Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέματα δεν νομίζω να έχει προλάβει να δει. Πιο πολύ για την μπαταρία ρωτάω. :)

 

Η 19s INDIAN ήταν η καλύτερη σε μπαταρία μέχρι την 23s.. Οπότε αν δεν έχει πρόβλημα είναι οκ. Ας βάλει και ένα GREENIFY αν γίνει root ή και ΑΚΤ αργότερα και θα είναι εντάξει. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Η 19s INDIAN ήταν η καλύτερη σε μπαταρία μέχρι την 23s.. Οπότε αν δεν έχει πρόβλημα είναι οκ. Ας βάλει και ένα GREENIFY αν γίνει root ή και ΑΚΤ αργότερα και θα είναι εντάξει. ;)

 

Μια χαρά. Οπότε του το αφήνω όπως είναι εφόσον του βγει απροβληματιστη. Μη μπλέκουμε τσάμπα.

 

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες. :)

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ηχείο δεν ακούγεται; Έχει ένα στη βάση κι ένα στο αυτί.

 

Στη βαση,δυο δεν ειναι;;;Το αριστερο δουλευει αλλα οχι το δεξι οπως βλεπουμε την οθονη

Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω ένα ηχείο έχουμε έτσι κι αλλιώς. Η άλλη τρύπα είναι για ομοιομορφία design. ;)

 

Σιγουρα;;; Δεν ξερω,νομιζω οτι δουλευαν και τα δυο στην αρχη

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ενα ειναι το ηχείο. Αριστερά οπως βλεπουμε την οθονη.

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Οκ τοτε ευχαριστω για την διευκρινηση μαλλον λαθος νομιζα

Le Max 2 Le X820 EUI 5.8.0195s
Link to comment
Share on other sites

Με προηγούμενα κινητά που είχα ακόμα και μέσα στο σπίτι με wifi και gps το εκάστοτε πρόγραμμα καιρού έβρισκε περιοχή. Τώρα δεν βρίσκει τοποθεσία με τίποτα. Καμιά λύση?

 

leeco le max 2 tele26s v47

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Με προηγούμενα κινητά που είχα ακόμα και μέσα στο σπίτι με wifi και gps το εκάστοτε πρόγραμμα καιρού έβρισκε περιοχή. Τώρα δεν βρίσκει τοποθεσία με τίποτα. Καμιά λύση?

 

leeco le max 2 tele26s v47

Και εμένα στο πρόγραμμα καιρού της yahoo μόνο Θεσσαλονίκη μου εμφανίζει, πάω στο search να βάλω περιοχή και δεν βγάζει τίποτα!

 

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πας ρυθμισεις-εργαλεια EUI -καρτελα-συστημα,ρολαρισ κατω κατω, φλας κλησεων, και αφεινεισ τσεκ μονο τη σιγαση και δονηση.

απο εκει (εργαλεια EUI) μπορεις να κανεις και αλλαγες στον ηχο κτλ.

ελπιζω να σε βοηθησα:):)

Link to comment
Share on other sites

Με προηγούμενα κινητά που είχα ακόμα και μέσα στο σπίτι με wifi και gps το εκάστοτε πρόγραμμα καιρού έβρισκε περιοχή. Τώρα δεν βρίσκει τοποθεσία με τίποτα. Καμιά λύση?

 

leeco le max 2 tele26s v47

 

Play store λήψη GPS TEST γρανάζι επάνω δεξιά τέλειες clear AGPS Update AGPS φορτώνει δορυφόρους και τα βρίσκει όλα. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Το super mario run πως το κανουμε να παιξει στη συσκευη μας?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Κατεβάζεις https://mega.nz/#!0VNhkDIZ!oO35m255MUyN64faRixdLfdc0GIZdx30lJS5HenXqrU

Εγκατάσταση >Παίζεις... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Play store λήψη GPS TEST γρανάζι επάνω δεξιά τέλειες clear AGPS Update AGPS φορτώνει δορυφόρους και τα βρίσκει όλα. ;)

 

:bow::up: EYXAΡΙΣΤΟΥΜΕ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!!

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις https://mega.nz/#!0VNhkDIZ!oO35m255MUyN64faRixdLfdc0GIZdx30lJS5HenXqrU

Εγκατάσταση >Παίζεις... ;)

Bad rad archive. 2 φορές το κατέβασα. Καμία τύχη

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έκανα όλα καλά έλυσε το πρόβλημα με τοποθεσίες σε instagram καιρό κλπ.. Μετά από καμία ώρα που τ κοίταξα πάλι , στο instagram το ίδιο προβλημα είχα, έκανα restart ξανά έτρεξα την διαδικασία με το app και ξανά εφτιαξε! Παίζει να μην κρατάει πχ την ρύθμιση από το app ?

