Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

2 ώρες 11 λεπτά SOT 20% μπαταρια.

 

What the hell? -_-

 

Μονο Data no Wifi

Μήπως δεν είχες καθόλου σήμα; Έπαιξες κάποιο παιχνίδι; Έφαγαν κανένα σκάλωμα οι υπηρεσίες Google;

 

 

Δείτε ρε παιδιά κι αυτό και πείτε τι είναι. Μας ενδιαφέρει; https://forum.xda-developers.com/htc-10/how-to/htc-10-unlocked-2-48-617-1-ruu-exe-t3605384

Edited by Fick

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κάτι από τα παραπάνω θα παίζει Fick, και εγώ βγάζω 2μιση ώρες περίπου αλλά το έχω φορτωμένο όσο δεν τραβάει άλλο :/

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είχες καθόλου σήμα; Έπαιξες κάποιο παιχνίδι; Έφαγαν κανένα σκάλωμα οι υπηρεσίες Google;

 

 

Δείτε ρε παιδιά κι αυτό και πείτε τι είναι. Μας ενδιαφέρει; https://forum.xda-developers.com/htc-10/how-to/htc-10-unlocked-2-48-617-1-ruu-exe-t3605384

 

Κάργα σήμα τέρμα full ..... Τώρα από τα Gapps δεν ξέρω....

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κάτι από τα παραπάνω θα παίζει Fick, και εγώ βγάζω 2μιση ώρες περίπου αλλά το έχω φορτωμένο όσο δεν τραβάει άλλο :/

 

Εμένα είναι άδειο....

Link to comment
Share on other sites

Κάργα σήμα τέρμα full ..... Τώρα από τα Gapps δεν ξέρω....

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Εμένα είναι άδειο....

Συνήθως όταν αλλάζει η συμπεριφορά της μπαταρίας ξαφνικά, ή κάποια εφαρμογή την κάνει τη βρωμοδουλειά ή τα gapps. Στα στατιστικά δε βλέπεις κάτι περίεργο;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχει παρατηρήσει κανείς overheating;;

 

Εγώ σε ένα ταξίδι μετ επιστροφής για Αγρίνιο αυτό το ΣΚ και στο πήγαινε και στο έλα ήθελα να τραβήξω βίντεο ενώ οδηγούσα, σε βάση το κινητό και φόρτιζε ταυτόχρονα και η εγγραφή στα 2 με 3 λεπτά σταματούσε λέει λόγω overheating... Δε το έχω συναντήσει ποτέ ξανά να μου σταματήσει εγγραφή βίντεο επειδή ζεστάθηκε κινητό...

Link to comment
Share on other sites

Στη φόρτιση, αν είχε ζέστη, λογικό μου φαίνεται. Ειδικά αν έγραφες σε 4Κ. Τα δεδομένα τα είχες ανοιχτά;

 

Προσωπικά πάντως σε σχέση με το Μ7 που είχα (στο οποίο σε τέτοιο σενάριο έψηνες αυγά επάνω άνετα) ζεσταίνεται στην αφή αλλά δεν ζεματάει. Στον φορτιστή (1Α, του αυτοκινήτου) με GPS ανοιχτό, δεδομένα ανοιχτά και οθόνη σε χρήση για ώρες ήταν σταθερά στους 42-45 βαθμούς και ίσα που το ένοιωθα ζεστό. Βέβαια όταν έξω χτυπήσουν 35ρια ίσως αλλάξει αυτό, θα δείξει.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Σε 1080p έγραφα. Ήταν ντάλα ήλιος και χτυπούσε ακριβώς πάνω στο κινητό. Είχα ανοιχτά δεδομένα και tethering Hotspot.. GPS ανοιχτό και φωτεινότητα στο full. Γενικά τα πάντα όλα τρέχανε. Το θέμα είναι ότι με άλλο κινητό, το S7 πχ η το G5 που είχα, δεν το πάθαινε αυτό με τα ίδια να τρέχουν, τέλος πάντων..

 

Όταν το έβγαλα από τη φόρτιση έγραψα και 20 λεπτά βίντεο συνεχόμενα μετά...

Link to comment
Share on other sites

Σε 1080p έγραφα. Ήταν ντάλα ήλιος και χτυπούσε ακριβώς πάνω στο κινητό. Είχα ανοιχτά δεδομένα και tethering Hotspot.. GPS ανοιχτό και φωτεινότητα στο full. Γενικά τα πάντα όλα τρέχανε. Το θέμα είναι ότι με άλλο κινητό, το S7 πχ η το G5 που είχα, δεν το πάθαινε αυτό με τα ίδια να τρέχουν, τέλος πάντων..

