Jump to content

Cubot Dinosaur


christosi
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι βραδυνές είναι χάλια όντως την ημέρα βγάζει αξιοπρεπείς φώτο

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 185
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατοχος του κινητου και εγω απο χθες, πρωτες εντυπωσεις θετικοτατες, μηδεν κολληματα και σε οτι εχω δοκιμασει σφαιρα.

Σε συγκριση με το προηγουμενο κινητο μου Hom Tom HT7 pro ειναι η μερα με τη νυχτα..

Το GPS που δοκιμασα μια χαρα τα παει, δεν ειδα κατι το μεμπτο, θα το δοκιμασω σε ποιο απαιτητικες διαδρομες να δω.

Ηρθε με την εκδοση V12_20160627 να υποθεσω οτι ειναι η τελευταια σωστα;

Αγοραστηκε απο ελληνικο καταστημα.

Edited by almanak
Link to comment
Share on other sites

Καλοριζικο φίλε μου, όπως έχουμε πει πολλές φορές το τηλέφωνο για την τιμή του είναι εξαιρετικό, όσον αφορά την έκδοση πιο τελευταία δεν μπορούσες να έχεις εγώ έχω την v11 επειδή την v12 την απέσυραν λόγω προβλημάτων στο downloading από το site της cubot πριν κάνα δυο μήνες και έκτοτε αγνοείται

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα έχω την v12 και έκανα όλη την διαδικασία για να περάσω την 11, έκανε επανεκκίνηση , και κοιτώ πάλι την 12 μέσα… υπάρχει άλλη διαδικασία για αυτούς που έχουν 12???

 

:cry:

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Edited by sakalis_manos
ok widget
Link to comment
Share on other sites

Η 12 έχει θεματακια, η11 είναι πιο στρωμένη …

Για όποιον επιθυμεί να το αγοράσει είναι πολύ κάλο κινητό,

ΑΛΛΑ να ΞΕΧΑΣΟΥΝ ΤΟ GPS!!!

Link to comment
Share on other sites

Η 12 έχει θεματαρες!!!! Γιαυτό την απέσυρε ή cubot , όσο για το GPS ο φίλος έχει δίκιο, αλλου για αλλού...

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω φίλε μιας και δεν προλαβα να την βάλω ποτέ ,την κατέβασε ο admin του cubot forum γράφοντας ότι εξαιτίας προβλημάτων που έκαναν το τηλ δύσκολο στη χρήση αποσύρουν τη συγκεκριμένη version και θα ανεβάσουν νέα , αλήθεια εσύ που την βρηκες τη v12;

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα...ξερει κανενας εαν εχει miracast το συγκεκριμενο κινητο?

εαν δεν εχει γινεται με καποιον τροπο να εχουμε κατοπτρισμο οθονης με την τηλεοραση?(οτι δειχνει οθονη στο κινητο να δειχνει στην τηλεοραση smart?)

εχω βρει προγραμματακια για αναπαραγωγη πολυμεσων(βιντεο φωτογραφιες κτλ)αλλα δεν εχω ειδωλο οθονης ουτε με την πολυ καλη εφαρμογη lg tv plus..

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lge.app1&hl=el

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δύσκολη διαδικασία να βάλεις την 11 αλλά αν έχεις την 12 και δουλεύει καλά ποιος ο λόγος να την αλλαξεις; Ίσως να απέσυραν το αρχείο της v12 επειδή όντως να είχε πρόβλημα αλλά να το διορθωσαν και απλά να μην έβαλαν το καινούργιο αρχείο στο φόρουμ τους σε κάθε περίπτωση εμεις με v 11 έχουμε κολλήσει εκεί

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει αδελφέ… :cry: Προστασία οθόνης από Ελλάδα που βρήκατε????

