Jump to content

LeEco Le Max 2 (X820 / X821 / Χ822 Global - X825 / Χ829 U.S.)


Paul64
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αν δεν σας τα εχει στειλει ακομη, ζητηστε factory sealed και μαμα ρομ.... βαλτε να σας στειλει στο τσατ και το κουτι φωτο με τα emei να φαινονται.....Σφραγισμενο απο τη letv...

 

Του ειχα στειλει αυτο

 

Hello again,

Please leave it with the original ROM in the box don't change the rom no root nothing.

Just check the phone that all working

 

αυτό μου απάντησε...

 

Dear,

Sorry about that

all our products are pre-installed

Regards

 

Με αυτο δεν κάνουμε δουλειά ετσι και αλλιως και ας έχουμε οτι να ναι απο rom;

 

sealed για πιο λογο το ζητας; για να εισαι σιγουρος οτι δεν σου το αλλαξαν με κανα προβληματικο κινητο;

Τα emei τι ειναι;

Edited by rakneraser
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει μπορεί να δοκιμάσει την κάμερα του HTC M9.http://www.apkmirror.com/apk/htc-corporation/camera-htc-corporation/htc-camera-7-30-581119-android-apk-download/
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το παρηγγελα από το vickmall, με την official Αγγλοκινεζικη ρομ. Τα κινεζομαγαζα ,. από ότι διάβασα, βάζουν πειραγμενες ρομ, πολυγλωσες, που μάλλον δεν παίρνουν ενημερώσεις. Όταν το παραλαβω , θα κοιτάξω να το φλασαρω, αν μπορέσω φυσικά.
Link to comment
Share on other sites

μηπως εννοει με τα 4gb ram και τα 6gb ram? πολυ λογικο ακουγεται αν εχουν περασμενη multilanguage. 120512 εμενα με μαμα 16s και με διαφορες εφαρμογες να τρεχουν,, δεν απενεργοποιησα καμια.. μια χαρα.. με custom καλη ανεβαινει πιστευω.. αλλα δεν χρειαζομαι νουμερα αλλα σταθεροτητα.. :)

 

αλλα ρωτα τη να σου πει τι εννοει.... για σιγουρια..

 

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και θα ακολουθήσω την πρόταση σου. Παρ΄ όλα αυτά το kimovil δίνει 138,026 στην μικρή έκδοση των 4 και 32 g.

Αλήθεια, φίλοι που το έχουν ήδη στην κατοχή τους, τι επίδοση τους βγάζει πραγματικά? Και επειδή ίσως επηρεάζεται από την rom που έχουν όποιος θελήσει να απαντήσει ας γράψει την έκδοση που έχει...

Link to comment
Share on other sites

1) Το τηλέφωνο έρχεται unlocked ή πρέπει να κάνουμε καμιά διαδικασία για ξεκλειδώσουμε τον bootloader?

2) Πρέπει να κάνουμε κάτι πριν ενεργοποιήσουμε το τηλέφωνο

3) Τι πρέπει να προσέξεις κανείς αφού μπει στο λειτουργικό

4)Εμείς που ΘΑ έχουμε multilanguage τι πρέπει να κάνουμε για να πέρνουμε αναβαθμίσεις?

5) Ρουτ και αναβαθμίσεις γίνονται και πως?

Άντε σιγά σιγά να μαθαίνουμε...

6) Καμιά ωραία θήκη (μουστάκι) για να καλύψω το gay χρώμα του τηλεφώνου υπάρχει?

Τα μαμίσια ακουστικά σταματούν καλά στο αυτί ή πέφτουν συνέχεια?? Τα έχεις κανείς?? Είναι και για κλήσεις??

Link to comment
Share on other sites

1) Το τηλέφωνο έρχεται unlocked ή πρέπει να κάνουμε καμιά διαδικασία για ξεκλειδώσουμε τον bootloader?

2) Πρέπει να κάνουμε κάτι πριν ενεργοποιήσουμε το τηλέφωνο

3) Τι πρέπει να προσέξεις κανείς αφού μπει στο λειτουργικό

4)Εμείς που ΘΑ έχουμε multilanguage τι πρέπει να κάνουμε για να πέρνουμε αναβαθμίσεις?

5) Ρουτ και αναβαθμίσεις γίνονται και πως?

Άντε σιγά σιγά να μαθαίνουμε...

6) Καμιά ωραία θήκη (μουστάκι) για να καλύψω το gay χρώμα του τηλεφώνου υπάρχει?

Τα μαμίσια ακουστικά σταματούν καλά στο αυτί ή πέφτουν συνέχεια?? Τα έχεις κανείς?? Είναι και για κλήσεις??

 

1)οχι

2)οχι

3)τιποτ ΙΔΙΑΙΤΕΡΟ

4)να βαλεις τη μαμα rom η του Cuoco αλλα θα παιρνεις αναβαθμισεις αργοτερα μολις τις φτιαχνει

5)ROYT ευκολα αν βαλεις twrp και φλασαρεις su σε μορφη zip,αναβαθμισεις ερχονται OTA

6)ΥΠΑΡΧΟΥΝ στο net παρηλλειλε καμμια μαυρη

κ τελος

ΤΑ CDLA Ακουστικα καθονται τελεια,τα εχω κ ειναι οτι καλυτερο υπαρχει!κ για κλησεις κανονικα δουλευουν

ΑΛΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΖΕΣΤΟΣ!!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα το ξαναβάζω το ερώτημα γιατί περνάνε οι μέρες και δεν έλαβα κάποια απάντηση

Σε φίλο στείλανε ένα κουπόνι έκπτωσης έως 6-9-16 από το banggood και βγαίνει η τιμή ποιο φτήνη από όλα τα καταστήματα τα υπόλοιπα.

