Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

υπαρχει κάποιοα εφαρμογή που να να βλέπω πόσες ώρες είναι ανοιχτή η οθόνη? Γτ από τη διαχείρηση συσκευής δεν βγάζεις άκρη

 

Βγάζει. Πατάς επίπεδο κατανάλωσης/Υλικό

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βαλα την 120 σε μονοκαρτο.Απλα παρέμεινε μονοκαρτο..

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Επειδή έχω τον προκάτοχο του p9 lite, το p8 lite, επειδή έμεινα ευχαριστημένος από το κινητό και τη huawei γενικότερα ψάχνω από το φθινόπωρο να το αντικαταστήσω με το κινητό του παρόντος θέματος.

 

Στο p8 που το είχα πάρει μονόκαρτο από κατάστημα παρόχου κινητής είχε έναν απλό οδηγό πώς γίνεται δίκαρτο με επίσημη ρομ, κατεβασμένη από σάιτ της χουαγουέι, ώστε να δέχεται αναβαθμίσεις, το έκανα από την αρχή και όλα καλά.

 

Εδώ στο p9 lite βλέπω άλλαξε το τροπάρι. Άλλος δεν μπορεί να το κάνει debrand, άλλος έχει με 2 γίγα μνήμη, άλλος με 3 κτλ κτλ. Απλή διαδικασία ώστε να πάρουμε το 2 ή 3 gb μοντέλο και να του περάσουμε επίσημο firmware υπάρχει; Γιατί απ'ότι βλέπω και στο σκουτζ και στο ιταλικό amazon ότι κυκλοφορεί είναι branded μονόκαρτο...

 

Θενξ :)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχω τον προκάτοχο του p9 lite, το p8 lite, επειδή έμεινα ευχαριστημένος από το κινητό και τη huawei γενικότερα ψάχνω από το φθινόπωρο να το αντικαταστήσω με το κινητό του παρόντος θέματος.

 

Στο p8 που το είχα πάρει μονόκαρτο από κατάστημα παρόχου κινητής είχε έναν απλό οδηγό πώς γίνεται δίκαρτο με επίσημη ρομ, κατεβασμένη από σάιτ της χουαγουέι, ώστε να δέχεται αναβαθμίσεις, το έκανα από την αρχή και όλα καλά.

 

Εδώ στο p9 lite βλέπω άλλαξε το τροπάρι. Άλλος δεν μπορεί να το κάνει debrand, άλλος έχει με 2 γίγα μνήμη, άλλος με 3 κτλ κτλ. Απλή διαδικασία ώστε να πάρουμε το 2 ή 3 gb μοντέλο και να του περάσουμε επίσημο firmware υπάρχει; Γιατί απ'ότι βλέπω και στο σκουτζ και στο ιταλικό amazon ότι κυκλοφορεί είναι branded μονόκαρτο...

 

Θενξ :)

 

Εγω μολις αγορασα απο public unbranded δικαρτο 2gb στα 194 ευρω.

Πολυ καλο το κινητο μου αρεσει πολυ εξωτερικα , μοιαζει πολυ με iphone εξωτερικα και εσωτερικα ( αυτο μου αρεσει προσωπικα ).

Μαυρα για ips εχει σαν amoled αυτο μου εκανε εντυπωση οπως και η φοβερη γενικα οθονη.

Ηχος αρκετα καλος και δυνατος .

Γενικα για 194 ευρω ειναι καλο. Στα 269 που το εχουν τωρα δεν θα το αγοραζα παντως.

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

Εγω μολις αγορασα απο public unbradned δικαρτο 2gb στα 194 ευρω.

Πολυ καλο το κινητο μου αρεσει πολυ εξωτερικα , μοιαζει πολυ με iphone εξωτερικα και εσωτερικα ( αυτο μου αρεσει προσωπικα ).

Μαυρα για ips εχει σαν amoled αυτο μου εκανε εντυπωση οπως και η φοβερη γενικα οθονη.

Ηχος αρκετα καλος και δυνατος .

Γενικα για 194 ευρω ειναι καλο. Στα 269 που το εχουν τωρα δεν θα το αγοραζα παντως.

 

ρε φιλε πως το αγορασες 194 ενω τωρα το εχουν 269 ;

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε πως το αγορασες 194 ενω τωρα το εχουν 269 ;

 

Το τηλεφωνο ηταν εξαντλημενο 2 βδομαδες αν ειχες δει .

Αφου δεν γινοταν να το παραγγειλω με αυτη την τιμη 194 ευρω ( δεν μπορεις να κανεις παραγγελια οταν ειναι εξαντλημενο ) πηρα τηλεφωνο και ρωτησα αν μπορω να κανω κρατηση και οταν ερθει να το παρω. Μου ειπαν φυσικα . Ρωτησα αν ανεβει η τιμη οταν ερθει σε ποια τιμη θα το παρω ; Και μου ειπαν στην τιμη που εχει τωρα (194 ευρω )

Το public κρατησε την υποσχεση του και σημερα με πηραν τηλεφωνο να παω να παραλαβω στα 194 ευρω :)

 

p.s κομματια εχει το public ασχετα που δεν τα βγαζει ακομα στο site. Εχουν κανει νεα παραλαβη.

Edited by goregr
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 εβδομάδες που έχω το τηλέφωνο προσπαθώ να κάνω λογαριασμό στο αναγνωριστικό της Huawei και πάντα μου λέει πως δεν είναι δυνατή η σύνδεση με τον διακομιστή προσπαθήστε αργότερα. Έχει τύχει σε κανέναν;
Link to comment
Share on other sites

QUOTE=toxotis70;6837645]Εμένα σε Vodafone έκδοση δεν έχει έρθει καμία αναβάθμιση.. Ειμαι με b110... Πως περνάω τις αναβαθμίσεις?

