Jump to content

Oukitel K6000 Pro


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αργεί να δείξει την πραγματική ταχύτητα του αυτοκινήτου όταν είμαι σε Waze (συγκρινόμενο με το κοντέρ) και όταν σταματαω πχ σε φανάρι είτε σε Google maps είτε σε Waze χάνεται και γυρίζει ο χάρτης γύρω γύρω..

 

Είναι από gearbest, μαμά 64αρι και απείραχτο.

 

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

 

Εγώ το βάζω στο μοχλό ταχυτήτων χαμηλά που έχει θέσεις για ποτήρια και πιάνει τέλεια. Χρησιμοποιώ τα καλύτερα...NAVIGON &SYGIC.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Mια χαρα ειναι αυτος, ΠΟΛΥ καλος τον εχει ενας φιλος.

Αν τον αγορασεις προσεξε μην παρεις κανενα κλωνο , σαν αυτον πχ... http://www.ebay.com/itm/BlitzWolf-24W-EU-Plug-Dual-USB-Port-5V-2-4A-Quick-Wall-Charger-Adapter-For-Phone/322184697009?_trksid=p2047675.c100009.m1982&_trkparms=aid%3D888007%26algo%3DDISC.MBE%26ao%3D1%26asc%3D20131227121020%26meid%3Dd44ebf321ac84db9882e0e4cc13cdae6%26pid%3D100009%26rk%3D1%26rkt%3D2%26sd%3D322171264986

μοιαζει ιδιος, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ !

 

------------------------

Αυτος ειναι ο orginal... http://www.ebay.com/itm/BlitzWolf-QC2-0-2-4A-EU-Plug-Wall-Dual-USB-Fast-Charger-Adapter-For-Phone-Tablet/322171264986?_trksid=p2047675.c100005.m1851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE%26ao%3D2%26asc%3D38530%26meid%3D1418df341c774d139d6b1f2722381114%26pid%3D100005%26rk%3D4%26rkt%3D6%26sd%3D322151895757

Εισαι σιγουρος οτι θα φορτιζει το τηλεφ. γρηγορα? Διοτι ειναι της qualcom. Θα πρεπει να παρετε καποιον σαν τον φορτιστη του ulephone power που υποστηριζει mtk socket.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστώ soulfunkdjx.

Λογικά θα το χτυπήσω και εγώ μέσα στις επόμενες μέρες.

 

 

 

Ώπα, εμένα ήρθε με φορτιστή 5V 2A οπότε δεν παίζει να ξεκινάει τη φόρτιση από 9V!

 

Οι πρωτες παραγγελιες σταλθηκαν με ταχυφορτιστη της ουκι. Μετα με καποιον αλλον απλο. Δεν ξερω γιατι. Το φορτιζει απο 0-100% σε δυο ωρες και 15-20 λεπτα. Εγω παντως σπανια τον δουλευω

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Εισαι σιγουρος οτι θα φορτιζει το τηλεφ. γρηγορα? Διοτι ειναι της qualcom. Θα πρεπει να παρετε καποιον σαν τον φορτιστη του ulephone power που υποστηριζει mtk socket.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Οι πρωτες παραγγελιες σταλθηκαν με ταχυφορτιστη της ουκι. Μετα με καποιον αλλον απλο. Δεν ξερω γιατι. Το φορτιζει απο 0-100% σε δυο ωρες και 15-20 λεπτα. Εγω παντως σπανια τον δουλευω

 

