Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Τσάμπα κάλυπτε η εγγύηση

 

Με γειά λοιπόν :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρει κάποιος αν μπορώ να απενεργοποιήσω το αριστερό scroll που με βγάζει στο google ή αν μπορώ να βάλω κάτι άλλο πχ το email μου και αν ναι, πως;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Με γειά λοιπόν :lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέρει κάποιος αν μπορώ να απενεργοποιήσω το αριστερό scroll που με βγάζει στο google ή αν μπορώ να βάλω κάτι άλλο πχ το email μου και αν ναι, πως;

 

Κάνε σύμπτυξη την αρχική οθόνη (τα 2 δάχτυλα προς τα μέσα) ρυθμίσεις και κλείσε την τροφοδοσία Google.

Άνοιξε καινούρια καρτέλα πατώντας το + και πέτα το widget του Gmail άνοιξε το να πιάνει ολη την οθόνη.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάνε σύμπτυξη την αρχική οθόνη (τα 2 δάχτυλα προς τα μέσα) ρυθμίσεις και κλείσε την τροφοδοσία Google.

Άνοιξε καινούρια καρτέλα πατώντας το + και πέτα το widget του Gmail άνοιξε το να πιάνει ολη την οθόνη.

 

Σωραίοςςςςς :lol:. Ευχαριστώ.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Αφου ειναι δωρεαν η αλλσγη οθόνης/μπαταριας εντός εγγύησης, ξερετε αν ειναι δυνατον να αιτηθεί καποιος αντικατάστασή τους χωρις να υπαρχει καποια ζημια ή μπορει να στο γυρισουν πισω οπως ηταν;

 

Κοντά στα 2 χρονια δεν θα με πειραζε μια ανανέωση, με την προοπτικη να κρατησει περισσότερο η συσκευή ή να πωληθει σε πιο "νεα" κατασταση μετα τη ληξη της αν βρεθεί κάποια καλή προσφορά.

 

Ωστόσο, στις 15ημερες διακοπές μου δοκιμασα τη φωτογραφική εκτενως και άλλη μια φορα με αφησε εκπληκτο η ποιοτητα της.

Και το βραδυ αν υπαρχει τριποδο ή αν μπορει να στερεωθει σε μια επιφανεια, οι φωτογραφιες του ειναι πολυ ανωτερης κατηγοριας σε σχεση με την τιμη του (θα ανεβασω αργοτερα).

 

Ενα "ζουζουνι" που παρατήρησα με τη νεα ρομ στην εφαρμογη της κάμερας ειναι οτι στις χειτοκινητες ρυθμισεις (pro photo) αν θεσω ταχυτητα κλειστρου, χρόνο εκθεσης αρκετων δευτερολεπτων, δεν μου βγαζει αυτη την αντιστροφη μετρηση για να ξερω ακριβως πόσος χρονος απομενει για τη ληψη της φωτογραφιας οπως πχ αν επιλεξω "νυχτερινή λήψη".

...με τη προηγουμενη ρομ δεν υπηρχε αυτό το θέμα οσο θυμάμαι...τωρα πρεπει να κοιτάζω το εικονιδιο κατω αριστερα, για να δω αν εχει αποθηκευτει η φωτο

Link to comment
Share on other sites

Thanx Rackal.

 

Δε ξερω αν το πηρατε χαμπαρι η ποσο χρησιμο σας ειναι, ο google assistant δουλευει και χωρις nova τωρα, εαν εχετε το τηλεφωνο σε αγγλικη γλωσσα

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

 

Ενα "ζουζουνι" που παρατήρησα με τη νεα ρομ στην εφαρμογη της κάμερας ειναι οτι στις χειτοκινητες ρυθμισεις (pro photo) αν θεσω ταχυτητα κλειστρου, χρόνο εκθεσης αρκετων δευτερολεπτων, δεν μου βγαζει αυτη την αντιστροφη μετρηση για να ξερω ακριβως πόσος χρονος απομενει για τη ληψη της φωτογραφιας οπως πχ αν επιλεξω "νυχτερινή λήψη".

...με τη προηγουμενη ρομ δεν υπηρχε αυτό το θέμα οσο θυμάμαι...τωρα πρεπει να κοιτάζω το εικονιδιο κατω αριστερα, για να δω αν εχει αποθηκευτει η φωτο

 

Σου βγάζει ενα γαλάζιο κύκλο στο κουμπί που μειώνεται.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το widget της εφαρμογης Λιστα εργασιων δε δουλευει ουτε με στοκ launcher, παρολο που το εξαιρεσα απο την λιστα βελτιωσεων της μπαταριας και του εδωσα χειροκινητα ολα τα δικαιωματα εκκινησης.... εχει να προτεινει κανεις καποιο αντιστοιχο?

 

Επισης παρατηρησα οτι με στοκ launcher δε μπορω να κανω resize τα widgets. Μου βγαζει 4 τελειες μεσα στο widget και εναν κυκλο στη μεση και δε γινεται resize.

Ειναι νορμαλ αυτο, φτιαχνει με καποια ρυθμιση, η επειδη δοκιμασα 4-5 launchers τα εχει παιξει το συστημα???

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Τελικα το widget της εφαρμογης Λιστα εργασιων δε δουλευει ουτε με στοκ launcher, παρολο που το εξαιρεσα απο την λιστα βελτιωσεων της μπαταριας και του εδωσα χειροκινητα ολα τα δικαιωματα εκκινησης.... εχει να προτεινει κανεις καποιο αντιστοιχο?

 

Επισης παρατηρησα οτι με στοκ launcher δε μπορω να κανω resize τα widgets. Μου βγαζει 4 τελειες μεσα στο widget και εναν κυκλο στη μεση και δε γινεται resize.

