Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οχι δεν θα μπω στον πειρασμο να βαλω custom... :)

 

Καμια cm 14 ισως... Ισως..

βαλε την ΜΟΚΕΕ κ θα με θυμηθεις...σαν CM 13 ραφιναρισμενη ειναι!!!;)

Link to comment
Share on other sites

βαλε την ΜΟΚΕΕ κ θα με θυμηθεις...σαν CM 13 ραφιναρισμενη ειναι!!!;)

 

υπαρχει custom χωρις bug με ota? αν υπαρχει τη βαζω.. :p

 

υ.γ χρειαζομαι το apk theme store & wallpapers.. μπορει κανεις???

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει custom χωρις bug με ota? αν υπαρχει τη βαζω.. :p

 

υ.γ χρειαζομαι το apk theme store & wallpapers.. μπορει κανεις???

ΑΝ ποτε δωσει τα kernel sources η LEECO κ ΑΝ αποφασισει το dev team της cm να την περιλαβει στις επισημες συσκευες ΝΑΙ.:lol:

παντως η ΜΟΚΕΕ μια χαρα ειναι ακομη bug δεν εχω δει...

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Official Rom 19s stable

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση,, Ελληνικη γλωσσα υπαρχει;;;;;;;

 

Στην official Rom δεν υπάρχει ελληνική γλώσσα πουθενά αγγλικά κινέζικα ανάλογα με την έκδοση.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Official Rom 19s stable

 

Υπαρχει 19s?? Η 18 s ποτε βγηκε και δεν την ειδα?

Απο που την κατεβασες / πως τη περασες?

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την Official Rom 19s stable

Γράψε μας ένα - ένα τα βήματα που έκανες αν θελεις....και δώσε λίνγκ της ρομ

.................

z953rr: Αυτό το λινγκ με την ΜΟΚΕΕ που έβαλες εδώ μέσα δεν κατεβαίνει...φτάνει μέχρι το 60% και διακόπτεται...

Υπάρχει άλλος τρόπος να την κατεβάσουμε και επίσης λείπουν οι οδηγίες εγκατάστασης...

.......

Βοηθάτε αδέλφια γιατί χανόμαστε......

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

https://drive.google.com/file/d/0B7TImVKwZ-NXX2FoaVphdVBFZzg/view

 

Εγώ έχω την Official Rom που κατά την γνώμη μου είναι είναι η καλύτερη από όλες τις ρομ που δοκίμασα.

 

Όταν την κατεβάσεις την κάνεις αντιγραφή στο τηλέφωνο κάνεις μετονομασία σε update και μετά πας στις ρυθμίσεις System Update 3 τέλειες και local update.

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Γράψε μας ένα - ένα τα βήματα που έκανες αν θελεις....και δώσε λίνγκ της ρομ

.................

z953rr: Αυτό το λινγκ με την ΜΟΚΕΕ που έβαλες εδώ μέσα δεν κατεβαίνει...φτάνει μέχρι το 60% και διακόπτεται...

Υπάρχει άλλος τρόπος να την κατεβάσουμε και επίσης λείπουν οι οδηγίες εγκατάστασης...

.......

Βοηθάτε αδέλφια γιατί χανόμαστε......

 

Περασα χθες την ΜΟΚΕΕ, αλλα δεν μου αρεσε, και ξαναπερασα την ρομ του Ιταλου. Όταν λες ότι διακόπτεται το κατεβασμα; αν σου ζηταει λογαριασμο, κανε. Η ΜΟΚΕΕ αρχικα μου κολλησε το ρολοι, μουσικη, και κλπ υποψιν στο ΝΟΤΕ 4, εχω την official cm 12.1 .

Link to comment
Share on other sites

Περασα χθες την ΜΟΚΕΕ, αλλα δεν μου αρεσε, και ξαναπερασα την ρομ του Ιταλου. Όταν λες ότι διακόπτεται το κατεβασμα; αν σου ζηταει λογαριασμο, κανε. Η ΜΟΚΕΕ αρχικα μου κολλησε το ρολοι, μουσικη, και κλπ υποψιν στο ΝΟΤΕ 4, εχω την official cm 12.1 .

