Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το recovery είναι αυτό που από κλειστή η συσκευή μπαίνεις με power και volume up;

 

Ναι, αν το κάνεις έτσι στο μπουτ θα γράφει "hard reset"

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σημερα πηρα το κινητο στα χερια μου, μου εβγαλε αναβαθμισεις μεχρι και την 360 που εκανα. Αλλα δεν μου βγαζει την 381 και την 389. Μπορω να κανω κατι για να τις περασω και αυτες; Unbranded ειναι.

 

 

 

Έχεις κάρτα σιμ μέσα; Εγώ δεν είχα στο δικό μου και μέχρι να βάλω δεν μου τις έβγαζε. Μόλις έβαλα σιμ , κατευθείαν μου έβγαλε τις αναβαθμίσεις.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

:D
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν εχω μεσα. Τωρα κατεβαζα τα αρχεια για να κανω rollback στην 131 την Αγγλικη που εγραφαν καποιοι οτι μεσω αυτης βγαζει ολα τα OTA. Αν ειναι αυριο θα βαλω SIM, και αν δεν μου βγαλει update ουτε μετα (μιας και ουτε μεσω HiSuite μου βγαζει κατι) θα κανω rollback και ξανα απο την αρχη.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Μη σκας... 1000 λύσεις υπάρχουν. Πάντως αφού κατέβασες τα rollback και την αγγλική ρομ κανε το, θα σου διορθώσει τυχών bug και στάνταρ θα σου πετάξει ΟΤΑ...!

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Απο 131 ξεκινησα και εφτασα μεχρι 360 μόνο μεσω ota. Αν κανω rollback ξανα στην 131 αλλα την Αγγλικη και ξανα μεσω ota οσο παει, θα διορθωσει bug αυτη η διαδικασία;

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι, όταν άνοιξες τη συσκευασία και έβαλες πρώτη φορά σε λειτουργία τη συσκευή έκανες επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων;

Κανονικά πρέπει.

 

Όταν το άνοιξες τι εφαρμογές είχε προεγκατεστημένες;

 

Είχε την εφαρμογή Υγεία;

 

Είχε προεγκατεστημένα παιχνίδια; και αν ναι είχε ένα dragon κάτι;

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Τα είχε αυτά. Δεν έκανα επαναφορα καθώς είχα σκοπο να κάνω στην 360 και στην 389. Αλλά από ότι γράφεις έπρεπε να κάνω και στην 131 οπότε με βλέπω να κάνω rollback για να κάνω σωστά την διαδικασία.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα είχε αυτά. Δεν έκανα επαναφορα καθώς είχα σκοπο να κάνω στην 360 και στην 389. Αλλά από ότι γράφεις έπρεπε να κάνω και στην 131 οπότε με βλέπω να κάνω rollback για να κάνω σωστά την διαδικασία.

 

Ωραία, βάλε σιμ αν δεν αλλάξει κάτι κάνε το ρολμπακ και ξεμπερδεύεις.

 

Σε μένα τα είχε όλα αυτά. Και τα έσβησα. Από wind αγορασμένο το κινητό.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

Αντιμετωπίζεις κάποιο πρόβλημα;

 

Καλά τα κάνες, χώρο πιάνουν, πέρα απ το Υγεία όλα τα άλλα ντελετε

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήγα και εγώ στην 381, αφού πρώτα έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Με το που τελείωσε η ενημέρωση μου έβγαλε απευθείας και για 389 και τωρα την κατεβάζω. Μόλις εγκατασταθεί να κάνω ξανά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή θα ξαναγυρίσει πάλι στην 360?
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορω να ορισω καποιους αριθμους απο τις επαφες μου ή καποιο αλλο σαν αριθμους εκτακτης κλεισης; Εκει που παιρνει καποιος με κλειδωμενη οθονη. Δεν βγαζω ακρη. Σε αλλες εταιρειες οπως ανεφερε και αλλο μελος πιο πανω ειναιο πιο απλα τα πραγματα.
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήγα και εγώ στην 381, αφού πρώτα έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Με το που τελείωσε η ενημέρωση μου έβγαλε απευθείας και για 389 και τωρα την κατεβάζω. Μόλις εγκατασταθεί να κάνω ξανά επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων ή θα ξαναγυρίσει πάλι στην 360?

 

Κάνε, συνηθίζεται αν δεν έχεις αρχεία να χάσεις, οχι δε σε πάει στη 360

 

Πως μπορω να ορισω καποιους αριθμους απο τις επαφες μου ή καποιο αλλο σαν αριθμους εκτακτης κλεισης; Εκει που παιρνει καποιος με κλειδωμενη οθονη. Δεν βγαζω ακρη. Σε αλλες εταιρειες οπως ανεφερε και αλλο μελος πιο πανω ειναιο πιο απλα τα πραγματα.

 

Εγώ το είχα αναφέρει, λοιπόν, κλειδωμένη συσκευή την ανοίγεις απο το παουερ μπατον δεν την ξεκλειδώνεις, κλήση έκτακτης ανάγκης, στοιχεία έκτακτης ανάγκης, επεξεργασία, ξεκλειδωσε τη συσκευή και είσαι έτοιμος να καταχωρήσεις οτι θες

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Κάνε, συνηθίζεται αν δεν έχεις αρχεία να χάσεις, οχι δε σε πάει στη 360

 

Μόλις απάντησες, πάτησα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια δεν εβαλα αποτυπωμα στην αρχη και τωρα δεν μπορω να βρω πως θα το βαλω .

