Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο εδω εχει ψωνισει κανεις ?

 

http://skyfon.gr/HTC-10-32GB?ref=bestprice.gr

Μίλησα και σημερα μου ειπαν αν φέρουν το grey την επομενη εβδομαδα θα με ενημερώσουν

 

Στάλθηκε από το DOOGEE X5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι τον είδα αλλά είπα να μην ασχοληθω μην έχω κανένα θέμα. Υπομονή μια βδομάδα κάποιος θα φέρει Ελλάδα αλλιως παραγγελία απο το amazon οταν θα έχει στοκ απο τις 17

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

περιμενω το dbrand να το βαλω πισω στην πλατη...για να δουμε.

το κινητο συμπεριφερεται καταπληκτικα,αλλαξα το τηλεφωνο μου με ενα καινουριο γιατι εσπασε το sleep/wake

δεν ξερω αλλα η νεα συσκευη που μου εστειλαν φαινεται πολυ ανωτερη.

 

πολυ ευχαριστημενος.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έπιασα βρε pik. Sorry αν κουράζω και τα υπόλοιπα παιδιά αλλά τί εννοείς;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έπιασα βρε pik. Sorry αν κουράζω και τα υπόλοιπα παιδιά αλλά τί εννοείς;

 

η πρωτη μου συσκευη δεν επιανε ποτε 5,5 ωρες οθονη με πολυ wifi.

ενω το κινητο ηταν πραγματικο καλο και στα ισα με το G5 και το S7,αυτο που εχω τωρα δεν ξερω γιατι μου φαινεται πιο γρηγορο με καλυτερη μπαταρια και καλυτερο σημα,εστω και οριακα.

ειδικα στην μπαταρια κερδισα ενα 10% και δεν ειναι λιγο,ομως μαλλον εγω φταιω που την πρωτη φορτιση στο 1ο 10αρι που ειχα ,το αφησα στην πριζα 15 ωρες,το ειχα ξεχασει γιατι ειχα το Α9 σαν κυριο τηλ.

 

το κινητακι ειναι τοσο καλο που δεν ξερω τι μπορει να θελει περισσοτερο ενας χρηστης.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Τί συνιστάς για πρώτη φόρτιση; Τί έκανες και πάει έτσι καλά στην αυτονομία;

United we stand, divided we fall

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεύτερη μέρα απόλυτα ευχαριστημένος. Ήχος ανώτερος του Α9, μέγεθος παρόμοιο, δηλαδή δε νιώθω ότι έχω μεγαλύτερο κινητό

 

Η οθόνη είναι απίστευτη πιστεύω. Sharp panel και το μαύρο είναι αντάξιο μιας καλής amoled

Edited by Finn

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ δεύτερη μέρα απόλυτα ευχαριστημένος. Ήχος ανώτερος του Α9, μέγεθος παρόμοιο, δηλαδή δε νιώθω ότι έχω μεγαλύτερο κινητό

 

Η οθόνη είναι απίστευτη πιστεύω. Sharp panel και το μαύρο είναι αντάξιο μιας καλής amoled

 

οντως η οθονη ειναι καταπληκτικη το Sharp ειναι σαφως ανωτερο σε φως και οχι μονο απο την tianma.

γενικα ανωτερη συσκευη

Τί συνιστάς για πρώτη φόρτιση; Τί έκανες και πάει έτσι καλά στην αυτονομία;

 

πρωτη φορτιση μεχρι 80%

μετα το αδειαζεις μεχρι 20 και παλι μεχρι 80% φορτιζεις

μετα παλι το ιδιο και φορτιζεις αναλογα μεχρι 100% η μεχρι 80 και να πας στην επομενη.

Εκανα ετσι και ειδα διαφορά.

3 φορτισεις μεχρι 80% και μετα στο 100.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

οντως η οθονη ειναι καταπληκτικη το Sharp ειναι σαφως ανωτερο σε φως και οχι μονο απο την tianma.

