Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

CrisBal,

θέλω μια βοήθεια!

Έχεις υπόψη σου κανένα ταμπλετ με πάνω από 3 ραμ και δυνατά χακτηριστικά??

Ευχαριστώ!

 

Όχι δεν έχω κοιτάξει αλλά πήρα στον γιο μου το Α16 Τ585 10,1 Samsung με τον Exynos 8core 2gb Ram 32 και σκοτώνει. Πολύ καλό λειτουργικό και το έχει φορτώσει παιχνίδια και δεν μασάει πουθενά. Επίσης να αναφέρω και τα 7700mAh μπαταρία 4 ημερών. 190 ευρώ από skroutz.gr ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ και συγνώμη τους άλλους φίλους για το off topic!

Ήθελα την γνώμη ενός ειδικού...

........

Έχεις υπόψη σου κανένα μικρόφωνο ψύρα.. που να συνδέεται ασύρματο με το κινητό μας??

Edited by dikemon
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ και συγνώμη τους άλλους φίλους για το off topic!

Ήθελα την γνώμη ενός ειδικού...

........

Έχεις υπόψη σου κανένα μικρόφωνο ψύρα.. που να συνδέεται ασύρματο με το κινητό μας??

Ψείρα ψείρα όχι αλλά ξέρεις που να δεις http://www.skroutz.gr/c/435/hands-free-bluetooth.html?keyphrase=Μικρόφωνο+bluetooth&page=1

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πως παει η 26s deploated απο σημα?? Πηγα σημερα στο athens mall (εξω στο μπαλκονι του flokas) και επιανα μονο Η και Η+ με τη nougat v.2. Eφαγα δουλεμα......

Σημειωτεον ειχα LTE prefered στις ρυθμισεις.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Mε την 26s debloated (αρουτάριστη) σήμερα δεν είχα σήμα καθόλου και έλεγα γιατί δεν χτυπάει..όταν μετά με ειδοποίησαν αλλιώς και μου το είπαν! Έδειχνε να είναι συνεχώς κατειλημμένο!

Πρέπει να κάνω κάτι??

Link to comment
Share on other sites

Mε την 26s debloated (αρουτάριστη) σήμερα δεν είχα σήμα καθόλου και έλεγα γιατί δεν χτυπάει..όταν μετά με ειδοποίησαν αλλιώς και μου το είπαν! Έδειχνε να είναι συνεχώς κατειλημμένο!

Πρέπει να κάνω κάτι??

 

Βάλτην clean. Παντού σήμα 5 τούβλα έχω και 4G καμπάνα. Σκέψου ποια είχες πριν επάνω και ποιο Modem. Έχω το 23s εγώ Firmware.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Πως παει η 26s deploated απο σημα?? Πηγα σημερα στο athens mall (εξω στο μπαλκονι του flokas) και επιανα μονο Η και Η+ με τη nougat v.2. Eφαγα δουλεμα......

Σημειωτεον ειχα LTE prefered στις ρυθμισεις.

 

Τσέκαρε ποιο Firmware φοράς και βάλε άλλο. Αν έχεις χ829 παίξε με 419d 466d 23s.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

χθες πηρα ενα backup με το twrp. Οποτε λεω ας κανω ενα restore. Ελα μου ομως που το twrp δεν βλεπει το backup? Το οποιο ειναι μια χαρα στη θεση του....Ειχε κανεις τετοιο θεμα? Edited by ochocinco
85.....ochocinco
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έπειτα απο καιρό αποφάσησα να έρθω και εγώ στην παρέα. Το μόνο που μένει είναι η αγορά. Υπάρχουν 2 επιλογές μια απο banggood sta 212+10 priority mail (με ρίσκο τελωνείου) και ένα άλλο μαγαζί που το στέλνει με 237 τελική τιμή από ευρωπαική αποθήκη.

 

https://www.coolicool.com/stock-in-europe-leeco-le-max-2-x820-6gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-57-i-g-45478?currency=EUR

 

Είναι αξιόπιστο το μαγαζί ή να επιλέξω το banggood?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έπειτα απο καιρό αποφάσησα να έρθω και εγώ στην παρέα. Το μόνο που μένει είναι η αγορά. Υπάρχουν 2 επιλογές μια απο banggood sta 212+10 priority mail (με ρίσκο τελωνείου) και ένα άλλο μαγαζί που το στέλνει με 237 τελική τιμή από ευρωπαική αποθήκη.

 

https://www.coolicool.com/stock-in-europe-leeco-le-max-2-x820-6gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-57-i-g-45478?currency=EUR

 

Είναι αξιόπιστο το μαγαζί ή να επιλέξω το banggood?

