Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 σάιτ?Κανένα ινφο?

 

Dc-unlocker?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι φίλος

https://www.dc-unlocker.com/downloads/changelog

 

έχει κάνει κανένας την αναβάθμιση με twrp , και αν ναι έγινε κανονικά ή πέρασε πρώτα την stock recovery?

Edited by lost

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι φίλος

https://www.dc-unlocker.com/downloads/changelog

 

έχει κάνει κανένας την αναβάθμιση με twrp , και αν ναι έγινε κανονικά ή πέρασε πρώτα την stock recovery?

 

Αν εννοεις να κανεις ΟΤΑ και να εχεις twrp λογικα δεν θα στην κανει . Την ειχα πατησει παλια με ενα THL και εκανα ΟTA εχοντας twrp.

To αποτελεσμα ηταν να μεινω χωρις τηλεφωνο για αρκετες ωρες αφου ημουν μακρια απο το σπιτι ( δεν εκανε boot ) και μετα επρεπε να φλασαρω παλι ρομ....

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω πίσω αυτό που έγραψα για το δίκτυο.

Το κινητό μετά το τελευταίο update σπέρνει φόβο.

Για τα λεφτά του είναι τεζα καλό.

Apple iphone 12 mini
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παρακαλώ, γιατί ψάχνω από χθες που γύρισα απο διακοπές και δε βρίσκω κάτι.

Το τελευταίο firmware για το VNS-L21 (με τα 2gb RAM) είναι το B120? έχει βγεί κάτι πιο καινούργιο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Αυτό το καιρό σκοπεύω να αλλάξω το κινητό μου και το P9 lite είναι ένας από τους επίδοξους αντικαταστάτες:D Έχοντας διαβάσει διάφορα reviews για την συσκευή, έχω κάποιες απορίες για μερικά σημεία που με προβληματίζουν! Οπότε θα εκτιμούσα πολύ την βοήθεια από όσους το έχετε στην κατοχή σας κ το χρησιμοποιείται!

Πρώτο κ βασικό κομμάτι είναι η διάρκεια φόρτισης της μπαταρίας. Γενικά διαβάζω ότι διαρκεί πάρα πολύ, με χρόνο να πάει από 0->100 γύρο στις 3.30 ώρες.. Αυτά τα νούμερα ισχύουν η είναι τραβηγμένα? Φυσικά δεν θα αφήνω ποτέ το κινητό να πέσει στο 0 για να το φορτίσω, αλλά κ πάλι η δική σας εμπειρία πια είναι? Πια είναι η μέση διάρκεια φόρτισης απο π.χ 25/30% μέχρι full?

Το δεύτερο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι η διάρκεια της ίδιας της μπαταρίας! Η χωρητικότητα της φαίνεται πολύ καλή στα 3000mah αλλά οι η επιδόσεις του κινητού στην πράξη ποιες είναι? Δεν έχω τρελές απαιτήσεις να μου κρατάει full 2 μέρες (ου τος η αλλιώς θα το φορτίζω μια φορά την μέρα) αλλά θέλω να ξέρω ότι θα μου βγάζει την μια μέρα με άνεση! Γενικά η χρήση που θα του κάνω θα είναι αρκετά τηλέφωνα, αρκετό browsing, viber και κανένα παιχνιδάκι όταν βαριέμαι.

Τέλος κάτι άλλο από την δική σας εμπειρία, που θα έπρεπε να ξέρω πριν αποφασίσω την αγορά του? Ευχαριστώ πολύ!:)

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την B120 χειροκίνητα σε cosmote branded συσκευή.

Είναι αστείο το ποσό εύκολα μετατρέπεται σε unbranded η συσκευή. Ούτε καν επαναφορά ρυθμίσεων δεν χρειάστηκε.

Τώρα έκανα έλεγχο για ota αναβάθμιση σε b130, αλλά δεν μου βγάζει διαθέσιμο update

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Αυτό το καιρό σκοπεύω να αλλάξω το κινητό μου και το P9 lite είναι ένας από τους επίδοξους αντικαταστάτες:D Έχοντας διαβάσει διάφορα reviews για την συσκευή, έχω κάποιες απορίες για μερικά σημεία που με προβληματίζουν! Οπότε θα εκτιμούσα πολύ την βοήθεια από όσους το έχετε στην κατοχή σας κ το χρησιμοποιείται!

Πρώτο κ βασικό κομμάτι είναι η διάρκεια φόρτισης της μπαταρίας. Γενικά διαβάζω ότι διαρκεί πάρα πολύ, με χρόνο να πάει από 0->100 γύρο στις 3.30 ώρες.. Αυτά τα νούμερα ισχύουν η είναι τραβηγμένα? Φυσικά δεν θα αφήνω ποτέ το κινητό να πέσει στο 0 για να το φορτίσω, αλλά κ πάλι η δική σας εμπειρία πια είναι? Πια είναι η μέση διάρκεια φόρτισης απο π.χ 25/30% μέχρι full?

