Jump to content

Xiaomi Mi Max


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα.. τωρα βαριεμαι να το ξαναστηνω..

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μιλαμε για διαφορετικό επεξεργαστή (650 ως 652) και διαφορετικό εσωτερικό χώρο (32 vs 64GB). Και δεν είναι 50€, αλλα για 40$ (250 vs 290$) δηλαδή 36€

Ε δε νομίζεις ότι αξίζει ? Εγω λέω ΝΑΙ !!!!!!!!!!!!!!!!! :rolleyes:

 

Έχεις το 3/64 SD 652;

Αν έχεις την καλωσύνη βάλε από το Play το Real Pi Benchmark και πες μου τι χρόνο βγάζει στο 1.000.000 ψηφία.

Το RN3 Pro με SD 650 βγάζει 6.3-6.5 sec.

Ευχαριστώ.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Γιωργο δεν έχω παραλάβει ακόμη. Σήμερα έφυγε από Ολλανδικά .......

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο δεν έχω παραλάβει ακόμη. Σήμερα έφυγε από Ολλανδικά .......

 

Ok thanks.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

ειμαι αναμεσα στο lenovo phab plus 250 απο τη lenovo-περιμενω κ το phab2 (?) αλλα κ το xiaomi max μου φανηκε φοβερο με μονο μειονεκτημα την αγορα απο κινα, ενα λενοβο που ειχα παρει πριν καποια χρονια απο κινα ειχε στο ημερολογιο κατι κινεζικα :p και δεν μου αρεσε!

Μιας κ δεν κατεχω ρομ ρουτ κι ολα τα ρ....τι μου προτεινετε να κανω;

τρεχει καμια προσφορα καπου;βλεπω το gearbest το εχει παρει κανεις απο εκει;

κ τι sar εχει;

συγνωμη αν απαντηθηκαν ολα αυτα αλλα πειτε οτι παω νηπιαγωγειο ακομη :cry: οσο πιο λαικα μου τα πειτε τοσο καλυτερα! ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Το Xiaomi Mi Max υπερεχει σε επεξεργαστη, μνημη RAM, εσωτερικη μνημη, μπαταριa, λειτουργικο συστημα, υποστηριξη απο διεθνη και ελληνικη κοινοτητα. Τι αλλο ?

Απο εκει και μετα ολα τα αλλα διορθωνονται, μια βολτα στο σχετικο forum xiaomi-miui.gr και ακολουθεις οδηγους και οδηγιες των παιδιων εκει που κανουν καταπληκτικη δουλεια και εισαι ετοιμος, με Ελληνικη ROM τελευταια λεξη της τεχνολογιας :p

Οσον αφορα στο SAR, οπως διαβαζω στο xiaomi-miui.gr :

Στα μοντέλα που πωλούνται στην Ινδία αναφέρονται οι παρακάτω τιμές SAR στην συσκευασία

SAR Value: Head: 0.838W/Kg, Body: 0.632W/Kg (Max, 15mm distance)Σχετικα δε με τα κινεζικα sites εγω οπως και παρα πολοι γενικοτερα παραγγελνουμε απο το πιο αξιοπιστο που ειναι το vickmall :rolleyes: Εξαλλου και το gearbest, που για μενα οπως και για πολλους δεν ειναι και πολυ αξιοπιστο, την ιδια τιμη το εχει. Αρα γιατι να το διακινδυνεψεις η να ταλαιπωρηθεις ?

Edited by kwnana

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα όλο λέω να το κρατήσω και όλο το δίνω με κουράζει κάθε τόσο το μέγεθος ειδικά τώρα που είναι καλοκαίρι...

 

Οπότε οποίος ενδιαφέρεται το δίνω μαζί με σφραγισμένο tempered glass και γνήσια θήκη smart flip Xiaomi και θήκη σιλικόνης 2 αν δεν κάνω λάθος αγοράστηκε από το honorbuy..... Τιμή 250 ευρώ ευχαριστώ και sorry τους διαχειριστές για το spam!

 

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Μολις δοθηκε παραγγελια για ενα 4/128!

Λογικα παραλαμβανω σε 4-5 ημερες. :)

Απο που και ποσο? Χρυσο? :worry:

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

απο που το παρηγγειλες κ σε ποια τιμη;

 

φιλε kwnana μου τα ειπες ωραια :rolleyes:

αν ζητησω την international εκδοση θα εχει το μενου στα αγγλικα η θα πεταγονται κ τιποτα κινεζικα ιδεογραμματα απο εδω κ απο εκει;

θα μπορω να στελνω μηνυματα με ελληνικη γραμματοσειρα;

 

για να το πειραξω παιδια αποκλειεται ειναι ακριβουτσικο κ δε θελω πειραματα μονο για μαγειρικη κανω κ κανα σιδερο :O

στο gear το εβρισκα 250 με τα 64gb γιαυτο μπηκα στον πειρασμο αλλα μη μου τυχει κ καμια στραβη.

