Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κινητο ηρθε μετα απο 25 μερες ειχε επανω του tempered glass και πανω απο αυτην ζελατινα που εγραφε oukitel ,εγω βεβαια παρειγγιλα ξεχωριστα και δευτερο tempered glass και θηκα σαν πορτοφολι,στην αρχικη συσκευασια ειχε θηκη σιλικονης,αξιζει να σημειωθει οτι ολη ειναι προιοντα της oukitel και οχι after market, η οθονη εχει αψογη συμπεριφορα και δεν επειρεαζεται καθολου απο το tempered glass, εβαλα και εξτρα μνημη sd και εστειλα αρκετες εφαρμογες εκει

 

Δεν είναι tempered glass αυτό που έχει στην συσκευασία και εφαρμοσμένο επάνω στην οθόνη. Ειναι ζελατίνα απλή. Το tempered glass το λέει και η λέξη ειναι γυαλί και αγοράζεται ξεχωριστά.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ενταξει.

Μολις ερθει αγοραζουμε και ενα τετοιο.....

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω οτι tempered glass πρεπει να ειναι γυαλι μονο που οσα αγορασα απο κινα και για προηγουμενα κινητα που ειχα ολα ηταν κατι περισσοτερο σε πλαστικο παρα σε γυαλι
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω οτι tempered glass πρεπει να ειναι γυαλι μονο που οσα αγορασα απο κινα και για προηγουμενα κινητα που ειχα ολα ηταν κατι περισσοτερο σε πλαστικο παρα σε γυαλι

 

Δεν είναι γυαλί σαν κρύσταλλο όπως ένα ποτήρι. Είναι ένα είδος γυαλί ασφαλείας σε επεξεργασία με ελεγχόμενη θερμική ή χημική επεξεργασία για να αυξηθεί η αντοχή του σε σύγκριση με το κανονικό γυαλί. Καλό είναι να αγοράζετε πάντα 9H πάχος.

Link to comment
Share on other sites

Το 9Η χωρις να ειμαι απολυτα σιγουρος νομιζω οτι εχει να κανει με την σκληροτητα και οχι με το παχος, το παχος αναφεραιτε στα χαρακτηριστικα του γυαλιου πχ 0,33mm
Link to comment
Share on other sites

ναι το κοινο gorilla glass ειναι περι το 6 και το sapphire 8-9 σκληροτητα

https://en.wikipedia.org/wiki/Mohs_scale_of_mineral_hardness

μιλαμε παντα για τη mohs κλιμακα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

έχω στα χέρια μου ένα oukitel K6000 pro το οποίο στο ξεκίνημα λεει οτι έχει γίνει

επαναφορά της συσκευής και για να συνεχίσω πρέπει να συνδεθώ με λ/σμό google που έχει

συγχρονισθεί στο παρελθόν με την συσκευή.

Οταν του βάζω τα στοιχεία του λ/σμού η συσκευή επιστρέφει στο ιδιο σημείο.

 

Προσπάθησα να τη βάλω σε recovery mode για να κάνω factory reset αλλά τίποτε.

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος γιατί δεν μπορώ να μπώ σε recovery mode και πως διορθώνεται.

Επίσης η συσκευή έχει και την επιλογή fastboot που δεν χρησιμοποίησα.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

 

έχω στα χέρια μου ένα oukitel K6000 pro το οποίο στο ξεκίνημα λεει οτι έχει γίνει

επαναφορά της συσκευής και για να συνεχίσω πρέπει να συνδεθώ με λ/σμό google που έχει

συγχρονισθεί στο παρελθόν με την συσκευή.

Οταν του βάζω τα στοιχεία του λ/σμού η συσκευή επιστρέφει στο ιδιο σημείο.

 

Προσπάθησα να τη βάλω σε recovery mode για να κάνω factory reset αλλά τίποτε.

 

Μήπως γνωρίζει κάποιος γιατί δεν μπορώ να μπώ σε recovery mode και πως διορθώνεται.

Επίσης η συσκευή έχει και την επιλογή fastboot που δεν χρησιμοποίησα.

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.

 

Αν δε μπορείς να την επαναφέρεις θα ακολουθήσεις τον οδηγό μου (ψάξε κάποια προηγούμενα ποστ μου να το βρεις)για να φλασάρεις την rom από την αρχή. Θα χαθούν τα πάντα.

