Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όπα μισό, δεν δουλεύει το Θέματα και Ταπετσαρίες μέσα στις ρυθμίσεις συστήματος και από τι βλέπω έχει χαθεί και το εικονίδιο από τις εφαρμογές.

Κατά λάθος πάτησα πάνω στην επιλογή ταπετσαρίες και το είδα.

Δεν νομίζω να είναι θέμα φιξ αλλά τώρα που το σκέφτομαι το εικονίδιο από την οθόνη κλειδώματος πρέπει να έλειπε από πριν.

Ας το δει και κάποιος άλλος φίλος που έχει τελε 26s

Σαν εφαρμογή υπάρχει μέσα πάντως

Edited by tfs500
LeEco Le Max 2 x829 6/128 RevengeOS-2.2-Pasta-OFFICIAL-x2-20190304
Link to comment
Share on other sites

Όπα μισό, δεν δουλεύει το Θέματα και Ταπετσαρίες μέσα στις ρυθμίσεις συστήματος και από τι βλέπω έχει χαθεί και το εικονίδιο από τις εφαρμογές.

Κατά λάθος πάτησα πάνω στην επιλογή ταπετσαρίες και το είδα.

Δεν νομίζω να είναι θέμα φιξ αλλά τώρα που το σκέφτομαι το εικονίδιο από την οθόνη κλειδώματος πρέπει να έλειπε από πριν.

Ας το δει και κάποιος άλλος φίλος που έχει τελε 26s

Σαν εφαρμογή υπάρχει μέσα πάντως

 

Ναι πολύ σωστά.... ΔΈΝ υπήρχε γιατί δεν χρειάζεται με το Nova... Αυτό που βλέπεις μέσα είναι για να αλλάζουν οι ταπετσαρίες κλειδώματος οθόνης και επιφάνεια εργασίας. Πρέπει να το βγάλω...Οκ στο update τότε που θα έρθει....;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

CrisBal ιδού η απορία, ποια η επιλογή σου πάνω ή κάτω??? 80e993e15c0c509801a234909deaa1aa.jpg

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sent From my Awesome K20 Pro 8/128 Deep in Space .....
Link to comment
Share on other sites

CrisBal ιδού η απορία, ποια η επιλογή σου πάνω ή κάτω??? alk

 

Αν έβγαινε σε 5.5 τουλάχιστον το είχα πάρει ήδη...:lol::p

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, μια βοηθεια.

τις τελευταιες μερες η φορτιση εχει κολλησει στο 89%. πρασινιζει και δεν ανεβαινει αλλο.

σε καποιο μενου (δεν θυμαμαι ποιο) παρατηρησα οτι δειχνει τα βολτ της μπαταριας στα 4,2 και κατι ψιλα. που σημαινει οτι μαλλον η μπαταρια ειναι πληρως φορτισμενη. δεν ειμαι σιγουρος βεβαια που γινεται το σφαλμα. οτι ειναι οντως 4,2 βολτ και επρεπε να δειχνει 100%, ή οτι ειναι 89% και δειχνει λαθος βολτ..

 

το εχει συναντησει κανεις αυτο;

εκδοση:

LeMax2_CN23s_CrisBalGreece

 

εν τω μεταξυ ο CrisBal εχει μεσα στην εκδοση μου μια σειρα απο καλουδια εφαρμογες που ισως μπορουν να λυσουν το προβλημα, αλλα δεν ξερω τι και ποια να χρησιμοποιησω.

εχω μεσα τα:

xposed installer

eui modder settings

AKT profiles

kernel adiutor

busybox free

 

φυσικα ειμαι ρουταρισμενος.

καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια, μια βοηθεια.

τις τελευταιες μερες η φορτιση εχει κολλησει στο 89%. πρασινιζει και δεν ανεβαινει αλλο.

σε καποιο μενου (δεν θυμαμαι ποιο) παρατηρησα οτι δειχνει τα βολτ της μπαταριας στα 4,2 και κατι ψιλα. που σημαινει οτι μαλλον η μπαταρια ειναι πληρως φορτισμενη. δεν ειμαι σιγουρος βεβαια που γινεται το σφαλμα. οτι ειναι οντως 4,2 βολτ και επρεπε να δειχνει 100%, ή οτι ειναι 89% και δειχνει λαθος βολτ..

