Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω κατηγοριοποιησα τις εφαρμογες σε 3 φακελους στην 2η οθονη, απενεργοποιησα οτι δε χρειαζομαι και δεν εχω συρταρι. Οπως βολευει τον καθενα

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Εγω κατηγοριοποιησα τις εφαρμογες σε 3 φακελους στην 2η οθονη, απενεργοποιησα οτι δε χρειαζομαι και δεν εχω συρταρι. Οπως βολευει τον καθενα

 

Στο συρτάρι δε μπορείς να φτιάξεις φακέλους??

Στις οθόνες εγώ θέλω φουλ σκρίν γουίτζετς με ημερολόγιο, μεηλς κ το google keep. Δε παίζει να έχω εφαρμογές...

Τα δουλεύω όλη μέρα κ τα θέλω σε πρώτη χρήση.

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Με το messenger εχω ενα θεματακι. Ουτε και στην προηγουμενη huawei συσκευη μου επαιρνα κανονικα ειδοποιησεις απο καποια αναβαθμιση της εφαρμογης και μετα, ουτε και τωρα. Εχει παρατηρησει κανεις αλλος το ιδιο με το mess; Ολα ειναι ενεργοποιημενα οπως πρεπει, ουτε κλεινει με το κλεισιμο της οθονης ουτε τιποτα.

 

Μια χαρά έρχονται όλα τα μυνήματα, τσέκαρε μην έκανες ομαδοποιήσεις στις επαφές σου και ξέχασες να ενεργοποιήσεις τις ειδοποιήσεις.

 

 

 

Στο συρτάρι δε μπορείς να φτιάξεις φακέλους??

Στις οθόνες εγώ θέλω φουλ σκρίν γουίτζετς με ημερολόγιο, μεηλς κ το google keep. Δε παίζει να έχω εφαρμογές...

Τα δουλεύω όλη μέρα κ τα θέλω σε πρώτη χρήση.

 

Οχι δεν μπορείς να κάνεις φακέλους.

 

Και γιατί δεν βάζεις τα widgets στις αρχικές σελίδες και φτιάξε και μια έξτρα με τις εφαρμογές.

 

Edit:

 

Το ρωτάω γιατί πουλάει ένας το κινητό χωρίς απόδειξη αλλά λέει το ΙΜΕΙ αρκεί...θα πάρω στο σέρβις

 

Ναι το ιμει αρκεί αλλά πρέπει να επιβεβαιωθεί ότι ανήκει στον κάτοχο απο το κατάστημα αγοράς γιατί στη περίπτωση που είναι κλεμμένο και χρειαστείς σέρβις στη καλύτερη να φας πόρτα στη χειρότερη να προσπαθείς να αποδείξεις οτι δεν είσαι ελέφαντας...

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Στη Διαχείριση συσκευής υπάρχει η επιλογή "κλείδωμα εφαρμογής"

 

Μια που το αναφερατε εγω δε βρισκω πουθενα την επιλογη κλειδωμα εφαρμογης μεσα στη διαχείριση συσκευής..τα ψαξα ολα ενα ενα.Και στην αναζητηση που ψαχνω δε βγαζει κατι

!!!
Link to comment
Share on other sites

Μια που το αναφερατε εγω δε βρισκω πουθενα την επιλογη κλειδωμα εφαρμογης μεσα στη διαχείριση συσκευής..τα ψαξα ολα ενα ενα.Και στην αναζητηση που ψαχνω δε βγαζει κατι

 

Ψάξε στο φάκελο Εργαλεία.

 

Αλλιώς κάνε scroll down απο την μέση της οθόνης να σου βγει η αναζήτηση και γράψε Διαχείριση συσκευής θα στο βγάλει.

 

Edit:

Μέσα στη διαχείριση έχει 2 σελίδες, πήγαινε στη δεύτερη, τώρα είδα ότι λες μέσα στη διαχείριση...

