Jump to content

Sony Xperia M4 Aqua


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 673
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Από καιρό δε μου 'βγαιναν τα μαθηματικά με το υπόλοιπο μνήμης που θα έπρεπε να είχα μετά τις μεταφορές

των εφαρμογών στην SD και σήμερα είδα αυτό. Γιατί η μισή και βάλε εφαρμογή μένει στο τηλ/νο και το υπόλοιπό της

στην SD? Πόσο μάλλον τα δεδομένα τους. Σε Vodafone τηλ/να που είχα (smart max και 4 Power) με KitKat μεταφερόταν ΟΛΗ η εφαρμογή.

 

Επίσης επιβεβαιώστε μου ή όχι ότι με την 1.100 είχαμε notifications στο εικονίδιο του fb. Δε μιλώ για την οθόνη κλειδώματος,

εκεί συνεχίζει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Από καιρό δε μου 'βγαιναν τα μαθηματικά με το υπόλοιπο μνήμης που θα έπρεπε να είχα μετά τις μεταφορές

των εφαρμογών στην SD και σήμερα είδα αυτό. Γιατί η μισή και βάλε εφαρμογή μένει στο τηλ/νο και το υπόλοιπό της

στην SD? Πόσο μάλλον τα δεδομένα τους. Σε Vodafone τηλ/να που είχα (smart max και 4 Power) με KitKat μεταφερόταν ΟΛΗ η εφαρμογή.

 

Επίσης επιβεβαιώστε μου ή όχι ότι με την 1.100 είχαμε notifications στο εικονίδιο του fb. Δε μιλώ για την οθόνη κλειδώματος,

εκεί συνεχίζει κανονικά.

Ποτέ δεν μεταφέρεται ολοκληρωτικά η εφαρμογή, παρα μόνο με ρουτ και κατέβασμα και αξιοποίηση του link2sd plus το οποίο είναι επί πληρωμή αλλά γίνεται και χωρίς.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αγόρασα το συγκεκριμένο τηλέφωνο στη γυναίκα μου. Χθες το βράδυ το έβαλε για φόρτιση και σήμερα δεν ανοιγει. Εχει ένα φωτάκι μπλε που αναβοσβήνει συνεχώς αργά , αλλά το κινητό δεν ανοιγει. Καμια ιδέα; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, αγόρασα το συγκεκριμένο τηλέφωνο στη γυναίκα μου. Χθες το βράδυ το έβαλε για φόρτιση και σήμερα δεν ανοιγει. Εχει ένα φωτάκι μπλε που αναβοσβήνει συνεχώς αργά , αλλά το κινητό δεν ανοιγει. Καμια ιδέα; Ευχαριστώ

εφοσον δεν ανοιγει,τρεξε γρηγορα και κανε αντικατασταση συσκευης.αυτο ειναι προβλημα.

αλλιως ανοιξε την θυρα που μπαινει η sim και καπου εκει μεσα εχει ενα κουμπακι για reset

http://support.sonymobile.com/global-en/xperiam4aqua/userguide/Resetting-your-device/

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή αμέσως για DOA

Δεν ξέρω τί να υποθέσω πιά με το Μ4. Διαβάζω στο sony support forum για πολλά προβλήματα :!:

Μάλλον οι πρώτες παρτίδες έχουν πολλά θεματάκια

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.4.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

εφοσον δεν ανοιγει,τρεξε γρηγορα και κανε αντικατασταση συσκευης.αυτο ειναι προβλημα.

αλλιως ανοιξε την θυρα που μπαινει η sim και καπου εκει μεσα εχει ενα κουμπακι για reset

http://support.sonymobile.com/global-en/xperiam4aqua/userguide/Resetting-your-device/

 

κράτησα το power και το vol down για 20-30 δευτερόλεπτα (όπως είδα κάπου), και λειτουργεί κανονικά. Αν το ξανακάνει...

Link to comment
Share on other sites

κράτησα το power και το vol down για 20-30 δευτερόλεπτα (όπως είδα κάπου), και λειτουργεί κανονικά. Αν το ξανακάνει...

αν το ξανακανει το στελνεις φιλε μου για επισκευη.ομως εφοσον ειναι καινουργιο και εχεις DOA το πας αμεσα για αντικατασταση.

παντως ολα τα αδιαβροχα κινητα της sony το restart γινετε απο το "κρυφο" κουμπακι στην θυρα της sim.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμενα.εχθές στο facebook μου ida ένα πρόγραμμα που αφορούσε συσκευές sony γενικός..το οποιο ανέβαζε τις δυνατότητες τις "μπατατριας" και τα πολύ...μάλιστα ήταν διαθέσιμο και στο app store..η κάτι τέτοιο...ξέρει κανεις κάτι να βοηθήσει..για δεν ασχολήθηκα και το έχω χάσει δεν μπορώ να το ξανά βρω...
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από εμενα.εχθές στο facebook μου ida ένα πρόγραμμα που αφορούσε συσκευές sony γενικός..το οποιο ανέβαζε τις δυνατότητες τις "μπατατριας" και τα πολύ...μάλιστα ήταν διαθέσιμο και στο app store..η κάτι τέτοιο...ξέρει κανεις κάτι να βοηθήσει..για δεν ασχολήθηκα και το έχω χάσει δεν μπορώ να το ξανά βρω...

