Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτός που έβαλες link γράφει qc 2.0, οι φορτιστές qc 3.0 φορτίζουν πιο γρήγορα αλλά αν το ψάξεις θα δεις ότι με το max πολλοί λένε ότι τα μοντέλα με τον 650 (16/32 gb) δεν είδαν διαφορά με αλλαγή φορτιστή από qc 2.0 σε 3.0 ενώ σε αυτά με 652 (64/128 gb) έχει. Εγώ έφερα ένα κινέζικο qc 3.0 και έχω την εντύπωση ότι φορτίζει ελαφρώς πιο γρήγορα αλλά όχι μεγάλη διαφορά.
Xiaomi mi max 3,Pocophone f1, Xiaomi Mipad 2, Ainol Fire
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

τελικα να παρω ενα φορτιση σαν τον παρακατω ρε παιδια.θα φορτωνη πιο γρηγορα?να ειναι QC 2.0 η QC 3.0 με μπερδεψατε.......:confused:

http://www.everbuying.net/product1146244.html

Εχω κατι ποντους απο το καταστημα....

Το QC 3.0 είναι συμβατό και με το QC 2.0 να ξέρεις. Εγώ αφού θα το έκανα, θα επερνα 3.0. Η Qualcomm στην σελίδα της λέει ότι και ο 650 έχει QC 3.0

 

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μας έχει το λευκό κομματι του bezel και το μαυρο της οθόνης. Όμως το viewable κομμάτι της οθόνης έχει και αυτό ένα μαύρο bezel. To glass που πρότεινα και τοποθέτησα, κεντραρισμένο σωστά, δε καλύπτει όλο το μαύρο της οθόνης αλλά μόνο το viewable και αυτό οριακά.

Το αποτέλεσμα με ικανοποίησε πολύ περισσότερο από το δωρεάν που μου έστειλε το vickmall και το οποίο ήταν αισθητά μικρότερο και ταυτόχρονα αντιαισθητικό.

Είναι το συνεχές πρόβλημα που παρουσιάζεται στα περισσότερα καινούργια κινητα με τις ελαφρώς κυρτές οθόνες.

Οι επιλογές τύπου μάσκας που έχω δοκιμάσει ναι μεν πιάνουν όλη την οθόνη, αλλά δε μου άρεσε καθόλου η γενική αίσθηση που σου αφήνουν γιατί δεν εφάπτονται ακριβώς στην οθόνη.

Ελπίζω να βοήθησα

Βαλτε βρε μεμβράνη που δεν φαίνεται κιόλας και τέλος.....

 

Sent from my MI 5s using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει fast charge....θέλει τον ανάλογο φορτιστή...

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

φιλε δεν μοιραζεσαι το καταλληλο φορτιστη και με εμας.....μυστικο το κρατας?εαν ξερεις πες τι να παρουμε και εμεις....ρε με το τσιγκελη:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

κάτοχος εδώ και λίγες ημέρες ενος 3/64 (από το eu warehouse του honorbuy).

Αν και είχα τις αμφιβολίες μου αφήνοντας το οικοσύστημα των ΝΟΤΕ (από εποχή ΝΟΤΕ 1 έως σήμερα με το ΝΟΤΕ4 δεν είχα άλλη συσκευή στα χέρια μου) ομολογώ πως με εξέπληξε ευχάριστα η Xiaomi Με το Mi Max.

Πολύ καλές εντυπώσεις overall.

Πολύ ωραίο OS το MIUI και προσαρμόστηκα αμέσως μαζί του.

WiFi εξαιρετικό, 2 κάρτες από 2 παρόχους τις είδε απροβλημάτιστα με την πρώτη, έλλειψη 800αρας δεν με έχει προβληματίσει όπου το έχω δοκιμάσει στην πόλη.

Ο 652 μια χαρά ανταποκρίνεται σε ότι βασανιστήριο το έχω υποβάλλει.

Η οθόνη απλά εθιστική.

Και τέλος η εμβληματική μπαταρία της συσκευής που με τα πάντα στο On, και λόγω επαγγέλματος πολλά accounts Να συγχρονίζουν ταυτόχρονα και απαιτητικές λειτουργίες, δείχνει τη δυναμή της και μου βγάζει άνετα μέρα χωρίς κανένα άγχος πως κάποια στιγμή θα ξεμείνω.

 

Μόνα αρνητικά σημεία για εμένα η φωτεινότητα σε ηλιoφάνεια (εδώ κερδίζει κατά κράτος η amoled των ΝΟΤΕ), η πολύ μέτρια φωτογραφική μηχανή που όλοι γνωρίζαμε ούτως η άλλως και η έλλειψη του spen και των εφαρμογών του.

Εντάξει και η φορητότητα δεν είναι οτι καλύτερο έχω συναντήσει, αλλά τουλάχιστον στο ξεπληρώνει και με το παραπάνω το εμβαδό των 6,44 και η μπαταρία.