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

έχει να μου προτείνει κάποιος κατάστημα για αναζήτηση θήκης και tempered glass στη Θεσσαλονίκη;

 

Μέσω skroutz ψάχνω για τη Spigen και βλέπω μόνο Αθήνα...το tempered glass της Spigen το έχετε δοκιμάσει;

 

Επίσης έχει δοκιμάσει κανείς την ακόλουθη θήκη; έχει σχεδιασμό με καμπύλες που "αγκαλιάζει" το κινητό και σκέφτομαι μήπως προστατεύεται καλύτερα έτσι...

http://e-mobile.gr/flip-book-inos-huawei-honor-8-curved-m-folio-el-2.html

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα το εξής, ενω σερφάρω στον chrome και ενω έχω ρυθμισμενη τη φωτεινότητα σταθερή και όχι στο αυτόματο, μόλις "πηδάω" σε δεύτερη εφαρμογή και ξαναγυρίζω στον chrome, μου ρίχνει την φωτεινότητα. Στη ρύθμιση της φωτεινότητας όμως δεν βλέπω κάποια αλλαγή ( να μειώνεται η ρύθμιση στην μπάρα φωτεινότητας). Το έχει πάθει κανείς; Είμαι στην 389.
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα το εξής, ενω σερφάρω στον chrome και ενω έχω ρυθμισμενη τη φωτεινότητα σταθερή και όχι στο αυτόματο, μόλις "πηδάω" σε δεύτερη εφαρμογή και ξαναγυρίζω στον chrome, μου ρίχνει την φωτεινότητα. Στη ρύθμιση της φωτεινότητας όμως δεν βλέπω κάποια αλλαγή ( να μειώνεται η ρύθμιση στην μπάρα φωτεινότητας). Το έχει πάθει κανείς; Είμαι στην 389.

 

Έτσι κάνει και σε μένα. Νομίζω η εφαρμογή του chrome ευθύνεται και όχι η 389.

:D
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιούσα το messenger lite και μολις το αντικατέστησα με το κλασσικό messenger, σταμάτησε να το κάνει. Δεν ξερω αν είναι τυχαίο ή αν όντως οφείλεται στον chrome.
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα το εξής, ενω σερφάρω στον chrome και ενω έχω ρυθμισμενη τη φωτεινότητα σταθερή και όχι στο αυτόματο, μόλις "πηδάω" σε δεύτερη εφαρμογή και ξαναγυρίζω στον chrome, μου ρίχνει την φωτεινότητα. Στη ρύθμιση της φωτεινότητας όμως δεν βλέπω κάποια αλλαγή ( να μειώνεται η ρύθμιση στην μπάρα φωτεινότητας). Το έχει πάθει κανείς; Είμαι στην 389.

Ετσι κανει κ σε εμενα φίλε

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, κάποιες φορές που επιλέγω τερματισμό των τελευταίων εφαρμογών, μου βγάζει οτι απελευθερώθηκαν 1.5GB και διαθέσιμη μνήμη 3.7GB!

Δεν το κάνει πάντα, αλλά είναι σίγουρα bug της 389, γιατί στην 131 και 360 δεν έκανε ποτέ κάτι τέτοιο. Μπορεί να είναι σημαντικό, μπορεί να μη σημαίνει και τίποτα.

19553108_10210696043851874_1643441786_n.png?oh=b0878cdfe3bc78fa14a685f281c0e32a&oe=5952F99A

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό το tempered glass, που είναι κυρτό από κατασκευής, για να καλύπτει κάθε άκρη του Honor 8...

https://www.mytrendyphone.eu/shop/huawei-honor-8-202250p.html

 

Τί λέτε, αξίζει;

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό το tempered glass, που είναι κυρτό από κατασκευής, για να καλύπτει κάθε άκρη του Honor 8...

https://www.mytrendyphone.eu/shop/huawei-honor-8-202250p.html

 

Τί λέτε, αξίζει;

 

και εμενα με ενδιαφερει να βρω κατι καλο σε προστασια οθονης

οποτε ολες οι συμβουλες δεκτες

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο tempered glass κατα τη γνωμη μου ειναι το http://nillkin.org/smartphones-accessories/huawei-phones-accessories/huawei-honor-8-accessories/nillkin-huawei-honor-8-h-pro

 

Και απο θηκες η spigen armor.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο tempered glass κατα τη γνωμη μου ειναι το http://nillkin.org/smartphones-accessories/huawei-phones-accessories/huawei-honor-8-accessories/nillkin-huawei-honor-8-h-pro

 

Και απο θηκες η spigen armor.

