Jump to content

Honor 8


ovelix5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Τις τελευταίες μέρες, όταν ξεκλειδώνω την οθόνη εμφανίζεται το παρακάτω μήνυμα όταν έχω ανοιχτά τα δεδομένα. Δεν έχω κάνει κάποια αλλαγή στις ρυθμίσεις. Γνωρίζει κανείς κάτι;
Nokia 5120 - Nokia 6600 - Nokia 6120 - Nokia 5000 - Sony Ericsson Xperia Neo V
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά. Τι είναι αυτό; μου το πεταξε όταν άνοιξα για να κανω clear cache. Έχω παει σε Oreo μέσω Hi suiteb93c3c26e9ae193b482361e9ec660a85.jpg

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Εγω χαλβαδιαζω το honor 10 αλλα ειμαι τοσο ευχαριστημενος απο αυτο που στο τελος καταληγω οτι δε θελω να το δωσω..ακομα δε περασα oreo λογο ελλειψηςχρονου..περιμενω οτα..αξιζει γενικοτερα μετα απο 1 μηνα?θα δω καποια σημαντικη διαφορα?η μηπως τελικα να χαμε να λεγαμε οτι εχουμε oreo...ειμαι ακομα στην β399 αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος
!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω χαλβαδιαζω το honor 10 αλλα ειμαι τοσο ευχαριστημενος απο αυτο που στο τελος καταληγω οτι δε θελω να το δωσω..ακομα δε περασα oreo λογο ελλειψηςχρονου..περιμενω οτα..αξιζει γενικοτερα μετα απο 1 μηνα?θα δω καποια σημαντικη διαφορα?η μηπως τελικα να χαμε να λεγαμε οτι εχουμε oreo...ειμαι ακομα στην β399 αλλα ειμαι πολυ ευχαριστημενος

 

Εκεί που έχω δει βελτίωση με oreo είναι η μπαταρία. Χτυπάω 7-8 ώρες οθόνη (χωρίς να κλείσει από το ξεζούμισμα).

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Τι είναι αυτό; μου το πεταξε όταν άνοιξα για να κανω clear cache. Έχω παει σε Oreo μέσω Hi suiteb93c3c26e9ae193b482361e9ec660a85.jpg

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η ίδια αναβάθμιση είναι, απλά δεν έκατσε σωστά και παει να στη ξανά περάσει.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Η ίδια αναβάθμιση είναι, απλά δεν έκατσε σωστά και παει να στη ξανά περάσει.
Όπως σου είπα και προσωπικά θα κάνω hard reset. Μόλις το κάνω θα φύγει; Ή να τη ξαναπερασω και εν συνεχεία να κάνω;

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Εχει προσεξει κανεις αν με τη βαση πλοηγησης ενεργοποιημενη εχει μεγαλυτερη καταναλωση;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

πληροφοριακα , σε καποια themes δεν αλλαζουν μεγεθος τα widgets , εμφανιζονται με εναν κυκλο στη μεση και 4 τελειες τριγυρω αν τα επιλεξεις για edit/μετακινηση... απλα επιλεξτε αλλο θεμα και θα δουλεψουν ξανα (πφφφφ)

Pffff...

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα και προσωπικά θα κάνω hard reset. Μόλις το κάνω θα φύγει; Ή να τη ξαναπερασω και εν συνεχεία να κάνω;

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό δε μπορώ να στο απαντήσω, αλλά αφού στο έβγαλε θα το κάνεις πριν το hard reset, έτσι δε πρόκειται να στο ξανά βγάλει.

 

Εχει προσεξει κανεις αν με τη βαση πλοηγησης ενεργοποιημενη εχει μεγαλυτερη καταναλωση;

Λογικά θα χει, ουσιαστικά είναι άλλη μια εφαρμογή που τρέχει.

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δε μπορώ να στο απαντήσω, αλλά αφού στο έβγαλε θα το κάνεις πριν το hard reset, έτσι δε πρόκειται να στο ξανά βγάλει.

 

 

Λογικά θα χει, ουσιαστικά είναι άλλη μια εφαρμογή που τρέχει.

Μπήκα για το hard reset και δεν το είχε. Επομένως προχώρησα κανονικά στο hard reset. Μετά, ξαναμπαινοντας, μου το ξανά εβγαλε. Δεν έδωσα σημασία. Σήμερα το πρωί που έκανα ένα clean cache, πάλι δεν υπήρχε.

Πάντως δεν είδα βελτίωση με το hard reset. Χθες βράδυ -10% μπαταρία στο idle, 60% το mobile standby... Θα βγάλω πάλι απόψε και την άλλη κάρτα, να δω μήπως είναι θέμα sim. Αλλιώς μετά μπορώ να σκεφτώ μόνο πρόβλημα στο hardware

 

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Όταν σου το ξανά βγάλει κανε την, ίσως είναι θέμα λογισμικού
Και μετά ξανά μανά hard? Θα κάνω τα τεστ μου με τις σιμ, θα τσεκαρω αν το ξαναπεταξει και θα ενημερώσω

 

Sent from my FRD-L09 using Tapatalk

Huawei Ideos X5 Pro , Nexus 7 , Huawei Honor 8
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να δώσω δικαιώματα στις Google photos να μπορώ να διαγράψω ένα θέμα και να σβήνεται ταυτόχρονα και από την SD. Δεν με αφήνει και σε ένα μήνυμα που βγάζει για να επιλέξω μου έχει μόνο μια επιλογή που λέει ΑΡΝΗΣΗ. Υπάρχει τρόπος να γίνει;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς θέμα;

 

Αν σβήνεις φωτο σβήνει αυτόματα και απο τον αποθηκευτικό χώρο.