 

Τι τιμή του βγαίνει?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΑΛΛΗ ΕΡΩΤΗΣΗ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΖΕΣΤΟΣ!!:lol:

(διορθώνω την λέξη της ανάρτησής μου από "πέρνουμε" σε "παίρνουμε" γιατί νευριάζω μ' αυτά, τέλος πάντων)

Πω πω φίλε μου ήσουν ισοπεδωτικός......

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου....και συνεχίζω!

7) Αγόρασες temp extra (από αυτό που θα έχουν στην συσκευασία μας) και ποιό?

8) Η διαδικασία για εγκατάσταση της official rom σε όσους είναι με multilang.. ποιά είναι και που κοιτάω?

9) Η διαδικασία για ρουτ ποιά είναι και που θα την βρω??

10) Τι άλλα κολπα κάνουμε για να κάνουμε το τηλεφωνάκι μας σαν το δικό σου (144.000 ant.. κοντεύεις να σπάσεις το Leecho 3 pro ) ?

Δεν σου κρύβομαι ότι ήσουν "ο υπαίτιος" της αγοράς του....τώρα δώσε και τα φώτα...για όλους μας!

11) Αγορασες ένα καλωδιάκι από usb 3.1 σε usb 3.0 θηλυκό...

Καλησπέρα!

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Ωπ ήρθε ειδοποίηση για 17s...

 

Την πέρασα. :)

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

8) Η διαδικασία για εγκατάσταση της official rom σε όσους είναι με multilang.. ποιά είναι και που κοιτάω?

9) Η διαδικασία για ρουτ ποιά είναι και που θα την βρω??

 

Το site αυτό θα σε βοηθήσει

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να αγοράσω 2 συσκευές LeTV Le Max 2 X820, μπαίνω στο kimovil, βλέπω τα χαρακτηριστικά, μου αρέσουν και επιλέγω ένα από τα καταστήματα που στο πλάι προτείνει. Εκεί παρατηρώ ότι ενώ στο Kimovil και αλλού στο Antutu "πιάνει" 138.026, στην σελίδα του καταστήματος του δίνει μόνο 104.189. Στέλνω mail στο κατάστημα:

 

Hi,

i m interesting to buy LeTV Le Max 2 X820 but i have a question for you. In product details, in Antutu benchmark your phone reaches 104.189 points, at the same time there is Leeco max2 at the 3rd place with 138.026 points. Why happens this? Isn't the same mobile phone?

 

και παίρνω την εξής απάντηση:

 

Dear,

They are two different phones

Regards

 

Τι συμβαίνει τελικά?

 

Ύστερα από παρότρυνση φίλου ζήτησα διευκρινήσεις από το κατάστημα.

Το μήνυμα μου:

Thank you for your response but i don't understand because i read everywere that Leeco and Letv is the same company-phone. The data of 138.026 are on http://www.kimovil.com and they are for version with 4 & 32 g. What do you mean saying that are different phones?

Thank you in advance!

 

και η απάντηση:

Dear,

I mean it is same phone

but different specification

Regards

 

Specification = προδιαγραφή

 

Ίδιο τηλέφωνο, διαφορετικές προδιαγραφές μου λένε... με διαφορά 32,5% στις επιδόσεις. Τι γίνεται τελικά? Μας δουλεύουν?

Ακούω απόψεις!

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα και εγώ ένα μήνυμα για το soft multilang..

Hello,

Please leave it with the original ROM in the box don't change the rom no root nothing.

Just check the phone that all working! (αντιγραφή από το φίλου μας)

και πήρα την εξής απάντηση:

Dear Sir,

Sorry the firmware will be pre-installed before we get the phone

Is that ok ?

Τι τους λέω τώρα??

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Έστειλα και εγώ ένα μήνυμα για το soft multilang..

Hello,

Please leave it with the original ROM in the box don't change the rom no root nothing.

Just check the phone that all working! (αντιγραφή από το φίλου μας)

και πήρα την εξής απάντηση:

Dear Sir,

Sorry the firmware will be pre-installed before we get the phone

Is that ok ?

Τι τους λέω τώρα??

 

εγω του πα να προχωρησει κανονικά πάντως απλα να το ελενξει καλα οτι θα δουλευουν ολα

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα και εγώ ένα μήνυμα για το soft multilang..

Hello,

Please leave it with the original ROM in the box don't change the rom no root nothing.

Just check the phone that all working! (αντιγραφή από το φίλου μας)

και πήρα την εξής απάντηση:

Dear Sir,

Sorry the firmware will be pre-installed before we get the phone

Is that ok ?

Τι τους λέω τώρα??

 

οτι νομιζεις... και εμενα τα ιδια περιπου ελεγαν αλλα χειροτερα,, (we need to open the box and root and install multilanguage) .. μετα απο cancel order που πατησα στο aliexpress τον επεισα τελικα..

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

εγω του πα να προχωρησει κανονικά πάντως απλα να το ελενξει καλα οτι θα δουλευουν ολα

 

τις συσκευες τις ελεγχει μια χαρα η LETV πριν τις πακεταρει.. δε χρειαζεται το χερι του κινεζομαγαζατορα.. αυτο μονο προβληματα δημιουργει.. :)

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου ρθε το update για το 17. Πως το περναω? Γιατι παταω μετα που λεει επανεκκινηση, παω να δω αν περαστηκε και μου λεει ακομα 16s
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...