Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα . Αντιμετωπίζω πρόβλημα με το facebook καθώς και με άλλες εφαρμογές ΔΕΝ ΑΝΟΊΓΟΥΝ Έχω κάνει τα πάντα,ακόμα και εργοστασιακες ρυθμίσεις άλλα ΤΙΠΟΤΑ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κατεβάστε τη νέα ενημερωμένη έκδοση του Android 7.0!

Το Huawei P9 Lite ?

 

Απάντηση ·

Huawei Mobile

Huawei Mobile Καλησπέρα !

Το P9 lite θα πάρει την ενημέρωση σε android nougat και EMUI 5 μετά το Μάρτιο.

Αυτό που θα κάνεις είναι έλεγχο ενημερώσεων μέσω της προεγκατεστημένης στο κινητό σου εφαρμογής HiCare

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω το p8 lite και είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά δυστυχώς δεν έχει OTG...

Θα μπορούσε να μου πει κάποιος αν το p9 lite το υποστηρίζει ;

Ευχαριστώ...!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Έχω το p8 lite και είμαι πολύ ευχαριστημένος αλλά δυστυχώς δεν έχει OTG...

Θα μπορούσε να μου πει κάποιος αν το p9 lite το υποστηρίζει ;

Ευχαριστώ...!!!

δυστυχως οχι,μονο με root

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Τι κρίμα.....

Ευχαριστώ πολύ πάντως...!

 

οχι οτι δεν εχει το hardware,αλλα αν ειχε ενεργοποιημενα usb otg και fast charging δεν θα υπηρχε λογος να αγορασει καποιος το p9 το κανονικο,εκτος απο την καμερα φυσικα.

οταν ληξει η εγγυηση ομως θα κανω root και θα τα ενεργοποιησω αμεσως

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε τη νέα ενημερωμένη έκδοση του Android 7.0!

Το Huawei P9 Lite ?

 

Απάντηση ·

Huawei Mobile

Huawei Mobile Καλησπέρα !

Το P9 lite θα πάρει την ενημέρωση σε android nougat και EMUI 5 μετά το Μάρτιο.

Αυτό που θα κάνεις είναι έλεγχο ενημερώσεων μέσω της προεγκατεστημένης στο κινητό σου εφαρμογής HiCare

 

 

 

Δεν καταλαβα, πιο πηρε το 7 τελικα ; πιο κινητο ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό υποστηρίζει μέσα από τις ρυθμίσεις του κάποια λειτουργία Screen cast?

 

Επιπλέον θεωρώ πως το 2gb είναι πιο vfm.. Υπάρχει κάποιος λόγος πέρα από την ram να πάρει κάποιος το 3gb? Θεωρώ πως δεν αξίζει τα 45 ευρώ πάνω.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το κινητό υποστηρίζει μέσα από τις ρυθμίσεις του κάποια λειτουργία Screen cast?

 

 

Ναι, mirrorShare

Link to comment
Share on other sites

 

ΜΕτα τον επομενο μηνα εννοεις...και ΑΝ!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω καινούργιο κινητό και είμαι ανάμεσα σε p9 lite και samsung A5 2016.

Επειδή δε μπορώ να κάτσω να διαβάσω όλα τα σχόλια γιατί είναι πάρα πολλά και δεν υπάρχει χρόνος, θα ήθελα τη γνώμη σας.

Εκτός από τη μνήμη που το ένα έχει 2gb και το άλλο 3gb δε βλέπω κάποια άλλη σημαντική διαφορά,

τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα.

 

Να σας πω ότι τώρα έχω ένα samsung S3 είμαι πολύ ευχαριστημένος,

απλά είπα να πάρω κάτι πιο σύγχρονο και πιο γρήγορο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!

Είμαι κάτοχος εδώ και 7 μήνες, αλλά δεν έχω δει ακόμη 4g plus στην οθόνη της συσκευής.

Η sim είναι καινούρια (F2GO), υποστηρίζει κανονικά 4g, δεν κατάφερα όμως να δω 4g+.

Έχετε δει 4g+ στο P9 Lite σας;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!

Είμαι κάτοχος εδώ και 7 μήνες, αλλά δεν έχω δει ακόμη 4g plus στην οθόνη της συσκευής.

Η sim είναι καινούρια (F2GO), υποστηρίζει κανονικά 4g, δεν κατάφερα όμως να δω 4g+.

Έχετε δει 4g+ στο P9 Lite σας;

 

ουτε σε ονειρο φιλε...εγω ποτε!

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

Ενδιαφέρομαι να αγοράσω καινούργιο κινητό και είμαι ανάμεσα σε p9 lite και samsung A5 2016.

Επειδή δε μπορώ να κάτσω να διαβάσω όλα τα σχόλια γιατί είναι πάρα πολλά και δεν υπάρχει χρόνος, θα ήθελα τη γνώμη σας.

