Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λάτρεις των μεγάλων συσκευών από το lumia 1520. Κάτοχος του υπέροχου 950xl. Έκανα μια προσπάθεια να πάω σε μικρή οθόνη για ευκολότερο χειρισμό με το iphone se αλλά δεν έκατσε, στις 2 βδομάδες το σκότωσα! Το παρήγγειλα με global stable και περιμένω. Μετράω μέρες. Από τα reviews που έχω διαβάσει κι έχω δει πρέπει να είναι συσκευάρα!!! :cool:

To 950xl γιατί το αλλάζεις?

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To 950xl γιατί το αλλάζεις?

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

Καλημέρα. Δεν το αλλάζω, απλά θα έχω και το mi max!

:p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Δεν το αλλάζω, απλά θα έχω και το mi max!

Επειδή σκέφτομαι το ίδιο... Για πες τότε φωτογραφίες από 950xl

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι το ίδιο... Για πες τότε φωτογραφίες από 950xl

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

Τα 950 έχουν ΤΗΝ καλύτερη με διαφορά φωτογραφική μηχανή.... Μπορείς να δεις και συγκριτικά στο YouTube.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Τα 950 έχουν ΤΗΝ καλύτερη με διαφορά φωτογραφική μηχανή.... Μπορείς να δεις και συγκριτικά στο YouTube.

Και εγώ μόνο για αυτό το σκέφτομαι γιατί προέρχομαι από note 4 Edge και κάπως με χαλάει η μηχανή του Mi max

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους υπαρχει καποια καλη προταση για φορτιστη για το mi max ειμαι στο δευτερο κυκλο φορτισης και μου κραταει σχεδον 2,5 μερες αλλα τρωει και λιωσιμο :lol:
Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μόνο για αυτό το σκέφτομαι γιατί προέρχομαι από note 4 Edge και κάπως με χαλάει η μηχανή του Mi max

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

Εντωμεταξύ θεωρώ πως το Max έχει μια από τις καλύτερες κάμερες για κινέζικο, Φυσικά για αυτό ευθύνεται και το πρόγραμμα της Xiaomi που είναι πολύ καλό, εγώ δει βέβαια Xiaomi ρουταρισμένο με την κάμερα snapdragon και είχε απίστευτο αποτέλεσμα. Πάντως μόνο στο σκοτάδι τα χαλάει το Max, την ημέρα είναι ικανοποιητικές και πάνω οι φωτογραφίες του.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση - σε σχέση με redmi note 3 pro η οθόνη του πως είναι ποιοτικά;Φωτεινότητα,χρωματα,ανάλυση (αν φαίνεται η διαφορα των ppi στην πραξη),και κυρίως contrast.Γτ είναι δυο συσκευές που τις σκέφτομαι.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους υπαρχει καποια καλη προταση για φορτιστη για το mi max ειμαι στο δευτερο κυκλο φορτισης και μου κραταει σχεδον 2,5 μερες αλλα τρωει και λιωσιμο :lol:

Εγώ έχω παραγγείλει αυτόν για μή φορητό:

http://www.banggood.com/BlitzWolf-40W-Smart-5-Port-High-Speed-Desktop-Charger-With-Power3S-Tech-For-iPhone-iPad-Samsung-p-976585.html

Με το κουπόνι BW5UC βγαίνει κοντά στα 9.5 ευρώ με το τράκινγκ...

Τα σχόλια από Ελλάδα λένε ότι είναι αρκετά καλός....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παραγγείλει αυτόν για μή φορητό:

http://www.banggood.com/BlitzWolf-40W-Smart-5-Port-High-Speed-Desktop-Charger-With-Power3S-Tech-For-iPhone-iPad-Samsung-p-976585.html

Με το κουπόνι BW5UC βγαίνει κοντά στα 9.5 ευρώ με το τράκινγκ...

Τα σχόλια από Ελλάδα λένε ότι είναι αρκετά καλός....

 

Εβαλα και εγω παραγγελια ενα για το σπιτι το θελω ετσι και αλλιως,εβαλα και ενα επιπλεον τζαμακι βαμενο αν και δεν μου αρεσε απο ποιοτητα αλλα ας υπαρχει

Huawei Honor Note 10/Xbox One S/etc.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα και εγω παραγγελια ενα για το σπιτι το θελω ετσι και αλλιως,εβαλα και ενα επιπλεον τζαμακι βαμενο αν και δεν μου αρεσε απο ποιοτητα αλλα ας υπαρχει

 

τι τζαμακι ?

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Συνδεω το bluetooth στο κινητό και όταν χτυπάει δεν ακουγετε ο ήχος απο το κινητό αλλά μόνο απο το bluetooth και έτσι την ώρα που με παίρνει κάποιος δεν το καταλαβαίνω και χάνω τις κλησεις,τι γίνετε με αυτο ξέρει κανεις

 

Κανείς καμία ιδέα....

Link to comment
Share on other sites

Επειδή σκέφτομαι το ίδιο... Για πες τότε φωτογραφίες από 950xl

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

Για εμένα είναι το καλύτερο από όλα σε φωτογραφίες και βίντεο με απίστευτη ηχογράφηση!!!