σταθερη αξια τα brands που ανεφερες.

το παραξενο ειναι οτι στο site της NILKIN το κοστος ειναι 11.27 και στο ebay παιζει 7.13

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Amazing-9H-9H-9H-Pro-2-5D-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Huawei-/122261452062?var=&hash=item1c7759b51e:m:mGkzZ_BfHQX-chUGGKCuDBA

Edited by charlie_GR

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

σταθερη αξια τα brands που ανεφερες.

το παραξενο ειναι οτι στο site της NILKIN το κοστος ειναι 11.27 και στο ebay παιζει 7.13

http://www.ebay.com/itm/Nillkin-Amazing-9H-9H-9H-Pro-2-5D-Tempered-Glass-Screen-Protector-For-Huawei-/122261452062?var=&hash=item1c7759b51e:m:mGkzZ_BfHQX-chUGGKCuDBA

 

Δεν ειναι περιεργο γιατι αν δεις στο επισημο στα 50 κομματια η τιμη ειναι 4,73€. Αρα εχει κερδος αυτος που το πουλαει με 7,13 ο οποιος θα εχει αγορασει πολλες 50αδες απο το επισημο.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό το tempered glass, που είναι κυρτό από κατασκευής, για να καλύπτει κάθε άκρη του Honor 8...

https://www.mytrendyphone.eu/shop/huawei-honor-8-202250p.html

 

Τί λέτε, αξίζει;

 

Είχα πάρει αντίστοιχα σαν αυτό πολλές διαφορετικές μάρκες απο ebay και Amazon τζάμπα τα λεφτά που έδωσα.. μπορεί να καλύπτει όπως δείχνει αλλά τα σημεία κάτω κ πάνω είναι πλαστικουρα... κατέληξα και πάλι σε Nilkin και ας μην καλύπτει όλη την οθόνη.. έχει πολύ καλή ποιότητα.

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που ψάχνετε προστασία για το κινητό γιατί δεν το.πάτε στην mediamarkt να σας περάσει ζελατίνα πάχους που καλύπτει όλη την οθόνη και δεν ξεκολλάει με τπτ ή περάστε και μια στρώση νανοτεχνολογία ή και τα δύο μαζί.

 

Τα glass εκτός του οτι δεν κάθονται καλά σου χαλάει και το touch.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει αντίστοιχα σαν αυτό πολλές διαφορετικές μάρκες απο ebay και Amazon τζάμπα τα λεφτά που έδωσα.. μπορεί να καλύπτει όπως δείχνει αλλά τα σημεία κάτω κ πάνω είναι πλαστικουρα... κατέληξα και πάλι σε Nilkin και ας μην καλύπτει όλη την οθόνη.. έχει πολύ καλή ποιότητα.

 

Δεν είναι "film" είναι κανονικό tempered glass...

 

Έπειτα, αν δεν έχεις πάρει το συγκεκριμένο, πώς ξέρεις;

 

Σαν να λέει κάποιος (όπως ο ρακαλ) ότι δεν αξίζουν καθόλου τα temp.glass επειδή κάποιο/α που μπορεί να είχε πάρει δεν του κάθισαν καλά στη συσκευή.

 

Ο ίδιος διακρίνεις εκείνα της Nillkin από άλλα παρόμοια...αν δεν έχεις δοκιμάσει το συγκεκριμένο (ή δεν έχεις διαβάσει κάτι σχετικό), πώς ξέρεις ότι θα είναι εξίσου κακό με άλλες μάρκες;

 

Θέλω να πω, σε ποιά λογική βασίζετεαι ο ισχυρισμός;

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εσείς που ψάχνετε προστασία για το κινητό γιατί δεν το.πάτε στην mediamarkt να σας περάσει ζελατίνα πάχους που καλύπτει όλη την οθόνη και δεν ξεκολλάει με τπτ ή περάστε και μια στρώση νανοτεχνολογία ή και τα δύο μαζί.

