Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα, αν και είμαι κάτοχος του nova προφανώς η ερώτηση μου αφορά όλα τα Huawei με nougat. Σε ποιο σημείο του μενού μπορώ να ορίσω τον κύκλο έναρξης χρήσης των data συμβολαίου μου. Δηλαδή π.χ. κάθε 23 του μηνός να ανανεώνονται τα MB που του έχω ορίσει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αν και είμαι κάτοχος του nova προφανώς η ερώτηση μου αφορά όλα τα Huawei με nougat. Σε ποιο σημείο του μενού μπορώ να ορίσω τον κύκλο έναρξης χρήσης των data συμβολαίου μου. Δηλαδή π.χ. κάθε 23 του μηνός να ανανεώνονται τα MB που του έχω ορίσει.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

ρυθμισεις-δεδομενα κινητής τηλεφωνίας και πατάς το γρανάζι πάνω δεξια

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και σε ευχαριστώ για την απάντηση.Στο σημείο που αναφέρεις μπορείς να ορίσεις όγκο δεδομένων αλλά όχι τον κύκλο έναρξης και λήξης
Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκιο δεν το πρόσεξα.αλλα αν δεις το γράφημα,νομίζω το έχουν να αλλάζει ο κύκλος κάθε πρώτη του μήνα,χωρίς δυνατότητα να το αλλάξεις.βλακεια τους

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό το πρόβλημα εντόπισα γιατί θέλω να ορίσω τις 23 του κάθε μήνα και δεν βλέπω τρόπο.Στο προηγούμενο Sony Xperia που είχα μπορούσα...

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/dRv9Na

 

Την βοηθεια σας...ποια απο ολες αυτες βαζω (ειμαι με 371) και αν εχει βαλει κανεις απο εσας την 381?

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

https://ibb.co/dRv9Na

 

Την βοηθεια σας...ποια απο ολες αυτες βαζω (ειμαι με 371) και αν εχει βαλει κανεις απο εσας την 381?

 

εγώ με 370 που ήμουν έκανα send firmware to updater την 380 ota 292 mb και πέρασε κανονικα.αντιστοιχα εσύ με 371 θα πρέπει να περάσεις την 381 ota 292 mb.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά... Υπάρχει περίπτωση να λύνεται το θέμα USB OTG με Nougat? Η να του κάνω ρουτ?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Another day in paradise...
Link to comment
Share on other sites

εγώ με 370 που ήμουν έκανα send firmware to updater την 380 ota 292 mb και πέρασε κανονικα.αντιστοιχα εσύ με 371 θα πρέπει να περάσεις την 381 ota 292 mb.

Ok...απλα οταν παταω download μου βγαζει να επιλεξω 3 πραγματα...update.zip, public/update_data_public.zip και VNS-L11_hw_eu/update_VNS-L11_hw_eu.zip αν μπορεις να μου πεις τι επιλεγω θα σου ημουν ευγνωμων!!!

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Ok...απλα οταν παταω download μου βγαζει να επιλεξω 3 πραγματα...update.zip, public/update_data_public.zip και VNS-L11_hw_eu/update_VNS-L11_hw_eu.zip αν μπορεις να μου πεις τι επιλεγω θα σου ημουν ευγνωμων!!!

 

δεν εχω κανει ποτε dowwnload.παντα βαζω το send firmware to updater..το θεεωρω πιο ασφαλες γιιατι ολα γινονται μεεσω της μαμα εφαρμογης αναβαθμισης

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω κανει ποτε dowwnload.παντα βαζω το send firmware to updater..το θεεωρω πιο ασφαλες γιιατι ολα γινονται μεεσω της μαμα εφαρμογης αναβαθμισης

Τελικα μετα απο λιγο ψαξιμο στο google εκανα οτι μου ειπες κ την περασα την 381...διαφορα ειδα αμεσως στην μπαταρια του ως προς το καλυτερο! Ολα τα υπολοιπα συνεχιζουν να πηγαινουν τελεια, χωρις κολληματα χωρις κομπιασματα κτλ

Σε ευχαριστω για την βοηθεια σου :)

Xiaomi Mi 13 Pro 🆒

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Μετά την αναβάθμιση σε NOUGAT με έχει τρελάνει στις επανεκκινήσεις!!!

Προσπάθησα να βάλω τη νέα αναβάθμιση B381 με όλους τους τρόπους που οι φίλοι αναφέρουν (μέσω firmware που έκανα την αναβάθμιση σε B371, ή άλλων οδηγών), αλλά δεν κατάφερα τίποτε!

Γνωρίζει κανείς κάτι;

Help me!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

Μετά την αναβάθμιση σε NOUGAT με έχει τρελάνει στις επανεκκινήσεις!!!

Προσπάθησα να βάλω τη νέα αναβάθμιση B381 με όλους τους τρόπους που οι φίλοι αναφέρουν (μέσω firmware που έκανα την αναβάθμιση σε B371, ή άλλων οδηγών), αλλά δεν κατάφερα τίποτε!

Γνωρίζει κανείς κάτι;

Help me!!!