Περίεργο που δε μπορείς να μπεις σε recovery mode. Είσαι σίγουρος ότι πατάς τα σωστά κουμπιά τη σωστή στιγμή?

Ακολούθα σε παρακαλώ την μέθοδο 2 από το παρακάτω λινκ και πες μας αν τα κατάφερες.

http://www.hardreset.info/devices/oukitel/oukitel-k6000/

Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

Φίλε soulfunkdjx σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση σου.

Ηδη εντόπισα το πρόβλημα και την λύση του.

Καλό βράδυ.

 

Τελικά πιο ήταν το πρόβλημα και ποια η λύση?

Link to comment
Share on other sites

Νεο ΟΤΑ, v12 29/11/2016. Το κανω και επανερχομαι :)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Mitsubae,

 

στο τηλέφωνο είχε γίνει hard reset μέσω των Ρυθμίσεων μάλλον απο

άγνοια ή ....... του κατόχου.

Στη συνέχεια στο σετάρισμα του τηλεφώνου η gοogle σου ζητά τα στοιχεία του

λογαριασμού που είχε ρυθμιστεί την πρώτη φορά το τηλέφωνο, χωρίς την δυνατότητα παράκαμψης με άλλο ή νέο λογαριασμό όπως γινότανε παλιότερα.

 

Και όχι μόνο αυτό. Αν έχεις ξεχάσει το password μπορείς να το αλλάξεις κατά την

διαδικασία αλλά μετά πάλι δεν μπορείς να συνεχίσεις βάζοντας τα σωστά στοιχεία.

Από την έκδοση android 5.1 η google σου επιτρέπει την συνέχιση της διαδικασίας

σετάρισματος μετά απο 24 ώρες.

 

Οσο για τον οδηγό για factory reset μέσω recovery

http://www.hardreset.info/devices/oukitel/oukitel-k6000/

τον είχα χρησιμοποιήσει αλλά στο τηλέφωνο μου μου έβγαζε

το android robot αλλά με την ένδειξη No command.

Στο σημείο αυτό για να προχωρήσεις η λύση είναι:

Hold down the power button for 3-5 seconds

and then press and release the Volume up button.

Αυτά τα ...... ολίγα.

Link to comment
Share on other sites

Νεο ΟΤΑ, v12 29/11/2016. Το κανω και επανερχομαι :)

 

Ολα οκ με το απντειτ...μηπως προσεξες να ειχες πιο πολλες ταπετσαριες με το προηγουμενο απντειτ και τωρα χαθηκαν?

Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ με το απντειτ...μηπως προσεξες να ειχες πιο πολλες ταπετσαριες με το προηγουμενο απντειτ και τωρα χαθηκαν?

 

Εμένα νομίζω οτι έχει όσες είχε από την αρχή.

Εσύ νομίζω κατά το παρελθόν είχες χάσει κάποιες φωτογραφίες από την συλλογή σου;

Τις βρήκες;

Έχεις ξανά χάσει άλλες;

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα το θηριο. Εξωτερικα,οσοι το ειδαν εντυπωσιαστηκαν,οπως και εγω. Πολυ καλη κατασκευη. Φορεμενη ζελατινα,ακομη μια εξτρα, φορτιστης, καλωδιακι OTG και σιλικονατη θηκη-πλατη. Ηρθε η ωρα να περασω στα ενδοτερα
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα το θηριο. Εξωτερικα,οσοι το ειδαν εντυπωσιαστηκαν,οπως και εγω. Πολυ καλη κατασκευη. Φορεμενη ζελατινα,ακομη μια εξτρα, φορτιστης, καλωδιακι OTG και σιλικονατη θηκη-πλατη. Ηρθε η ωρα να περασω στα ενδοτερα

 

Τυχερέ! Εγώ περιμένω.. ακόμα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πρωτο ποστ απο το ouki μου. Το κυνηγησα λιγο παραπανω για την παραλαβη,δλδ μολις ηρθε ειδοποιηση αφιξης του δεματος στο κεντρο διανομης δυτικης θεσσαλονικης(μεσω αντιστοιχης εφαρμογης για tracking numbers), τους πηρα τηλεφωνο και πηγα απο εκει και παρελαβα. Αλλιως θα πρεπε να μου ρθει ειδοποιηση σπιτι και την επομενη μερα ΕΛΤΑ της γειτονιας μου,δλδ καλη τριτη θα πιαναμε και αν...

