Jump to content

Umi Super


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εκανα και γω το λαθος να παω απο xiaomi σε umi ,και το σκυλομετανιωσα.επεσε μια φορα κατω και ραγισε η οθονη,μερα με την μερα το ραγισμα μεγαλωνε και τωρα δεν λειτουργει πλεον.Επιστροφη σε xiaomi asap.Αν ειχε 100 ευρω θα τα αξιζε ,παραπανω με τιποτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 224
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εκανα και γω το λαθος να παω απο xiaomi σε umi ,και το σκυλομετανιωσα.επεσε μια φορα κατω και ραγισε η οθονη,μερα με την μερα το ραγισμα μεγαλωνε και τωρα δεν λειτουργει πλεον.Επιστροφη σε xiaomi asap.Αν ειχε 100 ευρω θα τα αξιζε ,παραπανω με τιποτα.

 

Για να καταλαβω. Επειδη επεσε και ραγισε φταει η umi? Αν ειναι ετσι τοτε φταει και η Νοκια , η Σαμσουνγ και η Ηομτομ γιατι εχω ραγισει κι εγω αντιστοιχες οθονες.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα και γω το λαθος να παω απο xiaomi σε umi ,και το σκυλομετανιωσα.επεσε μια φορα κατω και ραγισε η οθονη,μερα με την μερα το ραγισμα μεγαλωνε και τωρα δεν λειτουργει πλεον.Επιστροφη σε xiaomi asap.Αν ειχε 100 ευρω θα τα αξιζε ,παραπανω με τιποτα.
Συγνωμη αλλα θεωρω πολυ χαζη την σκεψη σου λες και φταιει η umi και η καθε εταιρια επειδη επεσε και σου εσπασε η οθονη με την ιδια λογικη θα φταιει και η καθε μαρκα αυτοκινητου αν εσυ το ριξεις σε κολωνα :lol::lol::lol:
Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω. Επειδη επεσε και ραγισε φταει η umi? Αν ειναι ετσι τοτε φταει και η Νοκια , η Σαμσουνγ και η Ηομτομ γιατι εχω ραγισει κι εγω αντιστοιχες οθονες.

Αδελφε απλα τα πραγματα τα xiaomi ειναι σκυλια οσα ειχα ειχαν πεσει απο μεγαλυτερο υψος και δεν επαθαν τιποτα,αυτο με το που επεσε μια εσπασε αμεσως.Εστειλα ιμειλ στην επισημη σελιδα της umi που μπορω να βρω lcd και touch για αντικατασταση εδω και 2 εβδομαδες και οσο απαντησαν σε εσενα απαντησαν και σε εμενα.Δεν λεω οτι φταιει η umi μιλαω για την ποιοτητα κατασκευης ,που ειναι πολυ χαμηλη.Με λιγο ψαξιμο στο γουγλ και στο φορουμ της umi θα δεις οτι αρκετοι εχουν το ιδιο προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και γω το λαθος να παω απο xiaomi σε umi ,και το σκυλομετανιωσα.επεσε μια φορα κατω και ραγισε η οθονη,μερα με την μερα το ραγισμα μεγαλωνε και τωρα δεν λειτουργει πλεον.Επιστροφη σε xiaomi asap.Αν ειχε 100 ευρω θα τα αξιζε ,παραπανω με τιποτα.

 

Μου έπεσε με φόρα σε σκάλες από πλακάκι. κατέβηκε όροφο. Νόμιζα ότι θα μάζευα κομμάτια... αλλά δεν είχε ούτε μισή γρατζουνιά. Δεν το πίστευα, γιατί είναι μεταλλικό, βαρύ, θεωρώ γρατζουνίζετε εύκολα και έχει λιγότερες αντοχές από το πλαστικό. Σε όποιον γνωστό το έδειξα δεν πίστευε ότι έπεσε στις σκάλες.

Είναι να μην είσαι και γκαντέμης. Πως σου έπεσε? χτύπησε στη γωνία του κινητού και πήρε? Κατευθείαν με την οθόνη κάτω?

 

 

Για Xiaomi δεν σχολιάζω. Και εγώ έκανα λάθος, δεν έδωσα 500ε παραπάνω να πάρω το s7! Δεν υπάρχει xiaomi στα λεφτά/χαρακτηριστικά του.

Όποιος φοβάται τα κινέζικα ΔΕΝ πρέπει να παίρνει κινεζικά. Σε XIAOMI, δεν πειρε φωτιά η μπαταρία? Το έχουν και σε βιντεο, πολύ πλάκα. Φυσικά δεν συνεπάγεται ότι τα xiaomi είναι κακά. Οπότε μην με βάζεις να επιλέξω ανάμεσα στο "να μου καεί το σπίτι" και το "να μου σπάσει η οθόνη". Δεν έχουν νόημα αυτά. Και στις καλύτερες οικογένειες συμβαίνουν.

