Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ποια αρχεια ειναι της rom ? ειναι μεσα στο META-INF ? στο system ? η το σκετο boot που εχει ο φακελος...ευχαριστω πολυ απλα λιγο πιο αναλυτικα γτ δεν εχω ιδεα με τις ρομ + το back up δεν με καιει το κινητο δεν εχει τπτ...

 

Δε ξεζιπαρεις τη ρομ, περνας πρωτα το twrp ,μετα αφου μπεις στο recovery πατας backup τις τικαρεις ολες τις επιλογες και κανεις backup, οταν τελειωσει το backup κανεις reboot to recovery παλι πας wipe μετα advanced wipe και επιλεγεις τα art/dalvik cache ,cache και data ,και κανεις το wipe,μετα παλι reboot to recovery πας στο flash ψαχνεις στην sd εκει που εχεις βαλει το zip της ρομ πατας πανω της και φλασαρεις. Παντα καντα ολα προσεχτικα ,εχει οδηγους για ολα στη πρωτη σελιδα. Αν τα βρεις σκουρα στο διαβασμα ξαναρωτα ή ασε την official

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

Ποια αρχεια ειναι της rom ? ειναι μεσα στο META-INF ? στο system ? η το σκετο boot που εχει ο φακελος...ευχαριστω πολυ απλα λιγο πιο αναλυτικα γτ δεν εχω ιδεα με τις ρομ + το back up δεν με καιει το κινητο δεν εχει τπτ...

 

Αφού τελείωσες με Bootloader. Πήγαινε στο ποστ TWRP και ακολούθησε τις οδηγίες. Είναι πανεύκολο αφού τρέχεις ένα exe μόνο. Μετά οπωσδήποτε πάρε φουλ backup με όλα τα κουτάκια που έχει μέσα στο BACKUP TAb. Σωστό κάπου να το έχεις. Μετά ρίχνεις μέσα την ρομ και αν έχεις κινεζική κάνε Wipe όλα τα κουτάκια μέσα στο Wipe advance wipe εκτός από internal και data. Πάτα στο install επέλεξε την ρομ που έχεις μέσα και κάνε slide την κάτω μπάρα δεξιά να μπει. Είσαι έτοιμος και το κινητό θα ανάψει στο σύστημα.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Αφού τελείωσες με Bootloader. Πήγαινε στο ποστ TWRP και ακολούθησε τις οδηγίες. Είναι πανεύκολο αφού τρέχεις ένα exe μόνο. Μετά οπωσδήποτε πάρε φουλ backup με όλα τα κουτάκια που έχει μέσα στο BACKUP TAb. Σωστό κάπου να το έχεις. Μετά ρίχνεις μέσα την ρομ και αν έχεις κινεζική κάνε Wipe όλα τα κουτάκια μέσα στο Wipe advance wipe εκτός από internal και data. Πάτα στο install επέλεξε την ρομ που έχεις μέσα και κάνε slide την κάτω μπάρα δεξιά να μπει. Είσαι έτοιμος και το κινητό θα ανάψει στο σύστημα.

 

Φιλε σορρυ αλλα ποιο αρχειο ειναι η ROM??? φακελος ειναι η αρχειο....εχω σκασει δε μπορω να το βρω...αυτο που κατεβασα 1.5Gb πρεπει να το περασω στο κινητο ολο....Ευχαριστω παρα πολυ ειμαι στο τελικο σταδιο

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σορρυ αλλα ποιο αρχειο ειναι η ROM??? φακελος ειναι η αρχειο....εχω σκασει δε μπορω να το βρω...αυτο που κατεβασα 1.5Gb πρεπει να το περασω στο κινητο ολο....Ευχαριστω παρα πολυ ειμαι στο τελικο σταδιο

 

Ολοκληρο το αρχειο φιλε ειναι η ρομ σε μορφη zip,σου γραφω παραπανω δεν ανοιγεις το zip το μεταφερεις ολοκληρο 1.5gb οσο ειναι

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

και επειδη εκανα βλακεια πλεον δεν ανοιγει το κινητο.......ισχυει ο τροπος fastboot rom ? γτ εκεινο δοκιμασα και πατησα πρωτα flash boot γτ δεν εβρισκα το system.img
Link to comment
Share on other sites

και επειδη εκανα βλακεια πλεον δεν ανοιγει το κινητο.......ισχυει ο τροπος fastboot rom ? γτ εκεινο δοκιμασα και πατησα πρωτα flash boot γτ δεν εβρισκα το system.img

 

Official fastboot rom προσπαθεις να φλασαρεις;

Κατεβασε αυτη http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7171461#post7171461

Περνα τη στο κινητο απο twrp που πρεπει να μπαινει ακομα κανε τα wipes που σου γραφει ο Χρηστος και φλασαρε τη,ολο το αρχειο zip οπως ειναι

Edited by mythos01
26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.. ειμαι ετοιμος να αγορασω ενα leco le max 2..ποιο να παρω?? το x829 h to x820?? βρηκα το LeEco Le Max 2 X820 6GB RAM 64GB ROM Qualcomm Snapdragon 820 στο coolicool με αποστολη απο ευρωπη με 232 ευρω..ετσι γλυτωνω σιγουρα το τελωνειο και το παραλαμβανω και σε μια βδομαδα. Edited by dimitriszam
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια.. ειμαι ετοιμος να αγορασω ενα leco le max 2..ποιο να παρω?? το x829 h to x820??