οσο για το τελενειο να τους ζητησω να το γραψουν δωρο;δε θυμαμαι..

οτι συμβουλη παιδια ..ευχαριστω!για να κλειδωσω σε αυτο.

Link to comment
Share on other sites

απο που το παρηγγειλες κ σε ποια τιμη;

 

φιλε kwnana μου τα ειπες ωραια :rolleyes:

αν ζητησω την international εκδοση θα εχει το μενου στα αγγλικα η θα πεταγονται κ τιποτα κινεζικα ιδεογραμματα απο εδω κ απο εκει;

θα μπορω να στελνω μηνυματα με ελληνικη γραμματοσειρα;

 

για να το πειραξω παιδια αποκλειεται ειναι ακριβουτσικο κ δε θελω πειραματα μονο για μαγειρικη κανω κ κανα σιδερο :O

στο gear το εβρισκα 250 με τα 64gb γιαυτο μπηκα στον πειρασμο αλλα μη μου τυχει κ καμια στραβη.

οσο για το τελενειο να τους ζητησω να το γραψουν δωρο;δε θυμαμαι..

οτι συμβουλη παιδια ..ευχαριστω!για να κλειδωσω σε αυτο.

Διαβασε την σελιδα 24.

Link to comment
Share on other sites

Απο που και ποσο? Χρυσο? :worry:

 

Amazon στις 339 λιρες.

Πληρωμενη η DHL, δυο tempered glasses και μια window flip θηκη.

Χρυσο ναι. Υπαρχει αλλο χρωμα στην 128 εκδοση?

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Amazon στις 339 λιρες.

Πληρωμενη η DHL, δυο tempered glasses και μια window flip θηκη.

Χρυσο ναι. Υπαρχει αλλο χρωμα στην 128 εκδοση?

Xμ, αρκετουτσικα. Απο honorbuy ευρωπαικη αποθηκη θα εδινες 418$, δηλ 375€, tempered glass + θηκη καπου στα 22$.

Τεσπα καλοριζικο :D Υπαρχουν και τα αλλα 2 χρωματα γκρι και ασημι, αλλα προς το παρον δεν ειναι διαθεσιμα ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ.

Ναι, αρκετουτσικα οντως.

Εχεις δικιο για το honorbuy και το ειχα λαβει υποψην μου αλλα ημουν διατεθειμενος ετσι κι αλλιως να δωσω κατι παραπανω για courier αντι για ταχυδρομειο και για το γεγονος οτι σε περιπτωση στραβης εχω απο πισω μου το αμαζον. Επειδη δεν αλλαζω συχνα κινητο ηθελα αυτα τα εξτρα.

Παντως ναι, υπαρχει αυτη η φθηνοτερη λυση.

Για τα χρωματα το γνωριζω οτι εχουν ανακοινωθει και τα αλλα δυο αλλα δεν μπορουσα να τα βρω πουθενα.

Post may contain irony.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ.

Ναι, αρκετουτσικα οντως.

Εχεις δικιο για το honorbuy και το ειχα λαβει υποψην μου αλλα ημουν διατεθειμενος ετσι κι αλλιως να δωσω κατι παραπανω για courier αντι για ταχυδρομειο και για το γεγονος οτι σε περιπτωση στραβης εχω απο πισω μου το αμαζον. Επειδη δεν αλλαζω συχνα κινητο ηθελα αυτα τα εξτρα.

Παντως ναι, υπαρχει αυτη η φθηνοτερη λυση.

Για τα χρωματα το γνωριζω οτι εχουν ανακοινωθει και τα αλλα δυο αλλα δεν μπορουσα να τα βρω πουθενα.

Honorbuy μιλουσα για αποστολη απο Ευρωπη με courier. Οχι απο Κινα .......

Επισης με Paypal, εισαι καλυμενος οπως και Amazon.

Τα extra δεν το συζηταω, και γω που αλλαζω στους 3-4 μηνες παντα παιρνω. Μαλιστα πηρα απο Vickmall αυτη τη θηκη, tempered glass και αυτη τη silicone case ;)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

στο honorbuy ειναι η official rom?δε βλεπω να εχει δυνατοτητες επιλογης.ειναι πιο τσιμπημενη η τιμη αλλα ειναι κ ευρωπαικη αποθηκη μαλλον απο εκει θα καταληξω.