παραξενο...κανενα fc εδω...την εχω 3 μερες πανω...απλα οπτικα δεν ειναι οπως το εui αλλα σαν συνηθισμενο pure ΑNDROID...θελει στησιμο...πχ τωρα την εχω σαν miui 8...:D

θελει λογαριασμο για να κατεβει αν κολλαει το mega..τωρα γουστα ειναι αυτα,προς το παρον θα την κρατησω.4,5 ωρες sot με 45% υπολειπομενη μπαταρια ειναι ενας καλος λογος για αυτο..:lol:

Link to comment
Share on other sites

θελει λογαριασμο για να κατεβει αν κολλαει το mega..τωρα γουστα ειναι αυτα,προς το παρον θα την κρατησω.4,5 ωρες sot με 45% υπολειπομενη μπαταρια ειναι ενας καλος λογος για αυτο..:lol:

Καλημέρα! Αφού είσαι πολύ καλό παιδί και βοηθάς σε τούτη τη ζωή... δώσε ένα - ένα τα βήματα του στησίματος που έκανες στο τηλέφωνό σου για μας τους "ανίδεους"...αλλά κολλημένους!

........

panos σε θυμάμαι αν είσαι από την σειρά ΗΟΝΟR! Ευχαριστούμε....... σε ποιό site την βρήκες??

.......

Λογαριασμό έχω στο mega και το έκανα! Οδηγίες εγκατάστασης της ρομ που υπάρχουν ή θα μας τις γράψει κάποιος??

.....

Η 19S ή η ΜΟΚΕΕ έχουν ελληνικά?

.....

athanasios1112

Στο ΝΟΤΕ 1 έχω και γω την 12.1 με τρώει το χέρι για το 13! Στο ιστορικό μου HD2 πέρασα nougat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Να δειτε που το τηλέφωνό μας αυτό θα γράψει ιστορία!

---

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

τι ακριβως σε χαλαει?Ελλαδα μια χαρα ληψη εχει σε δικτυα κ wifi..

 

To πρόβλημα δεν είναι η λήψη αλλά τα handovers που αποτυγχάνουν παταγωδώς όταν το έχεις σε Dual SIM λειτουργία :( :cry: Θα δω, μπορεί να δώσω διαζύγιο στις ΣΙΜ μου και να μην αποχωριστώ το LeMax2 που τόσο αγαπώ :love:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αφού είσαι πολύ καλό παιδί και βοηθάς σε τούτη τη ζωή... δώσε ένα - ένα τα βήματα του στησίματος που έκανες στο τηλέφωνό σου για μας τους "ανίδεους"...αλλά κολλημένους!

........

panos σε θυμάμαι αν είσαι από την σειρά ΗΟΝΟR! Ευχαριστούμε....... σε ποιό site την βρήκες??

.......

Λογαριασμό έχω στο mega και το έκανα! Οδηγίες εγκατάστασης της ρομ που υπάρχουν ή θα μας τις γράψει κάποιος??

.....

Η 19S ή η ΜΟΚΕΕ έχουν ελληνικά?

.....

athanasios1112

Στο ΝΟΤΕ 1 έχω και γω την 12.1 με τρώει το χέρι για το 13! Στο ιστορικό μου HD2 πέρασα nougat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Να δειτε που το τηλέφωνό μας αυτό θα γράψει ιστορία!

---

 

Το site είναι αυτό http://www.letv.re/profile/1046-letvre/

Edited by impreza_sti

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Αφού είσαι πολύ καλό παιδί και βοηθάς σε τούτη τη ζωή... δώσε ένα - ένα τα βήματα του στησίματος που έκανες στο τηλέφωνό σου για μας τους "ανίδεους"...αλλά κολλημένους!

........

panos σε θυμάμαι αν είσαι από την σειρά ΗΟΝΟR! Ευχαριστούμε....... σε ποιό site την βρήκες??

.......