 

το εχει συναντησει κανεις αυτο;

εκδοση:

LeMax2_CN23s_CrisBalGreece

 

εν τω μεταξυ ο CrisBal εχει μεσα στην εκδοση μου μια σειρα απο καλουδια εφαρμογες που ισως μπορουν να λυσουν το προβλημα, αλλα δεν ξερω τι και ποια να χρησιμοποιησω.

εχω μεσα τα:

xposed installer

eui modder settings

AKT profiles

kernel adiutor

busybox free

 

φυσικα ειμαι ρουταρισμενος.

καμια λυση?

Σίγουρες λύσεις.

1. Άλλαξε καλώδιο

2. Άλλαξε φορτιστή

3. Κάνε battery calibration..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Κρις, σ ευχαριστω για την απαντηση.

το 1 και το 2 τα εχω κανει, χωρις τυχη.

το 3 πως γινεται;

Play store γράφεις battery calibration apk κατεβάζεις δίνεις δικαιώματα root και κάνεις ένα καθαρισμό των log κάνεις επανεκκίνηση σβήνεις και φορτιζεις. Δεν νομίζω να έχει σχέση με το 89 % αλλά you never know..

Δεν θυμάμαι αν το εχω μέσα στη ρομ...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Οκ το θέμα με το led λύθηκε με το φιξακι. Βέβαια και με το 059 modem οι επανεκκινησεις συνεχίζονται σε περιοχές με χάλια σήμα. Έβαλα και ένα άλλο modem για την 26s που έχει και βλέπουμε. Όλα τα άλλα σούπερ!

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

τζιφος γμτ.

κατ αρχην ζηταει η μπαταρια να ειναι 100% για να γινει calibration.

μα αυτο ειναι το προβλημα. οτι δεν παει ποτέ 100%

δειχνει φορτισμενη στα 4,235βολτ, ενω το προγραμμα μου βγαζει οτι μπορει να φτασει στα 4,300 (για 100%).

παιρνει κανονικα δικαιωματα ρουτ, αλλα δεν υπαρχει πουθενα ως επιλογη αυτο που ειπες για να καθαρισω τα logs...

Link to comment
Share on other sites

τζιφος γμτ.

κατ αρχην ζηταει η μπαταρια να ειναι 100% για να γινει calibration.

μα αυτο ειναι το προβλημα. οτι δεν παει ποτέ 100%

δειχνει φορτισμενη στα 4,235βολτ, ενω το προγραμμα μου βγαζει οτι μπορει να φτασει στα 4,300 (για 100%).

παιρνει κανονικα δικαιωματα ρουτ, αλλα δεν υπαρχει πουθενα ως επιλογη αυτο που ειπες για να καθαρισω τα logs...

 

Καπου έχει και θα πατήσεις calibrate now... Καπου εχει καρτέλα που λέει χαμηλά να μην περιμένεις να πάει 100%..

Αν δεν τα καταφέρεις να το βρεις θα φτιάξω το πρωί ζιπάκι για καθαρισμό..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Οκ το θέμα με το led λύθηκε με το φιξακι. Βέβαια και με το 059 modem οι επανεκκινησεις συνεχίζονται σε περιοχές με χάλια σήμα. Έβαλα και ένα άλλο modem για την 26s που έχει και βλέπουμε. Όλα τα άλλα σούπερ!

 

Le X829 4/64 tele23s

 

Βάλε ολόκληρο το φουλ της 23s αν δεν παίξει με το 26s. Εγώ αυτό έχω και ως τώρα (5 ώρες) :lol::p:wacko: είναι οκ...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καπου έχει και θα πατήσεις calibrate now... Καπου εχει καρτέλα που λέει χαμηλά να μην περιμένεις να πάει 100%..

Αν δεν τα καταφέρεις να το βρεις θα φτιάξω το πρωί ζιπάκι για καθαρισμό..

 

ναι, τα βρηκα ολ αυτα που λες. πατησα το calibrate now 100 φορες και εκανα την διαδικασια. μου την εβγαλε μια χαρα καλιμπραρισμενη την πρωτη φορα, με ρουτ, αλλα δεν ξεκινησε να φορτιζει πανω απ το 89.