Είχα ξαναγράψει σε παλαιότερο μηνυμά μου εδώ πως έχω γνωστό μου που δουλεύει στην oukitel στην Γερμανία και στην Κίνα. Μου είπε πως σταμάτησαν να βάζουν ταχυφορτιστές για διάφορους λόγους. Εγώ πήρα έναν ταχυφορτιστή της Ulefone και έναν της elephone. Μία χαρά κάνουν τη δουλειά τους. Ακόμα και έναν samsung ταχυφορτιστή μπορείτε να βάλετε για να μη τραβιέστε να αγοράζετε από εξωτερικό, φθάνει να υποστηρίζει 9v και 2Α φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Είχα ξαναγράψει σε παλαιότερο μηνυμά μου εδώ πως έχω γνωστό μου που δουλεύει στην oukitel στην Γερμανία και στην Κίνα. Μου είπε πως σταμάτησαν να βάζουν ταχυφορτιστές για διάφορους λόγους. Εγώ πήρα έναν ταχυφορτιστή της Ulefone και έναν της elephone. Μία χαρά κάνουν τη δουλειά τους. Ακόμα και έναν samsung ταχυφορτιστή μπορείτε να βάλετε για να μη τραβιέστε να αγοράζετε από εξωτερικό, φθάνει να υποστηρίζει 9v και 2Α φόρτιση.

 

Aυτους που εχεις παρει ειναι συμβατοι με τoυς mediatek. Της samsung μαλλον δεν θα δουλεψει. Και μιλαω για την ταχυφορτιση. Σαν απλοι φορτιστες δουλευουν ολοι

Mecool M8s Pro L - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box /

YOKA KB2 - SuperCeleron RC3 Rom tv box / Mecool M8S Pro - Magendaz' Nano Nexus Rom tv box / Xiaomi Redmi 8 4/64 / Lenovo Yoga tab 3, 8", 4g

 

Life is like a cheap modem. You never know if you're gonna connected! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και τον samsung έχω και μου δούλεψε μία χαρά. Απλά για λόγους συμβατοτητας οπως ειπες χρησιμοποιω τους αλλους πιο πολύ. Βασικά χρησιμοποιώ τον 5v που είχε το κουτί όταν πήρα το κινητό και τους ταχυφορτιστές τους χρησιμοποιώ όταν βιάζομαι.
Link to comment
Share on other sites

Παράθεση από qosmio >

Αργεί να δείξει την πραγματική ταχύτητα του αυτοκινήτου όταν είμαι σε Waze (συγκρινόμενο με το κοντέρ) και όταν σταματαω πχ σε φανάρι είτε σε Google maps είτε σε Waze χάνεται και γυρίζει ο χάρτης γύρω γύρω..

 

Είναι από gearbest, μαμά 64αρι και απείραχτο.

 

Sent from my K6000 Pro using Tapatalk

Εγώ το βάζω στο μοχλό ταχυτήτων χαμηλά που έχει θέσεις για ποτήρια και πιάνει τέλεια. Χρησιμοποιώ τα καλύτερα...NAVIGON &SYGIC.

Αναφορά

 

Mπα.. καμία σχέση το δικό μου.

Αν μπείτε σε engineering mod, στην επιλογή location, έχετε το tab EPO ? ή μόνο AGPS ?

 

Επίσης κατέβασα app πυξίδα και δεν βρίσκει τους σενσορες λέει για να γίνει calibration.

Σας δουλεύει κάποια πυξίδα να τη δοκιμασω ?

Ακυρο.. Δεν έχει gyroscope γι αυτό δεν παίζει η πυξίδα.

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

καποιο καλο προγραμμα, για την καμερα παιδια υπαρχει ?

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Με το antutu

 

Σε ποιο σημειο το λεει ?

μπορεις να μου πεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 118 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δες το open camera.

Μη περιμένεις θαυματα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Αν υπαρχει καποιο καλο , δεν με πειραζει να το αγορασω

Δεν θελω να εχει διαφημησεις

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Dim_33. Σε ποιο σημειο το λεει ?

μπορεις να μου πεις

 

Κάτω δεξιά γράφει info πατάς επάνω και πας 3η γραμμή

Android 6.0(64bit).

