Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απλά για ενημέρωση το promo code "HTC10" από htc.com/uk/ δουλεύει ακόμα: από 570 στις 512 λίρες για όποιον ενδιαφέρεται.

Προσωπικά από εκεί το πήρα..

 

Αρκετά απογοητευτικά τα όσα διαβάζω εδώ για τη διαθεσιμότητα...

Ανακοινώθηκε και το OnePlus 3 στις £309, απωρώ αν θα κάνουνε πωλήσεις εκεί στην ΗΤC..

 

Δε στέλνει Ελλάδα. Πώς το πήρες;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ασχετο για οσους το εχουν, εχει high performance mode και τι προσφερει στην ουσια?

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Δε στέλνει Ελλάδα. Πώς το πήρες;

 

Oupss

 

Εννοώ το πήρα με το promo code.. Λονδίνο μένω..

 

Απλά το ανάφερα επειδή πολλά παιδιά χρησιμοποιούνε υπηρεσίες που στέλνουν τα δέματα τους Ελλάδα..

Οπότε μπορείς να χρησιμοποιήσεις μια τέτοια εταιρεία για να σου το στείλει Ελλάδα αφού το παραγγείλεις από htc.com/uk/

6610 --> 7610(RH-51) --> (Legendary) N900 --> Galaxy SIII --> HTC 10 --> Pixel 2 XL --> Xperia 1 ii

HP Touchpad (dual boot: webOS and Android)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όταν γράφετε ότι σαν ήρθε update να λέτε και χώρα προέλευσης κινητου. Για να ξέρουμε τι και ποιοι να περιμένουμε ..

Ε, 5 άνθρωποι το έχουμε και μονο εγώ έχω το USA, οποτε θεώρησα πως θα το καταλαβαίνατε.. :p

 

Sent from my SHIELD Tablet using Tapatalk

Google Pixel 5
Link to comment
Share on other sites

Nα παρακαλεσουμε τον θειο ανδρεα:) το manual να το βαλει στην πρωτη σελιδα εδω θα χαθει.

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πάω σπίτι θα το φτιάξω.. ;)

 

Send from my HTC One A9

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα παιδιά. Η πολύ αναμονή τελικά σκοτώνει την επιθυμία. Μετά την χθεσινή παρουσίαση αρχίζω και γλυκοκοιτάζω και το OnePlus 3. Έχει μεγαλύτερη ραμ, καλύτερη οθόνη (Amoled) και τιμή 250€ κάτω από το 10άρι. Βέβαια χάνει όμως σε ήχο (απο ηχείο και ακουστικά), ίσως σε κάμερα (δεν γνωρίζουμε ακόμη, αν και δείχνει πολλά υποσχόμενη η κάμερα του 1+3) και λογισμικό (Sense).

 

Δύσκολα να τα ζυγίσεις όταν παίζει τόσο μεγάλη διαφορά τιμής, ακόμα αν και στην ομορφιά μαρέσει πολύ πιο πολύ το 10αρι, που στο κάτω κάτω εμένα δεν με απασχολούσε ποτέ το design.

Nokia 3310 -> Nokia 3410 -> Sony Ericson K700i -> Sony Ericson K800i -> iPhone 3G -> Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 1020 -> HTC 10
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πρόβλημα παιδιά. Η πολύ αναμονή τελικά σκοτώνει την επιθυμία. Μετά την χθεσινή παρουσίαση αρχίζω και γλυκοκοιτάζω και το OnePlus 3. Έχει μεγαλύτερη ραμ, καλύτερη οθόνη (Amoled) και τιμή 250€ κάτω από το 10άρι. Βέβαια χάνει όμως σε ήχο (απο ηχείο και ακουστικά), ίσως σε κάμερα (δεν γνωρίζουμε ακόμη, αν και δείχνει πολλά υποσχόμενη η κάμερα του 1+3) και λογισμικό (Sense).

 

Δύσκολα να τα ζυγίσεις όταν παίζει τόσο μεγάλη διαφορά τιμής, ακόμα αν και στην ομορφιά μαρέσει πολύ πιο πολύ το 10αρι, που στο κάτω κάτω εμένα δεν με απασχολούσε ποτέ το design.

 

Μια από τα ίδια και εδώ, μέχρι και θήκες έχω παραγγείλει αλλά όπου κι αν ρώτησα πέραν από χρυσό (που πια ούτε αυτό δεν ξέρω αν υπάρχει) δεν βρίσκω τίποτα.