 

Λαθος reply συγγνωμη!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kwstassrp
Link to comment
Share on other sites

καταφερα επιτυχως να κανω την πρωτη μου εγκατασταση custom rom στο Leeco lemax2 x829 (Miui8 v.7 7.7.1 by CrisBalGreece), πρωτες εντυπωσεις, παρα πολυ ευχαριστημενος, αλλαξε ολο το κινητο, ολα τρεχουν πιο γρηγορα και hardware δουλευουν ολα κανονικα. εχω ενα μικρο προβλημα στις εφαρμογες της τραπεζας πειραιως παλια κ νεα δεν τρεχουν (root detected) !η παλια ετρεξε μια δυο φορες και αυτο ηταν. εκανα εκκαθάριση cashe, εβαλα xposed, rootcloak τπτ..... help :))))
Link to comment
Share on other sites

καταφερα επιτυχως να κανω την πρωτη μου εγκατασταση custom rom στο Leeco lemax2 x829 (Miui8 v.7 7.7.1 by CrisBalGreece), πρωτες εντυπωσεις, παρα πολυ ευχαριστημενος, αλλαξε ολο το κινητο, ολα τρεχουν πιο γρηγορα και hardware δουλευουν ολα κανονικα. εχω ενα μικρο προβλημα στις εφαρμογες της τραπεζας πειραιως παλια κ νεα δεν τρεχουν (root detected) !η παλια ετρεξε μια δυο φορες και αυτο ηταν. εκανα εκκαθάριση cashe, εβαλα xposed, rootcloak τπτ..... help :))))

 

Unroot και flashάρεις magisk μαζί με αυτό εδώ το patch που έδωσε ο Chris για καλύτερα αποτελέσματα, και μετά τικάρεις magisk hide: https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=72875916&postcount=223

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Μετά απο 2 μήνες με την 5.8.016s, πέρασα την 5.9.023s official.

Το μοντέλο άλλαξε σε LeX820 απο LeX829 και κάθε λίγο μου βγάζει Domain has stopped.

Ξέρει κανείς κάτι;

 

Le X829 (4/64) 5.9.0.23s

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έκανα όλα καλά έλυσε το πρόβλημα με τοποθεσίες σε instagram καιρό κλπ.. Μετά από καμία ώρα που τ κοίταξα πάλι , στο instagram το ίδιο προβλημα είχα, έκανα restart ξανά έτρεξα την διαδικασία με το app και ξανά εφτιαξε! Παίζει να μην κρατάει πχ την ρύθμιση από το app ?

 

Λαθος reply συγγνωμη!

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δυστυχώς και εμένα τα ίδια. Αφού πήρα μια φορά την τοποθεσία και αυτό βγαίνοντας στο μπαλκόνι ξανά δεν άλλαξε. Τι στο καλό? Ποτέ δεν είχα τετοιο πρόβλημα σε Samsung, lg και xiaomi.

 

leeco le max 2 tele26s v47

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το refresh είναι αστραπιαίο,την 47 έχω κι εγώ.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το refresh είναι αστραπιαίο,την 47 έχω κι εγώ.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

στον καιρό και το gps αναφέρεσαι? και αν ναι έχεις κάνει καμιά άλλη ρύθμιση?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

στον καιρό και το gps αναφέρεσαι? και αν ναι έχεις κάνει καμιά άλλη ρύθμιση?

 

Εμένα πάντως με την v5 και σφαίρα κλειδώνει και σφαίρα αναγνωρίζει τοποθεσίες με το ίδιο gps conf και μπαταρία μια χαρά χωρίς κανένα προφίλ δοκιμαστικά με πάντα Data 4G ανοιχτά λόγω διακοπών Μακεδονία και Θράκη σε χωριά και Internet - Facebook - instagram - mail κλπ και οθόνη 5 + ώρες. Τώρα θα βάλω και Spectrum να δω και μετά και AKT.

Επιτέλους χαίρομαι κι εγώ μια ρομ πάνω από 2 μέρες....;)

 

Screenshot_2017-07-17-17-26-53_1.jpg Screenshot_2017-07-17-17-27-56_1.jpg

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως με την v5 και σφαίρα κλειδώνει και σφαίρα αναγνωρίζει τοποθεσίες με το ίδιο gps conf και μπαταρία μια χαρά χωρίς κανένα προφίλ δοκιμαστικά με πάντα Data 4G ανοιχτά λόγω διακοπών Μακεδονία και Θράκη σε χωριά και Internet - Facebook - instagram - mail κλπ και οθόνη 5 + ώρες. Τώρα θα βάλω και Spectrum να δω και μετά και AKT.

Επιτέλους χαίρομαι κι εγώ μια ρομ πάνω από 2 μέρες....;)

 

οπότε όλοι βουρ για v5 aroma rom. Χα Χα. :):):) Chris εσύ ποια v5 έχεις βάλει, την stock, την debloated ή την rooted-xposes? θα δοκιμάσω και εγώ spectrum λογικά από αύριο. και μόλις έρθουν οι διακοπές θα βάλω και την v5 για να έχω χρόνο να το στήσω από την αρχή.

Edited by GUZGUN

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Που μπορουμε να βρουμε το ζιπακι για το akt για το κινητο μας?? (μαλλον σβηστηκε απο λαθος) Ενα που βρηκα ψαχνοντας προχειρα στο xda, του κανω εγκατασταση απο twrp αλλα δεν το βρισκω μετα στις εφαρμογες. Επισης οσον αφορα το greenify το εγκαθιστουμε και τελειωσε, η πρεπει να του ορισουμε και με τι εφαρμογες θα δουλευει?? Και κατι τελευταιο...για EUI το καλυτερο modem ειναι το 419d?? Ειμαι με την tele 26 (δεν ξερω ποιο modem φοραει απο μαμα) Kαι ενω εχω φουλ σημα και στις δυο καρτες, (vodaphone-wind) μολις παω να κανω κληση η μπαρα πεφτει στην μια γραμη. Μολις τερματησω την κληση (ποιοτητα κλησης επιοικως χαλια) παλι οι μπαρες στο φουλ!! Λιμνη Πλασηρα ειμαι. Ορεινα Καρδιτσας.
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...