Εκτός από τη μνήμη που το ένα έχει 2gb και το άλλο 3gb δε βλέπω κάποια άλλη σημαντική διαφορά,

τουλάχιστον για τα δικά μου δεδομένα.

 

Να σας πω ότι τώρα έχω ένα samsung S3 είμαι πολύ ευχαριστημένος,

απλά είπα να πάρω κάτι πιο σύγχρονο και πιο γρήγορο.

Στο παρόν θέμα αναφερόμαστε μόνο στο Huawei P9 Lite.

Για συγκρίσεις κινητών με σκοπό την επιλογή συσκευής υπάρχει σχετική ενότητα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κι από μένα!

Είμαι κάτοχος εδώ και 7 μήνες, αλλά δεν έχω δει ακόμη 4g plus στην οθόνη της συσκευής.

Η sim είναι καινούρια (F2GO), υποστηρίζει κανονικά 4g, δεν κατάφερα όμως να δω 4g+.

Έχετε δει 4g+ στο P9 Lite σας;

Κάνε ένα speedtest με κάποια εφαρμογή πχ speedtest.net (επέλεξε τον server της cosmote για να μην χρεωθείς data εφόσον αν δεν κάνω λάθος η frog χρησιμοποιεί δίκτυο cosmote). Αν πιάνεις πάνω από 100 ταχύτητα έχεις 4g+, άσχετα αν δεν δείχνει το σηματακι πάνω. Επίσης ενεργοποίησε την επιλογή carrier aggregation και Κάνε ξανά το τεστ, λογικά οι ταχύτητες θα είναι υψηλότερες.

Με Vodafone η πιο υψηλή που έχω πιασει 123 mbps

Εφόσον έχεις πιάσει τόσο λογικά έχεις. ενεργοποίησε την επιλογή carrier aggregation και κάνε ξανά το τεστ, αν η Vodafone το υποστηρίζει λογικά οι ταχύτητες θα είναι υψηλότερες.

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα speedtest με κάποια εφαρμογή πχ speedtest.net (επέλεξε τον server της cosmote για να μην χρεωθείς data εφόσον αν δεν κάνω λάθος η frog χρησιμοποιεί δίκτυο cosmote). Αν πιάνεις πάνω από 100 ταχύτητα έχεις 4g+, άσχετα αν δεν δείχνει το σηματακι πάνω. Επίσης ενεργοποίησε την επιλογή carrier aggregation και Κάνε ξανά το τεστ, λογικά οι ταχύτητες θα είναι υψηλότερες.

 

Εφόσον έχεις πιάσει τόσο λογικά έχεις. ενεργοποίησε την επιλογή carrier aggregation και κάνε ξανά το τεστ, αν η Vodafone το υποστηρίζει λογικά οι ταχύτητες θα είναι υψηλότερες.

 

Έχω κάνει εκατοντάδες speedtests (χρεώνονται πάντοτε data ανεξαρτήτως server και θυμίζω ότι εχω Wind).

Η ενεργοποίηση του carrier aggregation από πού γίνεται;

Υπάρχει στο μενού του κινητού τέτοια επιλογή;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει εκατοντάδες speedtests (χρεώνονται πάντοτε data ανεξαρτήτως server και θυμίζω ότι εχω Wind).

Η ενεργοποίηση του carrier aggregation από πού γίνεται;

Υπάρχει στο μενού του κινητού τέτοια επιλογή;

Sorry, διάβασα frog. Πας ρυθμίσεις δικτύου κινητής και ενεργοποιείς τη συνάθροιση φορέων. Το κινητό πιάνει.4g+ εφόσον ο φίλος με Vodafone πιάνει 120, ίσως αν έχεις μικρές ταχυτητες οφειλεται στον πάροχο.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Όσο και αν ψάχνω φίλε μου, δεν βρίσκω τη συνάθροιση φορέων στις ρυθμίσεις. Μπορείς σε παρακαλώ να μου πεις πού ακριβώς βρίσκεται στις ρυθμίσεις;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν ένα επερχόμενο update μπορεί να βελτιώσει το χρόνο απόκρισης του δακτυλικου αποτυπώματος; (Οχι μόνο της συγκεκριμένης συσκευής αλλα γενικά) Είναι δηλαδή θεμα software ή hardware που δεν αλλάζει;
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς εάν ένα επερχόμενο update μπορεί να βελτιώσει το χρόνο απόκρισης του δακτυλικου αποτυπώματος; (Οχι μόνο της συγκεκριμένης συσκευής αλλα γενικά) Είναι δηλαδή θεμα software ή hardware που δεν αλλάζει;

 

στη συγκεκριμενη συσκευη πιστευω οτι ειναι πολυ γρηγορο και σχεδον αλανθαστο.πριν ειχα s6 edge και ηταν χαλια,αργο και επιανε με την τριτη και το δαχτυλο επρεπε να το εχω σε συγκεκριμενη γωνια.στο p9 οπως και να το βαλω το διαβαζει

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...