Έχουμε νεότερα για επίσημη εισαγωγή; Η HTC hellas τσιμουδιά; Τέλος είδα πως Αμούρικα παραγγέλνεις απευθείας από htc, παίζει να ανοίξει και εδώ παραγγελίες απευθείας από HTC;

 

(Από Αμερική που έχω κολλητή να το πάρω; όλα good μετά από θέμα gsm-3g-4g; κι ας είμαι εκτός εγγύησης)

 

Sorry για τις μαζεμένες ερωτήσεις. :O

The HD2 has no limits. It's middle name is INFINITE!

P800, P990i, P1, LEO(!), Sensation, Lg Nexus4, Lg Nexus5, One M8(!), Z5_6853

Αντώνης.

Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και εδώ, μέχρι και θήκες έχω παραγγείλει αλλά όπου κι αν ρώτησα πέραν από χρυσό (που πια ούτε αυτό δεν ξέρω αν υπάρχει) δεν βρίσκω τίποτα.

Έχουμε νεότερα για επίσημη εισαγωγή; Η HTC hellas τσιμουδιά; Τέλος είδα πως Αμούρικα παραγγέλνεις απευθείας από htc, παίζει να ανοίξει και εδώ παραγγελίες απευθείας από HTC;

 

(Από Αμερική που έχω κολλητή να το πάρω; όλα good μετά από θέμα gsm-3g-4g; κι ας είμαι εκτός εγγύησης)

 

Sorry για τις μαζεμένες ερωτήσεις. :O

 

Δεν θα έπερνα αμερικάνικη συσκευή μόνο και μόνο για το χάος που επικρατεί για τις διάφορες μπάντες που υπάρχουν και το πόσες από τις δικές μας θα υποστηρίξουν ξένες συσκευές. Αν τα είχα και τα δύο τώρα ίσως να έπερνα αμέσως το 10άρι. Αλλά το θέμα είναι ότι η OnePlus μου έδειξε το κινητό χθες και με αφήνει να το αγοράσω σήμερα και να το έχω στα χέρια μου την επόμενη βδομάδα, για 400€. Η HTC μου έδειξε το κινητό τον περασμένο μήνα, ακόμα δεν έχει φτάσει τίποτα επίσημα Ελλάδα και όταν φτάσει θα πρέπει να περιμένω 3-4 μήνες (μιας και τα HTC δεν πέφτουν γρήγορα στην τιμή) να πέσει η τιμή στο επίπεδο του δικού μου budget. Δηλαδή άστα να πάνε.

Nokia 3310 -> Nokia 3410 -> Sony Ericson K700i -> Sony Ericson K800i -> iPhone 3G -> Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 1020 -> HTC 10
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Ρώτησα το eshop για τις δύο εκδόσεις που πουλάνε. Η English δεν έχει ελληνικό μενού λέει. Για ακουστικά δεν ξέρουν αν περιλαμβάνονται. Δεν τους παρέχει αυτήν την πληροφορία ο προμηθευτής λέει.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Ρώτησα το eshop για τις δύο εκδόσεις που πουλάνε. Η English δεν έχει ελληνικό μενού λέει. Για ακουστικά δεν ξέρουν αν περιλαμβάνονται. Δεν τους παρέχει αυτήν την πληροφορία ο προμηθευτής λέει.

Τοτε μαλλον θα κανεις υπομονη μεχρι να εμφανιστει στα καταστηματα να το τσεκαρεις απο κοντα τι ακουστικα εχει :)

Οσοι φιλοι το εχετε καντε ενα κοπο και πειτε μας με τι ακουστικα ερχεται

745 πολλα δεν ειναι ..καποτε το eshop ειχε καλες τιμες τωρα και αυτοι στο θεο οι τιμες τους:wacko:

Edited by nek46

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Πολλά είναι. Απλά από περιέργεια τους ρωτάω σε περίπτωση που πέσει κάποια στιγμή.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πω..πω κοιταξτε ο κινεζος τιγκα ειναι :lol::lol:

ρε τον πουσ...:X να ειναι ολα συσκευες η τα κουτια μονο?

Αρε htc εφτιαξες μαματη συσκευη αλλα πουντη μωρε :(

http://www.ebay.com/itm/Brand-New-HTC-10-32GB-Silver-Unlocked-4G-LTE-Sealed-package-Hot-Model-/272251014375?hash=item3f636ccce7:g:0-0AAOSwkEVXGh7~

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πω..πω κοιταξτε ο κινεζος τιγκα ειναι :lol::lol:

ρε τον πουσ...:X να ειναι ολα συσκευες η τα κουτια μονο?

Αρε htc εφτιαξες μαματη συσκευη αλλα πουντη μωρε :(

http://www.ebay.com/itm/Brand-New-HTC-10-32GB-Silver-Unlocked-4G-LTE-Sealed-package-Hot-Model-/272251014375?hash=item3f636ccce7:g:0-0AAOSwkEVXGh7~

 

Δεν αξίζει όμως να το πάρεις από εκεί.

