Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απαντάμε πάλι σε πράγματα που έχουν ειπωθεί 100 φορές στο παρελθόν.

Αφορά το μοντέλο L21 με τα 2gb ram και είναι η έκδοση C432, δηλαδή η open Europe (ευρωπαϊκά, δικαρτα και unbranded).

Αν κάποιος έχει ευρωπαϊκό branded μονοκαρτο μπορεί να βάλει τη συγκεκριμένη έκδοση, θα γίνει το κινητό unbranded, αλλά θα αλλάξει σε C900 που σημαίνει ότι δεν θα παίρνει updates ota (έτσι κι αλλιώς στα branded τα updates είναι σχεδόν ανύπαρκτα).

Αν κάποιος έχει ήδη C432 φυσικά θα συνεχίσει να λαμβάνει κανονικά τα updates ota και μετά την αναβάθμιση.

Κατατοπιστικός και ευχαριστούμε ,ερώτηση επειδή έχω το δικαρτο και έκανα την αναβάθμιση με φάκελο dload και μου έμειναν μόνο 2giga σε χώρο όταν και αν θα έρθει το nugat ή έστω και τώρα τι κάνω με αυτόν τον φάκελο τον σβήνω η χάνω την αναβάθμιση?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα αρχεία που έχεις μέσα στον dload τα σβήνεις μετά την αναβάθμιση!!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Την βοήθεια σας παρακαλώ επειδή έσπασα την οθόνη του s7 edge και δεν υπάρχει σάλιο λέω να πάρω κάτι οικονομικό αυτή την φορά . Η θα πάρω το p9 lite 3gb η αυτό το καινούριο p8 lite 2017 ποιο λέτε μιας και είστε χρήστες του;επίσης θέλετε να μου πείτε τι αρνητικά θεωρείται έχει το p9 lite?
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει να το πάρω σαν δεύτερο κινητό που θέλω για την cosmote μου

Αυτό είναι δήλωση ή ερώτηση;

Link to comment
Share on other sites

Απαντάμε πάλι σε πράγματα που έχουν ειπωθεί 100 φορές στο παρελθόν.

Αφορά το μοντέλο L21 με τα 2gb ram και είναι η έκδοση C432, δηλαδή η open Europe (ευρωπαϊκά, δικαρτα και unbranded).

Αν κάποιος έχει ευρωπαϊκό branded μονοκαρτο μπορεί να βάλει τη συγκεκριμένη έκδοση, θα γίνει το κινητό unbranded, αλλά θα αλλάξει σε C900 που σημαίνει ότι δεν θα παίρνει updates ota (έτσι κι αλλιώς στα branded τα updates είναι σχεδόν ανύπαρκτα).

Αν κάποιος έχει ήδη C432 φυσικά θα συνεχίσει να λαμβάνει κανονικά τα updates ota και μετά την αναβάθμιση.

 

Υπάρχει κίνδυνος να σβηστούν δεδομένα από την sd; (Υπάρχει αρκετός ελεύθερος χώρος)

 

Επίσης, που μπορούμε να μάθουμε σχετικά με τις εκδοσεις; πχ τι σημαίνει C432, C900 κτλ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Έχω αποκτήσει εδώ και ένα μήνα το Huawei P9 Lite 3Gb και είμαι πολύ ευχαριστημένος απο τη λειτουργία του και τη συνολική του απόδοση.Η απορία μου είναι όσον αφορά την έκδοση λειτουργικού.Έχω εγκατεστημένη την VNS-L31C432B132.Έχω διαβάσει εδώ, ότι υπάρχει ήδη η έκδοση B160 και ότι ετοιμάζεται η B170 πριν την Nougat.Παρόλα αυτά δέν μου έχει έρθει καμμία ειδοποίηση για αναβάθμιση.Δέχεται OTA αναβαθμίσεις η συσκευή ή πρέπει να τις κάνω χειροκίνητα;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κίνδυνος να σβηστούν δεδομένα από την sd; (Υπάρχει αρκετός ελεύθερος χώρος)

 

Επίσης, που μπορούμε να μάθουμε σχετικά με τις εκδοσεις; πχ τι σημαίνει C432, C900 κτλ

 

C432 είναι η Ευρωπαϊκή έκδοση και c900 η global!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δέχεται ota αναβαθμίσεις, αλλά δυστυχώς είναι συχνό φαινόμενο να υπάρχουν μεγάλες καθυστερήσεις στη διανομή των ota ενημερώσεων, όχι μόνο στη συγκεκριμένη συσκευή, αλλά στην πλειοψηφία των Android.

Κάποια στιγμή θα έρθει. Αν πάλι επιθυμείς την βάζεις πολύ εύκολα μόνος σου.

Όσον αφορά την B170 για το L31 κρατάω μια επιφύλαξη (προσωπική εκτίμηση, δεν έχω κάποια πληροφόρηση), μήπως δεν βγει και πάει κατ'ευθειαν σε nougat (λογικά θα πάρει nougat πριν το L21).

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, νέος κάτοχος, πολύ καλό γενικά αλλά γιατί δεν κραταει εφαρμογές στη μνήμη?
Link to comment
Share on other sites

είχε μεγάλο πρόβλημα με τη μνήμη,με την τελευταια αναβάθμιση B170 λύθηκε και πιστεύω με τη nougat θα βελτιωθεί περισσότερο

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια.

