Jump to content

HTC 10 (M10)


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

αυτη εδω ειμαστε σιγουροι οτι θα δουλεψει σωστα;

 

καπου διαβασα οτι οταν κανεις την καρτα μηνμης adoptable storage υπαρχουν προβληματα, για παραδειγμα δεν αναγνωριζει ολη ρη χωρητικοτητα το κινητο. ισχυει;

Ναι δουλεύει έχω την ίδια 64Gb, αναγνωρίζει όλο τον χώρο συνολικά 90.53GB

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολύ βάλε-βγάλε από το καλάθι, το παρήγγειλα σε Carbon Grey. Ήμουν και σε τρίλημμα μεταξύ των θηκών της Spigen και κατέληξα στη Thin Fit.

 

Έχω μια κάρτα micro SDxc class 10 της Samsung 64GB Pro. Θα την χρησιμοποιώ κατά βάση, για φωτογραφίες και βίντεο.

Link to comment
Share on other sites

Meanwhile HTC ocean note στις 12 του άλλου μήνα!

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά.

 

Είμαι κι εγώ εδώ και μία βδομάδα ένας νέος κάτοχος του HTC 10. Να πω την αλήθεια κάπως απογοητευμένος από διάφορα προβλήματα που αντιμετωπίζω. Αν υπάρχει κάποια λύση θα ήθελα πολύ να με διαφωτίσετε.

1) Έχω σοβαρό πρόβλημα με την επικοινωνία USB με το PC (Windows 10). Πιο συγκεκριμένα μου αναγνωρίζει την συσκευή αλλά δεν έχω πρόσβαση σε αρχεία και πολλές φορές ούτε φακέλους μου εμφανίζει αλλά αναγράφει κενός φάκελος. Ακόμα κι αν σπανίως ανοίξουν οι φάκελοι και φανούν τα αρχεία δεν μου δίνεται δικαίωμα μεταφοράς τους στο pc.

2) Ασυμβατότητα wi-fi direct με άλλα κινητά (πολύ χρήσιμο για μεγάλα αρχεία).

3) Δε γίνεται επεξεργασία του quick settings menu (δευτερεύουσας σημασίας σε σχέση με τα παραπάνω)

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το θέμα με τη επικοινωνία USB μάλλον έχει να κάνει με κάποιες θύρες (σίγουρα τις μπροστά) του υπολογιστή μου. Δοκίμασα μόλις άλλο pc και το είδε κανονικά. Έπειτα το έβαλα και σε πίσω θύρα του υπολογιστή και πάλι δούλεψε...ευτυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Έχω windows 10 και απ την πρώτη μέρα δεν είχα το παραμικρό θέμα. Αμέσως το βλέπει και οι μεταφορές είναι γρήγορες. Όταν το συνδέεις εμφανίζεται ένα pop up στο κινητό το οποίο λέει αν δέχεσαι να μεταφέρεις αρχεία. Στο βγάζει;

 

Wi-Fi direct κάνα δυο φορές που το χρειάστηκα δούλεψε για φωτογραφίες.

 

Όταν έρθει η nougat σε κάνα 20ημερο θα μπορεις να αλλαξεις το panel

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έχω windows 10 και απ την πρώτη μέρα δεν είχα το παραμικρό θέμα. Αμέσως το βλέπει και οι μεταφορές είναι γρήγορες. Όταν το συνδέεις εμφανίζεται ένα pop up στο κινητό το οποίο λέει αν δέχεσαι να μεταφέρεις αρχεία. Στο βγάζει;

 

Wi-Fi direct κάνα δυο φορές που το χρειάστηκα δούλεψε για φωτογραφίες.

 

Όταν έρθει η nougat σε κάνα 20ημερο θα μπορεις να αλλαξεις το panel

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

W10 είναι άκρως ιδιοτροπα σε κάποιον δουλεύουν άψογα και σε κάποιον χαλί μαύρο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, χρόνια πολλά! Υπάρχει σε κάποιο κατάστημα το HTC 10 για να το δω από κοντά; Επίσης οι συσκευές από skroutz είναι unbranded; Υπάρχει μαγαζί που ξέρουμε σίγουρα για unbranded ή κάποιος τρόπος να το γνωρίζουμε εκ των προτέρων;

 

Βασικά είμαι μεταξύ HTC 10 και Huawei P9. Στο HTC το μόνο που με χαλάει είναι η έλλειψη video 1080p@60fps (που έχει το Huawei) αλλά από την άλλη το P9 δε διαθέτει OIS. Τώρα βέβαια δεν ξέρω αν τα 60fps είναι λόγος να προτιμήσω (ή ν' αποκλείσω) κάποιο μοντέλο, δεδομένου ότι βίντεο τραβάω μεν αλλά όχι και καθημερινά (ούτε καν). Απλά επειδή βαριέμαι να κουβαλάω ένα σωρό συσκευές (όπως οι περισσότεροι) βλέπω ότι στην πράξη τα περισσότερα βιντεάκια τα τραβάω με κινητό, οπότε θα ήθελα και τα 60fps για πιο smooth κίνηση.

