Jump to content

Ελληνικές Κωμικές Σειρές - Τα Άπαντα


trapped
 Κοινοποίηση

Η καλύτερη κωμική σειρά της ελληνικής τηλεόρασης  

195 members have voted

  1. 1. Η καλύτερη κωμική σειρά της ελληνικής τηλεόρασης

    • Οι Τρεις Χάριτες (Mega)
      3
    • Οι Απαράδεκτοι (Mega)
      25
    • Dolce Vita (Mega)
      17
    • Δύο Ξένοι (Mega)
      21
    • Σ' Αγαπώ - Μ' Αγαπάς (Mega)
      22
    • Το Δις Εξαμαρτείν (Mega)
      15
    • Οι Μεν και οι Δεν (Ant1)
      15
    • Εγκλήματα (Ant1)
      34
    • Κωνσταντίνου και Ελένης (Ant1)
      24
    • Άλλη - Ποιά;
      19


Recommended Posts

Θα συμφωνήσω και'γω, εξελίσσεται σε πολύ καλή σειρά (αν και από το πρώτο επεισόδιο την είχα ξεχωρίσει). Άντε, γιατί πολλές μαλακίες μαζεύτηκαν αυτή τη σεζόν (από κωμικές).

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 141
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

  • 2 months later...

Θα μου πείτε που θυμήθηκα αυτό το θέμα, ε είπα να μην ανοίγω καινούργιο και βρήκα αυτό. Χθες ξεκίνησε μια νέα κωμική σειρά στο mega (7 θανάσιμες πεθερές). Έλειπα οπότε δε την είδα αλλά μου είπαν ότι έλεγε τρελά!! Και σήμερα βλέπω τις χθεσινές θεαματικότητες και φιγουράρει για τα καλά στη κορυφή με 13,7%!!

Αφήνοντας πολύ πίσω τόσο τους στάβλους (στην 7η θέση με μόλις 8,7%) αλλά και γενίκοτερα όλες τις άλλες σειρές της ημέρας και όχι μόνο, ακόμα και η Λένη τη Δευτέρα έπιασε 13,4).

Τελικά την είδατε τη σειρά;; Για πείτε άξιζε όπως λένε;;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Το είδα εγώ :p

 

Λοιπόν δεν ήταν κάτι φοβερό,ίσως πολλοί το έιδαν από περιέργεια,αλλά είχε πλάκα και πρωτοτυπία μπορώ να πω. Παίζουν και πολλοί γνωστοί ηθοποιοί πχ Γκλέτσος,Γερασιμίδου και πολλοί άλλοι που δε θυμάμαι τώρα.

 

Χτές επικεντρώθηκε στον επικείμενο γάμο του Γκλέτσου με μία κοπέλα και το πόσο δεν το ήθελαν οι δικοί τους - η σκηνή που πήγε να ζητήσει το χέρι της είχε πλάκα :p

 

Άλλά είναι νωρίς ακόμα για συμπεράσμτα,θα δούμε την πορεία της :rolleyes:

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος nelly (21 Ιαν. 2004 , 23:32)

 

Το είδα εγώ :p

 

Λοιπόν δεν ήταν κάτι φοβερό,ίσως πολλοί το έιδαν από περιέργεια,αλλά είχε πλάκα και πρωτοτυπία μπορώ να πω. Παίζουν και πολλοί γνωστοί ηθοποιοί πχ Γκλέτσος,Γερασιμίδου και πολλοί άλλοι που δε θυμάμαι τώρα.

 

Χτές επικεντρώθηκε στον επικείμενο γάμο του Γκλέτσου με μία κοπέλα και το πόσο δεν το ήθελαν οι δικοί τους - η σκηνή που πήγε να ζητήσει το χέρι της είχε πλάκα :p

 

Άλλά είναι νωρίς ακόμα για συμπεράσμτα,θα δούμε την πορεία της :rolleyes:

 

 

Θα το δω κι εγώ το βρήκα σε βίντεο. Απλά απόρρησα που έπιασε τέτοια νούμερα!! Καλά σίγουρα η συνέχεια θα δείξει. Είναι που έχει απέναντι και τους στάβλους που είναι ένα μάτσο χάλια οπότε...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Αρχικό Μήνυμα από το μέλος `trapped ( 1 Νοέ. 2003 , 16:52)