Στα settings εχει add fingerprint αλλα λεει pattern pin kai password

Γινεται ή θελει factory reset

Link to comment
Share on other sites

 

 

Εγώ το είχα αναφέρει, λοιπόν, κλειδωμένη συσκευή την ανοίγεις απο το παουερ μπατον δεν την ξεκλειδώνεις, κλήση έκτακτης ανάγκης, στοιχεία έκτακτης ανάγκης, επεξεργασία, ξεκλειδωσε τη συσκευή και είσαι έτοιμος να καταχωρήσεις οτι θες

 

Ωραιος. Ευχαριστω φιλε μου.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Hello guys,

 

έχω το Honor 8 FRD-L09, αναβαθμισμένο στην B389. Έχω τις εξής ερωτήσεις:

 

 

  1. Έχει κάποιος Cosmote και ενεργό το Carrier Aggregation / LTE Cat 6? Έχει δει σύνδεση στο 4G+ δίκτυο; Ίδια SIM, ίδια τοποθεσία (Αθήνα, κέντρο), με το Honor 6 βλέπω κανονικά το 4G+ δίκτυο. Με το Honor 8 βλέπω μόνο το 4G.
  2. Με την B389 δε βλέπω πλέον την επιλογή για ενεργοποίηση του Carrier Aggregation. Στο προηγούμενο ROM (Β380) yπήρχε, αν θυμάμαι σωστά, στις επιλογές του Mobile network και ήταν ενεργό by default. Μπορεί να επιβεβαιώσει κάποιος πως λείπει το setting;

 

 

 

Αν κάποιος μπορεί να το δοκιμάσει, ή γνωρίζει κάτι ας ενημερώσει. Ευχαριστώ! :)

 

γιατι το honor 8 δεν ειναι 4G+ ενω το honor 6 είναι

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα την SIM και μου εβγαλε ενημερωσεις. Τωρα τις κανω μεσω ota+hard reset και οταν στησω το τηλεφωνο θα τσεκαρω κι εγω την μπαταρια πως ειναι.

Αριθμομηχανή Δωρεάν, Γρήγορη χρησιμοποιώντας πολύ λίγη μνήμη και ΧΩΡΙΣ διαφημισεις.

 

e22dc34ff3.png

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ είμαι έτοιμος να σετάρω σήμερα, γιατί λέτε σε καινούργια συσκευή επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων?

 

Έχει παρατηρηθεί σε ορισμένους χρήστες ότι μετα από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων, η 381 δεν παρουσιάζει τόσο σημαντική μείωση της αυτονομίας. Μιλάμε για συσκευή που λειτουργούσε με την 360. Όχι για ολοκαίνουρια η οποία δεν δούλεψε καθόλου και αναβαθμίστηκε αμέσως σε 381/389.

Link to comment
Share on other sites

γιατι το honor 8 δεν ειναι 4G+ ενω το honor 6 είναι

 

Είσαι σίγουρος γι' αυτό; Μήπως έχεις κάποιο reference ή κάπως να το εξακριβώσω κι εγώ γιατί κοντεύει να με τρελάνει;

Γενικά, ακόμη και στα sites της Huawei/Honor αναφέρει πως υποστηρίζει "LTE FDD Category 6" στα 50Μbps και 300Μbps.

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος γι' αυτό; Μήπως έχεις κάποιο reference ή κάπως να το εξακριβώσω κι εγώ γιατί κοντεύει να με τρελάνει;

Γενικά, ακόμη και στα sites της Huawei/Honor αναφέρει πως υποστηρίζει "LTE FDD Category 6" στα 50Μbps και 300Μbps.

 

γενικα απο οσο εχω ψαξει ναι, και στο gsmarena αν δεις δε λεει πουθενα LTE-A, υποτιθεται αυτο το A που νομιζω σημαινει advanced, ειναι το 4G+

Link to comment
Share on other sites

γενικα απο οσο εχω ψαξει ναι, και στο gsmarena αν δεις δε λεει πουθενα LTE-A, υποτιθεται αυτο το A που νομιζω σημαινει advanced, ειναι το 4G+

 

GSMArena δείχνει υποστήριξη για LTE Cat 6 κανονικά (LTE Advanced = Cat. 6 or above). Το είχα ψάξει κι εγώ πριν το αγοράσω. Ήταν από τους λόγους κιόλας που το προτίμησα. Κινέζοι ρε φίλε, τι να πεις. Δε βγάζεις άκρη.

 

Δεν άντεξα, πήρα και στο support εδώ Ελλάδα. Στο σύστημα έβλεπε υποστήριξη 4G/3G. 'Ομως το ίδιο εβλεπε και για Honor 6 αν και έχει 4G+ σίγουρα. Για το P10 εβλεπε όμως και 4G+. Εξυπηρετικότατοι παρόλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

GSMArena δείχνει υποστήριξη για LTE Cat 6 κανονικά (LTE Advanced = Cat. 6 or above). Το είχα ψάξει κι εγώ πριν το αγοράσω. Ήταν από τους λόγους κιόλας που το προτίμησα. Κινέζοι ρε φίλε, τι να πεις. Δε βγάζεις άκρη.

 

Δεν άντεξα, πήρα και στο support εδώ Ελλάδα. Στο σύστημα έβλεπε υποστήριξη 4G/3G. 'Ομως το ίδιο εβλεπε και για Honor 6 αν και έχει 4G+ σίγουρα. Για το P10 εβλεπε όμως και 4G+. Εξυπηρετικότατοι παρόλα αυτά.

 

ναι δε ξερω, παντως αν δεις στο honor 6 λεει LTE-A, γενικα εδω wiki-List_of_devices_with_LTE_Advanced δε το εχει

τωρα τι μπορει να σημαινει γενικα το cat-6 και αν πρεπει να ειναι σιγουρα 4G+..

οτι ναναι, παντως καπου διαβασα οτι παιζει να φταιει η κεραια του παροχου και οτι καποια κινητα δε πιανουν με ολες τις κεραιες 4G+

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...