 

------------------------------

Για ανταλλακτικά, ebay, aliexpress, στο φορουμ της UMI και vifocal.

Edited by gspy_qwe
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι τα umi ,άψογα μονο κακο ο χαμηλός ήχος.Εγώ όσα έχω πάρει άψογα βγήκαν.Καλά ήταν μετα τα zero κτλ

 

Στάλθηκε από το TbooK 10(E6N5) μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον χαμηλό ήχο, το επιβεβαιώνω καιγω. Επίσης, ζεσταίνεται και σας υπερβολικά - ιδίως στα πρώτα λεπτά - στη φόρτιση ? Μιλάμε ζεματαει σχεδόν.. Λογικό είναι? Λόγω fast charge ? Πάντως το λογισμικό μαζευτηκε αρκετά με τα updates και είναι πλέον βιώσιμο..
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Το τηλέφωνο είναι φοβερό και δεν αξίζει το γενικό θάψιμο που ρίχνουν ορισμένοι επειδή κάποτε πήραν (αν πήραν) ένα umi που δεν τους έκατσε καλά
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο είναι φοβερό και δεν αξίζει το γενικό θάψιμο που ρίχνουν ορισμένοι επειδή κάποτε πήραν (αν πήραν) ένα umi που δεν τους έκατσε καλά

 

και εγω αυτό πίστευα μέχρι χτες...μου εβγαλε προβλημα η οθονη...και απο οτι είδα το έχουν αρκετοι αυτό το πρόβλημα

δειτε και εδω

Link to comment
Share on other sites

και εγω αυτό πίστευα μέχρι χτες...μου εβγαλε προβλημα η οθονη...και απο οτι είδα το έχουν αρκετοι αυτό το πρόβλημα

δειτε και εδω

Το εστειλες πίσω;

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το εστειλες πίσω;

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

επικοινωνησα με ali αλλα δεν μου απαντησαν ακομη!!! εντωμεταξυ ετρεξα ενα προγραμμα το touchrepair και απο οτι δειχνει μεχρι στιγμης επανηλθε....θα δουμε

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update έχει μειωθεί κάπως η ευαισθησία στην αφή. Κάποιες απαιτείται να πατήσω πιό δυνατά στην οθόνη ή να χρησιμοποιήσω άλλο δάχτυλο προκειμένου να ανοίξω μια εφαρμογή ή να πληκτρολογήσω μήνυμα. Διευκρινίζω ότι φοράω το εργοστασιακό tempered glass.

Πέρα από αυτό, το μόνο αρνητικό που βρίσκω είναι η κάμερα. Σε όλους τους υπόλοιπους τομείς είμαι ευχαριστημένος εδώ και δύο περίπου μήνες, με σημαντικότερο πλεονέκτημα την μπαταρία του.

:polarbear:
Link to comment
Share on other sites

Μου έπεσε με φόρα σε σκάλες από πλακάκι. κατέβηκε όροφο. Νόμιζα ότι θα μάζευα κομμάτια... αλλά δεν είχε ούτε μισή γρατζουνιά. Δεν το πίστευα, γιατί είναι μεταλλικό, βαρύ, θεωρώ γρατζουνίζετε εύκολα και έχει λιγότερες αντοχές από το πλαστικό. Σε όποιον γνωστό το έδειξα δεν πίστευε ότι έπεσε στις σκάλες.

Είναι να μην είσαι και γκαντέμης. Πως σου έπεσε? χτύπησε στη γωνία του κινητού και πήρε? Κατευθείαν με την οθόνη κάτω?

 

 

Για Xiaomi δεν σχολιάζω. Και εγώ έκανα λάθος, δεν έδωσα 500ε παραπάνω να πάρω το s7! Δεν υπάρχει xiaomi στα λεφτά/χαρακτηριστικά του.

Όποιος φοβάται τα κινέζικα ΔΕΝ πρέπει να παίρνει κινεζικά. Σε XIAOMI, δεν πειρε φωτιά η μπαταρία? Το έχουν και σε βιντεο, πολύ πλάκα. Φυσικά δεν συνεπάγεται ότι τα xiaomi είναι κακά. Οπότε μην με βάζεις να επιλέξω ανάμεσα στο "να μου καεί το σπίτι" και το "να μου σπάσει η οθόνη". Δεν έχουν νόημα αυτά. Και στις καλύτερες οικογένειες συμβαίνουν.