 

http://huafirmware.com/8-firmware/16-huawei-p9-lite-vns-l21

Edited by mylpanos
Link to comment
Share on other sites

Eimai ροοτ πως μπορώ να ξανακλειδωσω το τηλέφωνο??

Τι ακριβως να ξεκλειδώσεις ; Για να είσαι root έχεις ξεκλειδώσει τον bootloader

Οι τρανοί άντρες είναι σφυρηλατημένοι στη φωτιά.

Προνόμιο των κατωτέρων είναι το άναμμα της φωτιάς.

Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι το εικονίδιο της στάθμης της μπαταρίας του Bluetooth (plantronics) δεν το δείχνει πότε γεμάτο. Ενώ είναι πλήρως φορτισμένο. Στο nexus και στο iPad το δείχνουν γεμάτο κανονικά. Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Καινουργιος με το HUAWEI.Πραγματικα ειναι πολυ καλο κινητο για τα λεφτα Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν εχω καθολου καλο σημα.Δεν ξερω αμα πρεπει να κανω καμια ρυθμιση αλλα αυτο ειναι προβλημα..Εχει καποιος αλλος το ιδιο θεμα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Καινουργιος με το HUAWEI.Πραγματικα ειναι πολυ καλο κινητο για τα λεφτα Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν εχω καθολου καλο σημα.Δεν ξερω αμα πρεπει να κανω καμια ρυθμιση αλλα αυτο ειναι προβλημα..Εχει καποιος αλλος το ιδιο θεμα;

Ίσα ίσα που φημίζεται για την δυνατή λήψη του..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ξερω και εγω.Λες να ειναι θεμα τις συσκευης;

Το έχεις διαπιστώσει σε σημεία που είχες μέχρι τώρα καλό σήμα;

Υπάρχει η δυνατότητα να συγκρίνεις με κάποιο άλλο κινητό με ίδια εταιρία στα ίδια σημεία;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχω το LG G FLEX 2 και ενδιαφερομαι για το Ρ9 lite λογω διπλης σιμ. Μπορειτε να μου πειτε πως τα παει η οθονη απο αποψη φωτεινοτητας και αν ειναι καλη η καμερα του; ευχαριστω!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εχω το LG G FLEX 2 και ενδιαφερομαι για το Ρ9 lite λογω διπλης σιμ. Μπορειτε να μου πειτε πως τα παει η οθονη απο αποψη φωτεινοτητας και αν ειναι καλη η καμερα του; ευχαριστω!!!

Η οθόνη του είναι πολύ καλή. Η κάμερα του είναι επίσης πολύ καλή για την συγκεκριμένη κατηγορία.

Υπάρχουν δείγματα αν θες να δεις και στο παρόν θέμα αλλά και εδώ.:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Καινουργιος με το HUAWEI.Πραγματικα ειναι πολυ καλο κινητο για τα λεφτα Το μονο προβλημα που εχω ειναι οτι δεν εχω καθολου καλο σημα.Δεν ξερω αμα πρεπει να κανω καμια ρυθμιση αλλα αυτο ειναι προβλημα..Εχει καποιος αλλος το ιδιο θεμα;

 

Στη λειτουργία δικτύου δοκίμασε να επιλέξεις μονο το 2G. Aν συνεχιστεί το πρόβλημα κανε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων κι αν δεν στρώσει το πας πίσω αν έχεις doa αλλιώς στο σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια για την βοηθεια.Με προηγουμενη συσκευη στο ιδιο σημειο στο σπιτι πολυ καλυτερο σημα.Το γυρισα σε 3G/2G και θα δω.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μόλις πήρα το π9λιτε και έχω το π8 λιτε πως μπορώ να έρθουν οτι είχα στο άλλο τηλεφωνώ ? τις επαφές περαστήκαν με το μαιλ ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα μόλις πήρα το π9λιτε και έχω το π8 λιτε πως μπορώ να έρθουν οτι είχα στο άλλο τηλεφωνώ ? τις επαφές περαστήκαν με το μαιλ ευχαριστώ πολύ

Δεν είχες κάνει αντίγραφο ασφαλείας στην sd;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα για την γυναικα μου το p9 lite απο media και ειχε την 120 εκδοση.εκανα ελεκχο για ενημερωση αλλα δεν βρηκε κατι.στο δικο μου που το ειχα παρει απο wind την βρηκε σχεδον αμεσως/ηθελα να ρωτησω τα ελληνικα την πηραν ολα η ακομα μερικοι περιμενουν την αναβαθμιση
salonika city :thanks:
Link to comment
Share on other sites

σημερα πηρα για την γυναικα μου το p9 lite απο media και ειχε την 120 εκδοση.εκανα ελεκχο για ενημερωση αλλα δεν βρηκε κατι.στο δικο μου που το ειχα παρει απο wind την βρηκε σχεδον αμεσως/ηθελα να ρωτησω τα ελληνικα την πηραν ολα η ακομα μερικοι περιμενουν την αναβαθμιση

Φίλε μου, εγώ το έχω από 11/7, είμαι στην 120 και ακόμη δεν έχει έρθει αναβάθμιση.

Θα έρθει όμως, υπομονή!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και γω τι να πω που το έχω αγορασμένο από 9/7 (Γερμανό) και φοράει τη Β106.. Μια χαρά τρέχει το κινητό!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...