Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλε το κινητό αυτό πετάει με 2 Giga. Όπως όλοι εδώ έχουμε πει πολλές φορές. Τώρα εσένα πως σου φαίνεται αδύναμο δεν μπορώ εγώ αλλά και κάνεις άλλος φαντάζομαι να καταλάβει. Πραγματικά έχω αλλάξει και εγώ δεν ξέρω ποσα κινητά. Αυτό το έχω κατα-ευχαριστηθει. Πριν είχα Samsung.... Πολύ ανώτερο το p9 lite.

 

Αυτό ακριβώς.

Η νύχτα μέρα σε σχέση με όλα τα προηγούμενα κινητά μου και ο λόγος που από εδώ και πέρα θα προτιμώ Huawei.

Και δεν το λέμε μόνο εμείς, αλλά η τεράστια πλειοψηφία των χρηστών.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν και έχω την έκδοση με τα 3gb όσοι φίλοι μου το έπιασαν στα χέρια τους έχουν να λένε τα καλύτερα και άτομα όλοι με ναυαρχίδα στα χέρια και iPhone!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το κινητό αυτό πετάει με 2 Giga. Όπως όλοι εδώ έχουμε πει πολλές φορές. Τώρα εσένα πως σου φαίνεται αδύναμο δεν μπορώ εγώ αλλά και κάνεις άλλος φαντάζομαι να καταλάβει. Πραγματικά έχω αλλάξει και εγώ δεν ξέρω ποσα κινητά. Αυτό το έχω κατα-ευχαριστηθει. Πριν είχα Samsung.... Πολύ ανώτερο το p9 lite.

 

ΕΙΧΑ ΤΗΝ ΕΚΔΟΣΗ ΜΕ ΤΑ 3ΓΙΓΑ και το εδωσα και πηρα παλι το απλο,γιαυτο μου φαινεται αργο. ισως το παρω ξανα τα 3 γιγα οταν πεσει η τιμη. Ειναι μερα με την νυχτα η διαφορα,τα σκιζω τα κινητα αστο μη το ψαχνεις.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Για την διαδικασία root χρειάζεται να κανουμε unlock τον bootloader από ότι διαβάζω. Διάβασα όμως επίσης ότι το unlock κάνει factory reset τη συσκευή οπότε πρέπει να τα ξαναπεράσεις όλα από την αρχή , ισχύει;
Link to comment
Share on other sites

Για την διαδικασία root χρειάζεται να κανουμε unlock τον bootloader από ότι διαβάζω. Διάβασα όμως επίσης ότι το unlock κάνει factory reset τη συσκευή οπότε πρέπει να τα ξαναπεράσεις όλα από την αρχή , ισχύει;

 

Δεν ξέρω να σου απαντήσω αλλά ξέρω ότι αν κάνεις unlock bootloader παπαλα η εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από psampa

>

ισχύει , απλά αν δεν θέλεις να χάσεις την εγγύηση (δεν είναι δοκιμασμένο από εμένα ) μπορείς να ξεκλειδώσεις από άλλο site, με χρήματα βέβαια, τον bootloader οπότε δεν καταχωρείσαι στην βάση δεδομένων της huawei και δεν χάνεις τίποτα , (βλέπε dc unlocker)

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

ισχύει , απλά αν δεν θέλεις να χάσεις την εγγύηση (δεν είναι δοκιμασμένο από εμένα ) μπορείς να ξεκλειδώσεις από άλλο site, με χρήματα βέβαια, τον bootloader οπότε δεν καταχωρείσαι στην βάση δεδομένων της huawei και δεν χάνεις τίποτα , (βλέπε dc unlocker)

 

Μα αν παει service θα δουν οτι εχεις ξεκλειδωμενο bootloader..... Νομιζω το τσεκαρουν πλεον. Ειναι ενα καλο για αυτους να σου παρουν λεφτα !!!

Link to comment
Share on other sites

Μα αν παει service θα δουν οτι εχεις ξεκλειδωμενο bootloader..... Νομιζω το τσεκαρουν πλεον. Ειναι ενα καλο για αυτους να σου παρουν λεφτα !!!

αν θέλει μπορεί μετά το root να κλειδώσει πάλι τον bootloader το θέμα είναι ότι πάλι θα χάσει στην εγγύηση μόνο αν μπορέσουν να δούνε ότι είναι root , που αν είναι hard brick δεν θα μπορέσουν να το δούνε

βέβαια καλό το θέμα της εγγύησης αλλά αν θέλεις κάτι παραπάνω από το κινητό (το πιο απλό backup με το titanium ή παρόμοια ) δεν μπορείς να τα έχεις χωρίς root

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα έκανα root για να φαίνονται σωστά οι πληροφορίες στην notification bar (τώρα πχ δεν δείχνει με πόσο κατεβάζει το internet speed meter αλλά δείχνει μόνο το εικονίδιο) ή για μα έχω το άνοιγμα της οθόνης με διπλό tap. Αν βέβαια ειχαμε και app2sd και κανενα mod για otg θα ηταν τέλεια :-)

 

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,

βοήθεια θέλω! :worry:

ο ήχος κλήσης όταν το έχω στην τσέπη μου ή όταν η θήκη (τύπου πορτοφόλι) είναι κλειστή, είναι στη μέγιστη ένταση. :mad:

ξέρει κάποιος πώς απενεργοποιείται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,

βοήθεια θέλω! :worry:

ο ήχος κλήσης όταν το έχω στην τσέπη μου ή όταν η θήκη (τύπου πορτοφόλι) είναι κλειστή, είναι στη μέγιστη ένταση. :mad:

ξέρει κάποιος πώς απενεργοποιείται αυτό.