Στη θεση σου θα επελεγα απο ευρωπαικη αποθηκη, οπως και εκανα (efox)

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έπειτα απο καιρό αποφάσησα να έρθω και εγώ στην παρέα. Το μόνο που μένει είναι η αγορά. Υπάρχουν 2 επιλογές μια απο banggood sta 212+10 priority mail (με ρίσκο τελωνείου) και ένα άλλο μαγαζί που το στέλνει με 237 τελική τιμή από ευρωπαική αποθήκη.

 

https://www.coolicool.com/stock-in-europe-leeco-le-max-2-x820-6gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-57-i-g-45478?currency=EUR

 

Είναι αξιόπιστο το μαγαζί ή να επιλέξω το banggood?

 

Priority mail = λογικά θα είναι DHL και ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΠΙΛΕΓΟΥΜΕ DHL για αγορές από Κίνα. Μπορώ να σου εγγυηθώ πως θα πιάσεις τελωνείο, ότι και να γίνει. 100% σίγουρα. Η DHL τα ανοίγει ΟΛΑ τα δέματα και σου ζητάει τα στοιχεία του transcation σου με τον κινέζο. Π.χ. μπορεί να σου ζητήσουν screenshot από paypal που το αγόρασες. Πάντα θα βρίσκουν την άκρη τους να σου βάλουν τελωνείο. Αν δεν τους βοηθήσεις εσύ με τα στοιχεία θα σου το βάλουν οι ίδιο, και δεν νομίζω να σε λυπηθούν :(.

P.S. ρώτα τους αν είναι με DHL το Priority Direct Mail, γιατί δεν είμαι 100% σίγουρος.

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση θα κινηθώ μάλλον στην λύση της Ευρώπης γιατί για 20 ευρώ δεν συμφέρει το ρισκο του τελωνείου που θα είναι μίνιμουμ 50€. Τέλος για όσους το έχουν αν και υποκειμενικό το χρυσό χρώμα είναι καλό;

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας....στο χ820 CE0560 με την 7.1.2 που εβαλα δεν εχω OTG αλλα κ στην 19s που ειχε πριν ,τα ιδια !....στο χ800 ειναι ολα οκ ...αρα κ το καλωδιο κανενα προβλημα...υπαρχει κατι σε FIX ZIP;

Και fast32 εκανα k rw-rw-rw εκανα...τιποτα...δεν βλεπει mount λεει σε καποιο apk...

Edited by for
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας....στο χ820 CE0560 με την 7.1.2 που εβαλα δεν εχω OTG αλλα κ στην 19s που ειχε πριν ,τα ιδια !....στο χ800 ειναι ολα οκ ...αρα κ το καλωδιο κανενα προβλημα...υπαρχει κατι σε FIX ZIP;

Και fast32 εκανα k rw-rw-rw εκανα...τιποτα...δεν βλεπει mount λεει σε καποιο apk...

 

Δεν κάνουν τα καλώδια του Χ800 στο 820 ούτε το ανταπτορακι που έχεις είναι ασύμβατα. Πάρε νέο καλώδιο ή αντάπτορα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Δεν κάνουν τα καλώδια του Χ800 στο 820 ούτε το ανταπτορακι που έχεις είναι ασύμβατα. Πάρε νέο καλώδιο ή αντάπτορα.

 

χιλια ευχαριστω!! καλημερα!

Link to comment
Share on other sites

χιλια ευχαριστω!! καλημερα!

Eδώ είσαι...>>> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7165151#post7165151

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

χθες πηρα ενα backup με το twrp.Σημερα σταματησε να δουλευει το fp. Οποτε λεω ας κανω ενα restore. Ελα μου ομως που το twrp δεν βλεπει το backup? Το οποιο ειναι μια χαρα στη θεση του....Ειχε κανεις τετοιο θεμα?

Aν το πήρες με άλλη έκδοση TWRP βάλε αυτή να το δει. Βάλτο και σε ένα δίσκο και δοκίμασε..

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Λίγα λόγια για τη rom . Η rom είναι Stable_Edition, αποτέλεσμα επεξεργασίας και βασίζεται στην στην επίσημη developer 05.9.26s, με διορθώσεις και αλλαγές στον framework, system, settings,κλπ. Έγινε προσθήκη Ελληνικών και πρόσθετων υπηρεσιών χρήστη, βασισμένες στα settings και στο σύστημα ενώ λείπει κάθε υπηρεσία και εφαρμογή LeEco που δεν μας χρειάζεται. Φυσικά έχει την κατάληλη επεξεργάσία με tweaks για μπαταρία CPU,GPU,RAM κλπ και όπως πάντα, με πολλά script modes για ταχύτητα, διαχείριση ενέργειας, απόκριση CPU, φυσικά ΔΕΝ είναι rooted. Ουσιαστικά είναι μία 26s καθαρή.

