Jump to content

LG K10


gsserv10
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όχι δεν έχει NFC.

Όταν το ενεργοποίησα μου έβγαλε μια επιλογή για μεταφορά από άλλη συσκευή αλλά όχι με NFC αλλά μέσω BT.

 

Και μια ερώτηση για τους κατόχους.

Μεταφορά των εφαρμογών γίνονται με την "6" ή όχι;

 

 

Στάλθηκε από το LG-K430 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 258
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς όχι.

Γιατί όμως...;

Στο V10 που έχουν περάσει οι συντοπιτες κάνει μεταφορά στην sd...

 

Όχι ότι είναι κάτι τραγικό, 16gb - τον όγκο του συστήματος έχεις για εφαρμογές και το HERE maps που πέρασα οι χάρτες πήγαν κανονικά στην sd...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος που υπάρχει είναι να κάνουμε format την sd ως εσωτερικό αποθηκευτικό μέσο.

Το αρνητικό είναι πως η κάρτα δεν θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε άλλες συσκευές.

Δες εδώ το βιντεάκι

http://m.youtube.com/watch?v=e6t6n965ef8

Link to comment
Share on other sites

Ο μόνος τρόπος που υπάρχει είναι να κάνουμε format την sd ως εσωτερικό αποθηκευτικό μέσο.

Το αρνητικό είναι πως η κάρτα δεν θα μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε άλλες συσκευές.

Δες εδώ το βιντεάκι

http://m.youtube.com/watch?v=e6t6n965ef8

Θα το κοιτάξω φίλτατε αν και μου "έκατσε" μια ευκαιρία να παρω το G4.... ;)

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και καλως σας βρηκα..2 Ερωτησουλες αν μπορω..

Θελω να ρουταρω το κινητο και δεν ξερω ποιος τροπος ειναι σοι...Δοκιμασα το Κingo root αλλα δεν μου αναγνωριζει τπ λαπτοπ το κινητο ενω τα εχω ολα ρυθμισεμνα..Εχει την εκδοση 5.1.1 ακομα..

Και η δευτερη ερωτηση ειναι οτι παρατηρησα οτι στο εξωτερικο ηχειο κανει καποια τριξιματα σααν να εχει υπερβολικα πριμα και διαπιστωσα οτι ενω εχει μεγαλο ηχειο εχει πολυ μικρη οπη το καπακι με γρυλλιες..Και σκεφτομαι να αφαιρεσω το σταυρο δηλαδη το μεσα κομματι με καποιο χαρτοκοπτη μπας και αλλαξει λιγο η ποιοτητα..Η γνωμη σας?

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, τελικά παράγγειλα και εγώ το "μονοκαρτο" από Ιταλία,γιατί από Ελλάδα θα αργούσε πολύ. Πάντως το επίσημο ιταλικό site γράφει ότι έχει NFC αν και δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί να είναι χρήσιμο
:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και καλως σας βρηκα..2 Ερωτησουλες αν μπορω..

Θελω να ρουταρω το κινητο και δεν ξερω ποιος τροπος ειναι σοι...Δοκιμασα το Κingo root αλλα δεν μου αναγνωριζει τπ λαπτοπ το κινητο ενω τα εχω ολα ρυθμισεμνα..Εχει την εκδοση 5.1.1 ακομα..

Και η δευτερη ερωτηση ειναι οτι παρατηρησα οτι στο εξωτερικο ηχειο κανει καποια τριξιματα σααν να εχει υπερβολικα πριμα και διαπιστωσα οτι ενω εχει μεγαλο ηχειο εχει πολυ μικρη οπη το καπακι με γρυλλιες..Και σκεφτομαι να αφαιρεσω το σταυρο δηλαδη το μεσα κομματι με καποιο χαρτοκοπτη μπας και αλλαξει λιγο η ποιοτητα..Η γνωμη σας?

 

Το κινητό είναι καινούργιο σε συμφέρει να κάνεις ροοτ και να χασεις την εγγύηση ?

Όσο για το ηχείο έχεις δίκιο το έχω γράψει πιο πάνω πως το ηχείο εσωτερικά ειναι πιο μεγάλο από το άνοιγμα που έχει το καπάκι. Δεν μου κάνει τριξίματα απλά ο ήχος ειναι πιο σιγανός.

Δοκίμασε να ανοίξεις το καπάκι να δεις αν έχει διαφορά.

