Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

μήπως προσπαθείς να φλασαρεις με το mi flash recovery rom αντί για fastboot?

Από την συσκευή τι προσπαθείς να κανεις στην foto?

Edited by nikpoth
Link to comment
Share on other sites

Κωστα την γεμισες την σελιδα.........:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε με το mi flash...φαντάζομαι ότι είναι λάθος....

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλησπέρα Κώστα, πριν 2 μέρες έκανα τη διαδικασία με το fatsboot και ακολούθησα αυτόν τον οδηγό.

 

Απ' ότι καταλαβαίνω λοιπόν όταν πατάς flash σου βγάζει κάποιο error. Μπορείς να μας δώσεις ένα screenshot από το miflash να δούμε σε ποιο ακριβώς δευτερόλεπτο αποτυγχάνει και με τι error code? Εμένα πχ μου έβγαζε "Not enough storage..." και δοκίμασα μετά την παλιότερη έκδοση της rom που αναφέρει ο οδηγός και όλα πήγαν κομπλέ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε με το mi flash...φαντάζομαι ότι είναι λάθος....

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λοιπόν.

Ξεκινάς και κατεβάζεις μια fastboot rom.

http://en.miui.com/a-234.html

Στην περίπτωση σου την τελευταία stable 8.1.6

Την κανεις εξαγωγή από το zip στην επιφάνεια εργασίας και έχεις έναν φάκελο με την fastboot rom.

Στην συνέχεια ανοίγεις σαν διαχειριστής το mi flash.

Πας , select,πάνω αριστερά και επιλέγεις τον φάκελο που έκανες πριν αποσυμπίεση από το zip.

Με κλειστή την συσκευή την βάζεις σε EDL mode.

Πατάς vol + και - και power ταυτόχρονα μέχρι να κάνει μια δόνηση.

Συνδέεις το καλώδιο από το pc στην συσκευή και πατάς στο mi flash πάνω δεξιά refreshing .

Κάτω δεξιά επιλεγεις clean all.

και μετά το κουμπί flash και αράζεις.

Περίπου στο 490 δευτερόλεπτα θα σου βγάλει ότι είναι έτοιμο.

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία εβδομάδα κατά παράξενο τρόπο μου έχει κάνει επανεκκίνηση δυο φορές χωρίς προφανή λόγο.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πηρα αυτο το τζαμι της nillkin αλλα ειναι μικρο εχουμε καποιο δοκιμασμενο?

 

IMG_20170128_100725.jpg

Πήρα μαζί με το κινητό και το full screen cover που πουλάει το Honor buy. Είναι τέλειο σε εφαρμογή, όμως αν το πάρεις μόνο του θα σου βγει ο κούκος αηδόνι. Αν το βρεις από αλλού, βάλτο εδώ.

Από το Ericsson GF768, στο 12 Pro Max, μια αιωνιότητα

Highlights: Nokia E66, HTC HD2, iPhone 4, LG G3, Xiaomi Mi Max

 

http://mowned.com/sig/george_soutzouk.smart.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα sms από την Xiaomi (και επισήμως την άδειά της... :blink:), ξεκλείδωσα bootloader και πέρασα την 7.1.1 (lineage).

 

Πρώτες εντυπώσεις καταενθουσιασμένος! Επιτέλους το μέγεθος της οθόνης αξιοποιείται στο έπακρο (ελάχιστο μέγεθος στην προβολή). Όλα σούπερ smooth και 0 bloatware. Προς το παρόν έβγαλα μερικά screenshoots έτσι για μια γεύση ;)

Link to comment
Share on other sites

Super!!

Άνοιξες καθόλου camera?

H google camera έχει ένα θεματάκι.

Θέλει root για να δουλέψει άψογα.Νομίζω αύριο περιμένουμε και νέα έκδοση της rom

 

Στάλθηκε από το Mi Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Super!!

Άνοιξες καθόλου camera?

H google camera έχει ένα θεματάκι.

Θέλει root για να δουλέψει άψογα.Νομίζω αύριο περιμένουμε και νέα έκδοση της rom

 

Στάλθηκε από το Mi Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για την Google δεν ξέρω , πάντως η stock δουλεύει άψογα. Πρόσθεσα βέβαια πριν φλασαρω την έξτρα ρύθμιση στο build.prop

 

Λογικά θα έρχονται οι νέες εκδόσεις OTA...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι.Google camera έχει stock.

Και μένα μονο με τον κώδικα λειτουργεί.

Την γουστάρω πολύ την rom αυτή.Έκατσε καλά.

Και οι ειδοποιήσεις σε άλλο επίπεδο σε σχέση με miui.

Για οτα έχω μπερδευτεί λιγάκι γιατί ανακοίνωσαν ότι δεν θα είναι root οι rom τους.

Οποτε δεν ξέρω μήπως εμείς που ροοταραμε πρέπει να τα ξαναπερνάμε από την αρχή όλα

 

Στάλθηκε από το Mi Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στους κατόχους του xiaomi mimax θα θελα να μοιραστώ μαζί σας την λύση όσον αφορά στην χρήση δυο καρτών sim και ταυτόχρονα μιας sdcard μέσω αυτού του ανταπτορα

 

http://www.ebay.com/itm/322385677615?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

 

όπως φαίνεται και στις φωτογραφίες χρειάστηκε να κόψω το εσωτερικό της armor θήκης για να μην εξέχει ο ανταπτορας (ο ανταπτορας εχει το ίδιο πάχος με το εσωτερικό κομμάτι της θήκης) και στην συνεχεία την όλη επέμβαση κρύβει πλέον το σκληρό πλαστικό της θήκης

όσον για την λειτουργιά και οι δυο sim λειτουργούν κανονικά και επίσης και η κάρτα μνήμης

 

[/img]

 

20170130_170856.jpg

 

20170130_170944.jpg

 

20170130_171014.jpg

 

image hosting free

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι.Google camera έχει stock.

