Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Black Friday έκανε 117€ τώρα έχει ανέβει είδα η τιμή του.

Εγώ το ξεσκίζω στη χρήση. Με wifi data συνέχεια ανοικτά.

Bluetooth δεν χρησιμοποιώ.

Συνήθως το βράδυ φθάνω σπίτι με 30℅ μπαταρία.

Δεν έχω παράπονο από την μπαταρία του.

Έχει κανείς να προτείνει πρόγραμμα που καλιμπράρει την μπαταρία για το τηλέφωνο μας;

 

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Γεια σας,σημερα το ελαβα,πρωτη φορα ατοφιο κινεζικο και ή καποια πραγματα ειναι απλα φυσιολογικα ή ειμαι χαζη!τα κουμπια κατω απο την οθονη ειναι αναποδα απο το προηγουμενο κινητο μου..αυτο το ηξερα βεβαια..ο φορτιστης του προηγουμενου κινητου και γενικα οι φορτιστες μπαινουν αναποδα,αλλα και αυτο μετα την εκπληξη συνεχιζεται!ΟΜΩΣ ΟΜΩΣ το προβλημα μου ειναι το ραδιο που αναφερει 'οτι για να ξεκινησετε να ακουτε μουσικη συνδεστε τα ακουστικα τα οποια λειτουργουν ως κεραια'κατι το οποιο ειναι γνωστο αλλα τρια(3) διαφορετικα ακουστικα που δοκιμασα δεν αναγνωριζει κανενα.ΓΙΑΤΙ βρε ****το τι να κανω?Μπορει να βοηθησει καποιος?Μηπως να αγορασω απο κινα ακουστικα 3,5mm?
Link to comment
Share on other sites

Black Friday έκανε 117€ τώρα έχει ανέβει είδα η τιμή του.

Εγώ το ξεσκίζω στη χρήση. Με wifi data συνέχεια ανοικτά.

Bluetooth δεν χρησιμοποιώ.

Συνήθως το βράδυ φθάνω σπίτι με 30℅ μπαταρία.

Δεν έχω παράπονο από την μπαταρία του.

Έχει κανείς να προτείνει πρόγραμμα που καλιμπράρει την μπαταρία για το τηλέφωνο μας;

 

 

Στάλθηκε από το K6000 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Νομίζω πως δε χρειάζεται τίποτα η μπαταρία του. Είναι θηρίο. Άσε που δεν πιστεύω σε αυτή τη διαδικασία. Όσες φορές είχα δοκιμάσει σε προηγούμενες συσκευές, το χρόνο μου έχανα.

Να και το sot της χθεσινής μου μέρας. Τα screen shots τα πήρα αμέσως με το που το έβαλα στο φορτιστή. Πιστεύω θα άγγιζε το 10ωρο αφού είχα άλλο 40 %

 

Screenshot_20170118_001441.png

 

Screenshot_20170118_001438.png

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας,σημερα το ελαβα,πρωτη φορα ατοφιο κινεζικο και ή καποια πραγματα ειναι απλα φυσιολογικα ή ειμαι χαζη!τα κουμπια κατω απο την οθονη ειναι αναποδα απο το προηγουμενο κινητο μου..αυτο το ηξερα βεβαια..ο φορτιστης του προηγουμενου κινητου και γενικα οι φορτιστες μπαινουν αναποδα,αλλα και αυτο μετα την εκπληξη συνεχιζεται!ΟΜΩΣ ΟΜΩΣ το προβλημα μου ειναι το ραδιο που αναφερει 'οτι για να ξεκινησετε να ακουτε μουσικη συνδεστε τα ακουστικα τα οποια λειτουργουν ως κεραια'κατι το οποιο ειναι γνωστο αλλα τρια(3) διαφορετικα ακουστικα που δοκιμασα δεν αναγνωριζει κανενα.ΓΙΑΤΙ βρε ****το τι να κανω?Μπορει να βοηθησει καποιος?Μηπως να αγορασω απο κινα ακουστικα 3,5mm?

Ή έχει διαφορά πολικότητας το βύσμα στα ακουστικά που έχεις, ή δεν έχεις βάλει καλά το βύσμα στη θέση του. Δες μήπως θέλει λίγο πίεση. Εμένα μου δουλεύουν όλα, μέχρι και ένα ζευγάρι που πήρα προχθές από τα lidl.