γενικα ανωτερη συσκευη

 

Εσένα φίλε Δημήτρη ή δεύτερη συσκευή σου έχει sharp panel?

Πως μπορεί να δει κάποιος τι οθόνη φοράει?

Πάντως μεγάλη μακακια της HTC σε αυτο.

Έπρεπε να παίζει με ίδια πάνελ σε όλες τις συσκευές της.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την κάρτα SD πως την έχετε μέσα;; σαν εξωτερικό δίσκο.η κάνατε διαμόρφωση σαν εσωτερικο;;
«Ή ΤΑΝ Ή ΕΠΙ ΤΑΣ»
Link to comment
Share on other sites

Devcheck για έλεγχο οθόνης

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εσένα φίλε Δημήτρη ή δεύτερη συσκευή σου έχει sharp panel?

Πως μπορεί να δει κάποιος τι οθόνη φοράει?

Πάντως μεγάλη μακακια της HTC σε αυτο.

Έπρεπε να παίζει με ίδια πάνελ σε όλες τις συσκευές της.

Εμένα δεν είναι Σαρπ αλλά δεν έχω πρόβλημα κανένα,δεν την λες άσχημη.

 

Αλλά η Σαρπ είναι καλύτερη,το αναγνωρίζω. Σε φωτεινότητα σαφώς ανώτερη .

Παιδιά την κάρτα SD πως την έχετε μέσα;; σαν εξωτερικό δίσκο.η κάνατε διαμόρφωση σαν εσωτερικο;;

 

λενε οτι μονο οι extreme sd μπορουν να κρατησουν τις ταχυτητες του συστηματος ομως προσωπικα εκανα διαμορφωση σαν εσωτερικο

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν είναι Σαρπ αλλά δεν έχω πρόβλημα κανένα,δεν την λες άσχημη.

 

Αλλά η Σαρπ είναι καλύτερη,το αναγνωρίζω. Σε φωτεινότητα σαφώς ανώτερη .

 

Οπότε δεν ξέρεις τι θα σου κάτσει από οθόνη. Τα ίδια έκανε κ η Samsung με τον αισθητήρα κάμερας και ξενέρωνα..τώρα τα ίδια κάνει και η HTC και μάλιστα σε πιο σπουδαίο hardware κομμάτι.

Αλήθεια τόσο μεγάλη διαφορά έχουν στη φωτεινότητα τους? Υπάρχει και διαφορά στα χρώματα φαντάζομαι έτσι δεν είναι?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Οπότε δεν ξέρεις τι θα σου κάτσει από οθόνη. Τα ίδια έκανε κ η Samsung με τον αισθητήρα κάμερας και ξενέρωνα..τώρα τα ίδια κάνει και η HTC και μάλιστα σε πιο σπουδαίο hardware κομμάτι.

Αλήθεια τόσο μεγάλη διαφορά έχουν στη φωτεινότητα τους? Υπάρχει και διαφορά στα χρώματα φαντάζομαι έτσι δεν είναι?

 

μονο αν τα βαλεις διπλα διπλα το καταλαβαινεις.

Η Σαρπ ειναι πιο φωτεινη αλλα οχι ομοιομορφη στο λευκο οπως η Tianma.

 

θεμα συνηθειας ειναι γι αυτο δεν με απασχολει.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

μονο αν τα βαλεις διπλα διπλα το καταλαβαινεις.

Η Σαρπ ειναι πιο φωτεινη αλλα οχι ομοιομορφη στο λευκο οπως η Tianma.

 

θεμα συνηθειας ειναι γι αυτο δεν με απασχολει.

 

Πράγματι, η ομοιομορφια στο λευκό στη sharp είναι για τα πανηγύρια.

Τα ίδια συμβαίνουν βέβαια σε ένα βαθμό και στα s7 edge... Για τα πανηγύρια όλοι τους

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέτε "ομοιομορφία" στο λευκό τι εννοείτε?

 

Βγάζει καμια απόχρωση ?

