Jump to content

myphone.gr @ Versus: H τιτανομαχία των ναυαρχίδων του 2016


vlachaquito
 Κοινοποίηση

Ποιά είναι η αγαπημένη σας ναυαρχίδα για το 2016  

721 members have voted

  1. 1. Ποιά είναι η αγαπημένη σας ναυαρχίδα για το 2016

    • HTC 10
      199
    • Huawei P9
      44
    • LG G5
      31
    • Samsung Galaxy S7
      232
    • Sony X Performance
      26
    • Xiaomi Mi5 Plus
      121
    • Καμία από τις παραπάνω δεν με ενθουσίασε
      43
    • Άλλη
      25


Recommended Posts

Προτιμώ το HTC M10 απο όσα υπαρχουν γιατι ειναι πιο κοντα στη δικη μου φιλοσοφία. Απο αυτά που λειπουν (αφου δεν παρουσιαστηκαν τωρα προσφατα) θα ηθελα να δω τα Nexus και τα iPhone

Get your head out of your ash!

Confirmation Bias is our era's intellectual cancer

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 81
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

HTC10 το επόμενο μου κινητό όταν πέσει στα 500 εύρω

https://twitter.com/ogiwrgos<>

Nokia 3330 , Nokia N73ME , NOKIA N8 , JOLLA PHONE, HTC 10, ONE PLUS 7 PRO NEBULA BLUE

The Microsoft & Nokia Motto: "We're the leaders, wait for us!"

Link to comment
Share on other sites

Ψηφησα S7 γιατι εχει κατι που για μενα ειναι must ....αδιαβροχοποιηση...

Τωρα επειδη εχω πολλα χρονια να παρω Htc κατω απο προυποθεσεις ισως και να το επςλεγα....

Ειναι πιστευω η ευκαιρια για την Htc φερος να κανει δυναμικη επιστροφη....

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι δεν χωραει αμφισβητηση φετος, το πιο ολοκληρωμενο ειναι το S7, εδωσε καλη μπαταρια, ακομα πιο ωραιο σχεδιο, ακομα πιο μαζεμενα μπεζελ, αψογη οθονη, καρτα μνημης, δυνατες επιδοσεις,κορυφαια καμερα και ολα αυτα σε μια αδιαβροχη συσκευη που αν δεν το ξερεις δεν της φαινεται.. Πολυ σημαντικο, για να σε σωσει απο ατυχημα μεχρι να τραβας υποβρυχιες ληψεις.. και σε τιμη που πεφτει διαρκως.

Απο την αλλη το Μ10 το περιμενα εντελως fail αλλα κατι εσωσε. Αν η καμερα βγει οντως καλη θα ειναι σημαντικο προσον, κατα τα αλλα χαλια σχεδιο μπροστα, κακη αντιγραφη παλαιων samsung, τα χρωματα του ειδικα δε δενουν καθολου με το μπροστα τμημα. Επισης εβαλε 2Κ αναλυση σε lcd panel, για μενα κακη επιλογη, το 1080 θα εδινε συγκριτικο πλεονεκτημα στην αυτονομια που ειναι πιο σημαντικο απο το 2Κ που ειναι ανουσιο αν δεν θες VR (και δε νομιζω ναναι πολλοι αυτοι που ασχολουνται με VR).

Ας ελπισουμε να πουλησει λιγο μπας και αναστηθει η εταιρεια.

 

Το μεγαλυτερο fail βεβαια ειναι η sony που κατα καιρους εχει δωσει δυνατα συνολα με 1-2 ελλειψεις και ποτε δεν δινει το τελειο, ενω αν τα συνδυαζε ολα οσα εχει κανει θα μπορουσε ανετα. Πιστευω οτι αν δεν κανει κατι μεχρι Σεπτεμβριο, δε θα ασχολειται ουτε ο πιο φανατικος μαζι της.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είμαι υπέρ της HTC αυτή τη φορά. Καλό μέγεθος, από τις κορυφαίες κάμερες, τρελός ήχος που για εμένα είναι Must για smart συσκευή, κατασκευή και εμφάνιση, LCD που την προτιμώ από την amoled καθώς είναι σαφέστατα πολύ πιο προβλέψιμη στη συμπεριφορά της στο θέμα μπαταρία και επίσης είναι πιο ξεκούραστη για τα μάτια, το λογισμικό που είναι σίγουρα μέσα στα καλύτερα του android και γενικά ως πακέτο το θεωρώ το ωραιότερο και πιο ολοκληρωμένο χωρίς να χάνει από πουθενά.