Και το σταυρό να κόψεις δεν θα αλλάξει κάτι.Μάλλον πρέπει να γίνει μεγαλύτερο το άνοιγμα σε σημείο που να μην καλύπτει το ηχείο. Στα παλιά κινητά η Lg δεν κάλυπτε το ηχείο τώρα στα καινούργια γιατί το έκανε πιος ξέρει!

Edited by tripolis
Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε δοκίμασε κάποιον άλλον ήχο!

Οκ δεν έχει την ένταση που έχει πχ το V10 αλλά τουλάχιστον είναι καθαρός χωρίς παραμορφωσεις.

Εγώ που είμαι και ολίγον "υπερηφανος" δεν έχω πρόβλημα... Ακόμα και πάνω στο σκούτερ το ακουω! ;)

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι καινούργιο σε συμφέρει να κάνεις ροοτ και να χασεις την εγγύηση ?

Όσο για το ηχείο έχεις δίκιο το έχω γράψει πιο πάνω πως το ηχείο εσωτερικά ειναι πιο μεγάλο από το άνοιγμα που έχει το καπάκι. Δεν μου κάνει τριξίματα απλά ο ήχος ειναι πιο σιγανός.

Δοκίμασε να ανοίξεις το καπάκι να δεις αν έχει διαφορά.

Και το σταυρό να κόψεις δεν θα αλλάξει κάτι.Μάλλον πρέπει να γίνει μεγαλύτερο το άνοιγμα σε σημείο που να μην καλύπτει το ηχείο. Στα παλιά κινητά η Lg δεν κάλυπτε το ηχείο τώρα στα καινούργια γιατί το έκανε πιος ξέρει!

 

Δεν με απασχολει η εγγυση το κινητο το εχω σαν δευτερο και αυτο που θελω ειναι να του δωσω μια ανασα πετωντας οτι αχρηστο εχει μεσα αν και ετσι οπως ειναι μαμα τωρα μια χαρα παει

EVERYTHING YOU KNOW IS WRONG!
Link to comment
Share on other sites

Φίλτατε δοκίμασε κάποιον άλλον ήχο!

Οκ δεν έχει την ένταση που έχει πχ το V10 αλλά τουλάχιστον είναι καθαρός χωρίς παραμορφωσεις.

Εγώ που είμαι και ολίγον "υπερηφανος" δεν έχω πρόβλημα... Ακόμα και πάνω στο σκούτερ το ακουω! ;)

 

Παραμορφώσεις ούτε κι εγώ έχω παρατηρήσει.Ο ήχος είναι καθαρός κι επιθυμητή η ένταση του ήχου. Στις ειδοποιήσεις κλήσεων είναι μια χαρά. Απλά συγκριτικά με το Leon που έχω τσεκάρει στο youtube η ένταση είναι πιο χαμηλή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε ολους. Πήρα κ εγω στα χερια μου το κινητό. Όμορφο λεπτο ελαφρυ αλλα εχω μερικές ερωτήσεις. Τα κουμπιά δεν γίνεται με καποιο τρόπο να εξαφανίζονται απο τα απλικεισον όπως πχ στην καμερα;παντου διαβαζα οτι η καμερ υποστηρίζει hdr αλλα δεν το βρίσκω πουθενά.το ιντερφεις της κάμερας ειναι πολυ φτωχό συν οτι οι ποιότητα της φωτογραφικής ειναι μέτρια με απογοήτευσε. ...ουτε ενα scene mode βρε παιδια;;;;
:)
Link to comment
Share on other sites

Ποια κουμπιά ακριβώς εννοείς να μην εμφανίζονται; Η κάμερα έχει τα κουμπιά της λήψης αυτά εξαφανίζονται με κλικ επάνω δεξιά στις 3 τελίτσες.

Δυστυχώς δεν υποστηρίζει hdr ή scenes modes ή panorama. Όμως η ποιότητα λήψεων δεν είναι απογοητευτική και η μπροστινή κάμερα βγάζει καλές φωτογραφίες.

Link to comment
Share on other sites

Ποια κουμπιά ακριβώς εννοείς να μην εμφανίζονται; Η κάμερα έχει τα κουμπιά της λήψης αυτά εξαφανίζονται με κλικ επάνω δεξιά στις 3 τελίτσες.

Δυστυχώς δεν υποστηρίζει hdr ή scenes modes ή panorama. Όμως η ποιότητα λήψεων δεν είναι απογοητευτική και η μπροστινή κάμερα βγάζει καλές φωτογραφίες.