Ο κολητος μου ειναι κατοχος του συγκεκριμενου κινητου, αγορασμενο απο το ΠΛΑΙΣΙΟ, και εχει το εξης προβλημα:

Οταν εχει ανοικτο το wifi ή τα data, δεν μπορει να πραγματοποιησει ή να δεχθει κλησεις.

Εχει αντιμετωπησει κανεις παρομοιο προβλημα και αν ναι πως το ελυσε;

Σας ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας θέμα με το να μην του μένουν οι υπηρεσίες προσβασημότητας ενεργές? Κάθε φορά που σβήνω την οθόνη απενεργοποιούνται από μόνες τους
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω εδώ και περίπου 6 μήνες το P9 lite σαν δεύτερο κινητό. Όπως καταλαβαίνετε χωρίς να του κάνω κάποια τρομερή χρήση .

 

Προχτές πέρασα την 170 και του έκανα hard reset με αποτέλεσμα να του περάσω πάλι τις 4-5 εφαρμογές που χρησιμοποιώ . Ξαφνικά συνειδητοποίησα ότι τις κατεβάζει πολύ αργά . Ανοίγω τα δεδομένα και τις κατέβασε σε χρόνο DT.

 

Κατεβάζω το OOKLA Speedtest και ενώ με δεδομένα μου βγάζει 17Mbps Upload /10Mbps Dload , όταν είμαι στο Wi-Fi Μου έχω 3,5 Mbps Upload/ 2 Mbps Dload , την στιγμή που οι μετρήσεις με το Iphone 7 είναι 23 - 4 .

 

Παίζει να έχει ελλατωματικό Wi-Fi receiver ή είναι κάτι άλλο ?

Iphone 7 - Huawei P9 Lite - Ipad Mini 2 - MacBook Pro 13 - Asus ZenAioS

Previous : Iphone 6 - Ipad Mini Retina- MacBook Air - Toshiba Click Mini - Dell Inspiro 23 - Ipad Air - Ipad MIni - Toshiba Encore 8 - Iphone 5C - Ipad 2 - Samsung Galaxy S4 mini - Samsung Tab 7 - Motorola Razr I - Sony Xperia P - Sony Ericsson Xperia Arc - Motorola Defy - Samsung Omnia 2 - Samsung Omnia

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχην πως γίνεται να έχεις 3,5 upload, όταν το ADSL δίνει μέχρι 1mbps; Εκτός αν έχεις vdsl.

Κατά τ'αλλα δες μήπως έχεις μεγάλη απόσταση από το ρουτερ και το επηρεάζει, ή δοκίμασε και κάπου αλλού που θα βρεις wifi, για να δεις αν φταίει η συσκευή ή πχ χρειάζεται αλλαγή καναλιού στο ρουτερ.

Αν στο κάνει και αλλού προφανώς είναι θέμα κεραίας (μπορεί να επηρεάστηκε από κάποια πτώση).

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω γενικά κανένα πρόβλημα με την συσκευή.Αυτό που παρατήρησα ήταν κάποια κολλήματα μόνο στο ίντερνετ,στιγμιαία 2_3 φορές σε ένα μήνα .Στην καθημερινή λειτουργία του δεν μου κόλλησε ποτέ .

και εμενα γενικα το κινητο απο τον ιουνιο που το εχω δουλευει αψογα και αντεχει πολυ!! τελευταια το μονο κοληματακι που βλεπω ειναι στο Bluetooth οταν το απενεργοποιω κλεινει κανονικα ομως το γαλαζιο χρωμα δεν σβηνει απο το σχεδιο του bluetooth. μονο οταν το κανω επανεκινηση

Link to comment
Share on other sites

και εμενα γενικα το κινητο απο τον ιουνιο που το εχω δουλευει αψογα και αντεχει πολυ!! τελευταια το μονο κοληματακι που βλεπω ειναι στο Bluetooth οταν το απενεργοποιω κλεινει κανονικα ομως το γαλαζιο χρωμα δεν σβηνει απο το σχεδιο του bluetooth. μονο οταν το κανω επανεκινηση

Είχα ακριβώς το ίδιο θέμα και μου είχε κάνει εντύπωση.

Το έλυσα όμως χωρίς επανεκκίνηση, μέσα από κάποια ρύθμιση.

Έχει καιρό όμως και όσο και αν ψάχνω δεν τη βρίσκω, θα το βρω όμως.

Είμαι βέβαιος.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σορρυ που ξαναρωτάω αλλά δεν βρήκα λύση και έχει αρχίσει να με ενοχλεί πολύ το θέμα αυτό. Κινητο 2 ημερών δεν κρατάει τπτ στη μνήμη, με όλες τις ρυθμίσεις για προστασία μπαταρίας απενεργοποιημένες κτλ. Είμαι σε μια εφαρμογή, χτυπάει το τηλέφωνο και οταν πάω να ξανανοίξω την εφαρμογή την βλέπει ήδη κλειστή και την κάνει restart. Το κινητό μου που έχω δεύτερο με 1GB μνήμης και SD410 κάνει καλύτερη δουλεια... Το έχουν και άλλοι το θεμα αυτό η μόνος μ είμαι? Και έχει βρει κάποιος πως λύνεται??
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε διαχείριση μπαταρίας, προστατευμενες εφαρμογές και επέλεξε τις εφαρμογές που δεν θες να κλείνουν.
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε διαχείριση μπαταρίας, προστατευμενες εφαρμογές και επέλεξε τις εφαρμογές που δεν θες να κλείνουν.

 

ευχαριστώ για τη γρήγορη απάντηση, αλλά δυστυχώς το έχω κάνει ήδη...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...