 

Anyway, θέλω να δω από κοντά και το 10άρι μπας και πάρω καμιά απόφαση. Φαντάζομαι οι απόψεις εδώ είναι δεδομένες υπέρ του HTC :-)

Edited by TimDeLAY
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά, χρόνια πολλά! Υπάρχει σε κάποιο κατάστημα το HTC 10 για να το δω από κοντά; Επίσης οι συσκευές από skroutz είναι unbranded; Υπάρχει μαγαζί που ξέρουμε σίγουρα για unbranded ή κάποιος τρόπος να το γνωρίζουμε εκ των προτέρων;

 

Βασικά είμαι μεταξύ HTC 10 και Huawei P9. Στο HTC το μόνο που με χαλάει είναι η έλλειψη video 1080p@60fps (που έχει το Huawei) αλλά από την άλλη το P9 δε διαθέτει OIS. Τώρα βέβαια δεν ξέρω αν τα 60fps είναι λόγος να προτιμήσω (ή ν' αποκλείσω) κάποιο μοντέλο, δεδομένου ότι βίντεο τραβάω μεν αλλά όχι και καθημερινά (ούτε καν). Απλά επειδή βαριέμαι να κουβαλάω ένα σωρό συσκευές (όπως οι περισσότεροι) βλέπω ότι στην πράξη τα περισσότερα βιντεάκια τα τραβάω με κινητό, οπότε θα ήθελα και τα 60fps για πιο smooth κίνηση.

 

Anyway, θέλω να δω από κοντά και το 10άρι μπας και πάρω καμιά απόφαση. Φαντάζομαι οι απόψεις εδώ είναι δεδομένες υπέρ του HTC :-)

Δες δυο βίντεο που ανέβασα 1080p@30fps. Εγώ τα θεωρώ ικανοποιητικά οπότε δε με καίει και τόσο η έλλειψη των 60fps. Νομίζω η δυνατότητα ηχογράφησης ηψηλης ποιότητας ήχου αντισταθμίζει την απώλεια!

 

https://youtu.be/RzxyG3Y11hY

https://youtu.be/0S1xchE8EKU

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Έχω το τηλ ένα μήνα κοντά και είμαι πολύ ευχαριστημένος!!! Έχω όμως ένα θέμα που δεν μπορώ να βρω λύση και χρειάζομαι την βοήθεια σας... Έχω σοβαρό θεμα με το Wi-Fi : στο δωμάτιο που είναι το ρούτερ δουλεύει άψογα. μόλις αλλάξω δωμάτιο χαλί μαύρο...Εχω σαν 2η συσκευή ένα Note 2 με custom Ron και πιάνω σήμα 2 δωμάτια μακριά...Με το 10 την μια έχω σήμα χωρίς ίντερνετ,την άλλη δεν μπορώ να συνδεθώ...Ψάχνοντας διάβασα διάφορα αλλά δεν βρήκα να εστιάζουν σε μια συγκεκριμένη πρόταση-λύση...Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;Αν βάλω άλλη Ρομ θα φτιάξει; Ευχαριστώ πολύ και καλή χρονιά!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά! Έχω το τηλ ένα μήνα κοντά και είμαι πολύ ευχαριστημένος!!! Έχω όμως ένα θέμα που δεν μπορώ να βρω λύση και χρειάζομαι την βοήθεια σας... Έχω σοβαρό θεμα με το Wi-Fi : στο δωμάτιο που είναι το ρούτερ δουλεύει άψογα. μόλις αλλάξω δωμάτιο χαλί μαύρο...Εχω σαν 2η συσκευή ένα Note 2 με custom Ron και πιάνω σήμα 2 δωμάτια μακριά...Με το 10 την μια έχω σήμα χωρίς ίντερνετ,την άλλη δεν μπορώ να συνδεθώ...Ψάχνοντας διάβασα διάφορα αλλά δεν βρήκα να εστιάζουν σε μια συγκεκριμένη πρόταση-λύση...Σας έχει τύχει κάτι παρόμοιο;Αν βάλω άλλη Ρομ θα φτιάξει; Ευχαριστώ πολύ και καλή χρονιά!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το θέμα αυτό το έχω με το νέο ρουτερ της Cosmote και όσοι το έχουν έχουν το ίδιο παράπονο, δεν γνωρίζω αν υπάρχει θέμα το το κινητό.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου τα εκανε αυτα. Αλλαξτε καναλια στο ρουτερ μεχρι να βρειτε ποιο εχει τις λιγοτερες παρεμβολες. Edited by bvb