 

ειναι ενα πραγμα σαν τον unicorn που το βλεπουμε λιγοι οσοι εχουμε παρει πολλα κιλα ηρωινης κινητης τηλεφωνιας... :lol:

 

πχ ο μεσος χρηστης που δεν εχει παθος με τα display δεν θα καταλαβει ποτε τιποτα.

εγω στο sharp βλεπω την κατω πλευρα του display πιο φωτεινη απο την πανω,η το αντιστροφο αναλογα την συσκευη,ενω στα δεξια συνηθως εχει ελαχιστα λιγοτερη φωτεινοτητα σε σχεση με τα αριστερα.

οταν ομως το πω σε κανεναν αυτο θα με περασει για τρελο.

Απο την αλλη το δικο μου tianma αν και εχει σαφως λιγοτερη φωτεινοτητα και στο ματι δεν φαινεται εντυπωσιακο σαν το sharp,εχει φοβερη ομοιομορφια στο λευκο και ολες οι πλευρες του display εχουν ιδια αποχρωση.

 

ενταξει ειμαστε σε κορυφαια επιπεδα OCD ,κουβεντα να κανουμε...

 

@v@gelis :lol: γι αυτο δεν ασχολουμαι αλλο! χαχα

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

ειναι ενα πραγμα σαν τον unicorn που το βλεπουμε λιγοι οσοι εχουμε παρει πολλα κιλα ηρωινης κινητης τηλεφωνιας... :lol:

 

πχ ο μεσος χρηστης που δεν εχει παθος με τα display δεν θα καταλαβει ποτε τιποτα.

εγω στο sharp βλεπω την κατω πλευρα του display πιο φωτεινη απο την πανω,η το αντιστροφο αναλογα την συσκευη,ενω στα δεξια συνηθως εχει ελαχιστα λιγοτερη φωτεινοτητα σε σχεση με τα αριστερα.

οταν ομως το πω σε κανεναν αυτο θα με περασει για τρελο.

Απο την αλλη το δικο μου tianma αν και εχει σαφως λιγοτερη φωτεινοτητα και στο ματι δεν φαινεται εντυπωσιακο σαν το sharp,εχει φοβερη ομοιομορφια στο λευκο και ολες οι πλευρες του display εχουν ιδια αποχρωση.

 

ενταξει ειμαστε σε κορυφαια επιπεδα OCD ,κουβεντα να κανουμε...

 

@v@gelis :lol: γι αυτο δεν ασχολουμαι αλλο! χαχα

 

Εδώ στο Expansys δε ξέρανε αν έχει τα hi-res μέσα,σκέψου να τους ρωτήσω αν το panel είναι Sharp η Tianma :lol::lol:

 

Και για να καταλάβω καλύτερα,το καλύτερο λευκό το έχει η Tianma και έχει αισθητή διαφορα από της Sharp άσχετα με την ομοιομορφία ?

Προσωπικά το λευκό το θέλω ψυχρό.

Είναι σε κάποια από τις δυο οθόνες? (ψυχρό)

 

Έγινε λίγο μπέρδεμα αλλα δε πειράζει :p:p

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Εδώ στο Expansys δε ξέρανε αν έχει τα hi-res μέσα,σκέψου να τους ρωτήσω αν το panel είναι Sharp η Tianma :lol::lol:

 

Και για να καταλάβω καλύτερα,το καλύτερο λευκό το έχει η Tianma και έχει αισθητή διαφορα από της Sharp άσχετα με την ομοιομορφία ?

Προσωπικά το λευκό το θέλω ψυχρό.

