Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους,

 

Πρόσφατα αγόρασα το Honor 8 και μπορώ να πω οτι μετα απο 2 βδομάδες χρήσης ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος απο το τηλεφωνο.

 

Πριν ειχαν σαν προσωπικο το iphone 5s και για εταιρικο ενα Samsung j3 2016.

 

Σε αυτο το σημειο να σας πω οτι και στα 2 παραπάνω τηλέφωνα είχα κανονικά 4G σήμα στο μεν iphone (Cosmote -Συνδεση) & στο J3 (Vodafone συνδεση).

Με το Honor λοιπον εχω κάνει το παρακατω Setup και δεν εχω 4G σήμα ούτε επιλέγωντας την 1η sim ούτε επιλέγωντας την 2η!

Νομίζω θα έπρεπε να γράφει 4G ..τωρα γραφει H+ μόνο είτε επιλέξω την 1η Sim (Cosmote) είτε την 2η (Vodafone) .

 

https://serving.photos.photobox.com/193164878af7aa0c3be436ea7644b921800a42c1d1ac5a2f5083f9538f1469c7401575d7.jpg

https://serving.photos.photobox.com/972588841f4a4c7d71820d5772cc589fb0423b51c60cb547eb5baf5227a3515f1fc9c05e.jpg

 

Μπορείτε να με βοηθησετε τι πρεπει να κάνω..διαβασα και προηγουμενες σελιδες αλλα δεν καταλαβα κατι.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Να φανταστώ προμηθεύτηκες καινούριες κάρτες σιμ;

 

Όχι rackal..γιατί να το κάνω?

Τις έβγαλα απο iphone & j3 και τις έβαλα στο Honor.

 

Πρέπει να αλλάξω κάρτες ?

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι επιβεβαιωμένο απ τους παρόχους σου οτι είναι ενεργοποιημένο το 4G και όντως είχες 4G στο iphone να τσεκάρουμε τις ρυθμίσεις στο Honor σου, αν είναι ενεργοποιημένο το 4G.

Σε ρώτησα αν άλλαξες σιμ γτ σε καινούρια σιμ θέλει εκ νέου ενεργοποίηση στο πάροχο σου.

Για αρχή πήγαινε ρυθμίσεις, περισσότερα, δίκτυο κινητής, προτεινόμενος τύπος δικτύου ξαι βάλε 4/3/2G

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Την πατησα σαν newbie..δεν ειχα κανει rackal αυτο που ειπες"Για αρχή πήγαινε ρυθμίσεις, περισσότερα, δίκτυο κινητής, προτεινόμενος τύπος δικτύου ξαι βάλε 4/3/2G".

 

Το είχα αλλάξει σε 2g/3g.

Τώρα εχω 4g και στις 2 κάρτες.

Ευχαριστώ!!!

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας θα ήθελα την γνώμη σας....όταν έχεις πάει τρεις φορές στην Αντιπροσωπεία με το ίδιο πρόβλημα έχουν γραψει και καλά ότι εχουν αλλάξει το μισό τηλέφωνο (χρόνο δεν εχει κλείσει ακόμα)και παρουσιάζει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα δηλαδή όποια καρτα απο τις δύο επιλέξεις να είναι 4g3g2g θα είναι σε τακτα χρονικά διαστήματα εκτός δυκτίου.....και οι δύο καρτες είναι τις cosmote.....ΔΟΚΙΜΑΣΜΕΝΕΣ ΣΕ Xiaomi A4 χωρίς κανένα μα κανένα πρόβλημα.....μετα αμα πάς και κανεις φασαρία είσαι ο κακός....την γνώμη σας....ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Πλακέτα σου άλλαξαν; σου έδωσαν καινούριο imei;

 

κεραία μου άλλαξαν έγραψαν την τελευταία φορά και είσοδο φόρτισης. μίλησα με την honor και μου είπαν να το πάω στο άλλο service Μιχαλακοπούλου μαζί με τα χαρτιά που εχω απο το άλλο service....τι να πω ταλαιπωρία...αλλά δεν θα τους περάσει..

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για αρβατο μιλάμε τόση ώρα;

Πήγαινε το ρε αδερφουλη στη Μιχαλακοπούλου που είναι ωραία τυπακια να στο φτιάξουν...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη για αρβατο μιλάμε τόση ώρα;

Πήγαινε το ρε αδερφουλη στη Μιχαλακοπούλου που είναι ωραία τυπακια να στο φτιάξουν...

την Τρίτη του Πάσχα πρώτα ο Θεός θα το πάω και ελπίζω να βρώ άκρη. σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις και καλό Πάσχα να έχουμε!

Link to comment
Share on other sites

Θα κανονισεις ραντεβού πρώτα να στο φτιάξουν αυθημερόν, θα τους πεις το πρόβλημα (τηλεφωνικά, για να κανονίσουν τη διαθεσιμότητα των ανταλλακτικών) και θα τους ζητήσεις να σου κάνουν αλλαγή πλακέτας (θα πάρεις καινούριο imei) όσο θα περιμένεις απέναντι αριστερά έχει ένα bakery προτίμησε το κρουασάν τους.

 

Επίσης αν δεν σε χαλάει να μείνεις χωρίς συσκευή κανα 3ημερο πες τους να σου στείλουν το κουριερ να το πάρουν και να το φέρουν στον χώρο σου!

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε αναναβαθμιση b403 χωρις καμια πληροφορια. Εχει ερθει σε καποιον αλλο?