 

------------------------------

Για ανταλλακτικά, ebay, aliexpress, στο φορουμ της UMI και vifocal.

Σε samsung ηταν που καηκε η μπαταρια,οχι xiaomi.Αν δεν γνωριζουμε απο κινητα,καλυτερα να μην απανταμε.:D
Link to comment
Share on other sites

Σε samsung ηταν που καηκε η μπαταρια,οχι xiaomi.Αν δεν γνωριζουμε απο κινητα,καλυτερα να μην απανταμε.:D

 

Όταν το έγραψε ο συνφορουμήτης το παραπάνω σχόλιο, το samsung δεν είχε βγει ακόμα σε κυκλοφορία. Μ'ένα απλό ψάξιμο στο youtube θα δεις πολλές μπαταρίες xiaomi που εκρύγνυνται. Από :D ->:X

Ο.Φ.Η.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ,μια ερώτηση ρε παιδιά.Η διαφορά της ευρωπαϊκής έκδοσης του τηλ είναι μόνο στον ανταπτορα η και στο λογισμικό δλδ το ένα παίρνει update Ota και το άλλο όχι; δλδ το κινέζικο έρχεται με τη γνωστή multilalng

rom υπάρχει διαφορά και στη τιμή;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στο φόρουμ,μια ερώτηση ρε παιδιά.Η διαφορά της ευρωπαϊκής έκδοσης του τηλ είναι μόνο στον ανταπτορα η και στο λογισμικό δλδ το ένα παίρνει update Ota και το άλλο όχι; δλδ το κινέζικο έρχεται με τη γνωστή multilalng

rom υπάρχει διαφορά και στη τιμή;

 

Το λογισμικο ειναι το ιδιο...η επισημη rom που φοραει εχει ελληνικα και παίρνει αναβαθμίσεις ΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Το λογισμικο ειναι το ιδιο...η επισημη rom που φοραει εχει ελληνικα και παίρνει αναβαθμίσεις ΟΤΑ

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μετά την τελευταία αναβάθμιση που πήρε πριν 2-3 μέρες, δεν βγάζει ειδοποιήσεις από εφαρμογές όταν είναι κλειδωμένο, πρέπει να το ανοίγω και να να μπαίνω μια μία στις εφαρμογές για να έρχονται μηνύματα και ειδοποιήσεις. Έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα ?
Link to comment
Share on other sites

Μετά την τελευταία αναβάθμιση που πήρε πριν 2-3 μέρες, δεν βγάζει ειδοποιήσεις από εφαρμογές όταν είναι κλειδωμένο, πρέπει να το ανοίγω και να να μπαίνω μια μία στις εφαρμογές για να έρχονται μηνύματα και ειδοποιήσεις. Έχει κανείς άλλος αυτό το πρόβλημα ?

 

πήγαινε στις ρυθμίσεις και απενεργοποιησε το background task clear θα σου ερχοναι κανονικα

Link to comment
Share on other sites

πήγαινε στις ρυθμίσεις και απενεργοποιησε το background task clear θα σου ερχοναι κανονικα

Ευχαριστώ, φίλος. Είσαι ένας ημίθεος! Δεν θα το έβρισκα ποτέ. Έφαγα την ψυχή μου κάνοντας reboot, uninstall - reinstall, battery optimization, notifications settings και τίποτα. Και τελικά ήταν τόσο απλό. Ευχαριστώ και πάλι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, φίλος. Είσαι ένας ημίθεος! Δεν θα το έβρισκα ποτέ. Έφαγα την ψυχή μου κάνοντας reboot, uninstall - reinstall, battery optimization, notifications settings και τίποτα. Και τελικά ήταν τόσο απλό. Ευχαριστώ και πάλι

 

παρακαλω να εισαι καλα

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σας εσβησε ολα τα εικονιδια των εφαρμογων απο τις οθονες μετα την αναβαθμιση;

 

Σε εμενα ναι, αλλα οχι τις εφαρμογες, τιποτα αλλο δεν πειραξε!!

Link to comment
Share on other sites

σας εσβησε ολα τα εικονιδια των εφαρμογων απο τις οθονες μετα την αναβαθμιση;

ναι,αλλά είναι όλες μέσα στο app drawer (πάτα το κεντρικό κουμπί με τις 3 τελίτσες και θα τα βρεις όλα εκεί μέσα)

Link to comment
Share on other sites

ναι,αλλά είναι όλες μέσα στο app drawer (πάτα το κεντρικό κουμπί με τις 3 τελίτσες και θα τα βρεις όλα εκεί μέσα)

 

το ξέρω οτι ειναι εκει αλλα πρεπει να ξαναφτιαξω απο την αρχη ολες τις οθονες με τους φακελους που ειχα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...