Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παντως στην τελευταια αναβαθμιση προσθεσαν γλωσσες.. λογικα ψηνονται και τα Ελληνικα...

 

Υπαρχει καποιος να μου στειλει το apk themes και wallpapers???

 

Μια βδομαδα ζητιανευω για τα apk.. κανεις??

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενας πωλητης στο διαδικτυου που το δινει με την official rom (αγγλικα/κινεζικα)?

 

To gearbest λέει το στέλνει με την εργοστασιακή ΡΟΜ

Link to comment
Share on other sites

To gearbest λέει το στέλνει με την εργοστασιακή ΡΟΜ

 

 

εστειλα πμ σε αυτόν τον πωλητη στο alliexpresshttps://www.aliexpress.com/item/Original-Letv-LeEco-Le-Max-2-X820-FDD-4G-Mobile-Phone-Android-M-Snapdragon-820-Quad/32659208033.html

μου απαντησε

Mike Zheng

2016-09-25 06:33

Ok,no problem,please place order,we don't open the box

 

Original Letv LeEco Le Max 2 X820 X822 FDD 4G Mobile Phone Snapdragon 820 Quad Core 5.7" 2560x1440 4/6G 32G/64G 21MP Fingerprint

Reply

 

hi I want to buy ths phone with factory sealed stock official rom

Me

2016-09-25 06:24

Link to comment
Share on other sites

Απο ολα αυτα ομως, μονο το letv υποστηριζει 800Mhz b20.

Οποτε οποιος θελει και 4G παντου, μονο αυτο. Και το Zuk z2 Pro, σε αλλη τιμη ομως.

Απο Xiaomi, για την ωρα μονο redmi 3s kai redmi note 3 pro international edition.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

εστειλα πμ σε αυτόν τον πωλητη στο alliexpresshttps://www.aliexpress.com/item/Original-Letv-LeEco-Le-Max-2-X820-FDD-4G-Mobile-Phone-Android-M-Snapdragon-820-Quad/32659208033.html

μου απαντησε

Mike Zheng

2016-09-25 06:33

Ok,no problem,please place order,we don't open the box

 

Original Letv LeEco Le Max 2 X820 X822 FDD 4G Mobile Phone Snapdragon 820 Quad Core 5.7" 2560x1440 4/6G 32G/64G 21MP Fingerprint

Reply

 

hi I want to buy ths phone with factory sealed stock official rom

Me

2016-09-25 06:24

 

Ε μια χαρα. Παρτο, και κρατα τη συνομιλια. Οτι το ζητησες ετσι και ειπε οκ.. αν το στειλει ανοιγμενο, να εισαι οκ απο αποψη καλυψης aliexpress

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτησω, επειδη βλεπω στις φωτο, απο unboxing εχει φορτιστη με ενα κοκκινο πανω.. εμενα ηταν φουλ ασπρος..

https://flic.kr/p/MzNnDX εσεις με τι φορτιστη παραλαβατε..?

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

μην αγορασετε απο το everbuying μου δωσαν τρακινγ το οποιο φαινεται preadvised εδω και 5 μερες ,ζητησα ακυρωση και δεν το ακυρωνουν και λενε οτι σταληκε... αλλα δεν

εχω αναγκαστει να κανω paypal claim .αποφυγετε τετοια ταλαιπωρεια

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Περιμενω δυο δεματα, από geekbuying. Ενώ εγω ζητησα ταχυδρομειο Σιγκαπούρης, Τα στελνουν με Ολλανδιας, και είναι και τα δυο , από 19/9/2016, pre advised. τι σημαινει αυτή η λεξη;;;; Παντως το geekbuying, δεν μου εκανε καποιο θεμα.
Link to comment
Share on other sites

σημαινει οτι ακομα δεν σταληκαν και οτι απλα πηραν κωδικο να σου δωσουν να φαινεται οτι στο στελουν.,..