 

Μακάρι να βγάλουν και μια mini έκδοση της συσκευής με εως 4.7" 1080p ανάλυση, SoC snap 650, 3GB ram και όλα τα υπόλοιπα άθικτα και ας το κοστολογήσουν κάνα 400άρι αρχική και με έχουν κερδίσει.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μόλις πριν απο λίγο γύρισα από ενα κατάστημα και ειχα την ευκαιρία να παίξω με το g5 καμιά ωρίτσα !!

σας το λέω οτι είναι η αποτυχία του 2016 και το κινητό που θα πάει την lg πολύ πίσω....σαν οθόνη και σαν φωτογραφική είναι πολύ καλό ..άλλα είναι σαν κινέζικο του 2005 και φαίνεται τελείως ψεύτικο ...είναι πολύ άσχημο...το έβλεπα δίπλα με το s7 , g4 , v10 και ήταν χάλια ...σε μερικές κινήσεις που του έκανα η συναρμογή με το αποσπωμενο κομμάτι είναι για κλάματα ..με το παραμικρό κάνει ανοχές ...και δείχνει οτι με πίεση δεν θα αντέξει πολύ... μακάρι να βγω ψεύτης ...αλλά νομίζω οτι την έκανε την πατάτα η lg , δεν πιστεύω οτι θα δώσει άνθρωπος πάνω απο 200 για αυτο το κινητό οτι καινοτομία και χαρακτηριστικα να εχει

Link to comment
Share on other sites

Περυσι ψηφισαμε σαν την αποτυχια της χρονιας το κινητο της htc κ φετος ψηφιζουμε για τοπ κινητο της χρονιας το htc 10 και κατι μου λεει οτι ο περσινος νικητης της lg (το g4,αν κ για εμενα δεν αξιζε αυτη την πρωτια με τπτ) εδωσε εναν πολυ κακο διαδοχο (G5) κ θα ψηφιστει σαν η αποτυχια της χρονιας..Μεσα σε εναν χρονο γυρισε τουμπα η πρωτια με την αποτυχια κ το αντιστροφο!! Οσο για το S7 ειναι η πρωτη φορα που κοιταξα με καλο ματι την σειρα s αλλα κ παλι δεν με επεισε για πρωτια,ο sense κ οι ηχειαρες εκαναν για εμενα την διαφορα!! Λυπαμαι αλλα φετος η htc σηκωνει κουπα με το 10αρι οπως με το υπεροχο M8!!!
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου το θεωρώ απαράδεκτο εν έτη 2016 τα κινητά να έχουν hard button. Και κάθε φορά που το πατάς να κάνει κριτς κριτς.

Οπότε lg g5 η Huawei p9

Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου το θεωρώ απαράδεκτο εν έτη 2016 τα κινητά να έχουν hard button. Και κάθε φορά που το πατάς να κάνει κριτς κριτς.

Οπότε lg g5 η Huawei p9

 

Στο 10άρι το κουμπί είναι αφής. :happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]

flickr-htc one black

cyber gull

Link to comment
Share on other sites

Αν και σε αυτη τη φαση δε θα θελα με τιποτα Android αν για καποιο λογο πηγαινα θα ηταν για Htc καταρχας και μετα για Sony αν δε ζεσταινοταν.

 

Τη Samsung για καποιο λογο την εχω σιχαθει.Το s6 edge που εκανα μια προσπαθεια δεν αντεξα ουτε μια μερα...Βλεποντας τα 7 ρια στο public ανουσιες διαφορες με τα προηγουμενα.

Link to comment
Share on other sites

LG G5 διοτι πολυ απλα εχει ΝΑΙ σε ολα...
Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

Ψήφισα HTC 10 αντί για S7 για 2 λόγους...

Sense και μέταλλο...

Πραγματικά το S7 είναι πανέμορφο αλλά την αίσθηση που μου έδωσε το m7 όταν το πρωτοκράτησα στα χέρια μου ΔΕΝ την πήρα με το S7.

Και το 10άρι στα μάτια μου μοιάζει 10 φορές καλύτερο από το M7 οπότε...:)

Link to comment
Share on other sites

Το Huawei P9 εχει πανω κατω ιδια χαρακτηριστικα με ολα τα υπολοιπα σε επιδοσεις και καθαρα και μονο λογω της καμερας Leica κερδιζει την πρωτη θεση,σταματηστε να ψηφιζεται βασει της προσωπικης προτιμισης σε καποια εταιρια και επιλεξτε το καλυτερο.
Link to comment
Share on other sites

Το Huawei P9 εχει πανω κατω ιδια χαρακτηριστικα με ολα τα υπολοιπα σε επιδοσεις και καθαρα και μονο λογω της καμερας Leica κερδιζει την πρωτη θεση,σταματηστε να ψηφιζεται βασει της προσωπικης προτιμισης σε καποια εταιρια και επιλεξτε το καλυτερο.