 

To ειδα αυτο, 64 bit λεει

Edited by Dim_33

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Το οτι χανεται το κινητο οταν εισαι σταματημενος ειναι φυσιολογικο ,η εληψη γυροσκοπειου εχει σαν αποτελεσμα να μην μπορει να βρει τον βορρα, αρα περνει στοιχεια μονο απο το δορυφορο και εντοπιζει την θεση σου με την κινηση,ετσι ακριβως συμπεριφεροτανε και το προηγουμενο κινητο που ειχα το lenovo a806, προσωπικα δεν με ενοχλουσε καθολου,διεσχισα την μιση ευρωπη με το sygic, ελλαδα- ιταλια οδικως,με πηγε ακριβως εκει που ηθελα
Link to comment
Share on other sites

64αρι έχεις.

Αυτοί που είναι 32αρια τους γράφει

Android 6.0(32bit)

 

Ωραια τοτε !

Εχω παραγγειλει ακομα ενα σε μαυρο χρωμα με 117 Euro και το περιμενω

Ελπιζω να μην ειναι 32 bit

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Το οτι χανεται το κινητο οταν εισαι σταματημενος ειναι φυσιολογικο ,η εληψη γυροσκοπειου εχει σαν αποτελεσμα να μην μπορει να βρει τον βορρα, αρα περνει στοιχεια μονο απο το δορυφορο και εντοπιζει την θεση σου με την κινηση,ετσι ακριβως συμπεριφεροτανε και το προηγουμενο κινητο που ειχα το lenovo a806, προσωπικα δεν με ενοχλουσε καθολου,διεσχισα την μιση ευρωπη με το sygic, ελλαδα- ιταλια οδικως,με πηγε ακριβως εκει που ηθελα

 

Κι εμένα στο εξωτερικό δεν με ενοχλεί που κινούμαι σε μεγάλους δρόμους. Εχω κατεβάσει και χάρτες με το Here maps για offline χρήση και όλα μια χαρά..

Αθήνα όμως κέντρο που βάζω waze για εναλλακτικές διαδρομές χάνω τον μπούσουλα.. :wacko:

 

Τέλος πάντων δεν γίνεται κάτι άλλο μιας και δεν έχει gyro οπότε αποδοχή και τέλος.

Ας όψεται η αυτονομία του :-) To Zenfone 2 με άφηνε στις 5 το απόγευμα ...

Edited by qosmio
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τον ταχυφορτιστη.

Αν κάποια στιγμή χρειαστεί φόρτιση και εχω πρόσβαση μόνο σε φορτιστή 5V 1A. Θα μου φορτίσει? η θα έχω θέμα?

Link to comment
Share on other sites

θα φορτισει, πιο αργα ομως

 

ΟΚ! Δεν με πειράζει.

Θα έχει επιπτώσεις στην διάρκεια ζωής της μπαταρίας, αν συμβαίνει συχνά?

Link to comment
Share on other sites

Καλα θα ηταν να ειχε και Πυξιδα....

Κριμα τετοιο τηλ να μην εχει....

Δεν επιτρέπονται youtube links στην υπογραφή

- OUKITEL K6000 pro --- Xiaomi Redmi Note 4x --- Xiaomi Redmi Note 8 pro

...Edit by Dim_33....

Link to comment
Share on other sites

Καλα θα ηταν να ειχε και Πυξιδα....

Κριμα τετοιο τηλ να μην εχει....

 

Ναι.....πολύ βασικό εργαλείο για την καθημερινότητα μας!

:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Οκ! Ευχαριστώ!

Ίσως είναι καλύτερα για τη ζωή της μπαταρίας η αργή φόρτιση.

Happy user of: OUKITEL K6000 Pro (recent), UMI Rome, (DOOGEE Y100), Haier W910.
Link to comment
Share on other sites

Ναι.....πολύ βασικό εργαλείο για την καθημερινότητα μας!

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

για καλυτερη πλοηγηση χρειαζεται η πυξιδα. οχι οτι ειναι απαραιτητη ομως...:)

Link to comment
Share on other sites

Γενικά είναι πολύ σημαντικό για την αγορά που κάναμε πως τα "προβλήματα" του

τηλεφώνου είναι αυτά που αναφέρονται παραπάνω......:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Oukitel K6000 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...