Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια sos πηγα να περασω ρομ και εει μπρικαρει πως μπαινω σε ρεκοβερι τωρα

Kράτησε πατημένα τα vol+ και το power μέχρι να γράψει recovery. Μην τα αφήσεις μέχρι να μπει..;)

Στείλε μου πμ να τα πούμε εκεί..

Edited by CrisBal

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες μερες θα ειμαι και εγω πανευτυχης κατοχος του συγκεκριμενου κινητου χ820 με 6gb - 64 gb. Θα ακολουθησω τις αναλυτικες οδηγιες στην αρχικη σελιδα για root-twrp και backup της αρχικης ρομ. Εχω διαβασει αρκετα σχολια και ολοι λενε για την 26s Aroma Moded Final v.5c Full Rom edition 20170812 (https://www.androidfilehost.com/?fid=817550096634794601). Επισης αναφερουν αρκετοι λογο καλης διαχειρισης μπαταριας την Tele_26s Full Rom Stable Edition (https://mega.nz/#!BS5SRLKL!z00FSKaoD1JnZPRM6CVt41yJwSpSY7VTcTbKUgX2C3k) η ακομα και την LeMax2 CN-26s Official Developer rom Stable (https://www.androidfilehost.com/?fid=889764386195919220). Οπως καταλαβαινετε εχω μπερδευτει και θελω να αποφυγω τις πολλες αλλαγες ρομ. Οποτε crisbal και λοιποι γνωστες ποια απο ολες η αλλη προτεινεται; Αν εγκαταστησω καποια θα πρεπει να φλασαρω αλλα προσθετα για update κτλ.; Συνεχιστε την καλη δουλεια που κανετε και βεβαια μοιραζεστε με ολους εμας. Σας ευχαριστω πολυ. Edited by klaipelas

Coolpad f1 (Great F1) - AEX MODDED LITE by jpower

Leeco Le Max 2 X820 6gb - 64gb (RROS-Q-8.7.3-20210920-x2-20210920)

19/March/2020 by C.B.G.)

Link to comment
Share on other sites

Σε λιγες μερες θα ειμαι και εγω πανευτυχης κατοχος του συγκεκριμενου κινητου χ820 ... Αν εγκαταστησω καποια θα πρεπει να φλασαρω αλλα προσθετα για update κτλ.; Συνεχιστε την καλη δουλεια που κανετε και βεβαια μοιραζεστε με ολους εμας. Σας ευχαριστω πολυ.

 

Με το καλό να έρθει πρώτα και κάνεις τα βήματα όπως τα είπες. Αν θες τελευταιες ρομ χωρίς πρόσθετα, πας ή σε v5d ή σε pure 26s V8 ή αν θες Google based σε tele_26. Υπάρχουν βέβαια και πάρα πολλές εκεί έξω... Ότι θες εδώ είμαστε..;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρηστο ευχαριστώ πολύ για τις διευκρινίσεις όλα καλά ξεμπρικαρε και φλασαρα την νέα σου ρομ....Μέχρι στιγμής όλα πολύ ωραία!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!το 821 ειναι με την ινδικη ρομ?Αν ειναι χρειαζεται αλλαγη ρομ η το τηλ δουλευει εξισου καλα?Ρωταω γιατι το εχω παραγγειλει και αγχωθηκα με ολα αυτα που διαβαζω γιατι ειμαι και ασχετος απο υπολογιστες!ευχαριστω!

Edited by CrisBal
Διόρθωση
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!το 821 ειναι με την ινδικη ρομ?Αν ειναι χρειαζεται αλλαγη ρομ η το τηλ δουλευει εξισου καλα?Ρωταω γιατι το εχω παραγγειλει και αγχωθηκα με ολα αυτα που διαβαζω γιατι ειμαι και ασχετος απο υπολογιστες!ευχαριστω!

Ναι είναι το Ινδικό με (λογικά) 19s. Όταν έρθει βλέπεις τι θα κάνεις.Εδώ είμαστε...;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Xρηστο προσπαθω να ξεκλειδωσω την b20 με αυτον τον τροπο σε 829 https://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/guide-unlock-bands-leeco-le-max-2-fix-t3439154

Αλλα τα 2 tools τα Setup DFS Studio και DFS Studio 16.05.31.0 δεν δουλευοθν πλεον σε demo mode....

Ξερεις κατι για αυτην την διαδικασία και αν υπαρχει κατι αλλο γιατην b20???