 

Τα glass εκτός του οτι δεν κάθονται καλά σου χαλάει και το touch.

 

Τί είναι η στρώση νανοτεχνολογίας;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι "film" είναι κανονικό tempered glass...

 

Έπειτα, αν δεν έχεις πάρει το συγκεκριμένο, πώς ξέρεις;

 

Σαν να λέει κάποιος (όπως ο ρακαλ) ότι δεν αξίζουν καθόλου τα temp.glass επειδή κάποιο/α που μπορεί να είχε πάρει δεν του κάθισαν καλά στη συσκευή.

 

Ο ίδιος διακρίνεις εκείνα της Nillkin από άλλα παρόμοια...αν δεν έχεις δοκιμάσει το συγκεκριμένο (ή δεν έχεις διαβάσει κάτι σχετικό), πώς ξέρεις ότι θα είναι εξίσου κακό με άλλες μάρκες;

 

Θέλω να πω, σε ποιά λογική βασίζετεαι ο ισχυρισμός;

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τί είναι η στρώση νανοτεχνολογίας;

 

Συγνώμη που ενόχλησα κιόλας... όπως είπα δοκίμασα ότι υπήρχε σε τέτοιο στυλ και με διάφορες μάρκες.. δεν μίλησα για φιλμ γιατί έψαχνα μόνο για tempered glass και κάποιες μάρκες έδειχναν χλιδατες άσχετα που δεν είχαν μέσα ούτε πανάκι ούτε τα ειδικά πιαστράκια..

για να δω και αν ήταν μουφα σκέτη πλαστικουρα το ένα το έσπασα κιόλας αλλά έγινε χίλια κομμάτια, πράγματι δηλαδή ηταν γυαλί.. ποιότητα όλα 0 άσχετα το κόστος και την εμφάνιση/ποιότητα της συσκευασίας... καλή τύχη

Huawei Mate 20X :D ,Honor 8 Note,Samsung A5 2016,P9 lite,Huawei P8 Max , Htc One M8 E8sw,Nubia Z9 Mini, Galaxy Tab S SM-T705, Xiaomi Mi3 ,Mediapad X1, Ascend P7 L00 ,Cube Talk 9X U65GT 9.7,iOcean X7s,Onda v975m , HTC One,HTC Sensation,M8S Amlogic S812 4K Quad Core 2G/8G,M8 Quad Core Android 4.4 2GB RAM 8GB,Tronsmart Draco AW80,Minix X5 Mini DualCore ,Minix Neo X6 Quad Core
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι "film" είναι κανονικό tempered glass...

 

Έπειτα, αν δεν έχεις πάρει το συγκεκριμένο, πώς ξέρεις;

 

Σαν να λέει κάποιος (όπως ο ρακαλ) ότι δεν αξίζουν καθόλου τα temp.glass επειδή κάποιο/α που μπορεί να είχε πάρει δεν του κάθισαν καλά στη συσκευή.

 

Ο ίδιος διακρίνεις εκείνα της Nillkin από άλλα παρόμοια...αν δεν έχεις δοκιμάσει το συγκεκριμένο (ή δεν έχεις διαβάσει κάτι σχετικό), πώς ξέρεις ότι θα είναι εξίσου κακό με άλλες μάρκες;

 

Θέλω να πω, σε ποιά λογική βασίζετεαι ο ισχυρισμός;

 

----- προσθήκη μηνύματος 36 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Τί είναι η στρώση νανοτεχνολογίας;

 

Screenshot_2017-06-27-12-51-47.jpg

!!!
Link to comment
Share on other sites

το εχει δοκιμασει κανεις αυτο με την νανοτεχνολογια η ειναι απάτη-placebo?

 

Αυτη η επιστρωση με προβληματιζει. Στα δυο χρονια τι γινεται δηλαδη, εξατμιζεται; Αρχιζει και φευγει; ξεφλουδιζει;

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

glass είναι μόνο για την οθόνη; υπάρχει κάτι αντίστοιχο και το πίσω μέρος;

 

πρόταση για λεπτή διάφανη θήκη από Ελλάδα; όσο πιο λεπτή αλλά ποιοτική κατασκευή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...