Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορούμε με κάποιο τρόπο να βάλουμε να ανοιγουν με δακτυλικό αποτύπωμα ορισμένες εφαρμογές?
Link to comment
Share on other sites

Αν και το είχαμε ψάξει και στο παρελθόν νομίζω δεν βγάλαμε άκρη. Είναι gorilla glass η οθόνη του? Αν ναι τι έκδοση;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, στο smart lock υπάρχει μόνο η δυνατότητα ξεκλειδώματος με συσκευή Bluetooth ενώ οι υπόλοιπες δυνατότητες απουσιάζουν. Γνωρίζει κανείς το λόγο;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας το κατάφερα από μονοκαρτο το έκανα δικαρτο.με την βοήθεια κάποιου προηγούμενου post . ευχαριστώ πολύ τον φίλο που το έγραψε
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας το κατάφερα από μονοκαρτο το έκανα δικαρτο.με την βοήθεια κάποιου προηγούμενου post . ευχαριστώ πολύ τον φίλο που το έγραψε

 

Εχειςτην εκδοση με τα 3gb ραμ?

Απο οτι ειδα μονο αυτο μετατρεπεται σε δικαρτο.

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε έχω την έκδοση με τα 2gb ram και όλα πήγαν καλά

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπόψιν το έχω πάρει από κοσμοτε

Με συμβόλαιο.αλλα δεν υπάρχει καμία ένδειξη της κοσμοτε.ηταν κρυμμένο το μενού της δικαρτης

Link to comment
Share on other sites

Αν και το είχαμε ψάξει και στο παρελθόν νομίζω δεν βγάλαμε άκρη. Είναι gorilla glass η οθόνη του? Αν ναι τι έκδοση;

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ απο οτι λενε,τωρα αν ξερει καποιος με περισσοτερες γνωσεις ας γραψει.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε με κάποιο τρόπο να βάλουμε να ανοιγουν με δακτυλικό αποτύπωμα ορισμένες εφαρμογές?

Μπορείς να βάλεις app lock ώστε όταν την ανοίγεις να θέλει αποτύπωμα.

Phone manager -> app lock (είναι στη δεύτερη οθόνη).

 

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

για οσους εχουν προβλημα και δεν τους εμφανιζει την επιλογη κανενα στο κλειδωμα οθονης και κωδικοι προσβασης δειτε αυτο καντε το οπως ακριβως το λεει και θα ξεκλειδωνετε το τηλεφωνο χωρις pin και δαχτυλικο αποτυπωμα.μολις το εκανα και δουλεψε σε ενα mate s..να το ling http://www.huaweiblog.de/software/bildschirmsperre-ausschalten-deaktivieren-anleitung/ετσι γλυτωσα την επαναφορα των εργοστασιακων ρυθμισεων και να στησω παλι απο την αρχη το τηλεφωνο Edited by mpacardi
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

Αν και το είχαμε ψάξει και στο παρελθόν νομίζω δεν βγάλαμε άκρη. Είναι gorilla glass η οθόνη του? Αν ναι τι έκδοση;

Σύμφωνα με την Huawei Hellas, φοράει Gorilla glass 3. Εμπειρικα και έχοντας το αρκετό καιρό χωρίς screen protection, συν την αίσθηση του τζαμιού, μάλλον έτσι είναι

 

Edit : Ενώ σε εμένα επεμεναν προ καιρού ότι είναι Gorilla Glass 3, τώρα βλέπω λένε το εξής :

Η οθόνη του p9 lite είναι από αργιλοπυριτικό γυαλί (aluminosilicate glass) και είναι ποιό ανθεκτική από τις απλές οθόνες αφής.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by oregon
Link to comment
Share on other sites

Τελικα αν ξελειδωσουμε bootloader,τελος η εγγυηση?Ρωταω για θελω να κανω την διαδικασια μετατροπης μονοκαρτου σε δικαρτου ενος φιλου?

Αν ακυρωνουμε την εγγυηση,αυτο γινεται με το που θα ζητησουμε το unlock code της συσκευης?