Είναι σε κάποια από τις δυο οθόνες? (ψυχρό)

 

Έγινε λίγο μπέρδεμα αλλα δε πειράζει :p:p

 

Έχει δίκιο ο Pik. παιδιά για την Sharp, αλλά τι συζητάμε, δεν υπάρχει σύγκριση με την ΤΙΑΝΜΑ τουλάχιστο στα δικά μου μάτια, είδα ένα 10άρι με ΤΙΑΝΜΑ σε demo στην Ο2 και παρακαλούσα να μην έχει το ίδιο panel το δικό μου γιατί θα έπρεπε να το δώσω πίσω (και μετά θα περίμενα άλλο ένα μήνα), δεν υπήρχε περίπτωση να κρατήσω κινητό των 700 ευρώ με οθόνη που:

 

- Κοιτώντας την υπό οποιαδήποτε κλίση φαίνονται όλα ροζ

-Δε βλέπεις ΤΙΠΟΤΑ με polarized γυαλιά ηλίου (στη Γερμανία λίγο το κακό, στην Ελλάδα σκούρα...)

 

Κάποιοι στο XDA έχουν αναφέρει πως τα πράγματα γίνονται καλύτερα μετά από κάποιο χρόνο, αλλά σε αυτό που είδα εγώ, το οποίο έπαιζε για μια εβδομάδα με οθόνη always on και brightness στο τέρμα (demo συσκευή σε μαγαζί με λάμπες φθορίου) τα πράγματα δεν ήταν καθόλου καλά.

 

Και ένα βίντεο για του λόγου το αληθές με review στις 2 οθόνες δίπλα-δίπλα:

 

https://youtu.be/LZlNy2ApF6Q?t=220

Link to comment
Share on other sites

Έχει δίκιο ο Pik. παιδιά για την Sharp, αλλά τι συζητάμε, δεν υπάρχει σύγκριση με την ΤΙΑΝΜΑ τουλάχιστο στα δικά μου μάτια, είδα ένα 10άρι με ΤΙΑΝΜΑ σε demo στην Ο2 και παρακαλούσα να μην έχει το ίδιο panel το δικό μου γιατί θα έπρεπε να το δώσω πίσω (και μετά θα περίμενα άλλο ένα μήνα), δεν υπήρχε περίπτωση να κρατήσω κινητό των 700 ευρώ με οθόνη που:

 

- Κοιτώντας την υπό οποιαδήποτε κλίση φαίνονται όλα ροζ

-Δε βλέπεις ΤΙΠΟΤΑ με polarized γυαλιά ηλίου (στη Γερμανία λίγο το κακό, στην Ελλάδα σκούρα...)

 

Κάποιοι στο XDA έχουν αναφέρει πως τα πράγματα γίνονται καλύτερα μετά από κάποιο χρόνο, αλλά σε αυτό που είδα εγώ, το οποίο έπαιζε για μια εβδομάδα με οθόνη always on και brightness στο τέρμα (demo συσκευή σε μαγαζί με λάμπες φθορίου) τα πράγματα δεν ήταν καθόλου καλά.

 

Και ένα βίντεο για του λόγου το αληθές με review στις 2 οθόνες δίπλα-δίπλα:

 

https://youtu.be/LZlNy2ApF6Q?t=220

 

Καλά και με πια δικαιολογία θα το δώσεις πίσω ?

Και που να ξέρεις ότι δε θα σου έρθει πάλι το ίδιο panel?

Δε πρόκειται να το αγοράσω αν το κατάστημα δεν μου εγγυηθεί ότι θα το αλλάξει,πράγμα που δε πρόκειται να στο πει κανεις.

 

Aρα,πας επιτόπου και αν στο επιτρέψουνε το ανοίγεις και βλέπεις.

 

Αν δε γίνετε κάτι τέτοιο δε το ρισκάρω και θα πάρω το Edge με το ΣΙΧΑΜΕΡΌ κουμπί.

 

Kαι μονο που το έγραψα με έπιασε αηδία,αλλα η οθόνη θέλω να είναι καλή,η καλύτερη LCD,αλλιώς ..αλλου

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Εδώ στο Expansys δε ξέρανε αν έχει τα hi-res μέσα,σκέψου να τους ρωτήσω αν το panel είναι Sharp η Tianma :lol::lol:

 

Και για να καταλάβω καλύτερα,το καλύτερο λευκό το έχει η Tianma και έχει αισθητή διαφορα από της Sharp άσχετα με την ομοιομορφία ?