Συμφωνώ.

Επίσης μπορείς να πας Στις ρυθμίσεις και να ελέγξεις σε ποιες εφαρμογές θέλεις να φαίνονται τα "πλήκτρα" στην οθόνη ;)

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω στις ρυθμίσεις που να επιλέξω σε ποιες εφαρμογές να εμφανίζονται κάτω τα κουμπιά η όχι...μπορείς να μου πεις που θα το βρω;ευχαριστώ
:)
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βρίσκω στις ρυθμίσεις που να επιλέξω σε ποιες εφαρμογές να εμφανίζονται κάτω τα κουμπιά η όχι...μπορείς να μου πεις που θα το βρω;ευχαριστώ

Με τη πρώτη ευκαιρία γιατί το εχω κούτα.... ;) (λες να κάνω λάθος και να το μπερδευω με το V10;... )

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση αν καποιος ξερει:

Γινεται να κατεβασω την αναλυση της φωτογραφικης μηχανης πχ στα 3ΜΡ ή στα 5ΜΡ οπως γινοταν σε προηγουμενες συσκευες; Το σκεπτικο ειναι οτι δεν θελει κανεις ολες του οι φωτογραφιες να ειναι στα 13ΜΡ και για λογους χωρου.

Ειδα το μενου της φωτογραφικης μηχανης σε ενα καταστημα και ηταν ιδιαιτερα φτωχο. Ισχυει;

Αλλη ερωτηση, η οθονη πως συμπεριφερεται εξω στο φως;

Το ηχειο που λετε οτι δεν ειναι καλο πως συμπεριφερεται στις εισερχομενες κλησεις;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση αν καποιος ξερει:

Γινεται να κατεβασω την αναλυση της φωτογραφικης μηχανης πχ στα 3ΜΡ ή στα 5ΜΡ οπως γινοταν σε προηγουμενες συσκευες; Το σκεπτικο ειναι οτι δεν θελει κανεις ολες του οι φωτογραφιες να ειναι στα 13ΜΡ και για λογους χωρου.

Ειδα το μενου της φωτογραφικης μηχανης σε ενα καταστημα και ηταν ιδιαιτερα φτωχο. Ισχυει;

Αλλη ερωτηση, η οθονη πως συμπεριφερεται εξω στο φως;

Το ηχειο που λετε οτι δεν ειναι καλο πως συμπεριφερεται στις εισερχομενες κλησεις;

Ευχαριστω.

 

Όχι δύστυχος η κάμερα έχει πολυ φτωχό interface δεν μπορείς να διαλέξεις ανάλυση αλλα μόνο αν θες 16:9 4:3 ή 1:1. Πρέπει να ελέγξω αν αναλύει η ανάλυση αυτόματα.η οθόνη ειναι αρκετά φωτεινή αλλα μένουν πολλά δακτυλικά αποτυπώματα πάνω που μπορεί να σε ενοχλούν κάτω απο το φως.το ηχειο για μένα ακούγετε καλά αν κ δεν ειναι το πιο δυνατό που εχω ακούσει.

:)
Link to comment
Share on other sites

#zirico3, πράγματι δεν έχει αυτή την επιλογή να κάνεις απόκρυψη των "πλήκτρων" σε όποια εφαρμογή θες (είχα μπερδευτεί με το v10). Όμως κατά την φωτογραφική δεν εμφανίζονται.. Αν θες να εμφανιστούν από κάτω εκεί που έχει το λογότυπο lg σέρνεις προς τα πάνω και εμφανίζονται μαζί με τη μπάρα ειδοποιήσεων.

 

#nikos1972, σε κάποιες λήψεις που έκανα επί τούτου για να δω τις αναλύσεις δεν αλλάζουν ιδιαίτερα στις επιλογές που έχει, λίγο το μέγεθος του όγκου αλλάζει.

Η φωτεινότητα ειναι πολύ καλή, μάλιστα αν το έχεις στο αυτόματο και αλλάζει η εξωτερική φωτεινότητα βλέπεις πως αλλάζει ταχύτατα η φωτεινότητα (αν κατεβάσεις τη μπάρα θα δεις χαρακτηριστικά και το "ποντεσιομετρο" πως ανεβωκαταιβαινει.

Τώρα, το εξωτερικό ηχείο θα μπορέσει να το πει κάποιος χαμηλό αν το κάνει σύγκριση με άλλες συσκευές αλλά όχι σε σημείο που να μην το ακούς, το έγραψα και πιο πίσω, με ήχο το "κλασσικό τηλέφωνο" το ακουω πάνω στο σκούτερ!!