:p
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι κάτοχος ενός samsung note 3 και σκέφτομαι να το αλλάξω με το Mi Max, λόγω μεγαλύτερης οθόνης και επειδή είναι πιο καινούριο. Ήθελα να ρωτήσω το Mi Max είναι καλύτερο σε επεξεργαστική ικανότητα, κάμερα? Επίσης το note 3 έχει πάρει την Lollipop το Mi Max θα πάρει πιο καινούρια? Γενικώς αξίζει να το αλλάξω.

Παρακαλώ πολύ για τις γνώμες σας.

Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι κάτοχος ενός samsung note 3 και σκέφτομαι να το αλλάξω με το Mi Max, λόγω μεγαλύτερης οθόνης και επειδή είναι πιο καινούριο. Ήθελα να ρωτήσω το Mi Max είναι καλύτερο σε επεξεργαστική ικανότητα, κάμερα? Επίσης το note 3 έχει πάρει την Lollipop το Mi Max θα πάρει πιο καινούρια? Γενικώς αξίζει να το αλλάξω.

Παρακαλώ πολύ για τις γνώμες σας.

Νίκος

 

Λοιπόν το max έχει καταπληκτική οθόνη και χορταστική, είναι πολύ καλύτερο σε επεξεργαστική ικανότητα κατ'εμέ από το note.

Από κάμερα όμως ξέχασε το, το note είναι κλάσεις ανώτερο.

Το max έχει ήδη (τουλάχιστον το δικό μου) android 6 και miui 8, και έχει βγει πως θα πάρει και nugat κατά τον Μάρτιο.

Για εμένα η αλλαγή αξίζει με χίλια, εκτός της κάμερας που πάσχει.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Μην εισαι τοσο σιγουρος για αυτο...(για την καμ)

 

Στάλθηκε από το GT-I9300 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η μπροστινή είναι καλύτερη στο MI Max. Η πίσω κάμερα είναι πιστεύω στα ίδια περίπου επίπεδα γιατί και το note 3 έπασχε στις βραδινές φωτογραφίες!

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επίσης ήθελα να ρωτήσω, το λειτουργικό δεν είναι android?

Σε περίπτωση που το αγοράσω μεταχειρισμένο, ο πωλητής εάν το έχει αγοράσει από κίνα θα έχει απόδειξη?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα είμαι κάτοχος ενός samsung note 3 και σκέφτομαι να το αλλάξω με το Mi Max, λόγω μεγαλύτερης οθόνης και επειδή είναι πιο καινούριο. Ήθελα να ρωτήσω το Mi Max είναι καλύτερο σε επεξεργαστική ικανότητα, κάμερα? Επίσης το note 3 έχει πάρει την Lollipop το Mi Max θα πάρει πιο καινούρια? Γενικώς αξίζει να το αλλάξω.

Παρακαλώ πολύ για τις γνώμες σας.

Νίκος

Έχοντας και τα 2...

 

Πιο γρήγορο με διαφορά το max... Κάμερα καλύτερη το note... Έχει και την πένα αν την χρησιμοποιείς... Αν τραβάς πολλές φώτο... Κράτα το note... Αλλιώς πουλα και πάρε max!

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για καποιον φιλο που ρωτησε γιατι δεν λειτουργει το led ειδοποιησεων σε mesenger facebook.Ρυθμισεις εφαρμογες και αφου βρεις τις πιο πανω μπαινεις σηματα και ενεργοποιεις το led.Tο πηρα και εγω σημερα απο ελληνικο καταστημα με ευρωπαικο φορτιστη στην συσκευασια αγγλικα στην προσοψη του κουτιου και δυο χρονια εγγυηση.Ειμαι ενθουσιασμενος...... Edited by iliu_n
Link to comment
Share on other sites

Για καποιον φιλο που ρωτησε γιατι δεν λειτουργει το led ειδοποιησεων σε mesenger facebook.Ρυθμισεις εφαρμογες και αφου βρεις τις πιο πανω μπαινεις σηματα και ενεργοποιεις το led.Tο πηρα και εγω σημερα απο ελληνικο καταστημα με ευρωπαικο φορτιστη στην συσκευασια αγγλικα στην προσοψη του κουτιου και δυο χρονια εγγυηση.Ειμαι ενθουσιασμενος......

 

Από ποιό ελληνικό μαγαζί με δύο χρόνια εγγύηση?

Γιατί ενδιαφέρομαι λόγω τιμολόγιο.

Link to comment
Share on other sites

στο eshop το εχει προσφορά στα crazys

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η ερώτηση είναι για τα 2 χρόνια εγγύηση το έχω δει το αλλά όλα έχουν ένα χρόνο εγγύηση

Link to comment
Share on other sites

Επίσης το note 3 έχει πάρει την Lollipop το Mi Max θα πάρει πιο καινούρια?
Επίσημα από xiaomi δεν ξέρουμε σίγουρα ακόμα. Σε custom ROM θα πάρει σίγουρα μιας και πριν λίγες ημέρες κυκλοφόρησαν τα sources του Mi Max. Κυκλοφορούν ήδη κάποιες πρώιμες ROM στο XDA με android 7.1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...