στη σελιδα 24 (ευχαριστω)ειδα καποιος το κρατησε στην official ρομ αλλου διαβασα οτι δεν αντεξε της κινεζιες που ειχε μεσα εσεις πριν το αλλαξετε πως σας φανηκε μεσα με την official?θυμαστε;

μη δωσω κοντα 300 ευρω κ τα κλαιω..

Link to comment
Share on other sites

στο honorbuy ειναι η official rom?δε βλεπω να εχει δυνατοτητες επιλογης.ειναι πιο τσιμπημενη η τιμη αλλα ειναι κ ευρωπαικη αποθηκη μαλλον απο εκει θα καταληξω.

στη σελιδα 24 (ευχαριστω)ειδα καποιος το κρατησε στην official ρομ αλλου διαβασα οτι δεν αντεξε της κινεζιες που ειχε μεσα εσεις πριν το αλλαξετε πως σας φανηκε μεσα με την official?θυμαστε;

μη δωσω κοντα 300 ευρω κ τα κλαιω..

Βρε μην αγχωνεσαι. Τιποτε δεν θα κλαις. Οτι Rom θελεις θα βαλεις. Ειτε Ελληνικη, ειτε official Αγγλικη, ειτε Global :D

Ας ειναι καλα το xiaomi-miui.gr. Μια επισκεψη εκει θα σε πεισει οτι ολα ειναι υπο ελεγχο. Τα παιδια εκει ΚΕΝΤΑΝΕ !!!!!!! Θα σε βοηθησουν να φτιαξεις μια συσκευη οπως τη θελεις εσυ :)

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

To πηρα από honorbuy, ειχε ρομ developer, καμμια τριανταρια γλωσσες, και το ξεκλειωσα, ΟΠΟΤΕ, μαλλον χανεται η εγγυηση του ενός ετους(;), και πληρωσα 35 ευρω μεταφορικα DHL, και ερχεται σε 2 μερες,, σε εμενα ηρθε σε 5 μερες, παρτο από Ευρωπη- honorbuy, H , από Κινα ΑΛΛΑ με απλο Ταχυδρομειο!!! ( Σημαντικο)
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

ειμαι 2 κλικ μακρια απο παραγγελια από το geekbyuing, αλλα δε μου ειχε πουθενα επιλογη με τι rom να μου ερθει.

εχω ήδη ασχοληθει με το miui.gr για το redmi note 3 pro μου που το εκανα ελληνικο dev ενω μου ειχε ερθει (το ειχα ζητησει) με την English China Dev rom.

 

λετε να εχω κανενα θεμα κ να μην μπορω να αλλαξω ρομ στο mi max αν θελησω ?

 

τελικη τιμη με κουπονι πρωτης αγορας 2%, μου βγαινει USD 284.19 το 3αρι/64αρι.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα δώσε 6 δολάρια παραπάνω και πάρε το από το vickmall για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, σου δίνει να επιλέξεις ποια ROM θα βάλει.
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα δώσε 6 δολάρια παραπάνω και πάρε το από το vickmall για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, σου δίνει να επιλέξεις ποια ROM θα βάλει.

 

Συμφωνώ και επαυξάνω.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,

 

ειμαι 2 κλικ μακρια απο παραγγελια από το geekbyuing, αλλα δε μου ειχε πουθενα επιλογη με τι rom να μου ερθει.

εχω ήδη ασχοληθει με το miui.gr για το redmi note 3 pro μου που το εκανα ελληνικο dev ενω μου ειχε ερθει (το ειχα ζητησει) με την English China Dev rom.

 

λετε να εχω κανενα θεμα κ να μην μπορω να αλλαξω ρομ στο mi max αν θελησω ?

 

τελικη τιμη με κουπονι πρωτης αγορας 2%, μου βγαινει USD 284.19 το 3αρι/64αρι.

Δεν μπορω να καταλαβω με την εμμονη ορισμενων να πειραματιζονται με αναξιπιστα sites !!!!! Μα δεν διαβαζετε ρε παιδια καθολου σχολια για τις μεχρι τωρα αγορες απο τα διαφορα Κινεζικα sites ?

Συγγνωμη που παρεμβαινω, αλλα ποια ειναι η ευκαιρια που σε οδηγει στην αγορα απο το συγκεκριμενο site ?

