Jump to content

Κινητό μέχρι 150 ευρώ για δώρο


spyli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Αποφάσισα να πάρω ένα κινητό στην μητέρα μου που μέχρι τώρα είχε ένα κλασσικό παλιό με κουμπάκια :p

Αρχικά σκεφτόμουν να της πάρω το lumia 640, αλλά αισθάνομαι ότι δεν είναι και τόσο καλό τελικά, ότι είναι λίγο ξεπερασμένο. Το xl νομίζω είναι πολύ μεγάλο.

Μετά σκεφτόμουν το samsung j5, αλλά δεν είχα και την καλύτερη εμπειρία από samsung, και δεν θέλω κλασσικά μετά από ένα χρόνο να κολλάει σαν παλαβό. Άλλα που είδα είναι το LG zero, απλά έχει μικρή μπαταρία :/ Μήπως αξίζει το ZTE Blade A570 ή το LG magna;

Γενικά θα ήθελα καλή κάμερα και να κρατάει η μπαταρία! Βοηθήστε με σας παρακαλώ:(

:happy:

Link to comment
Share on other sites

To LG zero είναι ίσως η καλύτερη επιλογή από ελλάδα. Είναι όμορφη συσκευή, βγάζει μία πολυτέλεια όταν την κρατάς, πάρα πολύ καλές κάμερες για τα χρήματα του ενώ η μπαταρία δεν πρέπει να σε ανησυχεί. Είναι μικρή ως νούμερο αλλά όπως θα δεις σε όλα τα review και τα σχόλια χρηστών του είναι κάτι παραπάνω από ικανοποιητική εξαιτίας της καλής διαχείρισης που γίνεται. Με νορμάλ χρήση βγάζει άνετα μία μέρα όλους και φαντάζομαι η μητέρα σου δεν θα κάνει παραπάνω χρήση από ότι ένας μέσος χρήστης (λογικά λιγότερη θα κάνει αν κρίνω ότι ακόμη δεν έχει smartphone)
Link to comment
Share on other sites

Αν τώρα μπαίνει στον κόσμο των smartphones το android είναι μονόδρομος και το j5 πολύ καλή επιλογή .

 

*Το Lumia είναι μια χαρά κινητό ;) 100ευρώ κιόλλας σπέσιαλ.

Link to comment
Share on other sites

Ρίχνω θετική ψήφο και γω για το j5 για τη συγκεκριμένη περίπτωση.

Θα αναθεωρήσεις για την εμπειρία που είχες για τη samsung με τη συγκεκριμένη συσκευή.

Η δικιά μου η μαμά, που είναι ίδια περίπτωση με τη δικιά σου η μαμά, καθώς και τις περισσότερες μαμάδες που έχουν ακόμα κινητό με κουμπάκια, δεν τα πάνε πολύ καλά με την τεχνολογία ούτε έχουν τις καλύτερες σχέσεις με τους φορτιστές των κινητών, οπότε είναι πολύ σημαντικό να έχουν μια συσκευή απροβλημάτιστη με πολύ καλή εμπειρία χρήσης και την οποία θα βάζουν για φόρτιση την 3η μέρα.....;)

Link to comment
Share on other sites

redmi 3 και redmi 3 pro

χρωμα χρυσο απο vickmall.com

 

Aν θέλεις να απολαυσει την συσκευή πάρε αυτό που λέει ο φίλος

So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσο χρονών είναι η μητέρα σου, αλλά έχω πιάσει στα χέρια μου και σετάρει δύο vfm windows phone πρόσφατα:

 

Ένα lumia 435 για τη μάνα μου (70 χρονών): ξέρει τα βασικά από windows desktop.

Ένα lumia 640ds για τον αδερφό μου (46 χρονών) : ξέρει οριακά να κάνει και φορματ στο desktop.

Και οι δύο ερχόντουσαν από feature phone.

 

Και οι δύο είχαν μία πολύ ομαλή μετάβαση στην λογική του touch που έχουν τα wp και βοηθήθηκαν πολύ από την εμπειρία τους με windows.

Δεν λέω ότι δεν θα τα καταφέρει η δικιά σου με το android, αλλά νομίζω ότι η μετάβαση θα είναι πιο δύσκολη.

Πρώτα τα βασικά περί του τι μπορεί να κάνει ένα smartphone χωρίς πολλές δυνατότητες παραμετροποίησης, και σε δεύτερο χρόνο βλέπουμε, αυτή ήταν η δικιά μου λογική και μου έκατσε καλά.

 

Σκέψου το 640ds σοβαρά.

 

My 2 cents

Link to comment
Share on other sites

Αν τώρα μπαίνει στον κόσμο των smartphones το android είναι μονόδρομος και το j5 πολύ καλή επιλογή .

 

*Το Lumia είναι μια χαρά κινητό ;) 100ευρώ κιόλλας σπέσιαλ.

 

Χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης γιατί είναι μονόδρομος;

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης γιατί είναι μονόδρομος;

 

Θεωρώ ότι είναι πολύ πιο εύκολο στην χρήση!

Προφανώς και οκ δεν είναι τίποτα τρελό να παίξεις και με windows αλλά σίγουρα με android θα είσαι πιο άνετος. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...