 

Αν βρεις καλη τιμη το 820 παρτο φιλε εχει και την 800αρα μπαντα για wind.Εγω εχω 2 829 και ειμαι ευχαριστημενος αλλα πολλα παιδια παραπονιονται για το fp,επισης εχουν και διαφορετικες οθονες απο οτι διαβαζω το 820 sharp και το 829 trully...θεμα τιμης για μενα

26s by CrisBall :)
Link to comment
Share on other sites

βρηκα το LeEco Le Max 2 X820 6GB RAM 64GB ROM Qualcomm Snapdragon 820 στο coolicool με αποστολη απο ευρωπη με 232 ευρω..ετσι γλυτωνω σιγουρα το τελωνειο και το παραλαμβανω και σε μια βδομαδα.
Link to comment
Share on other sites

Χτύπα το!!!

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

ετσι λεω και γω!!! εχω πανω απο ενα χρονο ενα letv x600 και ειμαι πολυ ευχαριστημενος!!!! δε βρησκω κατι καλυτερο απο το le max 2 αυτη την εποχη σε αυτα τα χρηματα!! για να βρει κανεις με τετοια χαρακτηριστηκα σε brand name πρεπει να διαθεσει πανω απο 400 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο,φλάσαρα την καινούρια ρρ (527) γιατί είχα είχα 2 προβληματάκια με τη δικία σου να δω πως πάει. Πέρασα πάνω σε καθαρή ρρ το πακέτο σου και έπεσα σε bootloop. Δεν προοριζόταν γι αυτούς με την καινούρια ρρ ;
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο,φλάσαρα την καινούρια ρρ (527) γιατί είχα είχα 2 προβληματάκια με τη δικία σου να δω πως πάει. Πέρασα πάνω σε καθαρή ρρ το πακέτο σου και έπεσα σε bootloop. Δεν προοριζόταν γι αυτούς με την καινούρια ρρ ;

Διάβασε προσεκτικά για πια ρομ είναι το πακέτο! 23052017 αν έβαλες την 27052017 λογικό! ;)

Ξαναβάλε τη ρομ Dirty και θα είσαι οκ. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Παιδια η google tele 23 rom υποστηριζεται ακομα?

2. Εχει προοπτικες για nougat?

1. Φυσικά αλλά το μόνο που μένει είναι ο κερνελ...

2. Αν βγάλει Nougat η Leeco θα την έχεις και σε tele_N σίγουρα! ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

βρηκα το LeEco Le Max 2 X820 6GB RAM 64GB ROM Qualcomm Snapdragon 820 στο coolicool με αποστολη απο ευρωπη με 232 ευρω..ετσι γλυτωνω σιγουρα το τελωνειο και το παραλαμβανω και σε μια βδομαδα.

 

Μια χαρά είναι https://www.coolicool.com/stock-in-europe-leeco-le-max-2-x820-6gb-ram-64gb-rom-qualcomm-snapdragon-820-215ghz

Αλλά ρώτα καλύτερα αν παίρνει ρομ που παίρνουν και τα άλλα γιατί την τελευταία φορά που είδαμε CE 0560 στο Χ800 την πατήσαμε γιατί είχε άλλο Bootloader & Id hardware και μείναμε με την LL. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα αυτή RR-N-v5.8.3-20170527-x2-Official

 

Είπαμε.. Βάλτην dirty. Το πακέτο είναι για την προηγούμενη Version.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

1. Φυσικά αλλά το μόνο που μένει είναι ο κερνελ...

2. Αν βγάλει Nougat η Leeco θα την έχεις και σε tele_N σίγουρα! ;)

 

Καταρχας ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Και να ρωτησω κατι ακομη τωρα ειμαι με την multilanguage που βαζουν τα καταστηματα σε x829 4gb-64gb και λειτουργουν ολα καλα και το αποτυπωμα αλλα δεν μπορω τα μισα ελληνικα μισα αγγλικα. Να το επειχειρησω να φλασαρω την rom ή να κατσω στα αυγα μου. Αυτο που φοβαμαι ειναι μηπως σταματησει να λειτουργει το δακτυλικο αποτυπωμα

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Εκανες σουπερ επιλογή, να ξες!

 

 

Περιμενω το type c καλωδιο της blitzwolf. 1 μετρο πηρα, αν και θα προτιμουσα το 1.80

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Chris η 26s debloated με modem 419 πήγαινε αρκετά καλά στο fp αλλά όχι και τέλεια. Τώρα έβαλα να δοκιμάσω την περιβόητη tele. Έβαλα την 40 μου λέει ενημέρωση σε 41 την κάνω λήψη πατάω εγκατάσταση κάνω reboot σε recovery, είχε αλλάξει σε twrp 3.1.0.0 και μου ζητάει κωδικό για decrypt. Τι να κάνω?

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο! Εκανες σουπερ επιλογή, να ξες!

 

 

Περιμενω το type c καλωδιο της blitzwolf. 1 μετρο πηρα, αν και θα προτιμουσα το 1.80

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

σευχαριστω πολυ !!! ελπιζω και εγω να μου βγει καλο!!

Link to comment
Share on other sites

Chris η 26s debloated με modem 419 πήγαινε αρκετά καλά στο fp αλλά όχι και τέλεια. Τώρα έβαλα να δοκιμάσω την περιβόητη tele. Έβαλα την 40 μου λέει ενημέρωση σε 41 την κάνω λήψη πατάω εγκατάσταση κάνω reboot σε recovery, είχε αλλάξει σε twrp 3.1.0.0 και μου ζητάει κωδικό για decrypt. Τι να κάνω?

 

Είχες indian δεν έκανες Wipe data reboot to recover παλι wipe cache dalvik, cache, data, system. Καντα με τη σειρά αυτή και βάλτην ξανά και θα είσαι οκ.

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...