 

Smallville, charmed .. μένω μ'αυτες =Ρ

 

Εν το μεταξύ.. εκείνη η σειρά στον αντέννα που είναι ένας που παίζει 2 ρόλους πια είναι; .. μια φορα την είδα και $*($($( .. μλκιες =ρ

 

 

Tha simfonisw me ton prolalisada prosthetodas kai ta filarakia sta kala...

http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

a psiloplaka

exei kai mia alli amerikaniki seira "TRELA SWSIBIA" eida na ti grafei sto programma.

exei xabaletzidiko stylaki! kali einai!

(agapimeni iroida i BJ pou tin onomase etsi i omada mpasket -apo to BlowJob profanws :)

 

kathe sabbatokyriako 12.30 mesimeri ant1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Hello :) Τώρα το βρήκα και απαντώ.

 

Λοιπόν. Θεωρώ μακράν την καλύτερη κωμική σειρά που έχει προβληθεί στην Ελληνική τηλεόραση τα τελευταία 10 χρόνια τους "Δύο Ξένους" του Αλέξανδρου Ρήγα. (Που σημειωτέον υποδύεται τον gay Τόλη στη σειρά). Πανέξυπνο σενάριο, πανέξυπνες ατάκες, πολύ ωραίο χιούμορ και άριστη σκηνοθεσία. Η Ντίνα Κώνστα δίνει ρέστα, η Παπούλια υποδύεται άψογα το ρόλο της, και ο Σεργιανόπουλος από πάντα μου άρεσε (αν και νομίζω οτι είναι gay στην πραγματική του ζωή.). To σενάριο δείχνει πως η κουλτούρα πνίγεται στα πρωινάδικα, και το θεωρώ ΠΟΛΥ εμπνευσμένο.

 

Στην πεντάδα ακολουθούν (κατά την ταπεινή μου γνώμη)

 

2) "Εκείνες και εγώ" με τον Γιάννη Μπέζο στο ρόλο του "Ζάχου Δόγκανου"..επίσης πολύ ωραίες ατάκες και έξυπνο σενάριο [Ποιος είναι ο σεναριογράφος και ο σκηνοθέτης άραγε;]

 

3)"Και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή" με τον Καφετζόπουλο και τον Παρτσαλάκη. Όμορφο σενάριο, με ανατροπές, και όχι χαζό και ηλίθιο χιούμορ. Λευτέρης Καπώνης στο σενάριο

 

4)"Κωσταντίνου και Ελένης", πως να το αφήσεις απέξω; Βέβαια ήταν αυτοτελή επισόδεια, και όλο το ίδιο μοτίβο των τσακωμών άρχισε να κουράζει τον τηλεθεατή κατά τη γνώμη μου.

 

5)"Είσαι το ταίρι μου". Και εκεί πολύ όμορφο σενάριο, με ωραίες ατάκες

 

6)"Κανείς δε λέει σ' αγαπώ". Αλέξανδρος Ρήγας power. Επίσης του ίδιου δεν έχω δει τις "Σαββατογενημένες" ή το "Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή" που πρέπει να είναι εξίσου καλά. Τίποτα όμως κατ' εμέ σαν τους "Δύο ξένους"....

 

Καλό απόγευμα

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

6)"Κανείς δε λέει σ' αγαπώ". Αλέξανδρος Ρήγας power. Επίσης του ίδιου δεν έχω δει τις "Σαββατογενημένες" ή το "Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή" που πρέπει να είναι εξίσου καλά. Τίποτα όμως κατ' εμέ σαν τους "Δύο ξένους"....

 

Καλό απόγευμα

 

 

Οι "Σαββατογενημένες" δεν ήταν του Ρήγα.

Τις έγραφε αυτός που έκανε τον Ισπανό και δούλευε στο μαγαζί της μιας συζύγου. Πληροφοριακά :)

:X
Link to comment
Share on other sites

Σαββατογεννημένες

Σενάριο : Γιώργος Καπουτζίδης

Πληροφοριακά :p

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι ουτε το ''κανεις δε λεει σ'αγαπω'' ειναι του Ρηγα...Let me check...