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

Κ μένα απο 15/9 το ιδιο με tracking απο nl λεει pre advised.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα τα ιδια ελεγε απο geek αλλα σε 4 μερες ηταν αεροδρομιο απο την αποστολη... Οταν ξεκινησει σε 10μερες θα το εχετε σπιτι
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Αν και νεα κ γω στον χώρο της τεχνολογιας αποφασισα να πειραματιστω λιγο κ να αλλαξω την multilanguage rom του κινεζου κ να βαλω την ισπανικη.

Ακολουθησα τον οδηγο που εχει το spainteam για εγκατασταση recovery και τα πραγματα δεν πηγαν καλα κ εχει brickari η συσκευη(blue led of death).

Παει να μπει στο recovery k μαυριζει η οθονη με μπλε notification.

Βρηκα εναν οδηγο για επαναφορα αλλα λογω οτι δεν το εχω κ πολυ με αυτα θελω αν μπορει καποιος να βοηθησει να μου πει τα βηματα πιο αναλυτικα γιατι εχω καποια κενα.

 

can you tell me how to solved it becouse i have the blue led of death

Thanks

 

 

For sure.

You need to download a recovery, put the phone in fastboot with volume down+power when turning on and connect it to your computer. (you should have the fastboot drivers correctly installed)

Download the Spain team TWRP and open up a command prompt in that folder.

After you need to boot in TWRP:

fastboot boot filename.IMG (Εδω λεει για την εντολη στο CMD φανταζομαι? υπαρχει καποιο λινγκ να κατεβασω το ανάλογο αρχειο? )

Here the filename represents the TWRP filename.(ΕΔω δεν καταλαβαινω τι εννοει)

Now you have booted in your TWRP, you can now copy the ROM through MTP, or sideload via ADB.(εδω υποθετω μπορω να κανω flash tin rom και σαν zip αρχειο?)

πηγη:http://www.letv.re/topic/1369-blue-led-of-death/

Γενικα μου λυθηκαν πολλες αποριες μεσα απο το νημα αυτο.Ευχαριστω πολυ.

 

Λοιπον το κινητο δεν επαθε brick αλλα για καποιο λογο οταν παω να κανω flash twrp recovery(το δοκιμασα με τρεις διαφορετικους οδηγους) χαλαει το boot.img της ρομ και κολλαει.

Πηρα λοιπον ενα αρχειο boot.img το εβαλα στο φακελο του twrp κ το εκανα φλασ μεσο cmd με εντολη fastboot boot boot.img(κατα τυχη) κ ετρεξε κανονικα.

Οταν συνδεομαι μεσο fastboot δεν κανει εγκατασταση τους drivers και μαλλον καπου εκει κολλαει το θεμα μου.

Link to comment
Share on other sites

twrp.me είναι το επισημο σαιτ, δεν υπαρχει twrp για το le max 2. Περασε την ρομ του cuoco,,,,, στην διαχειρηση συσκευών το κινητο φαινεται,,,,,,, μηπως εχει κιτρινο τριγωνο; αν ναι τοτε εχεις πρόβλημα με τους drivers. Επειδή και εγω cuoco εχω, είναι σχετικα απλη η εγκατασταση, καποιο λαθος θα εκανες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κ μένα απο 15/9 το ιδιο με tracking απο nl λεει pre advised.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι κολπα είναι αυτά; 10 μερες περιμενεις; ξερει καποιος τον λογο; η ειρωνεια είναι ότι παντα ζηταω ταχυδρομειο Σιγκαμπουρης, και μονοι τους με εβαλαν στο Ολανδικο. Σιγουρα κατι πρεπει να συμβαινει.

Link to comment
Share on other sites

twrp.me είναι το επισημο σαιτ, δεν υπαρχει twrp για το le max 2. Περασε την ρομ του cuoco,,,,, στην διαχειρηση συσκευών το κινητο φαινεται,,,,,,, μηπως εχει κιτρινο τριγωνο; αν ναι τοτε εχεις πρόβλημα με τους drivers. Επειδή και εγω cuoco εχω, είναι σχετικα απλη η εγκατασταση, καποιο λαθος θα εκανες.