 

Α δηλαδή εσύ, με όλο το σεβασμό, τα έβαλες κάτω και αποφάσισες ότι ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ είναι καλύτερο το P9 από τα άλλα επειδή πίσω γράφει το όνομα Leica; Έχεις δει τα reviews και τις φωτογραφίες που βγάζει, που σε καμια περίπτωση δεν δικαιολογούν το ονομα Leica(Με διάφραγμα φακού f/2.2 λογικότατο άλλωστε); Σε ένα smartphone δεν μετράνε μόνο τα specs και οι επιδόσεις αλλά και η εμπειρία χρήσης η οποία εξαρτάται από πολλά πράγματα.

IPHONE X,NOKIA 8800,BLACKBERRY P9983,IPHONE 8 PLUS,NOKIA 808 PV,HTC 10,IPHONE 6S,SONY Z5 PREMIUM,NOKIA 8800 CARBON ARTE,SONY Z5, SAMSUNG NOTE 5, SAMSUNG NOTE 3,HTC ONE M9,SONY Z2,NOKIA LUMIA 930,IPHONE 5S,BLACKBERRY Q10,HTC ONE M7,BLACKBERRY Z30,BLACKBERRY Z10,SONY XPERIA Z1,NOKIA LUMIA 925,NOKIA N9,NOKIA E7, NOKIA N96,NOKIA 5250, SAMSUNG M3510, NOKIA N900, :)
Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω οτι η HTC εχει τοσους φανατικους οπαδους και να ειναι και τοσο γνωστη εταιρια στην ελλαδα οπως η samsung αρα κατι παραπανουν θα βλεπουνν αυτοι που ψηφιζουν HTC 10 αλλα γνωμες ειναι αυτες ολα ειναι κινηταρες εκτος g5 prosopika :lol:
Link to comment
Share on other sites

Κατά τη γνώμη μου το θεωρώ απαράδεκτο εν έτη 2016 τα κινητά να έχουν hard button. Και κάθε φορά που το πατάς να κάνει κριτς κριτς.

Οπότε lg g5 η Huawei p9

 

Σε Note 3 μετά από 2 χρόνια γιατί δεν κάνει κριτς κρατς; :ninja:

Link to comment
Share on other sites

HTC 10 και μαζευουμε λεφτα απο τωρα

HTC Touch Diamond-Legend-Sensation XE-One X-M7-M8-10 SAMSUNG Galaxy S9+ S21 Ultra

Microsoft Surface pro 8

Link to comment
Share on other sites

επελεξα lg g5 λογω της καινοτομιας που παει να περασει η εταιρεια με τα αρθωτα μερη σε smartphone αλλα και του πειρασματισμου πανω στο λογισμικο χωρις app drawer,δεν ξερω απλα μου εκανε κλικ.Βεβαια η πρωτες αγαπες δεν ξεχνιουνται ευκολα οποτε θελω η htc να τους βαλει τα γυαλια φετος!p9 πιστευω θα ειναι πολυ καλο καλο φετος οπως αντιστοιχα και με το περσινο αλλα οχι σε τοσο ικανοποιητικο επιπεδο για να διεκδικησει τα πρωτια.
Link to comment
Share on other sites

HTC 10 ειμαι fanboy της htc βεβαιως βεβαιως :lol::rolleyes::grin:

hell was full so i came back. Forza scuderia ferrari forza valentino rossi

htc 3470 htc trophy htc desire x htc sensation HTC ONE m7 m8 m9 nougat ICE rom

htc mini hd ROM EΚΔΟΣΗ 3.50. ΒΥ ΝSOURM with cookiehome tab

htc u ultra custom rom lineageOS Android 12 by tarkzim

 

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω πως το S7 Edge παιζει μπαλα μονο του.

Αλλα θα περιμενω να τα δω κι απο κοντα πρωτα...

Xiaomi 14 - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και Ιphone 7.. Πολυ νωρις γινεται αυτο το versus...

Ποτε μην οδηγεις και πινεις!! Μπορει ετσι να χυσεις τη μπυρα...

Iphone X, iPad Pro 9.7, Macbook Pro 15" touchbar

Link to comment
Share on other sites

Galaxy s7 edge για φέτος.

Δεν μπορώ να δεχθώ ως κάτοχος m8 την φετινή πρόταση της HTC.

H LG πάλι μπέρδεψε τα κινητά με τα lego.

 

Sent from my HTC One_M8 using Tapatalk

iPhone 13 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...