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο τελικά να δοκιμάσω να περάσω την last rom που ανέβασες πάνω από του aurel ? Γιατί clear imstall δεν ξέρω πώς θα τ κάνω !

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο τελικά να δοκιμάσω να περάσω την last rom που ανέβασες πάνω από του aurel ? Γιατί clear imstall δεν ξέρω πώς θα τ κάνω !

 

Στάλθηκε από το Le X829 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για clean install πας στο recovery mode και πριν περάσεις τη ρομ πας στο wipe τσεκάρεις τα πάντα και τα κάνεις wipe. Μέρα περνάς οποία Rom θες.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Xρηστο προσπαθω να ξεκλειδωσω την b20 με αυτον τον τροπο σε 829 https://forum.xda-developers.com/le-max-2/how-to/guide-unlock-bands-leeco-le-max-2-fix-t3439154

Αλλα τα 2 tools τα Setup DFS Studio και DFS Studio 16.05.31.0 δεν δουλευοθν πλεον σε demo mode....

Ξερεις κατι για αυτην την διαδικασία και αν υπαρχει κατι αλλο γιατην b20???

Δεν ξεκλειδώνει κάτι πραγματικά μόνο εικονικά..Λείπει Hardware τελικά...Tα έχουμε πει αυτά... ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο τελικά να δοκιμάσω να περάσω την last rom που ανέβασες πάνω από του aurel ? Γιατί clear imstall δεν ξέρω πώς θα τ κάνω !

Δεν χρειάζεται clean.... Ρίχνεις μέσα τη ρομ, πατάς wipe, advance wipe επιλέγεις Dalvik cache, cache, data, system κάνεις slide δεξιά, μετά επανεκκίνηση στο recovery επιλέγεις Install βρίσκεις τη ρομ ,φλασάρεις.:wacko:

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Προς ενημέρωση αναφέρω ότι ο Cuoco σταμάτησε να ασχολείται με την 26s και κατέβασε και όλες τις δικές του 26s roms από το androidfilehost. Ρώτησα και μου απάντησε ότι έγινε για λόγους αστάθειας (instability reasons) της συγκεκριμένης έκδοσης. Δεν υποστηρίζει την συγκεκριμένη έκδοση πλέον. Η απόμενη έκδοση που θα ασχοληθεί θα είναι Nougat λέιε...

Νεότερες πληροφορίες.. Μίλησα εχθές μαζί του αρκετά. Του έστειλα όλα τα αρχεία από την V8 για τα Gapps καθώς και όλα τα αρχεία για ελληνικά στην ρομ και κάποια patch για τα κρασαρισματα. Λοιπόν θα ανεβάσει πάλι την 26ς με τις αλλαγές και τα νέα Gapps. Αυτό σημαίνει ότι εγώ δεν χρειάζομαι πλέον στην 26s και θα ασχοληθώ από βδομάδα με την miui λίγο και μετά με την tele_26 για Update kernel κλπ. ;)

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

CN-26s C.B.G.

Status Bar Activity Disable v5-v6-v7-v8

 

Από TWRP χωρίς Wipe πριν και μετά. ;)

https://www.androidfilehost.com/?fid=889764386195925223

LeMax2-X820 LegionOS / LeMax2-X822 DerpFest

Xiaomi RN3Pro-MIUI10_9.3.14

Xiaomi RN9Pro-MIUI-12.5.5-RJWMIX

Link to comment
Share on other sites

Ναι λειτουργεί ακόμα και χωρίς root λίγο περιορισμένο βέβαια.. Άλλαξε apk αυτό στο play store έχει θέματα ή βάλε για Android 2+ στις ρυθμίσεις..;)

 

Ποιο apk να βάλω, ποια version?

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Η v8 είναι η "αναβάθμισή" της v6 και v7?