 

Όταν το έβγαλα από τη φόρτιση έγραψα και 20 λεπτά βίντεο συνεχόμενα μετά...

 

Δεν έμεινε και τίποτα να έχεις ανοιχτό

Θα το κάψεις το καημένο πρόσεχε.

Δεν είναι παιχνίδι αυτό

Ειδικά όταν είμαστε στο αμάξι επειδή το κινητό δεν έχει καλό σήμα ζορίζεται και ζεσταίνεται ήδη από εκεί.

Εσυ το φορτιζες κιόλας συν τα λοιπά αλλα

Αφού δουλεύει είναι σκυλί

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Το S7 και το G5 μπορεί να μη ζεστάθηκαν τόσο πολύ επειδή δεν είναι μεταλλικά. Ή μπορεί να μην έχουν αυτή τη λειτουργία προειδοποίησης οπότε δε σου έκοψαν το βίντεο ενώ υπήρχε κίνδυνος υπερθέρμανσης.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το S7 και το G5 μπορεί να μη ζεστάθηκαν τόσο πολύ επειδή δεν είναι μεταλλικά. Ή μπορεί να μην έχουν αυτή τη λειτουργία προειδοποίησης οπότε δε σου έκοψαν το βίντεο ενώ υπήρχε κίνδυνος υπερθέρμανσης.

 

Κατά την φόρτιση το 10αρι ζεσταίνεται έτσι κι αλλιώς. Το νιώθεις.

Οπότε και με όλα τα αλλά είναι απόλυτα λογικό.

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάνεις κάποια λύση για το χάλια και ασταθής Wi-Fi της συσκευής;

Πολλές φορές ενώ βλέπω βίντεο στο YouTube μου ρίχνει την ανάλυση αφού δεν πιάνει το Wi-Fi καλά.

Δίπλα όμως άλλες συσκευές έχουν 3-4 γραμμές ενώ το 10αρι έχει μια ίσως και καμιά

Πχ κάνω speedtest και βγάζω 1mb.

Κουνάω την συσκευή 2 εκατοστά πιο εκεί και πιάνει full Wi-Fi. Μετά κάνω test μου βγάζει κανονικά 14mb

 

Κάποιος που έχει κάνει κάτι;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σε 1080p έγραφα. Ήταν ντάλα ήλιος και χτυπούσε ακριβώς πάνω στο κινητό. Είχα ανοιχτά δεδομένα και tethering Hotspot.. GPS ανοιχτό και φωτεινότητα στο full. Γενικά τα πάντα όλα τρέχανε. Το θέμα είναι ότι με άλλο κινητό, το S7 πχ η το G5 που είχα, δεν το πάθαινε αυτό με τα ίδια να τρέχουν, τέλος πάντων..

 

Όταν το έβγαλα από τη φόρτιση έγραψα και 20 λεπτά βίντεο συνεχόμενα μετά...

 

Αυτο που σου λέει και ο Fick ισχυει.

Λόγω μεταλλικης πλατης το Μ10 ειναι λογικο να το νοιωθεις πιο ζεστο απο οτι το S7 με το γυαλί πισω.

Παντως λογικο μου ακούγεται να "αρπάξει" με ολα αναμμένα , σε νταλα ηλιο και φορτιση παράλληλα. Αν εχεις και μαυρο κιόλας ακομα χειρότερα!

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

ανοιξα το τοπικο πριν περιπου 1 χρονο και απο τοτε δεν εχω αλλαξει την συσκευη μου.

Ειμαι πλεον σιγουρος οτι υπαρχει συσκευη revb του 10.

 

ενας συναδελφος εχει καλυτερο σημα,καλυτερο wifi καλυτερη μπαταρια και γενικα το κινητο του συμπεριφερεται πολυ καλυτερα.

Η πρεπει να φλασαρω απο την αρχη το λογισμικο ex nuovo και να το φορματαρω ή υπαρχει οντως revB που κατασκευαστηκε το 2017 και συμπεριφερεται καλυτερα.

 

με αυτα και με αυτα το νεο U11 δεν με ενθουσιασε σαν σχεδιο γιατι προτιμω το μεταλλικο σχεδιασμο ή τις μεγαλες οθονες χωρις να ειναι μεγαλο το κινητο.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

 

με αυτα και με αυτα το νεο U11 δεν με ενθουσιασε σαν σχεδιο γιατι προτιμω το μεταλλικο σχεδιασμο ή τις μεγαλες οθονες χωρις να ειναι μεγαλο το κινητο.