 

Απλη φαινεται η διαδικασια ,αλλα ολα τα στραβα σε μενα. Δεν εχει τριγωνακι sto file manager το βλεπει το κιν (android device λεει)

Τι να πω δεν ξερω...

Link to comment
Share on other sites

σημαινει οτι ακομα δεν σταληκαν και οτι απλα πηραν κωδικο να σου δωσουν να φαινεται οτι στο στελουν.,..

 

Ό,τι νά'ναι φίλε μου...τσάμπα χαράμισες την κάλυψη του Paypal από απλή ανυπομονησία...δεν διάβαζες και το θέμα για τις αποστολές στη Κίνα καλύτερα;

 

Μια χαρά θα έχει σταλεί το πακέτο...μπορεί να μείνει και 7-10 μέρες σε κατάσταση pre-advised και ξαφνικά θα το δεις σε μια-δυο μέρες να φτάνει και να φεύγει από Ολλανδία...

...γενικά τους τελευταίους μήνες με τα Ολλανδικά ταχυδρομεία υπάρχει καθυστέρηση στην ενημέρωση του tracking

 

Ρώτα τους ποια μεταφορική χρησιμοποιούν΄(αυτή μεταφέρει τα δέματα από το κατάστημα στις αποθήκες της διεθνούς μεταφορικής υπηρεσίας που έχουν ορίσει πχ το Banggood χρησιμοποιεί την flytexpress ως ενδιάμεσο), στη σελίδα της μπορείς να δεις τη πορεία του δέματος εντός Κίνας...αυτές οι διαδρομές δεν θα αναφέρονται στο "επίσημο" tracking.

 

Επίσης, αρκετές φορές το 17track καθυστερεί λίγο να δείξει αποτελέσματα, έλεγξε τον αριθμό στο postnl.post για πιο άμεσα αποτελέσματα.

 

Καλό είναι επίσης να σταματήσετε να φορτώνετε στα καταστήματα τις όποιες τυχόν καθυστερήσεις των ταχυδρομείων και των μεταφορικών...δεν διαλέγουμε καταστήματα έτσι.

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

αν απαντουσαν στα email θα βλεπαν οτι ζητησα ακυρωση απο αυτους και οχι να με γραφουν χωρις ενημερωση και τσαφ στο claim tracking cofde, ακομα λιγο και θα τους βγαλεις αγιους

Όσοι θυσιάζουν στοιχειώδεις ελευθερίες για λίγη ασφάλεια, δεν αξίζουν ούτε ελευθερία ούτε ασφάλεια.

Μη πάντα επίστασθαι προθύμεο, μη πάντων αμαθής γένη.

Link to comment
Share on other sites

όντως αργεί λίγο το tracking update. Και εγώ έτσι έπαθα με geek. Ξαφνικά ήρθε στην πόρτα μου :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

αν απαντουσαν στα email θα βλεπαν οτι ζητησα ακυρωση απο αυτους και οχι να με γραφουν χωρις ενημερωση και τσαφ στο claim tracking cofde, ακομα λιγο και θα τους βγαλεις αγιους

 

Αφενός αντιφάσκεις και σχεδόν παραμιλάς,

- πριν έλεγες ότι σου έδωσαν tracking που δεν λειτουργούσε για 5 μέρες (απόλυτα φυσιολογικό) και μετά άνοιξες dispute στο Paypal

- τώρα λες ότι σου έδωσαν tracking μόνο όταν άνοιξες dispute.

μην αγορασετε απο το everbuying μου δωσαν τρακινγ το οποιο φαινεται preadvised εδω και 5 μερες ,ζητησα ακυρωση και δεν το ακυρωνουν και λενε οτι σταληκε... αλλα δεν

εχω αναγκαστει να κανω paypal claim .αποφυγετε τετοια ταλαιπωρεια

 

Αφετέρου η ζημιά είναι δική σου...το Paypal δεν πρόκειται να σου επιστρέψει χρήματα για παραγγελία που έχει δοθεί tracking number, θα σου πει να περιμένεις...

