Jump to content

Huawei P9 Lite


madman099
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πως βλεπεις αυτη την επιλογη ; Γιατι στο youtube εως 1080 παει οχι κατι αλλο.

Όταν ένα βίντεο δεν είναι στα 60 fps υπάρχουν οι επιλογές ποιότητας 720p και 1080p. Όταν όμως είναι στα 60 fps (δοκιμασμένο στο pc για παράδειγμα) τότε η μέγιστη ποιότητα που μπορώ να επιλεξω είναι 480p. Το meizu m2 note και ενα tablet lenovo που έχω μου δίνουν την επιλογή για 60 fps όταν το αντίστοιχο βίντεο το υποστηρίζει και είναι και τα δύο κατώτερων επιδόσεων από το p9 lite.

Το πρόβλημα είναι ότι όλο και περισσότερα βίντεο βγαίνουν σε 60 fps οπότε θα καταλήξουμε να βλέπουμε μόνο 480p.

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το σάπιο το meizu που έχω μπορεί και δεν μπορεί αυτό? Εντυπωση μου κάνει

Έχω δει πολλά flagship κινητά που δε μπορουν... Όχι λόγο δύναμης, είναι θέμα software. Πχ το LG G 5 δεν τα δείχνει.

Και το oneplus 3 επίσης. Έχει να κάνει με κάποιες ασυμβατότητες.

Link to comment
Share on other sites

Έχω δει πολλά flagship κινητά που δε μπορουν... Όχι λόγο δύναμης, είναι θέμα software. Πχ το LG G 5 δεν τα δείχνει.

Και το oneplus 3 επίσης. Έχει να κάνει με κάποιες ασυμβατότητες.

Κρίμα. Βλέπω πολλά walk-through από games τα οποία συνήθως είναι σε 60fps κι έτσι αναγκάζομαι να τα βλέπω σε 480p

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα και εγώ το κινητό, έχω μια ερώτηση κατεβάζω από play store nova launcher prime και ενώ εγκαθίσταται κανονικά δεν γίνεται default launcher, και με γυρνάει πίσω στον launcher της Huawei έχει κανείς καμία ιδέα; ευχαριστώ

ψάξε για "προεπ ρυθ εφ" στις ρυθμίσεις.

 

Καλημέρα, έχω θήκη με ανοίγματα στο πορτάκι,το πρόβλημά μου είναι πως το πάνω άνοιγμα δεν είναι αρκετά μεγάλο οπότε όταν με καλούν δεν μπορώ να δω το όνομα του καλουντος παρά μόνο το εικονίδιο που δέχεται φωτογραφία επαφών.Υπάρχει τρόπος στις εισερχόμενες κλήσεις να μην εμφανίζεται το εικονίδιο της φωτογραφίας,παρά μόνο το όνομα του καλουντος?

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν ένα βίντεο δεν είναι στα 60 fps υπάρχουν οι επιλογές ποιότητας 720p και 1080p. Όταν όμως είναι στα 60 fps (δοκιμασμένο στο pc για παράδειγμα) τότε η μέγιστη ποιότητα που μπορώ να επιλεξω είναι 480p. Το meizu m2 note και ενα tablet lenovo που έχω μου δίνουν την επιλογή για 60 fps όταν το αντίστοιχο βίντεο το υποστηρίζει και είναι και τα δύο κατώτερων επιδόσεων από το p9 lite.

Το πρόβλημα είναι ότι όλο και περισσότερα βίντεο βγαίνουν σε 60 fps οπότε θα καταλήξουμε να βλέπουμε μόνο 480p.

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

 

δεν μπορει καπως θα γινεται,το κινητο ειναι τουμπανο.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια. Τι πρέπει να αλλάξω για να στέλνω sms με πεζά γράμματα; Ενώ το γράφω όπως θέλω τελικα το στέλνει με κεφαλαία. Κάτι θυμάμαι να έχω διαβάσει για "160 χαρακτήρες" αλλά δεν...
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορει καπως θα γινεται,το κινητο ειναι τουμπανο.

 

εδώ ούτε στο mate 8 ούτε στο κανονικό p9 ούτε στο one plus 3 δεν το βγάζει

 

προφανώς η συσκευη θα πρέπει να ειναι πιστοπιιμενη στο youtube οχι οτι δεν μπορει να αναπαραγει το περιεχομενο

Link to comment
Share on other sites

εδώ ούτε στο mate 8 ούτε στο κανονικό p9 ούτε στο one plus 3 δεν το βγάζει

 

προφανώς η συσκευη θα πρέπει να ειναι πιστοπιιμενη στο youtube οχι οτι δεν μπορει να αναπαραγει το περιεχομενο

Τόσοι που είμαστε εδώ μέσα λέτε να γίνει τίποτα αν στείλουμε κανένα mail στη Google να μας πιστοποιήσει; :p :p :p

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια. Τι πρέπει να αλλάξω για να στέλνω sms με πεζά γράμματα; Ενώ το γράφω όπως θέλω τελικα το στέλνει με κεφαλαία. Κάτι θυμάμαι να έχω διαβάσει για "160 χαρακτήρες" αλλά δεν...