σταματησε παλι σ αυτο.

οταν πηγα να επαναλαβω τις διαδικασια, δεν εβρισκε το ρουτ και εφαρμοζε non root methods!

το κλασικο προβλημα. ζητανε γρηγορα το ρουτ, ο supersu αργει να απαντησει, και μεχρι να ξυπνησει νομιζουν οτι η συσκευη δεν ειναι ρουτ και τον προσπερνανε!

δεν μπορεσα να το λυσω το προβλημα δυστυχως.

εκει, κολλημενη στο 89%. και η επιλογη για καθαρισμο logs δεν υπαρχει πουθενα. τουλαχιστον σ αυτη την εφαρμογη..

 

Battery Calibration

δημιουργος: NéMa

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Πριν περίπου 2 εβδομάδες μου ήρθε το le max 2 x829 4/64.Μετα από πολύ ψάξιμο,bricks κατάφερα να βάλω την lineage os.Ολα καλά στην αρχή.Το κινητό άρχιζε να παθαίνει κολλήματα ή εννοώντας ή η οθόνη να μένει κλειστεί την ώρα ο που το ξεκλειδωνα.Μετα έβαλα rr την τελευταια....Πάλι τα ίδια .Εκεί που το κινητό ήταν μία χαρά κάποια στιγμή ή πάγωνε η οθόνη αν ήταν ανοιχτό,ή κολλάγε στην μαύρη οθόνη οταν ήταν ξεκλειδώσουμε με αποτέλεσμα μετά να θέλει hard reboot.Σημερα έψαξα και έβαλα την miui την τελευταια του chrisbal και νόμιζα ότι έλυσα το θέμα μου μιας και όλα δούλευαν ρολόι μεχρι που πάλι παρουσιάστηκε το ίδιο.Την ώρα που το φορτιζα πιάνω να δω μην έχω καμία ειδοποίηση και πάλι είχε κολλήσει στην μαύρη οθόνη.Κανω reboot,μετά την ώρα που διάβαζα εδώ στο forum πάλι τα ίδια.Εκεί που δουλεύουν όλα καλά κολλάει και μένει η οθόνη εκεί...Το κάνει με και χωρίς τον φορτιστή...Τώρα στέλνω από αυτό.Δεν έχω βάλει καμία εφαρμογή ,μόνο κωδικό για το mi account μιας και είχα το mi max και το έδωσα για να πάρω αυτό.Μπορει κάποιος να βοηθήσει ;Θέλω την rom γτ λατρεύω το miui.Ολες τι φορές το κινητό ήταν στο ιντερνέτ.(Δεδομένα,Wifi)
Link to comment
Share on other sites

@dark_houmor

Με κλειστη συσκευη δοκιμασε να φορτισεις?

Επισης αλλαγη καλωδιου/φορτιστή?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

 

Θα προτιμούσα ένα xiaomi 8gb RAM. Χρήστο. Ξέρω γούστα είναι αυτά.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...Πριν περίπου 2 εβδομάδες μου ήρθε το le max 2 x829 4/64.Μετα από πολύ ψάξιμο,bricks κατάφερα να βάλω την lineage os.Ολα καλά στην αρχή.Το κινητό άρχιζε να παθαίνει κολλήματα ή εννοώντας ή η οθόνη να μένει κλειστεί την ώρα ο που το ξεκλειδωνα.Μετα έβαλα rr την τελευταια....Πάλι τα ίδια .Εκεί που το κινητό ήταν μία χαρά κάποια στιγμή ή πάγωνε η οθόνη αν ήταν ανοιχτό,ή κολλάγε στην μαύρη οθόνη οταν ήταν ξεκλειδώσουμε με αποτέλεσμα μετά να θέλει hard reboot.Σημερα έψαξα και έβαλα την miui την τελευταια του chrisbal και νόμιζα ότι έλυσα το θέμα μου μιας και όλα δούλευαν ρολόι μεχρι που πάλι παρουσιάστηκε το ίδιο.Την ώρα που το φορτιζα πιάνω να δω μην έχω καμία ειδοποίηση και πάλι είχε κολλήσει στην μαύρη οθόνη.Κανω reboot,μετά την ώρα που διάβαζα εδώ στο forum πάλι τα ίδια.Εκεί που δουλεύουν όλα καλά κολλάει και μένει η οθόνη εκεί...Το κάνει με και χωρίς τον φορτιστή...Τώρα στέλνω από αυτό.Δεν έχω βάλει καμία εφαρμογή ,μόνο κωδικό για το mi account μιας και είχα το mi max και το έδωσα για να πάρω αυτό.Μπορει κάποιος να βοηθήσει ;Θέλω την rom γτ λατρεύω το miui.Ολες τι φορές το κινητό ήταν στο ιντερνέτ.(Δεδομένα,Wifi)