 

...κι έτσι εσύ μετά θα μείνεις χωρίς τη δυνατότητα να καταφύγεις στο Paypal αν πράγματι υπάρξει πρόβλημα που δεν μπορείς να επιλύσεις με το κατάστημα.

 

Ανυπομονησία + κακή κρίση πάνε μαζί...παθαίνεις και μαθαίνεις, δυστυχώς.

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

παρελαβα το γκρι απο απο εδω https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Letv-Le-Max-2-X820-4G-Cell-Phone-Android-M-Snapdragon-820-Octa-Core-5/1968447_32655134118.html?spm=2114.8147860.0.72.2H2kZq

 

ηρθε σε 2 εβδομαδες σφραγισμενο οπως ειχα ζητησει, εχει τη 15s πολυγλωσση (και ελληνικα) η οποια απ'οτι εχω καταλαβει πρεπει να ειναι τροποποιημενη indian αλλα οχι η αυθεντικη μιας και δεν υπαρχει πουθενα update

 

η cpu τελικα δεν ειναι στα 2.2ghz αλλα στα 2.15 οπως και στα αλλα μοντελα και φυσικα δεν εχει ουτε ραδιο οπως γραφοταν

 

http://s16.postimg.org/5moq2ismd/14463662_1232505333437251_820908081_n.jpg

 

http://s15.postimg.org/o7hi63iij/14458945_1232505290103922_1594557182_n.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με γειά!!! Κουκλί :love::love::love::love:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

παρελαβα το γκρι απο απο εδω https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Letv-Le-Max-2-X820-4G-Cell-Phone-Android-M-Snapdragon-820-Octa-Core-5/1968447_32655134118.html?spm=2114.8147860.0.72.2H2kZq

 

ηρθε σε 2 εβδομαδες σφραγισμενο οπως ειχα ζητησει, εχει τη 15s πολυγλωσση (και ελληνικα) η οποια απ'οτι εχω καταλαβει πρεπει να ειναι τροποποιημενη indian αλλα οχι η αυθεντικη μιας και δεν υπαρχει πουθενα update

 

η cpu τελικα δεν ειναι στα 2.2ghz αλλα στα 2.15 οπως και στα αλλα μοντελα και φυσικα δεν εχει ουτε ραδιο οπως γραφοταν

 

http://s16.postimg.org/5moq2ismd/14463662_1232505333437251_820908081_n.jpg

 

http://s15.postimg.org/o7hi63iij/14458945_1232505290103922_1594557182_n.jpg

 

Σφραγισμενο καινμε πειραγμενη ρομ πως γινεται...? Μαιμουδια μου φαινεται... (Η κατασταση οχι η συσκευη. )Ειχες ζητησει και στοκ ρομ?

Edited by giannispipom9pro
Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα την προηγούμενη βδομάδα από gear Best και από χθες λέει ότι έφτασε στη χώρα προορισμόυ.

 

Τώρα λογικά ΕΛΤΑ περιμένω...(?)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παρήγγειλα την προηγούμενη βδομάδα από gear Best και από χθες λέει ότι έφτασε στη χώρα προορισμόυ.

 

Τώρα λογικά ΕΛΤΑ περιμένω...(?)

 

Λογικά αν το έστειλαν με postnl εννοεί ότι έφτασε Ολλανδία.. Οπότε θα κάνει από 4 έως 7 μέρες να σου ερθει... Βάσει εμπειρίας..

Link to comment
Share on other sites

Με το Tracking number,. πήγαινε στο Ελτα, όχι το courier, πρέπει να φαίνεται, και ενημέρωσε, γιατί περιμένω από ταχυδρομείο Ολλανδικό,. Με έχουν σε pre advised.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...