 

Πήγαινε στα sms και ακολούθησε την διαδρομή "μενού--> ρυθμίσεις--> σύνθετες ρυθμίσεις". Εκεί θα απενεργοποιήσεις την δυνατότητα των 7bit(160 χαρακτήρων). :)

Edited by sargio01
Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα και εγώ το κινητό, έχω μια ερώτηση κατεβάζω από play store nova launcher prime και ενώ εγκαθίσταται κανονικά δεν γίνεται default launcher, και με γυρνάει πίσω στον launcher της Huawei έχει κανείς καμία ιδέα; ευχαριστώ
ρυθμίσεις, εφαρμογές, συνθ. Ρυθμίσεις (κάτω αριστερά), πρώτη επιλογή που εχει (δεν το έχω πλέον το κινητό και δεν θυμάμαι πως λέγεται) και επιλέγεις τον nova

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στα sms και ακολούθησε την διαδρομή "μενού--> ρυθμίσεις--> σύνθετες ρυθμίσεις". Εκεί θα απενεργοποιήσεις την δυνατότητα των 7bit(160 χαρακτήρων). :)

 

 

Ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

Τόσοι που είμαστε εδώ μέσα λέτε να γίνει τίποτα αν στείλουμε κανένα mail στη Google να μας πιστοποιήσει; :p :p :p

 

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

 

 

πρόσεχε μην ξύσει το δεξι της χέρι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει θα περιμενουμε τοτε,ισως το φτιαξουν σε καποια φαση..

 

υπολόγισε για ποτέ

από την στιγμή που η google παίρνει αυτά που θέλει (δλδ personal data from data collection και βλέπεις τα vidakia με διαφημίσεις τους)

δεν την καίει και κάτι άλλο ιδιαίτερα :)

 

αν καποιος ειναι root μπορει πχ να παει και να βαλει στο build prop οτι εχεις galax s4 η κατι πολύ διαδεδομένο

και ουαλα 60 fps

Link to comment
Share on other sites

υπολόγισε για ποτέ

από την στιγμή που η google παίρνει αυτά που θέλει (δλδ personal data from data collection και βλέπεις τα vidakia με διαφημίσεις τους)

δεν την καίει και κάτι άλλο ιδιαίτερα :)

 

αν καποιος ειναι root μπορει πχ να παει και να βαλει στο build prop οτι εχεις galax s4 η κατι πολύ διαδεδομένο

και ουαλα 60 fps

 

καταλαβα. Δεν ξερω αν εχει νοημα ομως να κανεις ρουτ αυτη τη συσκευη...ετσι οπως πεταει ειναι ηδη ρουτ.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

καταλαβα. Δεν ξερω αν εχει νοημα ομως να κανεις ρουτ αυτη τη συσκευη...ετσι οπως πεταει ειναι ηδη ρουτ.

 

προφανώς δεν κάνουμε root για ταχύτητα

 

θα σου πω 3 απλούς λόγους (έχει και άλλους)

1. αφαίρεση διαφήμισαν (ο ναι δεν θα βλέπεις αλλες σπαστικές διαφημίσεις ούτε στης εφαρμογές ούτε πουθενά)

2. αφαίρεση των google apps (σου ξεσκίζουν την μπαταρια και ram)

3. απενεργοποίηση της υπηρεσίας παρακολούθησης χρήστη της google (ο ρουφιάνος) (κλασσικά γλυτώνεις από δυο πράγματα α) άσχετη κατανάλωση μπαταρίας και β) δεν θα ξέρει η google τα πάντα για σε να σε λεπτομεριες μαλιστα

Link to comment
Share on other sites

προφανώς δεν κάνουμε root για ταχύτητα

 

θα σου πω 3 απλούς λόγους (έχει και άλλους)

1. αφαίρεση διαφήμισαν (ο ναι δεν θα βλέπεις αλλες σπαστικές διαφημίσεις ούτε στης εφαρμογές ούτε πουθενά)

2. αφαίρεση των google apps (σου ξεσκίζουν την μπαταρια και ram)

3. απενεργοποίηση της υπηρεσίας παρακολούθησης χρήστη της google (ο ρουφιάνος) (κλασσικά γλυτώνεις από δυο πράγματα α) άσχετη κατανάλωση μπαταρίας και β) δεν θα ξέρει η google τα πάντα για σε να σε λεπτομεριες μαλιστα

 

ναι ξερω...απλα δεν εχει τοσο μεγαλο νοημα οπως παραδειγμα παλια το galaxy s 1 που καρακολλουσε...

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Η αναβάθμιση ΟΤΑ αναμένεται; Με την Β104 είμαι.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L31 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου εβγαλε την Παρασκευη το update για B120 μονο του, οποτε λογικα σου βγει συντομα ;)

Ωραία :) παρατήρησες κάποια αλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

Ωραία :) παρατήρησες κάποια αλλαγή;

 

Όχι, δεν έχω παρατηρήσει κάτι.

Επίσης να προσθέσω, όπως έγγραψαν και κάποιοι άλλοι μερικές σελίδες πίσω, ότι και εμένα μου είχε κολήσει στο 100% της βελτιστοποίησης και το έκανα restart. Ελπίζω να ήταν θέμα της συγκεκριμένης αναβάθμισης και να μην γίνεται με όλες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ηθελα να ρωτησω κατι που ίσως εχει απαντηθεί. Του Γερμανου που γραφει L21 ειναι δικαρτο; γιατι ο πωλητής λεει πως δεν ειναι. χρειάζεται να αλλαξουμε καμια ρομ για να γίνει δικαρτο; ευχαριστώ.
mpanos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μετά από αναμονή 10 ημερών που είχα στήλη το τηλέφωνο για DOA πήρα την απάντηση ότι όντως έχει πρόβλημα αλλά δεν έχουν συσκευή να μου στείλουν!!!! Θα μου δώσουν τα χρήματα και πάμε για αγορά καινούργιας!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Συσκευή bootloader unlocked και frp locked σε bootloop

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...