Κάνει από άλλο μοντέλο κινητού της cubot????? :dash:

 

Αν μπορείς στείλε μου την διαδικασία στο πμ να υπάρχει… :bow:

Edited by sakalis_manos
Link to comment
Share on other sites

Πας στο φόρουμ της cubot στο ρομ download section βρίσκεις την v11 για το Dinosaur , κανείς copy το λινκ στον browser σου και την κατεβάζεις , αφού κατέβει πας ενημερώσεις συστήματος πατάς στις 3 τελιτσες πάνω δεξιά ,πατάς το τοπική ενημέρωση και τα υπόλοιπα τα αναλαμβάνει το τηλέφωνο, όσο για προστασία οθόνης εγώ πήρα τζαμακι για iPhone 6s plus και ταιριάζει μία χαρά...

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου, την διαδικασία αυτήν την ξέρω, δεν την δέχεται, όσο για την προστασία το πρόβλημα είναι μην κλείσεις κάποιον αισθητήρα.... Εφόσον είναι δοκιμασμένη η συγκεκριμένη..... Φύγαμε.....
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση σου, την διαδικασία αυτήν την ξέρω, δεν την δέχεται, όσο για την προστασία το πρόβλημα είναι μην κλείσεις κάποιον αισθητήρα.... Εφόσον είναι δοκιμασμένη η συγκεκριμένη..... Φύγαμε.....

Δεν νομίζω να υπάρχει άλλη διαδικασία εκτός και αν είσαι ρουτ , ο μόνος λόγος που μπορώ να σκεφτώ ότι δεν την δέχεται είναι το αρχείο να είναι κατεστραμμένο το ίδιο είχε γίνει και με τη v12 πριν την αποσύρουν

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια καλησπερα,

ενας φιλος εχει το κινητο αυτο αγορασμενο από Ελλάδα (καταστημα στην Πάτρα).

 

εχει καποια θεματακια με την αφή μου ειπε, κι η "αντιπροσωπεια/μαγαζι" απ οπου το αγορασε, του κανει κολπα.

 

μπορει να ειναι θεμα λογισμικου και με μια αναβαθμιση να στρωσει ?

 

ειδα παραπανω, οτι η αναβαθμιση γινεται ευκολα, με παρομιο τροπο με των xiaomi, δλδ κατεβαζουμε το καταλληλο αρχειο.zip, περναμε στηνσυσκευη, το επιλεγουμε από την εφαρμογη αναβαθμισης του κινητου, κι ετοιμοι ?

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να γίνεις ποιο συγκεκριμένος τι κολπα του κάνει η αντιπροσωπεία, επειδή το touch οπως εχει αναφερθει και σε ξενα φορουμ και το έχω αντιμετώπισει και εγω , έχει θέμα δεν νομίζω να βοηθήσει η αναβάθμιση

 

sent from my Dinosaur

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

Αν θες να γίνεις ποιο συγκεκριμένος τι κολπα του κάνει η αντιπροσωπεία, επειδή το touch οπως εχει αναφερθει και σε ξενα φορουμ και το έχω αντιμετώπισει και εγω , έχει θέμα δεν νομίζω να βοηθήσει η αναβάθμιση

 

sent from my Dinosaur

 

 

του ελεγαν απλα να τους το αφησει εκει, για ελεγχο κτλ, και δεν μπορουν να του πουν τι προκειται να γινει, ή να του δωσουν συσκευη αντικαταστασης να κανει την δουλεια του με αλλο smartphone εως οτου ελεγχθει/του επιστραφει.

 

το θεμα ειναι, οτι εχει εμφανη σημαδια περιμετρικα του πλαισιου οθονης από υγρασία, αλλα ποτε δεν του επεσε σε νερα ή ξεχασε σε περιβαλλον με υγρασια ο ανθρωπος...

λογικα κακή κατασκευη το προξενισε αυτο...

 

εχει εκδοση λογισμικου 10, υπαρχει και η 11 απ οτι διαβασα παραπανω, αλλα κ εγω δε νομιζω οτι ειναι θεμα λογισμικου.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ποιο παιχνιδι δεν σου παιζει; Εγω οτι και αν εβαλα δεν συναντησα καποιο προβλημα.

Ηχειο που μπορω να βρω παιδια; Δυστυχως μετα απο πτωση γερη βραχνιασε και ακουγεται χαμηλα..

Το ηχειο το πισω οχι το ακουστικο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...