 

Πριν λίγες μέρες μου ήρθε, δε ξέρω αλλά μου φαίνεται μου δημιούργησε θέμα με την μπαταρία, παρατηρώ μεγαλύτερη κατανάλωση, εντάξει και λόγω των ημερών έκανα και μεγαλύτερη χρήση στα κοινωνικά δίκτυα, αλλά έχω δει μεγάλη διαφορά στο screen-on time. Θα δω πως θα συνεχίσει το πράγμα μέσα στη βδομάδα.

Nickolas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και Χρόνια Πολλά!!

Θα ήθελα να ρωτήσω, χρησιμοποιώ παρα πολυ το whatsapp για μηνύματα. Θέλω να μάθω εαν γίνεται οταν κατεβάζω μια φώτο που μου

εχουν στείλει ή ενα βιντεο εαν μπορώ να το βλέπω στα downloads στη "συλλογή".

 

Εαν μπώ με file explorer στο whatsapp folder ειναι εκεί φυσικά..αλλα θελω όπως βλεπω του viber ή το messenger τα κατεβασμενα στη συλλογή να βλέπω και του WhatsApp.

 

Γνωρίζει κανεις το παραπανω πως γινεται ;

Ευχαριστώ :)

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες του whats βρίσκονται στο φάκελο "άλλα" στη Συλλογή.

 

Η Β403 όντως τρώει μπαταρία...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες του whats βρίσκονται στο φάκελο "άλλα" στη Συλλογή.

 

 

Καλησπέρα!

Δεν μου τις δείχνει..και όμως :worry:

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Στον file manager τις βρίσκεις;

Αν τις κάνεις download στις λήψεις (το έξτρα εικονίδιο που έχει στα εργαλεία) δεν τις βλέπεις εκεί;

 

Απο viber πχ τις φώτο τις βλέπεις;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Στον file manager τις βρίσκεις;

Αν τις κάνεις download στις λήψεις (το έξτρα εικονίδιο που έχει στα εργαλεία) δεν τις βλέπεις εκεί;

 

Απο viber πχ τις φώτο τις βλέπεις;

 

Καλημέρα,

 

Στο local directory με file explorer είναι στο whatsapp\media\whatsapp Images

Μάλιστα απο χθες εβαλα και να γίνεται αυτοματη λήψη πολυμέσων απο το WhatsApp αλλα και παλι δεν αλλαξε κατι.

Απο Viber τιε βλεπω και απο Fb messenger..

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Μπας και δεν το βρίσκεις ρε συ; εγώ τις βλέπω τις φώτο μου κανονικά.

Παρόλα αυτά κάνε κάτι τελευταίο μπας και είναι μικρές σε μέγεθος η φωτο του whatsapp.

Για αρχή μπες απ τη gallery της Google "Φωτογραφίες" να δεις αν εκεί σου βρίσκει τον φάκελο της εφαρμογής.

Αλλιώς μπες απο τη Συλλογή και πάτα κάτω δεξιά το περισσότερα και μετά απόκρυψη μπας και κατά λάθος τον έχεις κάνει κρυφό...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μπας και δεν το βρίσκεις ρε συ; εγώ τις βλέπω τις φώτο μου κανονικά.

Παρόλα αυτά κάνε κάτι τελευταίο μπας και είναι μικρές σε μέγεθος η φωτο του whatsapp.

Για αρχή μπες απ τη gallery της Google "Φωτογραφίες" να δεις αν εκεί σου βρίσκει τον φάκελο της εφαρμογής.

Αλλιώς μπες απο τη Συλλογή και πάτα κάτω δεξιά το περισσότερα και μετά απόκρυψη μπας και κατά λάθος τον έχεις κάνει κρυφό...

 

Όυτε στο google photos εχει τον φάκελο, ούτε στην απόκρυψη (δεν τον εχω κανει κρυφο).

 

Τι να πω.. δεν ξερω τι εχει γινει :O

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πάρει backup απο iphone και δεν δείχνει αυτές ή και καινούριες;

 

Μπορείς να κάνεις ενα screen shot τη συλλογή σου τέρμα κάτω για να δω τον φάκελο "άλλα" και μια εσωτερικά. Κρύψε οτι δε κάνει να δούμε.

 

Κατ'αρχάς το φάκελο άλλα τον έχεις έτσι;

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Έχεις πάρει backup απο iphone και δεν δείχνει αυτές ή και καινούριες;

 

Μπορείς να κάνεις ενα screen shot τη συλλογή σου τέρμα κάτω για να δω τον φάκελο "άλλα" και μια εσωτερικά. Κρύψε οτι δε κάνει να δούμε.

 

Κατ'αρχάς το φάκελο άλλα τον έχεις έτσι;

 

Ειχα κάνει μεταφορά των μηνυμάτων μου απο το iphone στο Honor μέσω του WazzapMigrator. Λες αυτό να μου κάνει το θέμα ? Μπορώ να το απεγκαταταστήσω τώρα ; Eτσι και αλλιως κάνω μέσω google drive τωρα backup.

 

Σου βάζω Screenshot:

https://ibb.co/ctHwwc

https://ibb.co/kzcJ9x

https://ibb.co/cehwwc

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Αφού τα συγχρονίζει με το drive, Κάνε ενα factory reset και στήστο απ την αρχή (ξέρω ζόρι... ) και θα δεις φως στο τούνελ.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Αφού τα συγχρονίζει με το drive, Κάνε ενα factory reset και στήστο απ την αρχή (ξέρω ζόρι... ) και θα δεις φως στο τούνελ.

 

Για factory reset χλωμο το βλεπω να κανω..Θα κοιταξω να κανω uninstall το whatsapp και το WazzapMigrator και ύστερα εγκατάσταση μόνο το Whatsapp και βλέπουμε.

 

Ευχαριστώ :)

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...