Το θέμα είναι πως αρχίζω να εθίζομαι στην μεγάλη οθόνη και δύσκολα θα ξενοκοιτάξω συσκευές που έρχονται μες στη νέα χρονιά αν παίξουν κάτω από 6ίντσες (και λίγες λέω).

 

Υποστηρίζει fast charge....θέλει τον ανάλογο φορτιστή...

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οντως με τον fc της samsung(ο μαμά του ΝΟΤΕ4) που χρησιμοποιώ φορτίζει ικανοποιητικά γρήγορα.

 

Αυτά για ξεκίνημα υπερθετικό το πρόσημο & thumbs up για το Mi Max από εμένα.

(πάω να ψάξω το νήμα ενδελεχώς, για προτάσεις tg και case γιατί αυτές του honorbuy δεν...)

Xiaomi Mi Max3 4/64
Link to comment
Share on other sites

τελικά ούτε και γω άντεξα και επέστρεψα, σε Hydrogen όμως αυτή τη φορα. Θέλω να παίξω εκτος από τη Miui που λατρεύω και με την αγαπημένη μου CM ... (aka Lineage) :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σε βολέψει πιστεύω έχει αρκετές ελλείψεις ακόμα.

Την είχα βάλει αλλά δεν την κράτησα ούτε 2ημερο.

Μιλάς για την Lineage ?:confused: Τζάμπα δηλ έδωσα το Hellium για το Hydrogen ? Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για την Lineage ?:confused: Τζάμπα δηλ έδωσα το Hellium για το Hydrogen ?

Όχι ρε καλά έκανες, μην δίνεις σημασία..... :D :D :D

Link to comment
Share on other sites

Όχι ρε καλά έκανες, μην δίνεις σημασία..... :D :D :D
Αλλιώς ξεκίνησε και αλλιώς κατάληξε Σάκη. οποτε ..... Τεσπα, περιμένω πως και πως ..... Να δοκιμάσω και τη Miui 7.2.9 Nugat και την Lineage 14.1 Nugat !!!! ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σε βολέψει πιστεύω έχει αρκετές ελλείψεις ακόμα.

Την είχα βάλει αλλά δεν την κράτησα ούτε 2ημερο.

 

Αρκετές ελλείψεις ακόμα η Lineage? Δεν το περίμενα αλλά η MIUI8 έχει θεματάκια χτυπητά ενώ η Lineage μέχρι στιγμής απλά τα σπάει. ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την ξήλωσα την nougat...

Να ενημερώσω και εδώ τα παιδιά, έχει bugs ακόμα... Δεν δούλευε το hdr, μόλις ενεργοποιουσα την ρύθμιση ενεργο(hdr)μου έβγαζε μήνυμα "δεν υπάρχει σύνδεση με την καμερα" και έκλεινε. Η ρομ είχε εγκατεστημένο το super user και δεν μου δούλευε το cosmote tv go, ενώ αντίθετα με την 6αρα δεν έχω κανένα πρόβλημα... Εγώ μέχρι να βγει η miui 9 δεν πρόκειται να την ξαναπεράσω. Δεν είδα καμιά διαφορά πουθενά στην nougat σε σχέση με την 6αρα...

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει, σιγά σιγά όλα θα γινουν. Έτσι κι αλλιώς πρωτη προσπάθεια είναι ..... Εδώ άλλοι ακόμη δεν έδωσαν καλα καλα την MM 6 :p

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παιζει κανας οδηγος ή κανα λεξικο γτ δε καταλαβαινω τπτ με την ορολογια και την αριθμηση που χρησιμοποιειτε?
:superman: SX1 RULES !!!
Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς ξεκίνησε και αλλιώς κατάληξε Σάκη. οποτε ..... Τεσπα, περιμένω πως και πως ..... Να δοκιμάσω και τη Miui 7.2.9 Nugat και την Lineage 14.1 Nugat !!!! ;)

 

Δε ξερω φιλε μου για τη Lineage 14.1 Nugat,αλλα η Miui 7.2.9 Nugat θελει δουλεια ακομα...Η 7αρα δηλ.γενικα.Τη δοκιμασα κι εγω και αλλοι και εχει προβληματα με καμερα κλπ.Ξαναγυρισα σε miui stable 8.1.5 Ελληνικη...;)

