Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://play.google.com/store/apps/details?id=notificon.gsy.com.notificon

 

Αυτό είχαν δώσει στο thread, λογικά και άλλα τέτοιου είδους θα δουλεύουν. Υπ'όψιν πως σε εφαρμογές που ήδη έχουν δικούς τους ήχους σαν προεπιλογή (Viber, Skype, Facebook) δεν έχω θέμα εννοείται. Το πρόβλημα είναι όταν κάποιος πάει να αλλάξει ήχο ειδοποίησης σε μια εφαρμογή μέσω του επιλογέα συστήματος, τότε ο ήχος επιλέγεται system wide. Λογικά εύκολο να λυθεί.

 

Ο Lee έχει γράψει πως ψάχνει να βρει λύση για το θέμα, λογικά και η HTC θα βγάλει ενημέρωση, το θέμα είναι πότε...

 

Εντωμεταξύ σας βγάζει και εσάς τους χαρακτήρες στην ημερομηνία στο widget του ρολογιού με πεζά σε lockscreen και κεφαλαία στη homescreen; Βαράει μπιέλες το OCD μου και δε θυμάμαι τι είχα κάνει παλιότερα στη Viper για να το αλλάξω :blink:

Πεζά παντού εμένα. Πρέπει να φταίει το ρολόι που έχεις διαλέξει. Αλλάζει από τα θέματα αυτό.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ναι είναι το ρολόι που έχω στα πριντάκια, σε όλα τα άλλα είναι πεζά, αλλά δεν μου αρέσει κανένα από αυτά :P Περίεργο μιας και στο Nougat στο ίδιο θέμα δεν είχα πρόβλημα. Προς το παρόν άλλαξα απλά μορφή ημερομηνίας σε 26/01 μέχρι να βρω κάτι άλλο. Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η Oreo αλλά αυτό που σε λιγότερο από 1.5 χρόνο η μπαταρία μου έχει πέσει τόσο (στο 77% της αρχικής χωρητικότητας πλέον) δε μπορώ να το χωνέψω... Και δεν αλλάζει με τίποτα εκτός αν το διαλύσουν και δεν ψήνομαι... Αυτό το τηλέφωνο με Oreo απλά να είχα καινούρια μπαταρία θα ήταν τέλειο ...

Huawei P20 Pro

HTC 10 Glacier Silver

HTC One M7 Silver

HTC Desire

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η Oreo αλλά αυτό που σε λιγότερο από 1.5 χρόνο η μπαταρία μου έχει πέσει τόσο (στο 77% της αρχικής χωρητικότητας πλέον) δε μπορώ να το χωνέψω... Και δεν αλλάζει με τίποτα εκτός αν το διαλύσουν και δεν ψήνομαι... Αυτό το τηλέφωνο με Oreo απλά να είχα καινούρια μπαταρία θα ήταν τέλειο ...

Ακριβώς. Βέβαια υπάρχει και το θεματάκι με τις ειδοποιήσεις που είναι κάπως σπαστικό στο oreo.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Ωραία η Oreo αλλά αυτό που σε λιγότερο από 1.5 χρόνο η μπαταρία μου έχει πέσει τόσο (στο 77% της αρχικής χωρητικότητας πλέον) δε μπορώ να το χωνέψω... Και δεν αλλάζει με τίποτα εκτός αν το διαλύσουν και δεν ψήνομαι... Αυτό το τηλέφωνο με Oreo απλά να είχα καινούρια μπαταρία θα ήταν τέλειο ...

 

Πως βλεπουμε που εχει φτασει η μπαταρια μας?

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Πως βλεπουμε που εχει φτασει η μπαταρια μας?

 

Από διάφορες εφαρμογές του είδους. Accubattery κτλ.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

1418mah είπατε κάτι;
2250 και δεν την πολυπαλεύω. Ήθελα να ήξερα τι κάνεις εσύ με τέτοια φθορά.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

2250 και δεν την πολυπαλεύω. Ήθελα να ήξερα τι κάνεις εσύ με τέτοια φθορά.

 

Τιποτα ειναι πολυ κατω θα του βαλω αλλη

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα ειναι πολυ κατω θα του βαλω αλλη
Αν το κάνεις και δε βαριέσαι, πες μας που έκανες τη δουλειά.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Θα το κανω, τωρα που αγνωστο παραγγειλα μπαταρια απο ebay και θα ρωτησω πρωτα στο ired

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Χμμ όσοι πήρατε Oreo, έχετε πρόβλημα με την ευθυγράμμιση των επαφών στο πρόγραμμα κλήσης; Εμένα για κάποιο λόγο βγαίνουν κολλημένα στο κάτω μέρος του πλαισίου και καμιά φορά ανάλογα με το όνομα κρύβονται από το άσπρο πλαίσιο του προγράμματος κλήσης:

 

-wRAZ1SuRt2_OkGBP3J1Pg.jpg

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Χμμ όσοι πήρατε Oreo, έχετε πρόβλημα με την ευθυγράμμιση των επαφών στο πρόγραμμα κλήσης; Εμένα για κάποιο λόγο βγαίνουν κολλημένα στο κάτω μέρος του πλαισίου και καμιά φορά ανάλογα με το όνομα κρύβονται από το άσπρο πλαίσιο του προγράμματος κλήσης:

 

-wRAZ1SuRt2_OkGBP3J1Pg.jpg

Δεν πολυκατάλαβα τι εννοείς

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν πολυκατάλαβα τι εννοείς

 

Με λίγα λόγια το text με τα στοιχεία της τελευταίας κλήσης (τηλέφωνο, ώρα κλήσης) είναι λάθος ευθυγραμμισμένο και αυτά κρύβονται ελάχιστα από το άσπρο πλαίσιο. Έβγαλα ένα νέο πριντάκι για παράδειγμα, εδώ (σε link να μην γεμίζω και το thread).

