Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό το πράγμα να είναι μόνιμα με θήκη το κινητό και παρόλαυτα στο πλαίσιο περιμετρικά να έχει σημάδια... Προφανώς εγκλωβίζονται βρωμιες και τρίβονται.. πώς το αποφεύγουμε αυτό. Επίσης πολύ εύκολα κανει σημάδια σε αυτό το σημείο όπως και στο τζάμι πίσω ... Από την πρώτη μέρα με θήκη και έχει 2-3 σημάδια

 

φιλε εγω με μια θηκη σιλικονης της Nilkin δεν εχω ιδιαιτερα σημαδια περιμετρικα, στη πλατη ισως πιο ευκολα αν και εχω screen protector και δε νομιζω να εχουν περασει στο τζαμι

 

ευχαριστα τα νεα για ορεο8 αν και λογικα απο Μαρτιο και μετα το βλεπω..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αυτό το πράγμα να είναι μόνιμα με θήκη το κινητό και παρόλαυτα στο πλαίσιο περιμετρικά να έχει σημάδια... Προφανώς εγκλωβίζονται βρωμιες και τρίβονται.. πώς το αποφεύγουμε αυτό. Επίσης πολύ εύκολα κανει σημάδια σε αυτό το σημείο όπως και στο τζάμι πίσω ... Από την πρώτη μέρα με θήκη και έχει 2-3 σημάδια

 

Τι θήκη του έχεις γιατί εγώ με μια spigen ευτυχώς δεν έχω δει κάτι. Ειδικά στην πλάτη; μου κάνει εντύπωση.. Εμένα παρόλη τη θήκη και δεν ξέρω πως νου μου ράγισε το tempered glass μπροστά, του έχω βάλει και πίσω παρόλη τη θήκη...

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Τα σημάδια έγιναν όσο είχα την δική του που παρείχε η εταιρία.. με spigen και εγώ βρήκα την υγειά μου.. περιμετρικα όμως εξακολουθούν να δημιουργούνται σημάδια κτλ
Link to comment
Share on other sites

Τι θα κερδίσεις;

 

Βασικά επειδή παίζω στοίχημα από το κινητό και έχω φάει αρκετά μπλοκ από τις στοιχηματικες εταιρείες θα ήθελα με κάποιο τρόπο να αλλάζω την Mac Address της συσκευής.. Δεν ξέρω αν γίνεται αυτό με το ρουταρισμα.. Το έχει ρουταρει κάποιο παιδί από εδώ;

Link to comment
Share on other sites

Βασικά επειδή παίζω στοίχημα από το κινητό και έχω φάει αρκετά μπλοκ από τις στοιχηματικες εταιρείες θα ήθελα με κάποιο τρόπο να αλλάζω την Mac Address της συσκευής.. Δεν ξέρω αν γίνεται αυτό με το ρουταρισμα.. Το έχει ρουταρει κάποιο παιδί από εδώ;

 

Α κατάλαβα, ναι να κάνεις root, πρίν κάνεις όμως μπες με τον ES file manager στα hidden files efs/wifi να δεις αν γίνεται edit to mac και γλυτώσεις το ροοτ

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τον κατάλογο που δημοσιεύθηκε στα φόρουμ του Huawei Club, θα κυκλοφορήσει μια ενημερωμένη έκδοση EMUI 8.0 για το Honor 7X, Honor 8, Honor V8, Honor Note 8, Honor 8 Lite, Honor 9, Honor 9 Lite, Honor 8 Pro/ Honor V9, και Honor View 10/ Honor V10. Ο κατάλογος περιλαμβάνει κυρίως το Honor 8, αν και το smartphone δεν είναι συμβατό με τη νέα έκδοση EMUI λόγω κάποιων "περιορισμών υλικού και λογισμικού" (μεταξύ μας αυτά είναι οτι πιο φαιλ έχω διαβάσει εδώ και καιρό), σύμφωνα με την επίσημη επιβεβαίωση της Honor την προηγούμενη εβδομάδα μέσω του Honor India Twitter.

 

πηγή

Συνέχεια τρέχουν θέματα και επιβεβαιώνουν την αναβάθμιση σε Ορεο οπότε λογικά θα ήμαστε και μεις στους τυχερούς, για Μάρτιο το κόβω και γω όπως πολύ σωστά αναφέρθηκε παραπάνω.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ας κανουν κατι να πεσει η κανταναλωση στα google services που μου ρουφανε το αιμα και ας μεινει στο 7. Χτυπαω ωρες ωρες κατι ξεγυρισμενα 25-30%........
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ας κανουν κατι να πεσει η κανταναλωση στα google services που μου ρουφανε το αιμα και ας μεινει στο 7. Χτυπαω ωρες ωρες κατι ξεγυρισμενα 25-30%........

 

Ελα παππού μου να σου δείξω το σπιτικό σου, άσε μια απ τα ίδια.

Επίσης με.την 399 έχω και τρελά lag και scratch.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται για το ενδεχόμενο update στο xda έγραψε ότι τελικά θα πάρει την oreo.

 

Εγω εχω περιέργεια να δω αν θα χειροτερεψει ή οχι η συσκευη με oreo..

Καθε προηγουμενη έκδοση κ καλυτερα εχω την εντύπωση..

Τι αλλαγες να περιμενουμε?Αν γνωριζει καποιος.

!!!
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2-3 μέρες δε μου δουλεύει σωστά το Wi-Fi+. Μόνο χειροκίνητα.... Χωρίς να πειράξω τίποτα.... Τι σκατά.....

 

Edit: Όπως είχε κοπεί έτσι επανήλθε. Ποιος ξέρει τι κόλλημα τράβαγε.....

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μήπως ξέρει κανείς πώς μπορώ να κάνω δίδυμη εφαρμογή στο viber; Με αφήνει μόνο για το Facebook και το messenger. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε νέα αναβάθμιση b401..

 

Δίνει τίποτα ή μόνο ενημέρωση ασφαλείας;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Δίνει τίποτα ή μόνο ενημέρωση ασφαλείας;

Διορθώνεται το lag, η αυτονομία στρώνει και κάποια κενά ασφαλείας της Google.

Αύριο που θα δουλέψει αρκετά θα έχω καλύτερη εικόνα.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Διορθώνεται το lag, η αυτονομία στρώνει και κάποια κενά ασφαλείας της Google.

Αύριο που θα δουλέψει αρκετά θα έχω καλύτερη εικόνα.

Αντε ρε συ, ενημέρωσε μας, μπας και την κάνουμε και εμεις!

Link to comment
Share on other sites

Διορθώνεται το lag, η αυτονομία στρώνει και κάποια κενά ασφαλείας της Google.

Αύριο που θα δουλέψει αρκετά θα έχω καλύτερη εικόνα.

 

Από το finder ή σου ήρθε μόνη της ota;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε και σε μενα η 401 χωρις να εχω κανει την 399. Περιμενω κι εγω το φιλο να μας πει εντυπωσεις
Link to comment
Share on other sites

Με ΟΤΑ έρχεται, το lag έχει εξαφανιστεί, έχει γίνει αρκετά smooth όπως και πρίν την 399 η αυτονομία μου έδωσε 20 λεπτά παραπάνω SOT αν και μου έκανε μια άκυρη επανεκκίνηση.

Θα το στήσω ξανά απο την αρχή με factory reset να δω αν ισχύουν όλα αυτά ή απλά είναι ιδέα μου.

 

Γενικά πάντως το lag εξαφανίστηκε κάτι που μου αρκεί.

Όποιος την θέλει απο FF ας την πάρει είναι η ίδια, αλλά κατεβαίνουν και τα 2GB

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...