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Δε ξερω φιλε μου για τη Lineage 14.1 Nugat,αλλα η Miui 7.2.9 Nugat θελει δουλεια ακομα...Η 7αρα δηλ.γενικα.Τη δοκιμασα κι εγω και αλλοι και εχει προβληματα με καμερα κλπ.Ξαναγυρισα σε miui stable 8.1.5 Ελληνικη...;)
Tα ξέρω petran, τα έχουμε πει και στο παρελθόν και στο xiaomi-miui.gr, μια και είχα το Hellium ....... Κανεις δεν είπε πως όλα είναι έτοιμα. Ήταν είπαμε η 1η προσέγγιση. Σιγά σιγά όλα θα γινουν..... Ας είναι καλα η κοινότητα η ελληνική και όλα θα φτιάξουν ........... Θα πάω σε δοκιμασμένη πάλι XTRV 6.1.2.22 και Lineage για δοκιμη και βλέπουμε. Ας έρθει με το καλο :) Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Tα ξέρω petran, τα έχουμε πει και στο παρελθόν και στο xiaomi-miui.gr, μια και είχα το Hellium ....... Κανεις δεν είπε πως όλα είναι έτοιμα. Ήταν είπαμε η 1η προσέγγιση. Σιγά σιγά όλα θα γινουν..... Ας είναι καλα η κοινότητα η ελληνική και όλα θα φτιάξουν ........... Θα πάω σε δοκιμασμένη πάλι XTRV 6.1.2.22 και Lineage για δοκιμη και βλέπουμε. Ας έρθει με το καλο :)

 

Aντε να σου ερθει πρωτα με το καλο και μετα κανεις οτι θελεις!!Να,γι'αυτο κολλησα με τα Xiaomi και ειδικα με το δικο μας!!!Το κανεις οτι θελεις και δε παθαινει τιποτα!!Φτου φτου χαχαχαχα :X:lol:

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους με συγχωρείτε που θα βγω εκτός θέματος.. Έχω ένα honor 8 και σκέφτομαι να πάω στο xiaomi mi max.. Εκτός φωτογραφία για καθημερινή χρήση email, βίντεο τηλέφωνα, word, Excel klp πιστεύετε θα μείνω ευχαριστημένος; και αν υπάρχει κάποιος που το δίνει να μου στείλει inbox.. Σας ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους με συγχωρείτε που θα βγω εκτός θέματος.. Έχω ένα honor 8 και σκέφτομαι να πάω στο xiaomi mi max.. Εκτός φωτογραφία για καθημερινή χρήση email, βίντεο τηλέφωνα, word, Excel klp πιστεύετε θα μείνω ευχαριστημένος; και αν υπάρχει κάποιος που το δίνει να μου στείλει inbox.. Σας ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Άκου τι λέει! Ειναι δεδομένη η ευχαρίστηση φίλε μου, σε όλα!

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχ ωραίος ο φίλος!! ευχαριστώ πολύ φίλε sakis! σε περίπτωση που υπάρχει κάποιος που θέλει να κάνει αλλαγή ας επικοινωνήσει μαζί μου! ευχαριστώ και πάλι!
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα επιστρέφω επιτέλους αλλά δυστηχως είναι κλειδωμενος ο bootloader υπάρχει περίπτωση να μπορεί να ξεκλειδωθει απο μακρυά λόγω του οτι δεν έχω internet? Η να πάω σε κάνα internet cafe να τελειώνω κατευθείαν?

Μπαααα δύσκολα!! Και στο ίντερνετ καφέ πρέπει να περάσεις drivers θα σε αφήσουν?

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κάτοχος εδώ και τρεις εβδομάδες της έκδοσης 3/32, από Ελλάδα. Όλα ήταν άψογα μέχρι χθες, όπου ξαφνικά δεν μπορώ να μπώ στο INTERNET μέσω δεδομένων (μέσω WIFIείναι ok). Η sim έχει DATA,ενώ δοκιμάστηκε και άλλη SIM με το ίδιο ανεπιτυχές αποτέλεσμα. Ενημερωτικά η συσκευή έχει επάνω MIUI 8.2.1.0 Global.

Tι μπορεί να συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Κάτοχος εδώ και τρεις εβδομάδες της έκδοσης 3/32, από Ελλάδα. Όλα ήταν άψογα μέχρι χθες, όπου ξαφνικά δεν μπορώ να μπώ στο INTERNET μέσω δεδομένων (μέσω WIFIείναι ok). Η sim έχει DATA,ενώ δοκιμάστηκε και άλλη SIM με το ίδιο ανεπιτυχές αποτέλεσμα. Ενημερωτικά η συσκευή έχει επάνω MIUI 8.2.1.0 Global.

Tι μπορεί να συμβαίνει;

Cosmote έχεις?

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όπως και η δεύτερη SIM.

Η μια cosmote δηλαδή δεν έχει ίντερνετ και η άλλη έχει?

Δες λίγο την φώτο που επισυνάπτω...

d178720fa586d605b605af52f148008c.jpg

 

Μπες ρυθμίσεις......

Κάρτες σιμ......

Cosmote......(αυτη που έχει το προβλημα)

Ονόματα σημείου πρόσβασης.......

Cosmote Internet........ Δεξιά στην οθόνη, στην ίδια ευθεία έχει ένα βελάκι που δείχνει προς τα δεξιά, πάτα εκεί πάνω.... Βρες αυτό που έχω μέσα στον κύκλο, και βάλε αυτό που δείχνω...

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...