίο κινητό με πολύ premium εμφάνιση και κατασκευή.

Πριν κάνω οτιδήποτε ξήλωσα την μαμά ROM και πέρασα TWRP και Lineage OS

Το κινητό όμως μου παρουσιάζει το εξής μεγάλο πρόβλημα.

Δεν αναγνωρίζει την SIM σε καμία από τις 2 θέσεις.

Ξαναπέρασα την μαμά ROM τζίφος.

Πέρασα πάλι την Lineage OS. Πάλι τζίφος.

Γνωρίζει κανείς τι μπορώ να κάνω για να μπορέσω να το κάνω να δουλέψει?

Καλορίζικο. Θα βάλεις το τελευταίο TWRP θα πας Advanced/ Tools/LeEco και θα κάνεις ModemFix και δοκίμασε πάλι.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Phone Manager καθαρισμένος από κινεζιές για όλες τις PureEUI εκδόσεις

Φλασάρουμε από TWRP σαν οποιοδήποτε ζιπ.

https://drive.google.com/uc?authuser=0&id=1hjRaEal7xhLTB8aU1MqFbpDYT9VTazzq&export=download

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αύριο παραλαμβάνω το x820 από lightinthebox. Δεν πέρασε από τελωνείο, ωστόσο είχα πληρώσει ασφάλεια τελωνείου. Θέλω να ρωτήσω, για να περάσω ρομ, θα πρέπει να το κάνω εξαρχής πριν το σετάρισμα του τηλεφώνου, λογαριασμούς google και λοιπά;
Link to comment
Share on other sites

Phone Manager καθαρισμένος από κινεζιές για όλες τις PureEUI εκδόσεις

Φλασάρουμε από TWRP σαν οποιοδήποτε ζιπ.

https://drive.google.com/uc?authuser=0&id=1hjRaEal7xhLTB8aU1MqFbpDYT9VTazzq&export=download

 

 

πριν πουμε το προβλημα εχεις τη λυση.......

Edited by naxioths197
mi8
Link to comment
Share on other sites

GUZGUN τελικα δοκιμασες βιντεοκληση;;

chris εσυ που συνηθως εισαι καμια δεκαρια βηματα μπροστα εχει ξανααναφερθει ως θεμα του oreo (δε λεω της aicp γιατι και με pixel το ιδιο συμβαινει) στο letv μας και υπαρχει πιθανοτητα λυσης;;

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα με τις βιντεοκλησεις. Αναμένω και εγώ μια βοήθεια. Μήπως ρώτησες στο xda μήπως γνωρίζουν;

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

πες το ρε φιλε και νομιζα οτι μονο εγω εχω το θεμα..χαχα.δεν εχω καν λογαριασμο στο xda.. αλλα αν μεχρι αυριο δεν εχουμε βρει καποια λυση αναγκαστικα θα κανω να το αναφερω μπας και βρεθει κανενα φιξ.

Παιδες ειχα αυτο το θεμα με τη Nougat AICP. Εβαλα την Oreo AICP στο κινητο της κοπελας με αυτη την πιο προσφατη καμερα απο αυτες (GCam του Arnova 16-1-2018) https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/#apk45

και απο ενα γρηγορο check που εκανα χθες οι καμερες λειτουργουσαν. Δοκιμαστε κι εσεις ;)

 

=======================================

Cris υπαρχει κανα zip που να μεταφερει τα τρια capacitive buttons στην οθονη; Επεσε το κινητο και σταματησαν να δουλευουν αυτα σε ενα φιλο.. Στο X800 θυμαμαι οτι υπηρχε. ;)

~ Samsung Galaxy S10 ~
Link to comment
Share on other sites

Παιδες ειχα αυτο το θεμα με τη Nougat AICP. Εβαλα την Oreo AICP στο κινητο της κοπελας με αυτη την πιο προσφατη καμερα απο αυτες (GCam του Arnova 16-1-2018) https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/#apk45

και απο ενα γρηγορο check που εκανα χθες οι καμερες λειτουργουσαν. Δοκιμαστε κι εσεις ;)

 

=======================================

Cris υπαρχει κανα zip που να μεταφερει τα τρια capacitive buttons στην οθονη; Επεσε το κινητο και σταματησαν να δουλευουν αυτα σε ενα φιλο.. Στο X800 θυμαμαι οτι υπηρχε. ;)

 

σαν καμερες λειτουργουν..στη βιντεοκληση εχει το θεμα..

 

για τα buttons που ρωτας θυμαμαι μια φορα το ειχα κανει σε ενα παλιο κινητο απ το gravity box μεσω xposed..εχω ομως καιρο να τα χρησιμοποιησω και δε ξερω καν ποιες εκδοσεις και αν δημιουργουν προβληματα.

Le max2 6/64 (rr oreo rom)
Link to comment
Share on other sites

GUZGUN τελικα δοκιμασες βιντεοκληση;;

chris εσυ που συνηθως εισαι καμια δεκαρια βηματα μπροστα εχει ξανααναφερθει ως θεμα του oreo (δε λεω της aicp γιατι και με pixel το ιδιο συμβαινει) στο letv μας και υπαρχει πιθανοτητα λυσης;;

 

όχι το απόγευμα γιατί είμαι στη δουλειά.

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...