 

Το U11 αύριο δεν παρουσιάζεται? δεν είναι μεταλλικό τελικά?

Link to comment
Share on other sites

Το U11 αύριο δεν παρουσιάζεται? δεν είναι μεταλλικό τελικά?

 

http://www.gsmarena.com/htc_u_11_leaks_in_video_ahead_of_official_launch-news-25025.php

 

ειναι σαν το U Ultra πιο μικρο ομως.

και αυτο δεν μπορω να το καταλαβω...

μου βγαζεις το U Ultra με κορυφαια καμερα,πολυ ανωτερη ακομα και απο S7edge,κορυφαια οθονη και design και μετα τι κανεις;

Μου βγαζεις το U11 στα 5,5...

mah...

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

http://www.gsmarena.com/htc_u_11_leaks_in_video_ahead_of_official_launch-news-25025.php

 

ειναι σαν το U Ultra πιο μικρο ομως.

και αυτο δεν μπορω να το καταλαβω...

μου βγαζεις το U Ultra με κορυφαια καμερα,πολυ ανωτερη ακομα και απο S7edge,κορυφαια οθονη και design και μετα τι κανεις;

Μου βγαζεις το U11 στα 5,5...

mah...

 

Λυπάμαι που θα το πω αλλά θα φάει άκυρο απο μένα αν είναι πλαστικουρα...

Αναμονή για ONEPLUS 5

Εδω η παρουσίασή του HTC U11

Link to comment
Share on other sites

ανοιξα το τοπικο πριν περιπου 1 χρονο και απο τοτε δεν εχω αλλαξει την συσκευη μου.

Ειμαι πλεον σιγουρος οτι υπαρχει συσκευη revb του 10.

 

ενας συναδελφος εχει καλυτερο σημα,καλυτερο wifi καλυτερη μπαταρια και γενικα το κινητο του συμπεριφερεται πολυ καλυτερα.

Η πρεπει να φλασαρω απο την αρχη το λογισμικο ex nuovo και να το φορματαρω ή υπαρχει οντως revB που κατασκευαστηκε το 2017 και συμπεριφερεται καλυτερα.

 

με αυτα και με αυτα το νεο U11 δεν με ενθουσιασε σαν σχεδιο γιατι προτιμω το μεταλλικο σχεδιασμο ή τις μεγαλες οθονες χωρις να ειναι μεγαλο το κινητο.

 

Μήπως ο συνάδελφος έχει το .4 λογισμικό κι εσύ το .3;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μόλις είδα πως υπάρχει στα 299 ευρώ (το gold) στα mediamarkt Γερμανίας. Μου φάνηκε ακρετά φτηνό και είπα να σας πληροφορήσω εαν μπορείτε και θέλετε να το αποκτήσετε. Θα το χτυπούσα και εγώ, αλλά δεν είναι του γούστου μου :p

http://www.mediamarkt.de/de/product/_htc-10-32-gb-gold-2126856.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μόλις είδα πως υπάρχει στα 299 ευρώ (το gold) στα mediamarkt Γερμανίας. Μου φάνηκε ακρετά φτηνό και είπα να σας πληροφορήσω εαν μπορείτε και θέλετε να το αποκτήσετε. Θα το χτυπούσα και εγώ, αλλά δεν είναι του γούστου μου :p

http://www.mediamarkt.de/de/product/_htc-10-32-gb-gold-2126856.html

 

λίγο μακρυά πέφτει το Αλέμάνια, για να αγοράσει κάποιος κινητό. Ειδικά αν είναι από Ελλάδα:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλημέρα. Μόλις είδα πως υπάρχει στα 299 ευρώ (το gold) στα mediamarkt Γερμανίας. Μου φάνηκε ακρετά φτηνό και είπα να σας πληροφορήσω εαν μπορείτε και θέλετε να το αποκτήσετε. Θα το χτυπούσα και εγώ, αλλά δεν είναι του γούστου μου :p

http://www.mediamarkt.de/de/product/_htc-10-32-gb-gold-2126856.html

 

Δεν μπορείς να αγοράσεις από εκεί αν δεν είσαι Γερμανία.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τσάμπα ήταν στα 300€! Ανακοινώθηκε και το U11 σήμερα και το γλυκοκοιτάζω! Όχι ότι είναι κάτι wow σε σχέση με το 10 αλλά αν έχεις το μικρόβιο δύσκολα να ξεφύγεις! 2πλασια ένταση στα ηχεία σε σχέση με το 10, hdr+ a la pixel αλλά πιο γρήγορα, 1080p @120fps, 3d sound recording, 32sec manual exposure

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...