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει ένα Le Max 2 X820 από GeekBuying και... Το κινητό ήρθε σε μισο-ανοιγμένη συσκευασία, γρατζουνισμένη παντού(κυρίως στο μέρος που καθόταν το κινητό), τα ανταπτοράκια καλώδια κτλ, σε λάθος θέσεις, και στίγματα νερού από κάτω τους, επίσης ανάμεσα στο κινητό και στο μεταλλικό frame είχε μεγαλώσει ένα φελιζολένιο/χάρτινο(δεν ξέρω πως να το πω) εξόγκωμα, λογικά ο κινέζος θα είχε αλλάξει οθόνη, συνεπώς αυτό το εξόγκωμα θα ήταν υπολείματα κόλλας(το καθάρισα, προσπάθησα να το τραβήξω και φώτο για να το δείξω στον κινέζο, αλλά δεν το έπιανε η κάμερα), και έλεγα ρε φίλε, οκ τι να πω, αν το κινητό λειτουργεί κανονικά, ας το κρατήσω, μιας και είναι φανταστικό και πήγε EOL (End Of Line).. Αλλά από την δεύτερη μέρα κιόλας, εμφάνισε πρόβλημα,, όταν η οθόνη είναι ανοικτή υπερθερμαίνεται ο πίνακας της οθόνης, με συνέπεια μετά από μερικά λεπτά χρήσης να καθιστά το κινητό άχρηστο, επίσης η υπερθέρμανση, μειώνεται και αντίστοιχα αυξάνεται, όταν κατεβάζω και ανεβάζω φωτεινότητα.. Ο κινέζος αρνείται να μου κάνει partial refund πάνω από 15 Ευρώ, στα οποία τον έφτασα με τα χίλια ζόρια.. Μου λέει να το επιστρέψω, αλλά ήδη πλήρωσα 40 ευρώ τελωνείο, και θα πρέπει να πληρώσω άλλα 15 ευρώ για αποστολή και άλλα 40 ευρώ μόλις έρθει το καινουργιο για τελωνείο, με λίγα λόγια, δεν πρόκεται.. Το χειρότερο από όλα είναι πως παρείγγειλα καινούργιο κινητό και πήρα, στην καλύτερη περίπτωση ανακατασκευασμένο αν και εγώ αν ήταν να το πουλούσα έτσι όπως μου το έστειλε ο Κινέζος, χρησιμοποιημένο θα το έβαζα.... ένα έχω να πω, ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ το GeekBuying.. Δεν πρόκειται να ξαναψωνίσω ΠΟΤΕ από εκεί..

Edit: Εκτός από αυτό, το κινητό λειτουργεί κανονικά, αλλά έτσι όπως πάει αμφιβάλλω να μην μου έχει παρουσιαστεί πρόβλημα, μέχρι τα Χριστούγεννα...

Επίσης είμαι σίγουρος πως το FP σε αυτό το κινητό έχει αλλάχθεί, είμαι με Aroma v8 και πάει χειρότερα από το παλιό μου x829, και κλάσσης κατώτερο από το x820 φίλου..

 

καλησπερα.εμενα μετα απο καιρο με το προβλημα που ειχα που μου εβγαζε μαυρη οθονη και ενα blue led μονιμα ανναμενο εγινε μονιμο.Δεν μπορω πια ουτε recovery να μπω ουτε bootloader ουτε καν φορτιζει.το εδωσα σε ενα φιλο τεχνικο το ανοιξε και μου ειπε οτι ειναι μητρικη.(πρεπει να ειμαι ο μοναδικος στον κοσμο που του εκατσε τετοιο προβλημα).επικοινωνησα με το geekbuying και μου ειπε να το στειλω πισω.ξερουμε ποσο θα κοστισει αν το στειλω με courier για να γλυτωσω κανενα μηνα ταξιδιου?επισης και ευτυχωσ πριν κλεισει μονιμα προλαβα να του βαλω μαμα rom αλλα πιστευετε θα το παρουν πρεφα οτι ανοιχτηκε το κινητο και οτι εχασα την εγγυηση?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.εμενα μετα απο καιρο με το προβλημα που ειχα που μου εβγαζε μαυρη οθονη και ενα blue led μονιμα ανναμενο εγινε μονιμο.Δεν μπορω πια ουτε recovery να μπω ουτε bootloader ουτε καν φορτιζει.το εδωσα σε ενα φιλο τεχνικο το ανοιξε και μου ειπε οτι ειναι μητρικη.(πρεπει να ειμαι ο μοναδικος στον κοσμο που του εκατσε τετοιο προβλημα).επικοινωνησα με το geekbuying και μου ειπε να το στειλω πισω.ξερουμε ποσο θα κοστισει αν το στειλω με courier για να γλυτωσω κανενα μηνα ταξιδιου?επισης και ευτυχωσ πριν κλεισει μονιμα προλαβα να του βαλω μαμα rom αλλα πιστευετε θα το παρουν πρεφα οτι ανοιχτηκε το κινητο και οτι εχασα την εγγυηση?

 

Φίλε μου σου εύχομαι τα καλύτερα, και,, μην ξαναψωνίσεις από geekbuying, γνωστοί απατεώνες, δεν ξέρω πως την πάτησα έτσι..