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου τα εκανε αυτα. Αλλαξτε καναλια στο ρουτερ μεχρι να βρειτε πιο εχει τις λιγοτερες παρεμβολες.

Τι εννοείς κανάλια? Υπάρχει κάποιος οδηγός για αυτό? Σ'ευχαριστώ για την απάντηση!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να μπεις στο interface του router (192.168.1.1) και στην καρτέλα Wi-Fi μα βρεις τις ρυθμίσεις για κανάλι. Λογικά είναι στο auto. Εγώ το έβαλα στο 1 και άλλαξα και το step από auto σε 20mhz και πλέον δε χάνω 20% μπαταρία το βράδυ.

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης μπορείς να πάρεις τηλέφωνο τον πάροχο σου να στο αλλάξουν αυτοί για να μην μπλέκεις.

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Θα δοκιμάσω και θα επανέλθω! Καλή χρονιά!

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήρθαν σε όλους αυτές οι αναβαθμίσεις ή απλά ειχα μείνει πίσω; Απο χτες στη παρέα σας και'γω! :) Καλή χρονιά σε όλους με υγεία! https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170101/035f1721736b0343e866da6720b9e167.jpg
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είχες μείνει πίσω, σε εμένα δεν ήρθε κάτι

 

Ενώ τόσο καιρό ήμουν μια χαρά, με την τελευταία αναβάθμιση του Sense Home, καθε φορά που κάνω log in στο facebook, τρώω πάλι το σπαστικό μήνυμα "Let HTC Sesne access Facebook". Το είχα συνέχεια σε Μ7 και Μ9 και τώρα στο 10 ειχα ηρεμήσει που δεν εμφανιζόταν και με το τελευταίο update πάλι τα ίδια. Εκτός από το να σταματήσω τις ειδοποιήσεις από το sense home, υπάρχει κάποια άλλη λύση; 3 μήνες μια χαρά ήμουν, δεν ξέρω τι ξαφνικό ήταν αυτό.

Link to comment
Share on other sites

https://www.photoagora.gr/mesa-apo8hkeyshs/kartes-mnimhs/sandisk-microsdxc-64gb-extreme-pro-95mb-s-and-sd-adapter.html?cookies_accepted=Y

Αυτή η κάρτα να υποθέσω θα δουλέψει σαν adoptable storage;

 

Sent from my LT26i using Tapatalk

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

https://www.photoagora.gr/mesa-apo8hkeyshs/kartes-mnimhs/sandisk-microsdxc-64gb-extreme-pro-95mb-s-and-sd-adapter.html?cookies_accepted=Y

Αυτή η κάρτα να υποθέσω θα δουλέψει σαν adoptable storage;

 

Sent from my LT26i using Tapatalk

Ναι μια χαρά

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά , προχθές φλασσαρα την leedroid v3.0.1 και σταμάτησε να δουλεύει ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων, υπάρχει κάποιος που να έχει πάθει το ίδιο , πως μπορω να το αντιμετωπίσω;;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και καλή χρονιά , προχθές φλασσαρα την leedroid v3.0.1 και σταμάτησε να δουλεύει ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων, υπάρχει κάποιος που να έχει πάθει το ίδιο , πως μπορω να το αντιμετωπίσω;;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως δεν είχες κάνει αναβάθμιση στη baseband? Μοιάζει τέτοιου είδους πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν είχες κάνει αναβάθμιση στη baseband? Μοιάζει τέτοιου είδους πρόβλημα

Θα το κοίταξω , υπάρχει κάποια ROM συγκριτικά καλύτερη από τη leedroid ;;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα το κοίταξω , υπάρχει κάποια ROM συγκριτικά καλύτερη από τη leedroid ;;

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τι να σου πω το HTC10 το έχω μαμά στο M9 για πιο σταθερή είχα την ice και η πιο customizable είναι η venom...

 

Στάλθηκε από το HTC 10 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC 10 (M10)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...