Το δεύτερο που θα ήθελα να ρωτήσω είναι η διάρκεια της ίδιας της μπαταρίας! Η χωρητικότητα της φαίνεται πολύ καλή στα 3000mah αλλά οι η επιδόσεις του κινητού στην πράξη ποιες είναι? Δεν έχω τρελές απαιτήσεις να μου κρατάει full 2 μέρες (ου τος η αλλιώς θα το φορτίζω μια φορά την μέρα) αλλά θέλω να ξέρω ότι θα μου βγάζει την μια μέρα με άνεση! Γενικά η χρήση που θα του κάνω θα είναι αρκετά τηλέφωνα, αρκετό browsing, viber και κανένα παιχνιδάκι όταν βαριέμαι.

Τέλος κάτι άλλο από την δική σας εμπειρία, που θα έπρεπε να ξέρω πριν αποφασίσω την αγορά του? Ευχαριστώ πολύ!:)

Για φόρτιση ισχύει ότι περίπου έχεις διαβάσει, δηλαδή από 25% στο φουλ θες περίπου 2-2,5 ώρες. Η διάρκεια της είναι πολύ καλη, εμένα μου βγάζει 2 μέρες με μέτρια χρήση. Νομίζω μια μέρα θα σου βγάζει άνετα εκτός αν παίζεις παιχνίδια.

Έχε υπόψη σου ότι δεν είναι otg και το EMUI (η custom έκδοση Android που φοράει) είτε σου αρέσει είτε όχι. Έχει κάποια θέματα, π.χ. στο notification bar δεν δείχνει πάρα μόνο τα εικονίδια, και ίσως έχει θέμα με μερικές ειδοποιήσεις λόγω διαχείρισης μνήμης που κάνει.

Εγώ το βρίσκω εξαιρετικό για τα λεφτά του.

 

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για φόρτιση ισχύει ότι περίπου έχεις διαβάσει, δηλαδή από 25% στο φουλ θες περίπου 2-2,5 ώρες. Η διάρκεια της είναι πολύ καλη, εμένα μου βγάζει 2 μέρες με μέτρια χρήση. Νομίζω μια μέρα θα σου βγάζει άνετα εκτός αν παίζεις παιχνίδια.

Έχε υπόψη σου ότι δεν είναι otg και το EMUI (η custom έκδοση Android που φοράει) είτε σου αρέσει είτε όχι. Έχει κάποια θέματα, π.χ. στο notification bar δεν δείχνει πάρα μόνο τα εικονίδια, και ίσως έχει θέμα με μερικές ειδοποιήσεις λόγω διαχείρισης μνήμης που κάνει.

Εγώ το βρίσκω εξαιρετικό για τα λεφτά του.

 

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

 

Κανει οντως αρκετη ωρα να φορτισει αλλα κραταει καλα η μπαταρια. Ολη μερα ανοιχτο wifi - 4g με πανω απο 5 ωρες ανοιχτη οθονη με 2 καρτες sim και ειμαι 20% . Πολυ καλη αποδοση. Οσο για το EMUI ειναι καρακλεμενο απο το ios και εμενα αυτο μου αρεσει παρα πολυ .Ειναι λες και εχω iPhone .

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αρχισε οπως και σε καποιους αλλους που διάβασα να τρωει ενα 30% στο 8ωρο οταν η οθονη ειναι απλα κλειστή. Κατι τρωει την μπαταρία, ακομα δεν εχω βρει τι
Link to comment
Share on other sites

Καντε μια χαρη.Οποιος εχει το ελληνικο 16αρι δικαρτο 2 γκιγκαραμ ας κοιταξει στο cpu-z ποσο ειναι η χωρητικοτητα της μπαταριας
LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καντε μια χαρη.Οποιος εχει το ελληνικο 16αρι δικαρτο 2 γκιγκαραμ ας κοιταξει στο cpu-z ποσο ειναι η χωρητικοτητα της μπαταριας

Δεν αναφέρει

Link to comment
Share on other sites

Γύρω στα 4

 

Όχι και τέσσερα.... γύρω στα δέκα μένουν.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160815/8a993369e63a1c367f7a18a72c2251f9.jpg

 

Το γράφει, 10,41 . Που διαφωνείς; αφού έχεις υλικό μέσα πάνω από 5 γιγα. Ο φίλος ρωτούσε ποσά μένουν μόνο με το λειτουργικό.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Λίγα ποστ πιο πίσω έχω δώσει ένα σάιτ με Οδηγίες και την β130 που πέρασα και εγώ και είναι πολύ εύκολο!!!
Link to comment
Share on other sites

Λίγα ποστ πιο πίσω έχω δώσει ένα σάιτ με Οδηγίες και την β130 που πέρασα και εγώ και είναι πολύ εύκολο!!!

Την b130 την βρήκα μόνο για την έκδοση με τα 3 γιγα ραμ. Το περίεργο βέβαια είναι ότι ενώ έβαλα την b120, δεν ήρθε η b130 ota.

Δεν ξέρω μήπως παρόλο που έγινε debrand η συσκευή, δεν αλλάζει το region. Δηλαδή ενώ φαίνεται unbranded, στο region να παραμένει cosmote greece και γι'αυτό να μην εμφανίζεται διαθέσιμη ενημέρωση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...