Ειναι νορμαλ αυτο, φτιαχνει με καποια ρυθμιση, η επειδη δοκιμασα 4-5 launchers τα εχει παιξει το συστημα???

 

Νομίζω πως τα χει παίξει το κινητό γενικός, και μεγαλώνουν τα widgets και το λίστα εργασιών δουλεύει.

Κάπου έχει μπλεχτεί το πράγμα με τα δικαιώματα.

Φοβάμαι πως πας για φορματ.

Βασικά αφού έχεις ημερολόγιο τι το θες το "λίστες";

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως τα χει παίξει το κινητό γενικός, και μεγαλώνουν τα widgets και το λίστα εργασιών δουλεύει.

Κάπου έχει μπλεχτεί το πράγμα με τα δικαιώματα.

Φοβάμαι πως πας για φορματ.

Βασικά αφού έχεις ημερολόγιο τι το θες το "λίστες";

 

στο λιστα εργασιων οταν κλειδωνω οθονη το widget παγωνει και γραφει "loading"

 

ειναι βολικο για να βλεπω με μια ματια στην κεντρικη οθονη τι εχω να κανω, με η χωρις υπενθμιση

 

Ας του κανω ενα format καλου καλου μιας και δεν εκανα κατα την μεταβαση σε oreo...

Edited by stxio

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Και το ημερολόγιο έχει widget, χρονοδιάγραμμα λέγεται.

 

το αλλο ειναι πχιο ομορφο και λειτουργικο.

 

Εν τελει ολα καλα μετα το f-reset επανηλθαν τα παντα και λειτουργουν απσογα. τερμα τα πειραματα με launchers...

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την oreo. Πώς βάζω λειτουργίες στο αποτύπωμα; Πχ να πατάω το πλήκτρο και να ανάβει ο φακός. Edited by Christos21417
Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις - έξυπνη βοήθεια - έξυπνο πλήκτρο μπες και ρύθμισε το όπως θες, προφανώς δεν το έβρισκες ε;

 

 

Μερικές σελίδες πίσω.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μερικές σελίδες πίσω.

Το έκανα αυτό αλλά όταν πατάω έξυπνο πλήκτρο εμφανίζει πολύ γρήγορα κάτι σαν λευκή σελίδα και βγαίνει. Έκανα εκκαθάριση cache αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ πάει αυτό που λέγαμε παλιότερα πως σε μια μεγάλη αναβάθμιση πρέπει να γίνονται και οι κλασικές διαδικασίες, δλδ factory reset, στήσιμο απ την αρχή, backup μόνο αρχεία κοκ.

 

Λογικά δεν πάτησε καλά και σου κάνει κόλπα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εδώ πάει αυτό που λέγαμε παλιότερα πως σε μια μεγάλη αναβάθμιση πρέπει να γίνονται και οι κλασικές διαδικασίες, δλδ factory reset, στήσιμο απ την αρχή, backup μόνο αρχεία κοκ.

 

Λογικά δεν πάτησε καλά και σου κάνει κόλπα.

 

Παθών κι εγώ. Μου κάνει διάφορα νούμερα το κινητό.

Ποια είναι τα βήματα για να το περάσω σωστά από την αρχή;

Φαντάζομαι ότι το μόνο που θα μπορώ να περάσω ξανά στο κινητό είναι φωτο κ άλλα αρχεία που έχω κάνει backup (πχ επαφές) αλλά όχι το αντίγραφο ασφαλείας που κράτησα πριν την αναβάθμιση, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα αυτό αλλά όταν πατάω έξυπνο πλήκτρο εμφανίζει πολύ γρήγορα κάτι σαν λευκή σελίδα και βγαίνει. Έκανα εκκαθάριση cache αλλά τίποτα.

 

Πατα ρυθμισεις, πανω στην αναζητηση πατα "εξυπνο πληκτρο", επελεξε το, ορισε τι θα κανει η καθε ενεργεια και θα δουλεψει. Ειχα το ιδιο θεμα μετα το factory reset

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

έχει δοκιμάσει κανείς την Google Camera σ'αυτό το τηλέφωνο;

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

 

Ιδού μερικές φωτογραφίες από το καλοκαίρι.... (για να τις δει κανείς καλά πρέπει να πάει να τις κατεβάσει > προβολή όλων των μεγεθών κι εκεί να επιλέξει το αρχικό μέγεθος)

gio vgiozo

 

...περιέργως μου έβγαλε μια νυχτερινή (στο αυτόματο) με ISO τιμή 6,400 παρότι το ανώτατο ονομαστικό όριο στις ρυθμίσεις είναι 3,200.

(η πρώτη στη συλλογή αυτή τη στιγμή, οι άλλες δυο νυχτερινές είναι με ISO 50, Shutter 20s, χωρίς τρίποδο, στηρίζοντας τη συσκευή στο καπό του αυτοκινήτου)

Edited by vgiozo
Link to comment
Share on other sites

Πατα ρυθμισεις, πανω στην αναζητηση πατα "εξυπνο πληκτρο", επελεξε το, ορισε τι θα κανει η καθε ενεργεια και θα δουλεψει. Ειχα το ιδιο θεμα μετα το factory reset

 

Και πάλι τα ίδια. Έκανα hard reset μετά την εγκατάσταση. Είχα κάνει backup φωτογραφίες, βίντεο, μουσική, επαφές, δύο δεδομένα από εφαρμογές και κάτι ρυθμίσεις από το ημερολόγιο. Να κάνω πάλι hard reset και να κρατήσω μόνο τα αρχεία; Κάτι κουλά τα κάνει και μένα η συσκευή μετά την αναβάθμιση. Βγάζει κάτι για το wifi και για συγχρονισμό της αλληλογραφίας. Και το αποτύπωμα δεν πιάνει καλά.

Edited by Christos21417
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...