Τι εννοείς; να το βαλεις στο αθόρυβο;

Για καντο πενηνταράκια.....

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

όταν οι αισθητήρες στο πάνω μέρος της οθόνης είναι καλυμμένοι, π.χ. όταν είναι στην τσέπη, ή όταν είναι κλειστή η θήκη,...τότε βαράει στη μέγιστη δυνατή ένταση. Ανεξάρτητα πού την έχω ρυθμισμένη την ένταση από το προφίλ του ήχου. Αν οι αισθητήρες είναι ακάλυπτοι, όλα καλά, χτυπάει στην ένταση που το έχω ρυθμισμένο.

 

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα...:knife:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα απο μενα και καλως σας βρηκα! εχω αγορασει το huawei p9 και εχω ενα θεμα με το playstore! Να σημειωθει οτι δεν εχω βαλει καρτα sim στο κινητο διοτι θελει νανο και δεν ταιριαζει η παλια! Λοιπον οταν μπαινω στο playstore και παταω εγκατασταση κανει σαν να φορτιζει μια μπαρα στρογγυλή και δεν κανει τιποτα κολλαει εκει δηλ ουτε μπορω να κουνησω την οθονη , πρεπει να την κλεισω σαν εφαρμογη , ουτε ενημέρωση σε ήδη υπαρχουσες εφαρμογες δεν κανει , αυτο που προσεξα ειναι οτι η εκδοση ειναι η 5.10.30 σκεφτηκα οτι ισως ειναι παλια οποτε πατησα πανω στην εκδοση και γραφει οτι θα ξεκινήσει η ληψη και η εγκατασταση μια νεας εκδοσης παταω το ΟΚ και παλι δεν βλεπω πουθενα να εχει κατεβει κατι! Λετε να παιζει ρολο που δεν εχω sim στο κινητο?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

όταν οι αισθητήρες στο πάνω μέρος της οθόνης είναι καλυμμένοι, π.χ. όταν είναι στην τσέπη, ή όταν είναι κλειστή η θήκη,...τότε βαράει στη μέγιστη δυνατή ένταση. Ανεξάρτητα πού την έχω ρυθμισμένη την ένταση από το προφίλ του ήχου. Αν οι αισθητήρες είναι ακάλυπτοι, όλα καλά, χτυπάει στην ένταση που το έχω ρυθμισμένο.

 

Μου έχουν σπάσει τα νεύρα...:knife:

 

Ψάξε λιγο στις ρυθμισεις σου. Θυμαμαι στο p8 lite πριν τις αναβαθμισεις υπηρχε καπου μια ρυθμιση για να χτυπαει πιο δυνατα στην τσεπη. Δες στην εξυπνη βοηθεια, δες και εκει που λεει περισσοτερα, δες στους ηχους, καπου εκει ειναι αλλα δεν θυμαμαι. Δυστυχως δεν εχω το p9 για να σε βοηθησω περισσοτερο αλλα καπου εκει ειναι.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους,

βοήθεια θέλω! :worry:

ο ήχος κλήσης όταν το έχω στην τσέπη μου ή όταν η θήκη (τύπου πορτοφόλι) είναι κλειστή, είναι στη μέγιστη ένταση. :mad:

ξέρει κάποιος πώς απενεργοποιείται αυτό.

 

Φίλε μου αυτό το feature λέγετε pocket (λειτουργεία τσέπης). Είναι ενεργοποιημένο by default και ουσιαστικά έχει βγει για να μη χάνεις κλήσεις όταν το κινητό είναι στην τσέπη σου ή σε κάποια τσάντα. Εμένα προσωπικά μου κάνει γιατί έτσι είναι πιο δύσκολο να χάσεις κλήση.

 

Τώρα για να το απενεργοποιήσεις πας: Πατάς το κουμπί του τηλεφώνου, επιλέγεις το τηλέφωνο (όχι επαφές ή Αγαπημένα), πατάς τις τρεις γραμμούλες δίπλα από το πράσινο κουμπί του τηλεφώνου, επιλέγεις ρυθμίσεις, και λίγο πιο κάτω κλείνεις τη "λειτουργεία τσέπης".