Το δε ηχείο ομιλίας είναι άριστο και αν βάλεις να ακούσεις ραδιόφωνο θα μείνεις "κουφος" από την ένταση και τη καθαρότητα του (με ακουστικά αποκοπής ήχου που λέμε, της Samsung δοκιμασμένο).

Αυτά από μένα. ;)

Edited by ovelix5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

#zirico3, πράγματι δεν έχει αυτή την επιλογή να κάνεις απόκρυψη των "πλήκτρων" σε όποια εφαρμογή θες (είχα μπερδευτεί με το v10). Όμως κατά την φωτογραφική δεν εμφανίζονται.. Αν θες να εμφανιστούν από κάτω εκεί που έχει το λογότυπο lg σέρνεις προς τα πάνω και εμφανίζονται μαζί με τη μπάρα ειδοποιήσε

Αυτά από μένα. ;)

 

Εγώ ήθελα το αντίθετο να κρύβω την μπαρα σε κάποιες εφαρμογές όπως πχ το tomtom για να έχω πιο μεγάλη οθόνη.ευχαριστώ για την απάντηση

:)
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω την παρέα για τις απαντήσεις.

Εχω το LG G3s και αυτό με την φωτογραφική μηχανή που μου λετε το προσυπογράφω.

Κατι παλαιότερα Samsung που είχα, με χαμηλοτερα specs, είχαν φωτογραφική μηχανή με "ενα καρο" επιλογές. Το LG που έχω και αυτο που έχετε εσείς είναι απογοητευση στο θεμα φωτογραφική μηχανή. Δηλαδή πρέπει να πάρουμε το G5 για να εχουμε καμερα?

Αυτό με την ανάλυση παιδιά είναι σημαντικό. Καλά και άγια τα 13ΜΡ, αλλα όλες οι φωτό δεν έχουν την ιδια σημασία και θα έπρεπε να μας δίνει την δυνατότητα η συσκευή αν μη τι άλλο να κάνουμε downscale αναλυσης. Η δική μου συσκευή το έχει. Στις φωτό. Οχι στο video. Τα video δεν αλλαζουν προς τα κατω αναλυση. Η δικη σας συσκευή σας δεν το εχει ουτε για τις φωτό. Αυτες με το aspect ratio 19:9 4:3 το ειδα, αλλα δεν ξέρω ανα αλλζουν σημαντικά την αναλυση. Θα ηταν και λίγο "κουλό".

Δεν ξερω, η LG που γενικά κάνει καλές συσκευές πρεπει να δει καλύτερα το θεμα φωτογραφική μηχανή.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Εγώ έβαλα το Open Camera.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.sourceforge.opencamera&hl=el

 

Ερώτηση. Πως αλλάζω ήχο για να χτυπάει το ξυπνητήρι ; Δεν έχω βρει κάπου στο menu

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα το Open Camera.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=net.sourceforge.opencamera&hl=el

 

Ερώτηση. Πως αλλάζω ήχο για να χτυπάει το ξυπνητήρι ; Δεν έχω βρει κάπου στο menu

Όπως βλέπεις το ξυπνητήρι (Ρύθμιση ώρας κλπ) συρε προς τα επάνω την οθόνη και θα δεις και το υπόλοιπο μενού με τις ρυθμίσεις ;)

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Να κάνω δύο ερωτήσεις στους κατόχους του Κ10 . Φίλος αγόρασε πρόσφατα τη συσκευή και αντιμετωπίζει σποραδικά πρόβλημα με την ενεργοποίηση της οθόνης, κάποιες τυχαίες φορές δηλαδή δεν ανταποκρίνεται το double tap και μου λέει ότι εκείνες τις στιγμές δεν ενεργοποιείται η οθόνη ούτε με το power button. Έχει τύχει σε κανέναν σας,

; γνωρίζετε κάτι γι αυτό;

Επίσης ποια είναι η τελευταία έκδοση λογισμικού που κυκλοφορεί για την συσκευή αυτή; (μέσω ΟΤΑ δεν δίνει κάτι ως συνήθως, κλασική lg!! )

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

2 Κ10 dual που πέρασαν από τα χέρια μου και στην κατοχή μου ήδη ένα δεν έχω τέτοιο "θεμα" !!

Μήπως έχεις βάλει κάποιον launcher άλλον;

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...