Το κινητο ειναι ερωτευσιμο. Μεταβαση απο 4,3 ιντσες HD σε 5,5 FHD ειναι λιγο πολιτισμικο σοκ.

Link to comment
Share on other sites

Mitsubae,

 

στο τηλέφωνο είχε γίνει hard reset μέσω των Ρυθμίσεων μάλλον απο

άγνοια ή ....... του κατόχου.

Στη συνέχεια στο σετάρισμα του τηλεφώνου η gοogle σου ζητά τα στοιχεία του

λογαριασμού που είχε ρυθμιστεί την πρώτη φορά το τηλέφωνο, χωρίς την δυνατότητα παράκαμψης με άλλο ή νέο λογαριασμό όπως γινότανε παλιότερα.

 

Και όχι μόνο αυτό. Αν έχεις ξεχάσει το password μπορείς να το αλλάξεις κατά την

διαδικασία αλλά μετά πάλι δεν μπορείς να συνεχίσεις βάζοντας τα σωστά στοιχεία.

Από την έκδοση android 5.1 η google σου επιτρέπει την συνέχιση της διαδικασίας

σετάρισματος μετά απο 24 ώρες.

 

Οσο για τον οδηγό για factory reset μέσω recovery

http://www.hardreset.info/devices/oukitel/oukitel-k6000/

τον είχα χρησιμοποιήσει αλλά στο τηλέφωνο μου μου έβγαζε

το android robot αλλά με την ένδειξη No command.

Στο σημείο αυτό για να προχωρήσεις η λύση είναι:

Hold down the power button for 3-5 seconds

and then press and release the Volume up button.

Αυτά τα ...... ολίγα.

 

Ευχαριστω πολύ για την απάντηση φίλε!

Είμαι στην αναμονή για το τηλέφωνο και μαζεύω πληροφορίες!

Link to comment
Share on other sites

Και το δικο μου σημερα εφτασε την Αθηνα , το βλεπω στο Αεροδρομιο στο κεντρο διαλογης....

 

Περιμενω.....

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Ολα οκ με το απντειτ...μηπως προσεξες να ειχες πιο πολλες ταπετσαριες με το προηγουμενο απντειτ και τωρα χαθηκαν?

Εχει τις ιδιες οπως πριν. Εγω χρησιμοποιω ενα αλλο app και τις αλλαζω ποτε ποτε. :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρελαβα σημερα το θηριο. Εξωτερικα,οσοι το ειδαν εντυπωσιαστηκαν,οπως και εγω. Πολυ καλη κατασκευη. Φορεμενη ζελατινα,ακομη μια εξτρα, φορτιστης, καλωδιακι OTG και σιλικονατη θηκη-πλατη. Ηρθε η ωρα να περασω στα ενδοτερα

Παντως εγω, ισως ημουν απο τους πρωτους που το παραγγειλαν (21/4/16). Και αυτους τους 5-6 μηνες που τo εχω μπορω να πω οτι ειναι η πιο καλη συσκευη που εχει περασει απο τα χερια μου (και ειναι πολλες..!) ;)

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη φαινεται προς ωρας πολυ αψογη. Το marshallow μου τα χαλαει λιγο γιατι αφαιρεθηκαν επιλογες. Πιστευω θα συνηθισω οταν τελειωσω με το σεταρισμα.

 

Aπο ωρα 16:00 περιπου ως τις 00:30 περιπου, με συνεχομενη χρηση για σεταρισμα,updates και σκαλισμα και μπολικο ιντερνετ,λιγο youtube και απο το 49% μηδενισε η μπαταρια. Πολυ καλη φαινεται. Το ξετιναξα και δεν εκανε κιχ απο κολλημα ουτε καν ζεσταθηκε.Η εφαρμογη music player δεν μου ανοιγει καθολου. Ολα τα αλλα μια χαρα. Στα μειον, τα σκοτεινα πληκτρα κατω και η αδυναμια να ρυθμισω το αριστερο πληκτρο οπως θελω εγω(κακο πραμα η συνηθεια). Ακομα προσπαθω να το κανω να μην ανοιξει

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευη φαινεται προς ωρας πολυ αψογη. Το marshallow μου τα χαλαει λιγο γιατι αφαιρεθηκαν επιλογες. Πιστευω θα συνηθισω οταν τελειωσω με το σεταρισμα.