Edited by al_exis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τρια διαφορετικα ακουστικα,το ενα απο τα οποια απο τα lidl!Το εχω πιεσει αρκετα δεν ειναι σιγουρα αυτο το θεμα!Η διαφορα πολικοτητας μηπως ειναι?να αγορασω καποιο απο το μαγαζι που το πηρα στην κινα?Μηπως λυνεται με καποιο τροπο απο τις ρυθμησεις,γιατι το κινητο τωρα το πηρα και δεν τις ξερω καλα ολες τις ρυθμισεις.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι τρια διαφορετικα ακουστικα,το ενα απο τα οποια απο τα lidl!Το εχω πιεσει αρκετα δεν ειναι σιγουρα αυτο το θεμα!Η διαφορα πολικοτητας μηπως ειναι?να αγορασω καποιο απο το μαγαζι που το πηρα στην κινα?Μηπως λυνεται με καποιο τροπο απο τις ρυθμησεις,γιατι το κινητο τωρα το πηρα και δεν τις ξερω καλα ολες τις ρυθμισεις.

Αν αυτό που έχουμε από τα lidl είναι το ίδιο και σε σένα δε δουλεύει, τότε μάλλον έχει θέμα η έξοδος Jack του τηλεφώνου σου. Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Τα ακουστικά που έχεις ποια είναι; Τα χρωματιστά; που έχει κάτι πράσινα φούξια σιέλ; Αυτά έχεις πάρει από lidl ή τα άλλα που είχαν ζωάκια και διάφορα τέτοια επάνω στο ακουστικό;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αν αυτό που έχουμε από τα lidl είναι το ίδιο και σε σένα δε δουλεύει, τότε μάλλον έχει θέμα η έξοδος Jack του τηλεφώνου σου. Δε θέλω να σε απογοητεύσω αλλά δε μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο. Τα ακουστικά που έχεις ποια είναι; Τα χρωματιστά; που έχει κάτι πράσινα φούξια σιέλ; Αυτά έχεις πάρει από lidl ή τα άλλα που είχαν ζωάκια και διάφορα τέτοια επάνω στο ακουστικό;
οχι.τα εχω παρει πριν δυο χρονια!αποκλειεται να χρειαζεται καποια ρυθμιση?Ας πουμε την ενδειξη 3G απο την κορυφη της συσκευης δεν μπορω να την απενεργοποιησω!Παρολο που μπαινω στο ιντερνετ απο wifi!Δεν ξερω καλα τις ρυθμισεις οι οποιες εχουν μια μικρη δια φορα απο το προηγουμενο lg κινητο μου!
Link to comment
Share on other sites

οχι.τα εχω παρει πριν δυο χρονια!αποκλειεται να χρειαζεται καποια ρυθμιση?Ας πουμε την ενδειξη 3G απο την κορυφη της συσκευης δεν μπορω να την απενεργοποιησω!Παρολο που μπαινω στο ιντερνετ απο wifi!Δεν ξερω καλα τις ρυθμισεις οι οποιες εχουν μια μικρη δια φορα απο το προηγουμενο lg κινητο μου!

 

Γιατί να το βγάλεις το 3g. Απλά είσαι σε 3g δίκτυο. Δε σημαίνει ότι είσαι με mobile data.

Όταν είσαι με mobile data έχει κι ένα μικρότερο 3g ταυτόχρονα αλλά όταν βρεθείς σε wifi κλείνει μόνο του τα mobile data (με το μικρό 3g δηλαδή) και δίνει προτεραιότητα στο wifi. (Αν εννοείς αυτό).

IMG_20170118_173726_041.jpg

 

IMG_20170118_173709_088.jpg

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το βγάλεις το 3g. Απλά είσαι σε 3g δίκτυο. Δε σημαίνει ότι είσαι με mobile data.

Όταν είσαι με mobile data έχει κι ένα μικρότερο 3g ταυτόχρονα αλλά όταν βρεθείς σε wifi κλείνει μόνο του τα mobile data (με το μικρό 3g δηλαδή) και δίνει προτεραιότητα στο wifi. (Αν εννοείς αυτό).

IMG_20170118_173726_041.jpg

 

IMG_20170118_173709_088.jpg

Εχεις δικιο,ευχαριστω!Στο θεμα με το ακουστικο,μηπως καποια ρυθμιση εμποδιζει τον εντοπισμο του ακουστικου?
Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο,ευχαριστω!Στο θεμα με το ακουστικο,μηπως καποια ρυθμιση εμποδιζει τον εντοπισμο του ακουστικου?

 

Απ' όσο γνωρίζω, όχι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν τα βλεπει καν η συσκευη σου ή απλα δεν εχεις ηχο;

Πηγαινε στις λεπτομεριες της εφαρμογής ραδιοφωνου, σβησε και ξαναδωσε τα δικαιωματα.