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αυτό το feature λέγετε pocket (λειτουργεία τσέπης). Είναι ενεργοποιημένο by default και ουσιαστικά έχει βγει για να μη χάνεις κλήσεις όταν το κινητό είναι στην τσέπη σου ή σε κάποια τσάντα. Εμένα προσωπικά μου κάνει γιατί έτσι είναι πιο δύσκολο να χάσεις κλήση.

 

Τώρα για να το απενεργοποιήσεις πας: Πατάς το κουμπί του τηλεφώνου, επιλέγεις το τηλέφωνο (όχι επαφές ή Αγαπημένα), πατάς τις τρεις γραμμούλες δίπλα από το πράσινο κουμπί του τηλεφώνου, επιλέγεις ρυθμίσεις, και λίγο πιο κάτω κλείνεις τη "λειτουργεία τσέπης".

 

ωωωωωω ρε φίλε!!!!

με έσωσες!!!!!! :thanks:

 

Να είστε καλά!

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

... Λετε να παιζει ρολο που δεν εχω sim στο κινητο?

Ευχαριστω εκ των προτερων

όχι δεν παίζει κανένα , κάνε μια επανεκκίνηση το κινητό και δοκίμασε να κάνεις update το googleplay γενικά κολλάει μερικές φορές (το googleplay ) μέχρι να κάνει αναβάθμιση

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν παίζει κανένα , κάνε μια επανεκκίνηση το κινητό και δοκίμασε να κάνεις update το googleplay γενικά κολλάει μερικές φορές (το googleplay ) μέχρι να κάνει αναβάθμιση

 

 

Το προβλημα λυθηκε και ηταν οτι δεν υπηρχε καρτα σιμ στο κινητο! Με το που την εβαλα δουλεψε κανονικα το play store , διαβασα και σε ξενα σιτε οτι χωρις καρτα το play store δεν λειτουργει! Παντως το κινητο φυσαει huawei p9 lite 3gb gold edition ;)

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά το ακούω αυτό, και σε άλλα κινητά που είχα δεν είχα τέτοιο πρόβλημα , και τώρα ενα xiaomi που έχω χωρίς κάρτα το δουλεύω και μπαίνει κανονικότητα . Τεσπα

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα ότι όταν πάω να κάνω backup μέ ρωτάει πού θέλω να κάνω την αποθήκευση και ή τρίτη επιλογή είναι εξωτερικός αποθηκευτικός χώρος USB. Αλλά όταν συνδεω το USB μέσω καλώδιο otg. Δεν το αναγνωρίζει.
Link to comment
Share on other sites

Σκέφτηκα ότι όπως ήταν κρυμμένο το μενού μέ τίς 2 κάρτες . μήπως είναι κρυμμένα τα 3 gb στίς συσκευές με 2gb.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Επειδή έχω φάει τον κόσμο όποιος ξέρει...έχω τοποθετήσει 2 κάρτες sim στο κινητό, όταν με καλούνε όλα ΟΚ, δουλεύουν και οι δυο κάρτες.

Όταν όμως θελω να καλέσω εγώ πως επιλέγω απο ποια sim Θα πραγματοποιηθεί η κλήση; Βy default καλεί απο την πρώτη κάρτα μόνο και δεν εχω τη δυνατότητα να επιλέξω. Έψαξα όλα τα μενου, κατέβασα και κάποιο app απο το playstore αλλά τίποτα!

Please help!!!!

Link to comment
Share on other sites

πας ρυθμίσεις διαχείριση διπλής κάρτας μετα ρυθμίσεις διπλής σιμ και επιλεγείς τιν έξυπνη και σου εχει και τισ δυο μετα στις κλησεισ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Επειδή έχω φάει τον κόσμο όποιος ξέρει...έχω τοποθετήσει 2 κάρτες sim στο κινητό, όταν με καλούνε όλα ΟΚ, δουλεύουν και οι δυο κάρτες.

Όταν όμως θελω να καλέσω εγώ πως επιλέγω απο ποια sim Θα πραγματοποιηθεί η κλήση; Βy default καλεί απο την πρώτη κάρτα μόνο και δεν εχω τη δυνατότητα να επιλέξω. Έψαξα όλα τα μενου, κατέβασα και κάποιο app απο το playstore αλλά τίποτα!

Please help!!!!

 

Εμενα παντως by default ( γνησιο δικαρτο ) μου εχει να επιλεξω απο ποια καρτα θα γινει η κληση.

Εσυ θα πας Ρυθμισεις , Διαχειριση διπλης καρτας , ρυθμισεις διπλης sim και θα επιλεξεις Εξυπνη.

 

Παιδια οποιος θελει μια πραγματικα καλη και ομορφη και πολυ λεπτη θηκη , μολις σημερα παρελαβα αυτην εδω : https://www.tvc-mall.com/details/nillkin-0-6mm-nature-tpu-shell-case-for-huawei-g9-lite-grey-sku10171268b.html

 

Πραγματικα ειναι πανεμορφη και αναδεικνυει την ομορφια του κινητου και το ποσο λεπτο ειναι το p9 lite. Σε μαυρο p9 lite η γκρι θηκη λεει ΑΓΡΙΑ !!!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...