Edited by hotcarver1
Link to comment
Share on other sites

 

Edit : Ενώ σε εμένα επεμεναν προ καιρού ότι είναι Gorilla Glass 3, τώρα βλέπω λένε το εξής :

Η οθόνη του p9 lite είναι από αργιλοπυριτικό γυαλί (aluminosilicate glass) και είναι ποιό ανθεκτική από τις απλές οθόνες αφής.

 

Στάλθηκε από το Nexus 6 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Που το διάβασες αυτό και τι εννοεί πιο ανθεκτική από απλές οθόνες. Απλές χωρίς τίποτα ή απλές gorilla;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το ανοιξα πρωί και μου έκανε αναβάθμιση σε Β130.

Το χω από Κοτσωβολο.

Ενημερωτικά το γράφω.

 

Καλησπερα, ποση ωρα σου εκανε βελτιστοποιηση συστηματος; Διοτι το εχει η κοπελα μου και με πηρε τωρα τηλ και μου ειπε οτι 1 ωρα τωρα εχει κολλησει σε αυτο το σημειο.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Στο δικο μου πάντως δεν κόλλησε καθόλου. Με το που πήγε στο 100% προχώρησε και ολοκληρώθηκε κανονικά η αναβάθμιση.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αν ξελειδωσουμε bootloader,τελος η εγγυηση?Ρωταω για θελω να κανω την διαδικασια μετατροπης μονοκαρτου σε δικαρτου ενος φιλου?

Αν ακυρωνουμε την εγγυηση,αυτο γινεται με το που θα ζητησουμε το unlock code της συσκευης?

Αν το ξεκλειδώσεις από το site της huawei ναι την χάνεις ,αν από 3ο site όχι

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Και σε άλλους έχει συμβεί και απο ότι λένε το κανείς επανεκκίνηση και όλα καλά!

Κράτα το power button λίγα δευτερόλεπτα!

Εγώ το έκανα σήμερα αναβάθμιση απο την 114 σε 130 manual και unbranded και όλα καλά και εύκολα!

Εδώ υπάρχουν οδηγίες http://www.huaweiblog.de/downloads/huawei-p9-lite-update-wird-verteilt/

Edited by kaikas
Link to comment
Share on other sites

Kalkas σε μένα προτεινεις επανεκκίνηση; Δεν παίζει τώρα που έχει κολλήσει να brickαρει αμα κάνεις επανεκκίνηση;

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Αν το ξεκλειδώσεις από το site της huawei ναι την χάνεις ,αν από 3ο site όχι

3 σάιτ?Κανένα ινφο?

 

Dc-unlocker?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by hotcarver1
Link to comment
Share on other sites

Kalkas σε μένα προτεινεις επανεκκίνηση; Δεν παίζει τώρα που έχει κολλήσει να brickαρει αμα κάνεις επανεκκίνηση;

Ναι σε πόλους έχει συμβεί και όλοι αυτό κάνουν!

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το αν έχει ή όχι gorilla glass, είχα ρωτησει πιο παλιά στην εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν ότι φοράει, χωρίς να μου διευκρινίσουν όμως τι έκδοση έχει, πχ. 3 ή 4...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

@pavlos1908 Νορμαλ ωρα μου πήρε η βελτιστοποίηση. Περίπου 10 λεπτά μαξ.

Μήπως δεν έχει πολύ μπαταρία και κόλλησε ?

Link to comment
Share on other sites

Ειχε μπαταρια αφου ήταν μόλις φορτισμενο. Μετά από 3+ ωρες υπομονης που ειχε κολλησει σε αυτο το σημείο, εκανα επανεκκίνηση με το power button και ανοιξε κανονικα και με την καινουργια εκδοση την 130. Απλα ειχε κολλησει φαίνεται.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Ειχε μπαταρια αφου ήταν μόλις φορτισμενο. Μετά από 3+ ωρες υπομονης που ειχε κολλησει σε αυτο το σημείο, εκανα επανεκκίνηση με το power button και ανοιξε κανονικα και με την καινουργια εκδοση την 130. Απλα ειχε κολλησει φαίνεται.

 

Παντως ουτε εμενα κολλησε . Dual sim unbranded και εκανε κανονικα την ενημερωση χωρις να σκαλωσει πουθενα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...