 

για αρχη δοκιμασε να κανεις ενα wipe cache.σβησε το κινητο,κρατα πατημενο το volume up και πατα το power μεχρι να αναψει.θα μπεις σε ενα recovery μενου με 3 επιλογες:1 reboot ,2 wipe data,3 wipe cache.θα πατησεις το wipe cache και μετα reboot.ΠΡΟΣΕΞΕ ΜΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ WIPE DATA,ΘΑ ΣΒΗΣΤΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

αν και μετα σου κανει επανεκινησεις καποια εφαρμογη δεν ειναι συμβατη με αντροιντ 7,οποτε αρχισε να αφαιρεις δοκιμαστικα

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

για αρχη δοκιμασε να κανεις ενα wipe cache.σβησε το κινητο,κρατα πατημενο το volume up και πατα το power μεχρι να αναψει.θα μπεις σε ενα recovery μενου με 3 επιλογες:1 reboot ,2 wipe data,3 wipe cache.θα πατησεις το wipe cache και μετα reboot.ΠΡΟΣΕΞΕ ΜΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ WIPE DATA,ΘΑ ΣΒΗΣΤΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

αν και μετα σου κανει επανεκινησεις καποια εφαρμογη δεν ειναι συμβατη με αντροιντ 7,οποτε αρχισε να αφαιρεις δοκιμαστικα

Στέλιο καλησπέρα,

 

Ευχαριστώ για την απάντηση, όμως υλοποιώντας ό,τι γράφεις , οι επιλογές που μου δίνει είναι:

-Download latest version and recovery

-Reboot

-Shutdown

Αναμένω αγωνιωδώς

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για αρχη δοκιμασε να κανεις ενα wipe cache.σβησε το κινητο,κρατα πατημενο το volume up και πατα το power μεχρι να αναψει.θα μπεις σε ενα recovery μενου με 3 επιλογες:1 reboot ,2 wipe data,3 wipe cache.θα πατησεις το wipe cache και μετα reboot.ΠΡΟΣΕΞΕ ΜΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙΣ WIPE DATA,ΘΑ ΣΒΗΣΤΟΥΝ ΤΑ ΠΑΝΤΑ.

αν και μετα σου κανει επανεκινησεις καποια εφαρμογη δεν ειναι συμβατη με αντροιντ 7,οποτε αρχισε να αφαιρεις δοκιμαστικα

Συγνώμη Στέλιο,

Ξαναδοκίμασα, αφού έσβησα την επιλογή με ενεργό ξυπνητήρι και δούλεψε αυτό που γράφεις.

Παρεμπιπτόντως, υπάρχει πρόγραμμα που να ελέγχει συμβατότητες προγραμμάτων;

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Link to comment
Share on other sites

εφαρμογη δεν νομιζω να υπαρχει,απλα κοιτα ποτε πηραν την τελευταια τους αναβαθμιση καποιες εφαρμογες.δηλαδη εφαρμογη με τελευταιο update το 2015 απο τον δημιουργο της ισως να δημιουργει προβλημα.

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και ενω ημουν αποφασισμενος να κανω rollback σε marsmallow απο nugat 370 σε δικαρτο αποκλειστικα και μονο για την μπαταρια ακολουθωντας την συμβουλη απο το φορουμ περασα το μικρο αρχειο τα 292 mb της 380 η μπαταρια πλεον ειναι επεικη ευχαριστω συμφοριτες (με FF FINDER και PROXY )
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορω να περασω την 381 απο την 160 ετσι? Την Full-OTA λεω που ειναι 1.61 gb

 

όχι γιατί θα έχεις προβλημα.αν δεις και στις οδηγίες του firmware finder όταν περνάς σε νέα έκδοση αντροιντ πρέπει να φλασαρεις το αρχείο με καταληξη PV,το οποίο είναι πλήρες.δηλαδη εσύ θέλεις το αρχείο 371 που είναι 1.9 GB και γραφει full ota-mf-pv.πρωτα αυτό και μετά που θα είσαι με αντροιντ 7 περνάς το ota 381 292mb

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Οκ εβαλα την 371, περα απο καποια μικρα θεματακια που ειχα, πηγα να ανοιξω το firmware finder και ειδα οτι ειχα το update NRD90M test-keys??? Εβαλα το κινητο μου, βρηκε την 383 αλλα υπαρχει καποιο θεμα. Η εφαρμογη για updates δεν υπαρχει. Εκανα search στα settings, τη βρηκε αλλα δεν ανοιγει και τωρα ειμαι κολλημενος εδω
Link to comment
Share on other sites

Οκ εβαλα την 371, περα απο καποια μικρα θεματακια που ειχα, πηγα να ανοιξω το firmware finder και ειδα οτι ειχα το update NRD90M test-keys??? Εβαλα το κινητο μου, βρηκε την 383 αλλα υπαρχει καποιο θεμα. Η εφαρμογη για updates δεν υπαρχει. Εκανα search στα settings, τη βρηκε αλλα δεν ανοιγει και τωρα ειμαι κολλημενος εδω

αυτό έγινε για δεν πέρασες την έκδοση με τα 1.9 GB η δεν στη κατεβασε ολοκληρη.περασες μικρότερο μέγεθος και τώρα λείπουν εφαρμογες.πρεπει να κάνεις rollback σε marshmallow αλλά θα σβηστούν όλα στο κινητό.σε προηγούμενες σελίδες υπάρχουν οδηγίες,το έπαθαν και άλλοι αυτο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...