Καλησπέρα. Δεν κάνουν δουλειά αυτές οι εφαρμογές.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογές Facebook και Souncloud σας κάνουν log out συχνά;

Νόμιζα πως έφταιγαν τα updates του store και τα πηγαινέλα τους στην SD αλλά τελικά δεν είναι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογές Facebook και Souncloud σας κάνουν log out συχνά;

Νόμιζα πως έφταιγαν τα updates του store και τα πηγαινέλα τους στην SD αλλά τελικά δεν είναι αυτό.

 

εμενα μονο οταν κανω επανεκινηση το τηλεφωνο μου κανει log out το facebook , δεν ξερω μηπως διαγραφει την προσωρινη μνημη τοτες

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν νομίζω να την έχει κανείς αφού αν είδα καλά 23 Σεπτεμβρίου το ανακοίνωσαν θα μας έρθεις μέσω ΟΤΑ λογικά

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην Ελληνική σελίδα της Sony Mobile την έχουν βάλει...

 

http://support.sonymobile.com/gr/xperiam4aquadual/software/

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην Ελληνική σελίδα της Sony Mobile την έχουν βάλει...

 

http://support.sonymobile.com/gr/xperiam4aquadual/software/

 

Έχεις δίκιο

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο

 

Για το Dual όλα αυτά, γιατί για το μονόκαρτο έχει ακόμα την 2.99. Όχι ότι παίζει και κάνα ρόλο όλο αυτό, αφού το σαϊτ ενημερώθηκε για την 2.99 μέρες μετά αφού την είχαμε ήδη πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Για το Dual όλα αυτά, γιατί για το μονόκαρτο έχει ακόμα την 2.99. Όχι ότι παίζει και κάνα ρόλο όλο αυτό, αφού το σαϊτ ενημερώθηκε για την 2.99 μέρες μετά αφού την είχαμε ήδη

 

Ναι έχει δίκιο

απλά.........και ομορφα
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

2 ερωτήσεις...

1) Έχω το M4 Dual E2363 το οποίο το κέρδισα το καλοκαίρι από το Xperia Lounge. Επειδή μέχρι στιγμής δεν μου έχει εμφανίσει κάποια αναβάθμιση και είμαι ακόμα με την αρχική, σκέφτομαι να κάνω χειροκίνητα μέσω flashtool. Η ερώτηση μου είναι αν υπάρχει θέμα αν βάλω την έκδοση για το E2312 ή E2333. (Δεν βρίσκω αρχείο ftf για το μοντέλο μου E2363).

 

2) Εδώ και 1 μήνα, μου έχει χαλάσει το εξωτερικό ηχείο. Το πήγα στη Sony στη Πάτρα αρχές Σεπτέμβρη. Αυτοί το έστειλαν στην Αθήνα. Την Τρίτη 22/9 μου το έφεραν χωρίς να το φτιάξουν. Ο λόγος είναι επειδή δεν είναι Ευρωπαϊκό μοντέλο. Πήρα τηλέφωνο στα κεντρικά της Sony στην Αθήνα και μου είπαν οτι θα με ειδοποιήσουν αφού μάθουν γιατί δεν φτιάχτηκε το κινητό. Η ερώτηση μου είναι τι μπορώ να κάνω?? Μπορώ να το φτιάξω σε εξωτερικό τεχνικό??

 

Ευχαριστώ!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ποα εκδοση firmware εχεις ; Να το αφησεις οπως ειναι με το αρχικο, εαν εχεις το αρχικο δηλαδη.

Ολες οι επομενες για να αντιμετωπισουν την υπερθερμανση κανουν τις επιδοσεις του 615 σαν να ειναι ο 410.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Ποα εκδοση firmware εχεις ; Να το αφησεις οπως ειναι με το αρχικο, εαν εχεις το αρχικο δηλαδη.

Ολες οι επομενες για να αντιμετωπισουν την υπερθερμανση κανουν τις επιδοσεις του 615 σαν να ειναι ο 410.

 

26.1.Β.1.85

 

Από επιδόσεις δεν έχω θέμα κανένα!!!

Link to comment
Share on other sites

εαν βγαζει anututu πανω απο 32Κ ειναι το καλο, εαν βγαζει 26-28Κ ειναι κακο.

Σιγουρα ολα τα νεοτερα κανουν το τηλεφωνο χελωνα.

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

34765 βγάζει σκορ στο AnTuTu

 

Νομίζω πως "φυσάει "

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia M4 Aqua

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...