 

Aπο ωρα 16:00 περιπου ως τις 00:30 περιπου, με συνεχομενη χρηση για σεταρισμα,updates και σκαλισμα και μπολικο ιντερνετ,λιγο youtube και απο το 49% μηδενισε η μπαταρια. Πολυ καλη φαινεται. Το ξετιναξα και δεν εκανε κιχ απο κολλημα ουτε καν ζεσταθηκε.Η εφαρμογη music player δεν μου ανοιγει καθολου. Ολα τα αλλα μια χαρα. Στα μειον, τα σκοτεινα πληκτρα κατω και η αδυναμια να ρυθμισω το αριστερο πληκτρο οπως θελω εγω(κακο πραμα η συνηθεια). Ακομα προσπαθω να το κανω να μην ανοιξει

Απο 49% σε 0% πηρε 8.5 hrs συνεχομενης χρησης? Εννοεις οτι ειχε 8.5 SOT? Υπερβολικο μου φαινεται. Δηλαδη απο το 100% χρειαζεται 16-17 SOT? Ουτε το Κ10000 δεν εχει 17-18 SOT (που λεει ο λογος :lol:)

Εμενα, με 2g κλησεις, greenify, browsing, light gaming, κ.λ.π, μου δινει 9-11 SOT

Ανεβασε κανα screenshot αν μπορεις.

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Tο φορτισα ηδη,μπορω να παω πιο πισω το σχεδιαγραμμα για να το φωτογραφησω;Δεν επαιξα βιντεο,παιχνιδια,βιντεοσκοπηση κλπ. Μονο ρυθμισεις,εγκαταστασεις,updates και δοκιμεςΑς πουμε βαλε 7++ ωρες πραγματικης συνεχομενης χρησης με χαμηλη φωτεινοτητα,μια sim κακο σημα (το xperia ειχε καλυτερο σημα) και μονο wifi για να μη φαινομαι υπερβολικος. Η καμπυλη ηταν συνεχομενη μεχρι που εκλεισε η συσκευη. Στην 3η επανεκκινηση ξαφνικα εδειχνε 4% και ξανακρατησε ωρα ωσπου εκλεισε οριστικα χωρις νσ ξανανοιγει. Το φορτισα ως 100% και στην πρωτη επανεκκινηση εδειχνε 94%. Στην 3η επανασυνδεση φορτιση εφτασε και επανεκκινουσε με 100%.Νομιζω ειναι πολυ νωρις για σιγουρα συμπερασματα και μαλλον εδειχνε λιγο κουκουρουκου η πρωτη ενδειξη( ισως ειχε παραπανω απο οσο εδειχνε).

 

Για το music player ξερουμε τιποτα,εχει ξαναπαρουσιαστει;

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Tο φορτισα ηδη,μπορω να παω πιο πισω το σχεδιαγραμμα για να το φωτογραφησω;Δεν επαιξα βιντεο,παιχνιδια,βιντεοσκοπηση κλπ. Μονο ρυθμισεις,εγκαταστασεις,updates και δοκιμεςΑς πουμε βαλε 7++ ωρες πραγματικης συνεχομενης χρησης με χαμηλη φωτεινοτητα,μια sim κακο σημα (το xperia ειχε καλυτερο σημα) και μονο wifi για να μη φαινομαι υπερβολικος. Η καμπυλη ηταν συνεχομενη μεχρι που εκλεισε η συσκευη. Στην 3η επανεκκινηση ξαφνικα εδειχνε 4% και ξανακρατησε ωρα ωσπου εκλεισε οριστικα χωρις νσ ξανανοιγει. Το φορτισα ως 100% και στην πρωτη επανεκκινηση εδειχνε 94%. Στην 3η επανασυνδεση φορτιση εφτασε και επανεκκινουσε με 100%.Νομιζω ειναι πολυ νωρις για σιγουρα συμπερασματα και μαλλον εδειχνε λιγο κουκουρουκου η πρωτη ενδειξη( ισως ειχε παραπανω απο οσο εδειχνε).

 

Για το music player ξερουμε τιποτα,εχει ξαναπαρουσιαστει;

Μαλλον εδειχνε παραπανω. Παρατηρησε το και γραψε ωρες χρησεις

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...