Ειχα θεμα με την εφαρμογη μουσικης που δεν ανοιγε και λυθηκε τυχαια μ αυτο τον τροπο

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Απ' όσο γνωρίζω, όχι.
Ευχαριστω,εαν το διαβασει ο οποιοσδηποτε και εχει καποια ιδεα,γιατι το κινητο λειτουργει στην μια χαρα,ειναι δυνατον να εχει προβλημα η υποδοχη...τοσο ατυχια:cry::cry:...εαν καποιος εχει καμια ιδεα παρακαλω πολυ να την γραψει!Ευχαριστω πολυ το myphone!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω,εαν το διαβασει ο οποιοσδηποτε και εχει καποια ιδεα,γιατι το κινητο λειτουργει στην μια χαρα,ειναι δυνατον να εχει προβλημα η υποδοχη...τοσο ατυχια:cry::cry:...εαν καποιος εχει καμια ιδεα παρακαλω πολυ να την γραψει!Ευχαριστω πολυ το myphone!

 

Γιατί δεν δοκιμάζεις τα ακουστικά με κάποια άλλη εφαρμογή π.χ το tunein radio να δεις μήπως φταίει η εφαρμογή. Λίγο δύσκολο μου φαίνεται να είναι χαλασμένη η υποδοχή Jack.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν δοκιμάζεις τα ακουστικά με κάποια άλλη εφαρμογή π.χ το tunein radio να δεις μήπως φταίει η εφαρμογή. Λίγο δύσκολο μου φαίνεται να είναι χαλασμένη η υποδοχή Jack.

 

Το tunein δεν απαιτεί ακουστικά για αναπαραγωγή. Λέει για το ραδιόφωνο που θέλει hands free ως κεραία

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το tunein δεν απαιτεί ακουστικά για αναπαραγωγή. Λέει για το ραδιόφωνο που θέλει hands free ως κεραία

 

Ναι ξέρω ότι δεν απαιτεί ακουστικά, για να δει αν δουλεύει τις το λέω......

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω,εαν το διαβασει ο οποιοσδηποτε και εχει καποια ιδεα,γιατι το κινητο λειτουργει στην μια χαρα,ειναι δυνατον να εχει προβλημα η υποδοχη...τοσο ατυχια:cry::cry:...εαν καποιος εχει καμια ιδεα παρακαλω πολυ να την γραψει!Ευχαριστω πολυ το myphone!

 

Δεν βγαζει το σημα των ακουστικων πανω δεξια? Αν το βγαζει , οταν παιζει ραδιο θα πρεπει να ενεργοποιησεις το ηχειο

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Πάντα εκπλήσομαι ευχάριστα στο myphone γιατι αφιερώνεται έστω και δυο λεπτά απο τον χρόνο σας για το πρόβλημα κάποιου αγνώστου!!Ευχαριστω για τις προτάσεις σας αν και το πρόβλημα μου δυστηχώς δεν λύνεται!Τα ακουστικα ειναι αορατα,δεν εντοπιζονται πουθενά,δεν βγαίνει το σηματακι στην κορυφή!Εχω τρια διαφορετικα ζευγαρια(απο τα φτηνα)δοκιμασει και δεν εντοπιζονται πουθενα!Εαν καποιος εχει καμια προταση μακάρι να βοηθήσει,πάντως ετσι και αλλιως θα παρακολουθω το θεμα με το κινητο που μολις απεκτησα και με πληγωσε με την μια:(:(:!!Συνεχιστε ετσι,συνεχίστε να βοηθάτε:*:*:*
Link to comment
Share on other sites

Βάλε μια οδοντογλυφίδα ή συνδετήρα, στην υποδοχή των ακουστικών, μήπως έχει μέσα τίποτα χνούδια ή σκουπιδάκια.

 

 

Στάλθηκε από tapatalk

Edited by trust0
Link to comment
Share on other sites

Πάντα εκπλήσομαι ευχάριστα στο myphone γιατι αφιερώνεται έστω και δυο λεπτά απο τον χρόνο σας για το πρόβλημα κάποιου αγνώστου!!Ευχαριστω για τις προτάσεις σας αν και το πρόβλημα μου δυστηχώς δεν λύνεται!Τα ακουστικα ειναι αορατα,δεν εντοπιζονται πουθενά,δεν βγαίνει το σηματακι στην κορυφή!Εχω τρια διαφορετικα ζευγαρια(απο τα φτηνα)δοκιμασει και δεν εντοπιζονται πουθενα!Εαν καποιος εχει καμια προταση μακάρι να βοηθήσει,πάντως ετσι και αλλιως θα παρακολουθω το θεμα με το κινητο που μολις απεκτησα και με πληγωσε με την μια:(:(:!!Συνεχιστε ετσι,συνεχίστε να βοηθάτε:*:*:*