 

Δοκίμασα πάντως και τα Google Phone και Android Messages που μου αρέσουν περισσότερο και σαν υλοποιήσεις, δουλεύουν μεν οκ, αλλά για κάποιο λόγο έχω δύο προβλήματα με αυτά: από τη μια δεν έχω notification badges και για κλήσεις και μηνύματα, από την άλλη στο Phone δεν έχω καθόλου ειδοποίηση για αναπάντητες! Χτυπάει όντας κλειστό, αλλά με το που ανοίγω την οθόνη δε βλέπω καμία ειδοποίηση στο notification bar. Εννοείται οι ανάλογες ρυθμίσεις (επιλεγμένο ως εφαρμογή τηλεφώνου αλλά και τα badges) είναι ενεργοποιημένες.

 

Τα χρησιμοποιεί κανείς μήπως ξέρει τι κάνω λάθος;

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Για τη stock εφαρμογή πρέπει να φταίει το θέμα ή ίσως το μέγεθος της γραμματοσειράς που έχεις επιλέξει. Για τις άλλες εφαρμογές δεν ξέρω. Να ρωτήσω κι εγώ κάτι; Η εφαρμογή email σου τρέχει συχνά στο παρασκήνιο; Κοίτα τι μου βγάζει εμένα. 335550d6637365f2a43812a2503a7fc0.jpg

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Με οποιαδήποτε γραμματοσειρά και μέγεθος το κάνει, μάλλον με βλέπω για reset.

 

Για την ειδοποίηση, εγώ χρησιμοποιώ το Outlook και όχι τη stock αλλά ναι, είναι λογικό. Στο Oreo ό,τι εφαρμογή τρέχει στο παρασκήνιο σου βγάζει ειδοποίηση. Εμένα την έβγαζε ακόμα και στη μουσική! Μια λύση είναι να κατεβάσεις αυτή την εφαρμογή και να τη ρυθμίσεις να σου κρύβει την ειδοποίηση όταν τρέχουν στο παρασκήνιο συγκεκριμένες εφαρμογές ή όλες (για όλες δεν θα το πρότεινα, για να ενημερώνεσαι για αυτές που τρέχουν συνέχεια).

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Οκ. Το έπιασα. Απλώς του έχω βάλει να μη συγχρονίζει τα mails και γι'αυτό μου έκανε εντύπωση. Μάλλον θα φταίει που έχω βάλει να συγχρονίζει επαφές και ημερολόγιο από αυτόν τον λογαριασμό.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα τελικα βλακειες ελεγα με την μπαταρια. Στην δευτερη φορτιση μου εβγαλε 2313mah. Βεβαια η αποδοση ειναι αθλια οποτε παλι θα την αλλαξω. Προσπαθω να αλλαξω την ηχο μονο στα sms και μου αλλαζει τα παντα το παιρνει σανdefault :wacko:

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Γνωστό το θέμα με τις ειδοποιήσεις... Ας ελπίσουμε να βγάλει καμιά διόρθωση η htc αν και δεν έχω πολλές ελπίδες.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα πριν λίγο με το support της HTC σχετικά με το θέμα των ειδοποιήσεων. Μου είπαν ότι δεν τους είχε αναφέρει κανένας το πρόβλημα, τους το περιέγραψα όσο καλύτερα μπορούσα, και θα το προωθήσουn για επίλυση σε επόμενη ενημέρωση.

 

Για να δούμε... Αν δεν βαριέστε ρίχτε κι εσείς μια αναφορά εδώ μπας και πάρουν μπρος :p

 

Στη τελευταία έκδοση της LeeDroid πάντως βλέπω πως το έφτιαξαν. Οπότε μάλλον ένα απλό fix θα είναι, τώρα το πότε και αν το φτιάξει η HTC... άλλη ιστορία.

Edited by akpe

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα μπορούσα να ζητήσω τη γνώμη των χρηστών σχετικά με την αυτονομία της συσκευής; Σκέφτομαι να το αγοράσω μεταχειρισμένο, αλλά προβληματίζομαι με την αυτονομία. Ποια είναι η γνώμη σας; Βγαινει η μέρα και με τι χρήση; Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη εάν ανακυκλώνω ερωτήματα!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα μπορούσα να ζητήσω τη γνώμη των χρηστών σχετικά με την αυτονομία της συσκευής; Σκέφτομαι να το αγοράσω μεταχειρισμένο, αλλά προβληματίζομαι με την αυτονομία. Ποια είναι η γνώμη σας; Βγαινει η μέρα και με τι χρήση; Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη εάν ανακυκλώνω ερωτήματα!

 

Για εμένα φίλε μου είναι το μεγάλο μειονέκτημα η μπαταρία του. Μου βγάζει μια μέρα αλλά πρέπει να είμαι κάπως προσεκτικός. Ειδικά μετά το update σε oreo έχει πέσει πολύ η διάρκεια. Βέβαια το έχω και πολύ καιρό οπότε η μπαταρία έχει σίγουρα φθορά όπως θα δεις αν κοιτάξεις λίγα posts πιο πάνω.

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με ένα Factory Reset τα πράγματα έστρωσαν για μένα με την μπαταρία. Νομίζω ότι πάει όπως πριν
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με ένα Factory Reset τα πράγματα έστρωσαν για μένα με την μπαταρία. Νομίζω ότι πάει όπως πριν

 

Το σκέφτομαι κι εγώ πολύ σοβαρά

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έκανα κι εγω επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά η μπαταρία με την oreo έπεσε τραγικά. Μόνη ελπίδα πλέον κάποιο update απο htc, μπας και φτιάξει η διάρκεια της μπαταρίας.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...