Αν και όλα με παραπέμπουν σε hardware θέμα με οθόνη αν είναι όπως τα λες, για να είσαι σίγουρος κάνε ένα φουλ Wipe και internal και βάλε μία 26ς stable or 23cn or tele κλπ να δεις πως πάει με σταθερή επίσημη και βλέπεις τι κάνεις μήπως χρειαστεί επιστροφή..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Θα προτιμούσα ένα xiaomi 8gb RAM. Χρήστο. Ξέρω γούστα είναι αυτά.

 

Άστο.. Είχε αυτό με 8/128... https://www.mediamarkt.gr/el/product/_xiaomi-mi-note-2-ds-black-1198345.html

Όλα τα λεφτά αλλά πολλά τα λεφτά. Άρη.. :lol:

Skroutz.gr βέβαια 445...

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αν και όλα με παραπέμπουν σε hardware θέμα με οθόνη αν είναι όπως τα λες, για να είσαι σίγουρος κάνε ένα φουλ Wipe και internal και βάλε μία 26ς stable or 23cn or tele κλπ να δεις πως πάει με σταθερή επίσημη και βλέπεις τι κάνεις μήπως χρειαστεί επιστροφή..

Φίλε μου επειδή είμαι τελείως νέος full wipe εννοείς wipe όλα;Και φλασαρω μέσω otg;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου επειδή είμαι τελείως νέος full wipe εννοείς wipe όλα;Και φλασαρω μέσω otg;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ετσι ακριβώς! Για νέος όπως λες μια χαρά τα ξέρεις... :happy:

Αααα να μην το ξεχάσω.. Δοκίμασε ένα άλλο φουλ firmware update όπως είσαι πριν κανεις κάτι... Πότε δεν ξέρεις. Βάλε από αρχική σελίδα το 23s και μετά βλέπεις για 26s κλπ..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς! Για νέος όπως λες μια χαρά τα ξέρεις... :happy:

Αααα να μην το ξεχάσω.. Δοκίμασε ένα άλλο φουλ firmware update όπως είσαι πριν κανεις κάτι... Πότε δεν ξέρεις. Βάλε από αρχική σελίδα το 23s και μετά βλέπεις για 26s κλπ..

Για παράδειγμα,τώρα που είμαι στο tapatalk πήγα να γράψω πριν ,μαύρισε η οθόνη και άναψε μπλε το ledaki ειδοποιήσεων...Πάλι επαναεκκινηση...

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για παράδειγμα,τώρα που είμαι στο tapatalk πήγα να γράψω πριν ,μαύρισε η οθόνη και άναψε μπλε το ledaki ειδοποιήσεων...Πάλι επαναεκκινηση...

Κατεβάζω το zip και το φλασαρω ;

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως φίλε μου δεν νομίζω να είναι οθόνη...Μαλακια έχω κάνει εγώ γιατί φλασαρω στη αρχή χωρίς σωστά wipes.Εχω παραγγείλει otg.Έρχεται και κάνω αυτό που είπες με το fresh install την moui rom που έχεις κάνει.Παρεπιπτοντως αν εξαιρέσεις την ******* που παθαίνω η rom γαμαειιιιιι

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άστο.. Είχε αυτό με 8/128... https://www.mediamarkt.gr/el/product/_xiaomi-mi-note-2-ds-black-1198345.html

Όλα τα λεφτά αλλά πολλά τα λεφτά. Άρη.. :lol:

Skroutz.gr βέβαια 445...

 

Θα περιμένω αυτό το xiaomi το chiron 8 gb ram. Και είχα κάνει μια σύγκριση τον 820 με τον 821 Cpu είναι σχεδόν ολόιδιοι

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...