Και μένα μονο με τον κώδικα λειτουργεί.

Την γουστάρω πολύ την rom αυτή.Έκατσε καλά.

Και οι ειδοποιήσεις σε άλλο επίπεδο σε σχέση με miui.

Για οτα έχω μπερδευτεί λιγάκι γιατί ανακοίνωσαν ότι δεν θα είναι root οι rom τους.

Οποτε δεν ξέρω μήπως εμείς που ροοταραμε πρέπει να τα ξαναπερνάμε από την αρχή όλα

 

Στάλθηκε από το Mi Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Χαχα δεν πήρα χαμπάρι! Άσε στο miui με τα notifications ότι ήθελε ερχόταν, swipe στη lockscreen not, μόλις άκουσα ότι στην beta nougat δεν είχαν και το διπλό παράθυρο... Καλά από ομορφιά και ταχύτητα σούπερ! Τώρα θα πάω μία κόντρα με το 7.1.1 Nexus 5X της κοπέλας μου :lol:

 

 

EDIT: Παραθέτω παρακάτω όλους τους οδηγούς που χρησιμοποίησα:

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

μολις το παρελαβα σφραγισμενο απο alliepxress -xiaomi store.Αξιοπιστο βγηκε το καταστημα.

Με official global rom , εκανε αναβαθμιση και εχω την 8.1.6.0 MBCMIDI.

To μονο μου θεμα, μεχρι στιγμης , ειναι τ οτι δε συνδεεται με το bluetooth του αυτοκινητου.

Καμμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Χαχα δεν πήρα χαμπάρι! Άσε στο miui με τα notifications ότι ήθελε ερχόταν, swipe στη lockscreen not, μόλις άκουσα ότι στην beta nougat δεν είχαν και το διπλό παράθυρο... Καλά από ομορφιά και ταχύτητα σούπερ! Τώρα θα πάω μία κόντρα με το 7.1.1 Nexus 5X της κοπέλας μου :lol:

 

 

EDIT: Παραθέτω παρακάτω όλους τους οδηγούς που χρησιμοποίησα:

Τελικά για εμένα με helium 4gb/128gb τι παίζει, μπορώ να την περάσω; Επειδή έχω μπερδευτεί, η ρομ σε nougat βασίζεται και μπορώ τελικά να την περάσω χωρίς ρουτ;

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω να κανεις μια δυο βδομάδες υπομονή για official. Παίζει unofficial για το δικό σου αλλα καλύτερα μια και καλή σωστή δουλειά.

Root δεν θα χρειαστείς για εγκατάσταση.

Ξεκλείδωτη συσκευή χρειάζεσαι και μια άλλη recovery.

Nougat 7.1.1 είναι.

 

Στάλθηκε από το Mi Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτείνω να κανεις μια δυο βδομάδες υπομονή για official. Παίζει unofficial για το δικό σου αλλα καλύτερα μια και καλή σωστή δουλειά.

Root δεν θα χρειαστείς για εγκατάσταση.

Ξεκλείδωτη συσκευή χρειάζεσαι και μια άλλη recovery.

Nougat 7.1.1 είναι.

 

Στάλθηκε από το Mi Max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραία, ευχαριστώ πολύ, από μπαταρία όλα καλά; Αν και όταν το αγόρασα μου είπαν ότι είναι ήδη ξεκλείδωτο πως μπορώ να το επιβεβαιώσω;

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για εμένα με helium 4gb/128gb τι παίζει, μπορώ να την περάσω; Επειδή έχω μπερδευτεί, η ρομ σε nougat βασίζεται και μπορώ τελικά να την περάσω χωρίς ρουτ;

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

 

καλησπερα εβαλα για δοκιμη lineageOS 14.1 se 3/64 βοηθεια μου.... μεχρι στιγμης ολα καλα, αρκετα γρηγορη antutu εδωσε 88163, δεν εχω αναγνωριση στο miband 2 Μονο στα ελληνικα γραμμενα ονοματα. ειμαι ακομα σε δοκιμες θα ενημεωσω με νεοτερα ..!!!! =O ?(

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://forum.xda-developers.com/mi-max/development/rom-lineageos-14-1-t3529851

Lenovo K3 Note , με MIUI και τα μυαλά στα κάγκελα

Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3GB 32GB

Xiaomi Mi Max Pro 6,44" 3/64GB

Link to comment
Share on other sites

Αν και όταν το αγόρασα μου είπαν ότι είναι ήδη ξεκλείδωτο πως μπορώ να το επιβεβαιώσω;

 

http://en.miui.com/thread-279195-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

ολα τα tempered κανουν καποιο κενο στο τελειωμα τους Edited by reddevils.gr
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια πια τεμπερεντ γκλασ και πια θηκουλα ειναι οκ για να παρω???δωστε κανα λινκ......

 

Παρε την nature της nillkin. Απο tempered πηρα 2 απο ebay, αμα ερθουν και ειναι κομπλε θα δωσω λινκ.

:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...