Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μέσα σε όλες τις ερωτήσεις να κάνω κι εγώ μία χαζή...Έβαλα την RR nugat και η ένταση σε φβ, μέσσεντζερ ίνστα κλπ είναι στο θεό. Μου στέλνουν μήνυμα στο μέσσεντζερ και το παίρνει πρέφα όλη η γειτονιά. Δοκίμασα τα πάντα με τις εντάσεις και δεν πέφτει, ούτε αν χαμηλώσω την ένταση στο media, τίποτα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να ρυθμίσω την ένταση χωρίς φυσικά να το βάλω αθόρυβο?

Απενεργοποιησε Dolby Atmos, το επαθα κ εγω.....

Link to comment
Share on other sites

Σε μια γρηγορη ματια δν ειδα κατι..

Υπαρχει τροπος να απαλλαγουμε απο τα yellow pages που εχει στο τηλεφωνο στην εκδοση LeMax2 26s Debloated ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι γνώμη έχετε για αυτή την ρομ http://www.leeco.re/topic/2074-~-small-eui-by-aurel-~-v141-~-23s-~-le-max2-~-aroma-installer-~-may-26-~/;
X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

[/color]

 

Μετά από λίγη προσπάθεια βρήκα πως να κάνω παράθεση σε σχόλιο μέλους και να του απαντάω στην ουσία και επισεις πως να σβήνω ή να τροποποιω τα μηνύματα μου.

Λοιπόν το λινκ για το 23ς είναι αυτό

https://bbs.le.com/zt/eui/le_max2.html

Και είναι πανεύκολο να το περάσεις.

Καλή επιτυχία

 

 

Καλησπέρα φίλε stathis86 μπορείς να μου γράψεις βήμα βήμα τις ενέργειες που έκανες για την επιτυχής εγκατάσταση της ρομ 23s ευχαριστώ!!!!

X820 6/64 Indian από bangood!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε stathis86 μπορείς να μου γράψεις βήμα βήμα τις ενέργειες που έκανες για την επιτυχής εγκατάσταση της ρομ 23s ευχαριστώ!!!!

Δες στην πρώτη σελίδα είναι όλα μαζεμένα

Letv LeMax2 x829 RevengeOS 2.2 - Letv LeMax2 x820 EUI-6.030S GoggleEdition - Letv LeMax2 x821 AOSiP 9.0 treble - Letv Le2Pro x620 5.9.028S CUOCO92

Apple iPhone 5 16GB iOS 10

Link to comment
Share on other sites

Την RR σήμερα την δοκίμασα και στην 27 έκδοση ήθελα πάρα πολύ να μην ξαναασχοληθω με ρομ και να μείνω με αυτή αλλά δεν μου την έκανε τη χάρη με όλους τους τρόπους και ειδικά χωρίς κάμερα δεν παίζει να έχεις κινητό... Δυστυχώς κρασάρει και αυτή. Με στεναχωρεί ειλικρινά γιατί είναι πολύ καλή ρομ και πολύ δουλεμένη. Επίσης μου την σπάει που φορτιζει μόνο αναμμένη. Τέλος πάντων. Πιστεύω για όλους μας τα καλύτερα έρχονται.. ;)

Καλημέρα Χρήστο! Έχω βάλει εδώ και κάποιες μέρες την RR 7.1.2. Χτες πέρασα και την τελευταία έκδοση (27-5). Η κάμερα δουλεύει κανονικά, και μάλιστα πλέον τραβάει και 4Κ βίντεο.

Προσοχή: Δεν το κάνει στην αρχική επιλογή με τα 2 στρογγυλά πλήκτρα, αλλά πρέπει να επιλέξεις ξεκάθαρα ανάμεσα στις τρεις επιλογές (φώτο - πανόραμα - βίντεο) την επιλογή του βίντεο. Εκεί εμφανίζεται μόνο ένα στρόγγυλο κόκκινο πλήκτρο. Πατώντας το θα διαπιστώσεις ότι λειτουργεί κανονικά και αποθηκεύει επίσης κανονικά.

Σε γενικές γραμμές θέλω να αναφέρω ότι η RR Ν δεν έχει καταφέρει να ακόμη να ξεπεράσει την τελική έκδοση RR MM 5.7.4, η οποία θεωρώ ότι είναι η καλύτερη ΡΟΜ που έχω δοκιμάσει και κρατήσει. Μένω όμως με την RR N τώρα διότι πιστεύω και ελπίζω ότι θα τη βελτιώνουν συνεχώς.