 

Λοιπόν να έχει χαλάσει η υποδοχή εμένα μου φαίνεται δύσκολο, εγώ θα σου πρότεινα μιας και είναι καινούριο το κινητό να σπαταλήσεις λίγο από το χρόνο σου και να του κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Αν και τότε δεν παίζει τότε το πρόβλημα είναι hardware.....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Πάντα εκπλήσομαι ευχάριστα στο myphone γιατι αφιερώνεται έστω και δυο λεπτά απο τον χρόνο σας για το πρόβλημα κάποιου αγνώστου!!Ευχαριστω για τις προτάσεις σας αν και το πρόβλημα μου δυστηχώς δεν λύνεται!Τα ακουστικα ειναι αορατα,δεν εντοπιζονται πουθενά,δεν βγαίνει το σηματακι στην κορυφή!Εχω τρια διαφορετικα ζευγαρια(απο τα φτηνα)δοκιμασει και δεν εντοπιζονται πουθενα!Εαν καποιος εχει καμια προταση μακάρι να βοηθήσει,πάντως ετσι και αλλιως θα παρακολουθω το θεμα με το κινητο που μολις απεκτησα και με πληγωσε με την μια:(:(:!!Συνεχιστε ετσι,συνεχίστε να βοηθάτε:*:*:*

 

Το είχε αντιμετωπίσει και κάποιος άλλος το ίδιο θέμα εδώ (δε θυμάμαι #post)

αλλά λύθηκε όταν έβαλε άλλα ακουστικά.

Φαντάζομαι πως τα ακουστικά σου δουλεύουν σε άλλες συσκευές, σωστά?

Link to comment
Share on other sites

Ο φακος της φωτογραφικης ειναι καλος αλλα σε μενα τουλαχιστον βγαζει πολυ καθαρες φωτο πολυ κοντα και μετα το ενα μετρο αρχιζουν και θολωνουν δεν εστιαζει καλα μαλλον φταιει το λογισμικο.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το πρωτο πραγμα που εκανα ηταν να βαλω οδοντογλυφιδα για τυχον σκουπιδακια..δεν φαινεται να ειναι αυτο το προβλημα!Οποτε για μενα επομενο βημα θα ειναι η επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων που προτεινατε(δεν ξερω εαν ο λογαριασμος της google φυλασεται ή διαγραφετε)..Εαν δεν βοηθησει ουτε αυτο τοτε η επομενη κινηση ειναι να αγορασω καινουργια ακουστικα απο κινα σιγουρα(μηπως παιζει καποιο ρολο) τα οποια λειτουργουν και με bluetooth! Μεσα στην στεναχωρια μου σκεφτηκα μηπως τουλαχιστον βρω κατι εστω να ακουω την μουσικη μου χωρις να ενοχλω κανεναν!Δεν ξερω εαν εχει κανεις,δεν ξερω εαν κανουν δουλεια,δεν ξερω εαν εντοπιζονται απο το κινητο ξερω ομως οτι το κινητο φαινεται πολυ καλο για να μην το υπερασπιστω μεχρι τελους!Ευχαριστω παλι για τις απαντησεις σας!
Link to comment
Share on other sites

Πριν δώσεις λεφτά για άλλα ακουστικά γιατί δεν δοκιμάζεις από κάποιον που έχει και ίδια συσκευή και μένει κοντά σου και μετά να δεις τι 8α κανείς…
Link to comment
Share on other sites

Πριν δώσεις λεφτά για άλλα ακουστικά γιατί δεν δοκιμάζεις από κάποιον που έχει και ίδια συσκευή και μένει κοντά σου και μετά να δεις τι 8α κανείς…

Μου φαίνεται δύσκολο αυτό που λες. Που να βρει κοντά κάποιον με OUKITEL K6000 Pro;

Γενικά ας δοκιμάζει ακουστικά από γνωστούς και φίλους λέω εγώ. Αλλά και πάλι. Έχει δοκιμάσει 3 ζευγάρια και πάλι τίποτα. Οπότε, αν δεν παίζει γκαντεμιά, έχει θέμα η συσκευή.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μην απελπιζεσαι, και μην βιαζεσαι, για ολα υπαρχουν λυσεις....

δοκιμασε παλι τα ακουστικα σε διαφορες θεσεις

Οχι τερμα μεσα στην συσκευη, μηπως εχει αλλη συμπεριφορα....

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

χαχαχαχα να ειστε καλα,με κανατε και γελασα...ζητημα να εχει κανεις oukitel εδω που μενω!!!Ειστε φοβεροι,εαν παντως κανεις γνωριζει για τα bluetooth ακουστικα ας με συμβουλεψει!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...