Δες λοιπον το ιδιο προιον στο καθολα και αντικειμενικα αναγνωρισμενο και αξιοπιστο vickmall :D Το χτυπησα και με δωρο θηκη σιλικονης, tempered glass και ακουστικα. Ε δεν αξιζει ?

Αξιζουν λοιπον τα 5$ την πιθανη ταλαιπωρια απο το geekbuying ? Στο λεει ενας ανθρωπος που ακοιμη περιμενει απο 9 Απρ Συσκευη απο geekbuying, που ακομη δεν εχει παραδεχθει οτι η συσκευη χαθηκε και δεν εχει προχωρησει οι διαδικασιες refund !!!!!

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω με την εμμονη ορισμενων να πειραματιζονται με αναξιπιστα sites !!!!! Μα δεν διαβαζετε ρε παιδια καθολου σχολια για τις μεχρι τωρα αγορες απο τα διαφορα Κινεζικα sites ?

Συγγνωμη που παρεμβαινω, αλλα ποια ειναι η ευκαιρια που σε οδηγει στην αγορα απο το συγκεκριμενο site ?

Δες λοιπον το ιδιο προιον στο καθολα και αντικειμενικα αναγνωρισμενο και αξιοπιστο vickmall :D Το χτυπησα και με δωρο θηκη σιλικονης, tempered glass και ακουστικα. Ε δεν αξιζει ?

Αξιζουν λοιπον τα 5$ την πιθανη ταλαιπωρια απο το geekbuying ? Στο λεει ενας ανθρωπος που ακοιμη περιμενει απο 9 Απρ Συσκευη απο geekbuying, που ακομη δεν εχει παραδεχθει οτι η συσκευη χαθηκε και δεν εχει προχωρησει οι διαδικασιες refund !!!!!

Το παρέλαβες το δικό σου;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Οχι ακομη. Εχει φυγει απο Αστερνταμ και πιθανοτατα ειναι ηδη Αθηνα .....

Phone 15 Pro Max Titanium Blue 256GB iOS 17.1.1

iPhone 13 Black 128GB iOS 17.1.1

iPad mini 8,3" 6th gen Gold 256GB iOS 17.1.1

iPad Pro 11" 4th gen Grey 256GB iOS 17.1.1

Apple watch 7 Black 45mm watchOS 10.1.1

Honor magic 4 Lite Blue 6/128GB Magic UI 4.2 (Android 11)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να καταλαβω με την εμμονη ορισμενων να πειραματιζονται με αναξιπιστα sites !!!!! Μα δεν διαβαζετε ρε παιδια καθολου σχολια για τις μεχρι τωρα αγορες απο τα διαφορα Κινεζικα sites ?

Συγγνωμη που παρεμβαινω, αλλα ποια ειναι η ευκαιρια που σε οδηγει στην αγορα απο το συγκεκριμενο site ?

Δες λοιπον το ιδιο προιον στο καθολα και αντικειμενικα αναγνωρισμενο και αξιοπιστο vickmall :D Το χτυπησα και με δωρο θηκη σιλικονης, tempered glass και ακουστικα. Ε δεν αξιζει ?

Αξιζουν λοιπον τα 5$ την πιθανη ταλαιπωρια απο το geekbuying ? Στο λεει ενας ανθρωπος που ακοιμη περιμενει απο 9 Απρ Συσκευη απο geekbuying, που ακομη δεν εχει παραδεχθει οτι η συσκευη χαθηκε και δεν εχει προχωρησει οι διαδικασιες refund !!!!!

 

ευχαριστω πολυ παιδια που με προφυλαξατε.

ΥΓ. τα ακουστικα πως και στα εκαναν δωρο ?εμενα μονο σιλικονης θηκη κ temered glass μ εχει ως δωρα.

 

εγω λεω να επιλεξω την nilkin δερματινη θηκη, ξερετε αν ειναι με μαγνητακι στην ακρη ή ειναι χωρις, όπως η MOFI που εχω στο redmi note 3 pro μου ?

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ευχαριστω πολυ παιδια που με προφυλαξατε.

ΥΓ. τα ακουστικα πως και στα εκαναν δωρο ?εμενα μονο σιλικονης θηκη κ temered glass μ εχει ως δωρα.

 

εγω λεω να επιλεξω την nilkin δερματινη θηκη, ξερετε αν ειναι με μαγνητακι στην ακρη ή ειναι χωρις, όπως η MOFI που εχω στο redmi note 3 pro μου ?

 

 

επιλεγουμε NL post, ή SG post (παραδοσιακά? λυθηκαν καποια προβληματα που υπηρξαν παλαιοτερα? )

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...