Λογαριασμό έχω στο mega και το έκανα! Οδηγίες εγκατάστασης της ρομ που υπάρχουν ή θα μας τις γράψει κάποιος??

.....

Η 19S ή η ΜΟΚΕΕ έχουν ελληνικά?

.....

athanasios1112

Στο ΝΟΤΕ 1 έχω και γω την 12.1 με τρώει το χέρι για το 13! Στο ιστορικό μου HD2 πέρασα nougat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Να δειτε που το τηλέφωνό μας αυτό θα γράψει ιστορία!

---

κατεβαζεις τη rom στο κινητο κ την φλασσαρεις μεσα απο twrp power +volume up με κλειστο κινητο.εκει θας μπεις στο μενου της twrp.τσεκαρε πρωτα αν την εχεις στα downloads κ μετα κανε advanced wipe.system ,data,cache,dallvik.μετα install την Rom.

GAPPS θα κατεβασεις απο το OPEN GAPPS ORG.τα φλασσαρεις μετα την ρομ αμεσως(τα εχεις κατεβασει ΠΡΙΝ )

(ΑRM 64,6.0, διαλεγεις πακετο(full,stock,mini,,κλπ κλπ).θεματα διαλεγεις με το cm theme απο playstore)

η ΜΟΚΕΕ εχει FULL ελληνικα!

Edited by impreza_sti
Link to comment
Share on other sites

Εμ όταν έλεγα ότι εδώ μέσα υπάρχει ομάδα δυνατή (χάριν σε σας πήρα το κινητό, γιατί αλλιώς που πας ρε Καραμήτρο?)... και καλά παιδιά!

Σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις ...τα κατάλαβα μια χαρά!

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται οτι και να κανω δεν μπορω να περασω με τιποτα το twrp κανω ολα τα βηματα σωστα περνανε ολα και μολις κανω boot σε recovery μονο της letv βγαζει..Καποια καποια ιδεα? θελω να περασω την Cuoco92 Le2 Max 17S Edited by Antonio_K
Link to comment
Share on other sites

Χαιρεται οτι και να κανω δεν μπορω να περασω με τιποτα το twrp κανω ολα τα βηματα σωστα περνανε ολα και μολις κανω boot σε recovery μονο της letv βγαζει..Καποια καποια ιδεα? θελω να περασω την Cuoco92 Le2 Max 17S
πρεπει να φλασαρεις το τελευταιο TWRP που δινει ο ιταλος,αλλοιως αν ειναι πιο παλιο δεν περναει καθολου.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω περάσει την ρομ cuoco. Στο σάιτ, έχει τις οδηγίες, είναι ένα αρχείο ...7z, κάτι τέτοιο. Ακολούθησε τις οδηγίες κλπ.
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με αυτούς τους χρήστες δεν αλλάζει τίποτε σε σχέση με το 820.

 

http://forum.xda-developers.com/le-max-2/help/leeco-x822-le-max-2-x822-t3455466

Edited by dinosmidis
Link to comment
Share on other sites

Φοβόμουν μήπως έχει κανένα επεξεργαστή Helio, αλλά ο κινέζος με διαβεβαίωσε ότι φοράει κι αυτό snapdragon 820. Μου είπε κι ότι ο επεξεργαστής είναι μέχρι 0,5Ghz πάνω, αν και πολύ αμφιβάλω γι' αυτό. Ίδωμεν λοιπόν..!
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παρήγγειλα και εγώ σήμερα από aliexpress με τον 822 και το γκρι χρωμα (μόνο και μόνο για το χρώμα)

και τα ακουστικά που είπε ο Πάνος ότι "τα σπάνε " και μόλις παραλάβω θα σας πω εντυπωσεις από την συναλλαγή και από το κινητό φυσικά

γιατί διάβασα σε κάποιο ξένο site ότι το 822 έχει και ράδιο φμ και λίγο πιο μεγάλο χρονισμό στα 2,2 σαν διαφορές από το 820.

(CDMA operator version 822 ότι και αν σημαίνει αυτό).

Edited by tasosguru

IPHONE 11 PRO MAX

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...