Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

βαλε εναν αλλο launcher.

 

Και απο phone manager /app warehouse

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω ψέματα λειτουργούν όλα άψογα. Δεν ξέρω τι γίνεται με το δικό σου το τηλέφωνο.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να πω ψέματα λειτουργούν όλα άψογα. Δεν ξέρω τι γίνεται με το δικό σου το τηλέφωνο.

 

Θέλω να μου απαντήσεις σε τρεις ερωτήσεις.

1) Αρχίζεις ένα data session σε 3G e.g. Skype. Πας σε περιοχή που έχει κάλυψη LTE. Γίνεται handover? Η πρέπει να κλήσεις το data session?

2) Αρχίζεις την κληση σε 4g+ και μπαίνεις σε περιοχή χωρίς. Σου κάνει εναλλαγή δικτύου χωρίς να κόψει εντελώς το data session?

3) ενώ έχει ενεργό data session μπαίνεις απο 4G σε 4G+?

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη αλλά εγώ δεν έχω τέτοιο θέματα με το δίκτυο.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω δει ποτε 3g.. μονο 4g δουλευει.. ακομη και στο πλοιο...
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Ωραία βρε παιδιά, όλα είναι τέλεια με τη baseband και το δίκτυο που χρησιμοποιώ στη Σουηδία κουλό.

Μόνο που με όλα τα άλλα τηλέφωνα δουλεύει και με τη μούφα τη baseband του Le έχω πήξει στα drop και στις αποσυνδέσεις... Εγώ παντως τους δίνω 2 μήνες περιθώριο να το διορθώσουν. Αν δε τα καταφέρουν πάω σε Μate 9 να ησυχάσω...

 

PS: έχω πρόγραμμα με 50GB/month. Αν είναι να μου βγαίνει η πίστη να κάνω Skype εν κινήσει τι να τα κάνω... Κοντεύω να το πετάξω από το παράθυρο το Le... Αν δεν υποστηρίζει Band 38 να μη το γράφαν στα specs. Όχι το πήραμε και περιμένουμε patches.

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ωραία βρε παιδιά, όλα είναι τέλεια με τη baseband και το δίκτυο που χρησιμοποιώ στη Σουηδία κουλό.

Μόνο που με όλα τα άλλα τηλέφωνα δουλεύει και με τη μούφα τη baseband του Le έχω πήξει στα drop και στις αποσυνδέσεις... Εγώ παντως τους δίνω 2 μήνες περιθώριο να το διορθώσουν. Αν δε τα καταφέρουν πάω σε Μate 9 να ησυχάσω...

 

PS: έχω πρόγραμμα με 50GB/month. Αν είναι να μου βγαίνει η πίστη να κάνω Skype εν κινήσει τι να τα κάνω... Κοντεύω να το πετάξω από το παράθυρο το Le... Αν δεν υποστηρίζει Band 38 να μη το γράφαν στα specs. Όχι το πήραμε και περιμένουμε patches.

Σε σουηδικο φορουμ τι διαβαζεις? Εδω Ελλαδα δουλευει τελεια. Γισ σουηδια δε ξερω..

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Σε σουηδικο φορουμ τι διαβαζεις? Εδω Ελλαδα δουλευει τελεια. Γισ σουηδια δε ξερω..

 

Δυστυχώς το ίδιο πρόβλημα με Band 38 και FDD/TDD. Εύχομαι να μην είναι hardware το πρόβλημα. Το παραδέχτηκαν τουλάχιστον και δουλεύουν με τη Qualcomm να το διορθώσουν, αυτό είναι η επίσημη απάντηση. Στην Κίνα να φανταστείτε έχουν μόνο TDD/FDD δίκτυα. Τους έκαψε η Qualcomm. Στο Le Pro 2 με ΜΤΚ είναι οκ.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εμενα που δεν μπαινει πλεον στο 4g+ να ανησυχισω?

 

Εμένα μπαίνει αλλά καλύτερα να μην έμπαινε... :p Γενικά, όχι, σε 4g+ μπαίνει όταν υπάρχει κάλυψη. Εξαρτάται και πως την έχουν ρυθμίσει την ένδειξη. Πχ εμένα δείχνει 4G+ από 20ΜΗz και πάνω ;)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και εγω σημερα και μου γραφει 5.8.015s stable.

ποια ειναι αυτη;

Ξεκινησα τις διαδικασιες για root αλλα καποια στιγμη στο command δεν μου εβρισκε την συσκευη.

Μπορει καποιος να βοηθησει;

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

Custom rom, με Ελληνικά, είναι ιταλική,,,,,. cuoco,. αυτην έχω,. Και υπάρχει Ισπανική,,,,,. Και μία ακόμα mokee,. ίσως και άλλες. Αν δεν το βλέπει στην διαχείριση συσκευών, τότε πρέπει να κατεβάσει τους drivers,,,. ψάξε στην αναζήτηση google. Γενικά έχουν θέματα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μπαίνει αλλά καλύτερα να μην έμπαινε... :p Γενικά, όχι, σε 4g+ μπαίνει όταν υπάρχει κάλυψη. Εξαρτάται και πως την έχουν ρυθμίσει την ένδειξη. Πχ εμένα δείχνει 4G+ από 20ΜΗz και πάνω ;)

 

Εδώ πιάνω από όλες τις μπάντες

 

Στο Galaxy s6 συνήθως έδειχνε 4g+ με aggregation band 3 με 7

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για αλλαγή launcher τι προτείνετε.? Nova.

?