~Edit: Φίλε Χρήστο, με την νέα V8 δεν λειτουργεί το greenify, έχω δοκιμάσει πολλές εκδόσεις, από 3.5 μέχρι 3.6.2(τελευταία), καμία δεν καταφέρνει να κάνει auto-hibernate τις εφαρμογές, ούτε σε Root Mode, ούτε σε Non-Root..

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου σου εύχομαι τα καλύτερα, και,, μην ξαναψωνίσεις από geekbuying, γνωστοί απατεώνες, δεν ξέρω πως την πάτησα έτσι..

~Edit: Φίλε Χρήστο, με την νέα V8 δεν λειτουργεί το greenify, έχω δοκιμάσει πολλές εκδόσεις, από 3.5 μέχρι 3.6.2(τελευταία), καμία δεν καταφέρνει να κάνει auto-hibernate τις εφαρμογές, ούτε σε Root Mode, ούτε σε Non-Root..

 

Δουλεύω χωρίς πρόβλημα το greenify στην έκδοση 2.6.2 στην 26s v7 του Χρήστου ΜΕ xposed ;) (root: supersu)

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

Greenify δεν μου λειτουργεί, και δεν παίρνω ειδοποιήσεις, διότι δεν θέλω να κλείσω το enable background resource control, διότι μου σώζει αρκετή μπαταρία.. Επίσης δεν λειτουργεί το gmail, μου λέει πως αντιμετωπίζει κάποιο πρόβλημα με τις υπηρεσίες google play σε ένα παραθυράκι, όταν πατάω, οκ, με πετάει.. Από πίσω γράφει, ο λογαριασμός δεν συνχρονίστηκε, και έχει ένα κουμπί που λέει "Συνχρονισμός Τώρα"..και το inbox από το playstore εμφανίζει παρόμοια προβληματάκια, λέει υπήρξε κάποιο πρόβλημα..

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Το κατάφερα να παίζει, αλλά η υπερεσία αυτόματης αδρανοποίησης διακόπτεται συνέχεια, του έχω δώσει όλα τα permissions, το greenify..

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω ποσοι απο εσας εχετε αγοραση το le max 2 x829 απο το geekbuying και σας εχει βγαλει προβλημα ή ηταν σαν του φιλου μας του filippas76 ? Γιατι εχω παραγγειλει και εγω αυτο το κινητο απο το geekbuying και το περιμενω απο την ερχομενη εβδομαδα και ανυσηχω μην μου γινει και εμενα κατι τετοιο....σε περιπτωση που συμβη λετε να βγαλω ακρη αμα ανοιξω στην paypal case refund?:worry: :worry:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας θα ηθελα να ρωτησω ποσοι απο εσας εχετε αγοραση το le max 2 x829 απο το geekbuying και σας εχει βγαλει προβλημα ή ηταν σαν του φιλου μας του filippas76 ? Γιατι εχω παραγγειλει και εγω αυτο το κινητο απο το geekbuying και το περιμενω απο την ερχομενη εβδομαδα και ανυσηχω μην μου γινει και εμενα κατι τετοιο....σε περιπτωση που συμβη λετε να βγαλω ακρη αμα ανοιξω στην paypal case refund?:worry: :worry:

 

Φίλε, καταρχάς, εγώ θα έλεγα να μην το ανοίξεις καν το πακέτο από αυτούς τους αλήτες.. Εκτός ότι ρίχνεις 40 ευρώ στον βρόντο, θα πρέπει να πληρώσεις άλλα 15 για να σταλθεί πίσω.. Το ρίσκο δικό σου, εγώ θα έλεγα, ειδικιά αν σου πιάσει τελωνείο να μην το σηκώσεις, και να το στείλεις πίσω..

Currently Owned : Xiaomi Mi Note 2(Scorpio) 4/64 | MiUI 9 || LeEco Le 2 x520(s2) 4/32 | eUI 26s || Xiaomi Redmi note 3 pro(Kenzo) 2/32 | Xiaomi EU | Radon Kernel 5.4 | Stereo Mod | MIUI 9

Ex-owned : Xiaomi Mi5(Gemini) 3/64 | Xiaomi EU | Stereo Mod | MIUI 9 BETA || LeEco Le Max 2(x2) x820 6/64 || LeEco Le Max 2(x2) x829 4/64 || Oneplus One(Bacon) 3/64

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...