Το μυστικό είναι είναι ότι μετά από πολύ ψάξιμο βρήκα κάτι ρυθμίσεις (από κινέζικο site ) για το fingerprint που ενσωματώνονται στη rom και όντως λειτουργεί ακαριαία! ( στο δικό μου τουλάχιστον). Όποιος δοκιμάσει μου λέει και τις βάζουμε σιγά-σιγά παντού!

Προτείνω καθαρή εγκατάσταση με internal αν έρχεστε από άλλη ρομ (LOS, miui) ( έτσι την έβαλα ) και μετά αν θέλετε το firmware από το ποστ της 26s καθώς και οδηγίες εγκατάστασης, για αρχάριους.... Όποιος θέλει πίσω το Letv Account για να έχει πρόσβαση σε Leeco υπηρεσίες φλασαρει το τελευταίο ζιπ.

 

Οδηγίες & Firmware (Ποστ 26s) >> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7186228#post7186228

 

Download Link 26s Debloated

 

V2>> https://mega.nz/#!xRskHQJK!1JgiI05IzOdYcUu0oVXJJUmMskJ-ObAVJe0ZoHTACeM

Μετά την 1η έναρξη ενημέρωση υπηρεσιών playstore και επανεκκίνηση.

 

V3>> Ανέβαινει με άλλο Launcher λόγω προβλήματος του Leeco Developer ...

Δοκιμάστε την v2 μέχρι να φτιάξω την v3 και κάνετε Dirty installation..

 

ScreenShot

Screenshot_2017-05-29-12-36-13_1_1.jpg

 

Extra Leeco Services Account & Cloud

Για όποιον τις θέλει πίσω φλασαρει από TWRP χωρίς κανένα Wipe πριν και μετά.

MEGA DOWNLOAD

https://mega.nz/#!IVkBWQzT!OdT2DY50QVsIhNNyDi0UNjvgdtR7NAeaOLdPRbAqcgU

 

Χρήστο έβαλα την v2 και το LeEco cloud δεν λειτουργεί λέει η εφαρμογή σταμάτησε.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έπειτα απο καιρό αποφάσησα να έρθω και εγώ στην παρέα. Το μόνο που μένει είναι η αγορά. Υπάρχουν 2 επιλογές μια απο banggood sta 212+10 priority mail (με ρίσκο τελωνείου) και ένα άλλο μαγαζί που το στέλνει με 237 τελική τιμή από ευρωπαική αποθήκη.

 

https://www.coolicool.com/stock-in-europe-leeco-le-max-2-x820-6gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz-quad-core-57-i-g-45478?currency=EUR

 

Είναι αξιόπιστο το μαγαζί ή να επιλέξω το banggood?

 

Εμένα με priority mail από banggood μου ήρθε με nlpost μέσω ολλανδιας.

 

leeco le max 2 tele23s v43

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Aν το πήρες με άλλη έκδοση TWRP βάλε αυτή να το δει. Βάλτο και σε ένα δίσκο και δοκίμασε..

 

Μπα με την ιδια εκδοση το πηρα. Βασικα δεν κανει mount την εσωτερικη μνημη. Εκανα wipe, μετα το wipe ειδε τη μνημη. Αποσυνδεω, περναω ξανα το backup, ξαναμπαινω στο recovery και ξανα δεν κανει mount. Με εχει μπερδεψει....

85.....ochocinco
Link to comment
Share on other sites

Βάλτην clean. Παντού σήμα 5 τούβλα έχω και 4G καμπάνα. Σκέψου ποια είχες πριν επάνω και ποιο Modem. Έχω το 23s εγώ Firmware.

 

με το + βρεθηκε καμια λυση? στη nougat?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, σήμερα ξαφνικά σταμάτησε να δουλεύει το quick charge (για την ακρίβεια από 35% θέλει 2ώρες για πλήρη φόρτιση, παλιότερα σε μία ώρα και κάτι φόρτιζε από 10% full) χωρίς να αλλάξω κάτι, καμιά ιδέα γιατί μπορεί να έγινε αυτό;
LeEco Le Max 2 CrisBal_Rom GreekEdition - LeMax2-Miui8 v.6 7.4.24
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...