Link to comment
Share on other sites

Εδώ πιάνω από όλες τις μπάντες

 

Στο Galaxy s6 συνήθως έδειχνε 4g+ με aggregation band 3 με 7

 

18s από αρχές του μήνα και βλέπουμε. Δε πιστεύω να το διόρθωσαν αλλά αξίζει λίγη αναμονή.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα προσπαθω να το σετάρω αλλά την ωρα που διαλέγω την χώρα μου γράφει η εφαρμογή leeco setup wizard έχει σταματήσει,καμιά ιδέα;
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

18s από αρχές του μήνα και βλέπουμε. Δε πιστεύω να το διόρθωσαν αλλά αξίζει λίγη αναμονή.

 

Εγώ έχω την 19s

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Από ότι έχω διαβάσει ή ,letv. δεν δίνει τον πηγαίο κώδικα,,, δεν ξέρω τι είναι με λεπτομέρειες,,, με αποτέλεσμα να κυκλοφορούν λίγες custom rom. Επίσης έχει ρύθμιση .. system font,, και χρησιμοποιω και το nova prime.
Link to comment
Share on other sites

Custom rom, με Ελληνικά, είναι ιταλική,,,,,. cuoco,. αυτην έχω,. Και υπάρχει Ισπανική,,,,,. Και μία ακόμα mokee,. ίσως και άλλες. Αν δεν το βλέπει στην διαχείριση συσκευών, τότε πρέπει να κατεβάσει τους drivers,,,. ψάξε στην αναζήτηση google. Γενικά έχουν θέματα.

 

Τελικά έγινε ή προσπάθεια με τον τρόπο των xda.

Το command promp γράφει ότι έγινε σωστά αλλά όταν πάω να μπω στο recovery μου βγάζει το κινέζικο και όχι αυτό που θέλουμε.

Καμιά ιδέα;

One Plus 8pro 12/256
Link to comment
Share on other sites

με πιο τρόπο θα περάσω rom γιατί έχει κολλήσει στο setup στην αρχή και δεν φτιάχνει ούτε με wipe ούτε με τίποτα,στον αποθηκευτικό χώρο δεν υπάρχει rom για να την ξαναπεράσω,είμαι με twrp,έχω φάει ήττα παιδιά βοήθεια,υπάρχει εναλλακτικός τρόπος;
Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε ή προσπάθεια με τον τρόπο των xda.

Το command promp γράφει ότι έγινε σωστά αλλά όταν πάω να μπω στο recovery μου βγάζει το κινέζικο και όχι αυτό που θέλουμε.

Καμιά ιδέα;

μετεφερε το recovery στην εσωτερικη μνημη,και σεταρισε το με την free εφαρμογη flashfy.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

με πιο τρόπο θα περάσω rom γιατί έχει κολλήσει στο setup στην αρχή και δεν φτιάχνει ούτε με wipe ούτε με τίποτα,στον αποθηκευτικό χώρο δεν υπάρχει rom για να την ξαναπεράσω,είμαι με twrp,έχω φάει ήττα παιδιά βοήθεια,υπάρχει εναλλακτικός τρόπος;

 

 

Nα εχει μεινει το τηλεφωνο χωρις ρομ αποκλειεται.οποτε δοκιμασε επιστροφη σε stock recovery και οταν το κανεις θα bootarei με τη ρομ που ειχε οταν ηρθε .

Bρες το stock revovery μπες σε fast boot mode περασε drivers adb για τη συσκευη ανοιξε μεσα στο φακελο που ειναι το recovery μια γραμμη εντολων και κανε install το recovery με εντολη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω ειμαι με rom τη cuoco 17s κανει μονη της update εχει ελληνικά και γενικά ρολάρει μια χαρά την προτείνω

mi8
Link to comment
Share on other sites

Τελικά έγινε ή προσπάθεια με τον τρόπο των xda.

Το command promp γράφει ότι έγινε σωστά αλλά όταν πάω να μπω στο recovery μου βγάζει το κινέζικο και όχι αυτό που θέλουμε.

Καμιά ιδέα;

 

Αυτό έγινε Και σε μένα,. Δεν διατηρούσε το twrp,. Αν κατάλαβα σωστά. Το επίσημο σάιτ είναι twrp.me. ,. Και όταν κοίταξα δεν έχει επίσημο twrp για το le max 2.

Link to comment
Share on other sites

εγω αλλαξα το recovery με το ισπανικο που ειναι στα αγγλικα και εκανα δουλεια

 

Εχω το Ιταλικο,, cuoco και δουλευει. Για την Ισπανικη ρομ, δεν ξερω, ειχα περασει και την ΜΟΚΕΕ, αλλα δεν μου αρεσε.

Link to comment
Share on other sites

Nα εχει μεινει το τηλεφωνο χωρις ρομ αποκλειεται.οποτε δοκιμασε επιστροφη σε stock recovery και οταν το κανεις θα bootarei με τη ρομ που ειχε οταν ηρθε .

Bρες το stock revovery μπες σε fast boot mode περασε drivers adb για τη συσκευη ανοιξε μεσα στο φακελο που ειναι το recovery μια γραμμη εντολων και κανε install το recovery με εντολη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω ειμαι με rom τη cuoco 17s κανει μονη της update εχει ελληνικά και γενικά ρολάρει μια χαρά την προτείνω

Σε ευχαριστώ πολύ έγινε η δουλειά! Να είσαι καλά!

Σημασία δεν έχει η πτώση, αλλά η πρόσκρουση.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...