 

Found it...

Σενάριο: Μαρκέλλα Γρηγορίου, Αντιγόνη Παππά

Σκηνοθεσία : Στέφανος Κοντομάρης

Επιμέλεια: Αλέξανδρος Ρήγας

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Σε όλα τα παραπάνω έχει ανακατευτεί όμως ο Ρήγας :) Δεν ξέρω, θεωρώ όλες τις σειρές που έχει ανακατευτεί πολύ καλές :)

 

Ελένη_ΑΕΚΤ είσαι η γνωστή Ελένη από την Πάτρα;;;; :p

Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

1.Konstantinoy kai Elenhs

2.Ekeines kai ego

3.Egklhmata

4.Ths Ellados ta Paidia

 

 

Aytes einai gia mena oi tesseris koryfaies Ellhnikes komikes seires.Exo dei ola ta epeisodia ths kathe seiras dyo kai treis fores kai omos akoma den ta exo varethei.

Link to comment
Share on other sites

1.Konstantinoy kai Elenhs

2.Ekeines kai ego

3.Egklhmata

4.Ths Ellados ta Paidia

 

 

Aytes einai gia mena oi tesseris koryfaies Ellhnikes komikes seires.Exo dei ola ta epeisodia ths kathe seiras dyo kai treis fores kai omos akoma den ta exo varethei.

Χαρά στο κουράγιο σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Σε όλα τα παραπάνω έχει ανακατευτεί όμως ο Ρήγας :) Δεν ξέρω, θεωρώ όλες τις σειρές που έχει ανακατευτεί πολύ καλές :)

Δηλαδή σου άρεσαν και οι Στάβλοι?? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Η σταβλοι εμενα δεν μ'αρεσαν τοσο σαν σεναριο αλλα οι ατακες ηταν ακομα πιο θανατηφορες κι απ'τους 2 ξενους και απο το ''τι ψυχη θα παραδωσεις μωρη''... Προσωπικα λατρευω το χιουμορ των Ρηγα-Αποστολου κι οσο πιο black ειναι τοσο το καλυτερο!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι. Δυστυχώς οι Στάβλοι είναι η σειρά του Ρήγα που την θεωρώ "Μαύρο Πρόβατο"...Πραγματικά δεν μου άρεσαν :( Το "Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή" κόπηκε απότομα. Επίσης, είχα ακούσει τότε για τους δύο ξένους, που και αυτοί σημειωτέον τελειώνουν απότομα, οτι πλακώθηκε ο Ρήγας (σαν σκηνοθέτης) με την Ντίνα Κώνστα και το διαλύσανε επιτόπου το μαγαζί....Για το "Τι ψυχή θα παραδώσεις μωρή" δεν ξέρω τι έγινε, πάντως κόπηκε απότομα και ήταν τρομερή σειρά.
Ότι αρχίζει, πάντα πρέπει να τελειώνει. Είναι φυσικός νόμος...:yinyang:
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Μπορώ να πω οτι με κάνετε περήφανο με την άποψη σας για τους δυο ξένους!! :) ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΟΝΟΣ ΚΟΛΛΗΜΕΝΟΣ ΤΕΛΙΚΑ!! :O Είναι "τέλειοι"! Πεθαίνω να τους βλέπω! Αφήστε που χρησιμοποιώ συνεχώς ατάκες τους! :lol: Να'σαι καλά ρε Ρήγα να κάνεις τέτοιες σειρές! Αν και δεν έχει ξαναβγάλει τόσο έξυπνο σίριαλ ξανά! Το κόκκινο δωμάτιο δε με ενθουσιάζει για παράδειγμα!

Ε,όχι, καλά τελείωσαν οι 2 ξένοι!Αν συνέχιζαν θα μας απογοήτευαν! Αν και είχε ακουστεί μια χρονιά ότι θα τους συνέχιζε...αλλά πού;;;

Αν ξέρει κανείς τον τίτλο του τραγουδιού του "Δις εξαμαρτείν" mail me plz!!!! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...