1) Θα αργήσει πολύ να έρθει από Κίνα.

2) Θα εκτελωνιστεί σίγουρα κανα 150άρι.

3) Δεν ξέρεις ποιές μπάντες υποστηρίζει.

4) Δεν ξέρεις αν έχει τα high-res ακουστικά.

5) Ο φορτιστής του χρειάζεται αντάπτορα, οπότε μάλλον δεν θα έχεις την γρήγορη φόρτιση που τόσο καυχιέται για αυτήν η HTC.

6) Ασημί μωρέ? :P

Nokia 3310 -> Nokia 3410 -> Sony Ericson K700i -> Sony Ericson K800i -> iPhone 3G -> Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 1020 -> HTC 10
Link to comment
Share on other sites

Προς θεου τα γνωριζω ολα αυτα, ειμαι απο αυτους που φωναζουν οχι αγορα απο κινα

πιο πολυ το εβαλα γιατι στην κινα φαινεται οτι υπαρχει ενω στην ευρωπη το ψαχνουμε με τα κυαλια :)

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab :respect

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Προς θεου τα γνωριζω ολα αυτα, ειμαι απο αυτους που φωναζουν οχι αγορα απο κινα

πιο πολυ το εβαλα γιατι στην κινα φαινεται οτι υπαρχει ενω στην ευρωπη το ψαχνουμε με τα κυαλια :)

 

Προφανώς. Η Κίνα είναι μεγαλύτερη αγορά απο κάθε Ευρωπαϊκή χώρα και γιαυτό εκεί δίνουν περισσότερο απόθεμα. Εκεί βγάζουν περισσότερο χρήμα. Δεν είναι χαζοί.

Nokia 3310 -> Nokia 3410 -> Sony Ericson K700i -> Sony Ericson K800i -> iPhone 3G -> Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 1020 -> HTC 10
Link to comment
Share on other sites

Τοτε μαλλον θα κανεις υπομονη μεχρι να εμφανιστει στα καταστηματα να το τσεκαρεις απο κοντα τι ακουστικα εχει :)

Οσοι φιλοι το εχετε καντε ενα κοπο και πειτε μας με τι ακουστικα ερχεται

745 πολλα δεν ειναι ..καποτε το eshop ειχε καλες τιμες τωρα και αυτοι στο θεο οι τιμες τους:wacko:

Φιλε lan το 4g απο αμερικα δεν θα παιζει εδω.

 

Για γέλια Shop. Αφού όταν βάζεις την sim βγάζει ελληνικά. Κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι ενώ αρχικά το έβαλα στα ελληνικά μετά το άλλαξα στα αγγλικά για να λειτουργεί πλήρως το Google now. Τώρα εάν ήθελες πάλι να το γυρίσεις στα ελληνικά έπρεπε να κάνεις reset και set up απ την αρχή για να στα εμφανίσει. Στο 10 τα έχει κρατήσει στις γλώσσες και δεν χρειάζεται το reset.

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Για γέλια Shop. Αφού όταν βάζεις την sim βγάζει ελληνικά. Κάτι άλλο που παρατήρησα είναι ότι ενώ αρχικά το έβαλα στα ελληνικά μετά το άλλαξα στα αγγλικά για να λειτουργεί πλήρως το Google now. Τώρα εάν ήθελες πάλι να το γυρίσεις στα ελληνικά έπρεπε να κάνεις reset και set up απ την αρχή για να στα εμφανίσει. Στο 10 τα έχει κρατήσει στις γλώσσες και δεν χρειάζεται το reset.

 

Εμένα πάντως με 034 το άλλαξα στα αγγλικά και μετά σε ελληνικα και άλλαξε..

«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160615/aa225153e489ef5987f785b9228bf9d6.jpg

 

Απ ότι βλέπω στο snapchat η μπροστά κάμερα εστιάζει πλέον, μάλλον διορθώθηκε και το bug με τα δυο δευτερόλεπτα shutter speed.

 

Περισσότερες εντυπώσεις αύριο!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

δεν ανεβαζω screens γιατι ειμαι ακομα εξω

μερικα στατιστικα

SOT 3 ωρες 47 Λεπτα.

43λεπτα ομιλια

16 ωρες Phone Radio

10 ωρες wifi active

3 mail push

insta/Twitter/viber/whatsapp

gps on

φωτεινοτητα απο 30 μεχρι 100% αναλογα.

ΒΤ on με Mi Band + Πλαντρονικς

4 φωτογραφιες.

 

και ειμαι στο 17%

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...