Αλληλεγγύη, Ευγνωμοσύνη, Ηθική, Σύνεση
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Υπάρχει κανείς που να έχει και να μπορεί να μου πουλήσει το αυθεντικό Leeco καλώδιο

που συνδέει τα συμβατικά ακουστικά (3.5 m.m ) με το κινητό μας;

Ψάχνω απεγνωσμένα να βρω ένα αυθεντικό καλώδιο εδώ και ένα μήνα,

έχω παραγγείλει και λάβει δύο τέτοια καλώδια που δεν ήταν αυθεντικά

και δεν λειτουργούν κανονικά με το κινητό μας.

 

Σας παρακαλώ, αν υπάρχει κάποιος ας μου στείλει.

Και θα του βάλω τα λεφτά μέσω paypal.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά!

Υπάρχει κανείς που να έχει και να μπορεί να μου πουλήσει το αυθεντικό Leeco καλώδιο

που συνδέει τα συμβατικά ακουστικά (3.5 m.m )

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

Λογικά αυτό ψάχνεις https://www.honorbuy.com/817-type-c-usb-to-audio-speakder-female-adapter.html

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα έκθεση την 26s του Χρήστου έκανα root κλπ αλλά μου βγάζει μήνυμα Δυστυχώς η υπηρεσία Google Play έχει σταματήσει, τι πρέπει να κάνω?
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

 

Ακριβώς αυτό παρήγγειλα και το έλαβα σήμερα. ΔΕΝ είναι όμως το αυθεντικό

και δεν λειτουργεί όπως πρέπει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό παρήγγειλα και το έλαβα σήμερα. ΔΕΝ είναι όμως το αυθεντικό

και δεν λειτουργεί όπως πρέπει. Ευχαριστώ.

Τι εννοεις με το οπως πρεπει?? Τι δεν σου κανει δηλαδη?? Δεν παιζει καθαρα?? Περιμενω κι εγω ενα αλλα μαλλον ερχεται με τα ποδια απο Κινα.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό παρήγγειλα και το έλαβα σήμερα. ΔΕΝ είναι όμως το αυθεντικό

και δεν λειτουργεί όπως πρέπει. Ευχαριστώ.

 

Το αυθεντικό το έχεις χρησιμοποιήσει και σου "δούλευε κανονικά";

Η υποθέτεις ότι θα δουλέψει;

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Εγκατέστησα έκθεση την 26s του Χρήστου έκανα root κλπ αλλά μου βγάζει μήνυμα Δυστυχώς η υπηρεσία Google Play έχει σταματήσει, τι πρέπει να κάνω?

 

Μολις τη φλασαρεις και την αφησεις να ανοιξει το πρωτο που πρεπει να γινει ειναι ενημερωση του google play και του google βγαζει και τριγωνο σηματακι στα notifications, κανεις την ενημερωση στο google play και στο google και κανεις επαννεκινηση. Μετα βαλτου οτι θες και δε βγαζει τιποτα

Edited by mythos01
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Ναι ευχαριστώ για την απάντηση το είχε κάνει αυτό που λες στην πρώτη εκκίνηση , δοκίμασα να κάνω καθαρισμό μνήμη απεγκατασταση και εγκατάσταση play αλλά τίποτα.. είχα κάνει .instal από τελε με wipe data kai dalvick cache
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Ναι ευχαριστώ για την απάντηση το είχε κάνει αυτό που λες στην πρώτη εκκίνηση , δοκίμασα να κάνω καθαρισμό μνήμη απεγκατασταση και εγκατάσταση play αλλά τίποτα.. είχα κάνει .instal από τελε με wipe data kai dalvick cache

 

Το είχα και εγώ αυτό.λοιπον κατεβάζεις την εφαρμογή play services απο το play store.απο εκεί θα δεις τι version ειναι.επισης από την εφαρμογή αυτή θα σε πάει στο επίσημο site για να την κατεβάσεις ξανά.apk mirror.εσυ δεν θα κατεβάσεις αυτήν.κατεβασε την τελευταία την 11.5 αν δεν κάνω λάθος.οταν γίνει install και dirty μαλιστα πάλι θα σου βγάζει το μήνυμα.εκει λοιπόν πας στα εφαρμογές και βρίσκεις το google play services και κανείς απεγκατασταση ενημερώσεων.αυτοματα θα σου πετάξει ένα μύνημα για επαναφορά τής εργοστασιακης version.πατας ναι και όλα μια χαρά μετά..

Edited by Popplaros
Link to comment
Share on other sites

Ναι ευχαριστώ για την απάντηση το είχε κάνει αυτό που λες στην πρώτη εκκίνηση , δοκίμασα να κάνω καθαρισμό μνήμη απεγκατασταση και εγκατάσταση play αλλά τίποτα.. είχα κάνει .instal από τελε με wipe data kai dalvick cache

 

Ξαναπερνατη απο πανω με art/dalvik cache και cache wipe και κανε παλι ενημερωση το google στην αρχη και θα στρωσει. Θα χασεις το root αλλα το ξαναπερνας ή ακομα καλυτερα βγαλε και τον μαμα launcher εντελως και μεινε με nova ..θα λυθει εντελως το προβλημα

Edited by mythos01
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό παρήγγειλα και το έλαβα σήμερα. ΔΕΝ είναι όμως το αυθεντικό

και δεν λειτουργεί όπως πρέπει. Ευχαριστώ.