 

Φωτογραφία. Δεν το κάνει και δεν μου επιτρέπει κιόλας. Μιλάω για φωτογραφίες από την SD και όχι από τον εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο, με αυτές δεν έχω θέμα, σβήνονται.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Πας εφαρμογές βρίσκεις το αρχεία κάνεις αναγκ. Διακ. Clear data και cache.

 

Πας ρυθμίσεις - αποθήκευση και κάνεις προεπιλογή την sd.

Μετά την επανεκκίνηση Ξανά εφαρμογές και τρέχεις τα αρχεία αν είναι ακόμη κλειστά.

 

 

Αν είναι θέμα sd και είναι σε exfat, νομίζω πρέπει να αντιμετωπίζει παντού πρόβλημα με τα permission.

 

Κατέβασε το sdfix απο playstore και θα διορθωθεί.

Edited by rackal

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 βδομαδες που έχω αλλάξει την οθόνη έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικά tempered glass και δεν κάθεται κανένα σωστά και σηκώνεται πάντα στα ίδια σημεια .εχω αρχίσει να πιστεύω ότι κάτι δεν έκατσε καλά στην αλλαγή οθόνη και κάπου κάνει κουρμπα
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 βδομαδες που έχω αλλάξει την οθόνη έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικά tempered glass και δεν κάθεται κανένα σωστά και σηκώνεται πάντα στα ίδια σημεια .εχω αρχίσει να πιστεύω ότι κάτι δεν έκατσε καλά στην αλλαγή οθόνη και κάπου κάνει κουρμπα

 

Κανένα γυαλι δεν εφαρμόζει τέλια στις άκρες λόγω κατασκευής το καλύτερο για μένα είναι ένα nillkin 2,5D το οποίο αφήνει λίγο ακάλυπτο περιμετρικά.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Κανένα γυαλι δεν εφαρμόζει τέλια στις άκρες λόγω κατασκευής το καλύτερο για μένα είναι ένα nillkin 2,5D το οποίο αφήνει λίγο ακάλυπτο περιμετρικά.

Πριν την αλλαγή εφαρμόζαν σχεδόν τέλεια ειδικά η μια δεν καταλαβαίνες καν ότι είχε tempered glass πάνω τώρα δεν είπα απλά ότι κάνουν ατελεια είναι 2εκατοστά από κάθε πλευρά

Link to comment
Share on other sites

Κανένα γυαλι δεν εφαρμόζει τέλια στις άκρες λόγω κατασκευής το καλύτερο για μένα είναι ένα nillkin 2,5D το οποίο αφήνει λίγο ακάλυπτο περιμετρικά.

όχι λίγο...γστ αφήνει...μετάνιωσα που έβγαλα το κάπως σκληρό πλαστικό που είχα βάλει στην αρχή, αλλά λυπάμαι να το πετάξω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το messenger που πετάει 3 ειδοποιήσεις, μια για τη μπαταρία, μια για τη σχεδίαση πάνω απο εφαρμογές και μια για τις ενεργές συζητήσεις, είναι απλά αστείο και πρέπει να βρεθεί τρόπος να εξαφανιστεί...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το messenger που πετάει 3 ειδοποιήσεις, μια για τη μπαταρία, μια για τη σχεδίαση πάνω απο εφαρμογές και μια για τις ενεργές συζητήσεις, είναι απλά αστείο και πρέπει να βρεθεί τρόπος να εξαφανιστεί...

 

Φοβερά εκνευριστικό. Και νομίζω ότι δεν υπάρχει τρόπος να βγει

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 βδομαδες που έχω αλλάξει την οθόνη έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικά tempered glass και δεν κάθεται κανένα σωστά και σηκώνεται πάντα στα ίδια σημεια .εχω αρχίσει να πιστεύω ότι κάτι δεν έκατσε καλά στην αλλαγή οθόνη και κάπου κάνει κουρμπα

Αλλαξα και εγω οθονη πριν μερικες μερες εβαλα τζαμι και δεν πατησε στις ακρες τοσο καλα οσο το παλιο αλλα ειναι αλλη μαρκα το συγκεκριμένο. Παντως μην ανησυχείς σχετικα με το αν πατησε καλα η οθονη στην αλλαγη γιατι η αλλαγη οθονης παει μαζι μεψτο σασι και τη μπαταρια οποτε θα φταει το tempered glass

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα ομάδα. Γνωρίζετε αν μπορούμε να βάλουμε τις νεες μπαρες της Google?

Edited by Tax1996
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...