Προσωπικά το λευκό το θέλω ψυχρό.

Είναι σε κάποια από τις δυο οθόνες? (ψυχρό)

 

Έγινε λίγο μπέρδεμα αλλα δε πειράζει :p:p

 

Σαρπ > πιο φωτεινη,πιο ομορφα χρωματα,οχι τοσο ομοιομορφη

Τιανμα > οχι τοσο φωτεινη,πιο σβησμενα χρωματα ελαχιστα,ομοιομορφο λευκο.

 

προφανως διυλίζω τον κώνωπα με αυτην την αναλυση,δυσκολα θα το καταλαβει καποιος αν δεν τα βαλει διπλα.

εγω εχω πετυχει Tianma.

Edited by pik.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Σαρπ > πιο φωτεινη,πιο ομορφα χρωματα,οχι τοσο ομοιομορφη

Τιανμα > οχι τοσο φωτεινη,πιο σβησμενα χρωματα ελαχιστα,ομοιομορφο λευκο.

 

προφανως διυλίζω τον κώνωπα με αυτην την αναλυση,δυσκολα θα το καταλαβει καποιος αν δεν τα βαλει διπλα.

εγω εχω πετυχει Tianma.

 

Από ότι κατάλαβα δε διυλίζεις καθόλου το κώνωπα.

Μια χαρά τα είπες.

Μονο Sharp αλλιώς κάνα Z5 η δε ξέρω.

Νευρίασα,απαράδεκτο :p

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα μου φαινεται η οθονη. Βεβαια θελω να την δω και στην παραλια εκει που το Μ8 δεν τα πηγαινε καλα. Επισης πρωτη φορα δουλευει η αυτοματη φωτεινοτητα οπως πρεπει.

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Παιδια λόγω δουλειάς είμαι όλη μέρα παραλία και το έχω αυτόματο κάτω απ τη μέση. Απόλυτα ευχαριστημένος!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παίδες μια από τα ίδια. Περιμένω πως και πως να το πάρω. Το θλιβερό είναι ότι λόγω τις χαμηλής διαθεσιμοτητας η τιμή αργεί πολύ να πέσει στο budget μου (γύρω στο 500αρικο), έστω και σε μεταχειρισμένο, οποτε ελπίζω όσο περιμένω να μην βγει καμία φήμη για κανένα Nexus από HTC που θα έχει 100% pure android και όλα τα καλά του 10.

 

Να φανταστείτε έχω φτάσει σε σημείο να κάνω refresh τουλάχιστον κάθε 10)20 λεπτά διαφορα μαγαζιά ή σελίδες με αγγελίες μεταχειρισμένων μπας και πετύχω καμία ευκαιρία. Εμένα μόνο το Carbon Gray με ενδιαφέρει έτσι και αλλιώς. Στην αρχή ερωτεύτηκα το Camellia Red και το ήθελα παθιασμένα μιας και το M8 σε κοκκινο ήταν φοβερό και χτυπούσε ωραία στο μάτι, αλλά ξενέρωσα που βγήκε μόνο Ιαπωνία. Αν και να πούμε την αλήθεια και με το M8 στην αρχή έτσι είχε γίνει και μετά το πήρε και ο υπόλοιπος κόσμος.

Εμένα μέχρι τώρα στα τρία πράγματα που με ενδιαφέρουν στο κινητό (κάμερα,μπαταρία,ήχος) φαίνεται τα πάει πολύ καλά πάντως με αυτά που λέτε.

Nokia 3310 -> Nokia 3410 -> Sony Ericson K700i -> Sony Ericson K800i -> iPhone 3G -> Motorola RAZR XT910 -> Nokia Lumia 1020 -> HTC 10
Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο του κομματι ειναι η αισθηση στο χερι οταν το χρησιμοποιεις.

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...