 

Εγώ όπως το βλέπω είναι αυθεντικό, ακόμη και το σήμα της leeco έχει επάνω,είναι ίδιο με το δικό μου εμφανισιακά και δε πιστεύω οι Κινέζοι να αντιγραφαν ακόμη και το λογότυπο της εταιρείας για να πουλήσουν ένα καλώδιο όλο και όλο δεν είναι δα και Nike παπούτσια χεχε, αν ήταν απλά άλλης εταιρείας και όχι το αυθεντικό δεν θα είχε το σήμα

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 μέρες είμαι με την rr του Χρήστου, έχει ένα θεματακι η μπαταρία βέβαια, το άλλο που πρόσεξα, το ξυπνητήρι δεν δουλεύει... Μόλις ανοίγω την οθόνη τότε χτυπάει, δώστε μια λύση σας παρακαλώ
26s aroma v5 by CrisBal
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι γνώμη έχετε για αυτή την ρομ http://www.leeco.re/topic/2074-~-small-eui-by-aurel-~-v141-~-23s-~-le-max2-~-aroma-installer-~-may-26-~/;

 

Ίδια με την δικιά μου την 23s Remixed. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια ερωτηση θελω να κανω εγκατεστησα το akt profiles ποιο ειναι το καλυτερο προφιλ για μεγιστη οικονομια και ποιο για μεγιστες επιδοσεις?

 

Κάποιος ξερει να μου απαντησει?

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος ξερει να μου απαντησει?

 

Hawkpepper βάλε και είσαι οκ. Μπαταρία και επιδόσεις.. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 μέρες είμαι με την rr του Χρήστου, έχει ένα θεματακι η μπαταρία βέβαια, το άλλο που πρόσεξα, το ξυπνητήρι δεν δουλεύει... Μόλις ανοίγω την οθόνη τότε χτυπάει, δώστε μια λύση σας παρακαλώ

 

Δυστυχώς ΔΕΝ υπάρχει λύση ακόμα σε αυτό και προς θεού μην το σβήσεις! Δεν φορτιζει και δεν δουλεύει το ξυπνητήρι! Έχει θέματα γι αυτό και όλοι περιμένουμε.. Η κάμερα ξεκινάει καλά στην τελευταία 2705 και στο 3ημερο πάπαλα.. Καλή ρομ αλλά θέλει δουλειά.. Μείνε με EUI καλύτερα αν δεν θες να βάζο βγάζεις ρομ κάθε 3 και λίγο. Διάβασε και εδώ.. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7207280#post7207280

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι ευχαριστώ για την απάντηση το είχε κάνει αυτό που λες στην πρώτη εκκίνηση , δοκίμασα να κάνω καθαρισμό μνήμη απεγκατασταση και εγκατάσταση play αλλά τίποτα.. είχα κάνει .instal από τελε με wipe data kai dalvick cache

 

Άνοιξε το ζιπ της ρομ. Πήγαινε μέσα στο φάκελο system/priv-app /Launcher3 σβηστον τελείως και στην θέση του με ίδιο όνομα βάλε έναν άλλο από playstore NOVA ZenUI ότι θες και δεν θα ξανακάνει τίποτα. Ή περίμενε να φτιάξω ζιπ. Έχει θέμα ο μαμά Launcher3 και τα κάνει αυτά. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 3 μέρες είμαι με την rr του Χρήστου, έχει ένα θεματακι η μπαταρία βέβαια, το άλλο που πρόσεξα, το ξυπνητήρι δεν δουλεύει... Μόλις ανοίγω την οθόνη τότε χτυπάει, δώστε μια λύση σας παρακαλώ

 

Και εγώ το παρατήρησα, η μπαταρία με το ζόρι 5 ώρες SoT και το ξυπνητήρι 2 φορές που το έβαλα χτύπησε 15-25 λεπτά αργότερα.

THL T6

AMOI A928W

Meizu MX4 Pro

Leeco Le Max 2 x829 | Resurrection Remix 7.1.2 1606

iPhone 7 Plus | iOS 12

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες. Σημερα παρελαβα το x820 6/64!:yahoo:

Εχει ερθει με την εκδοση 5.8.019s. Αυτη ειναι η indian που αναφερει o crisbal στις οδηγιες για custom?

Αν εχω καταλαβει καλα απο αυτα που γραφετε η 26s debloated ειναι αυτη τη στιγμη η πιο σταθερη απο τις custom roms?

85.....ochocinco
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...