Jump to content

Umi Super


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατέβασε το percent enabler από το play store.

 

νομιζω οτι αυτο το προγραμματακι βγαζει ποσοστο μεσα στο εικονιδιο της μπαταριας και οχι ξεχωριστο... επισης αυτο που δεν μου αρεσει ειναι οτι στην εισερχομενη κληση εμφανιζει μονο ενα μικρο παραθυρο στο πανω μερος και οχι full sreen... στην εξερχομενη κληση δεν εμφανιζει φωτογραφια της επαφης...ολα αυτα θα πρεπει να διορθωθουν σε επομενες εκδοσεις

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 224
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όντως αυτό το πρόγραμμα εμφανίζει εσωτερικά της μπαταρίας το ποσοστό. Αν θες κάτι εκτός μπαταρίας θα πρέπει να ψάξει την κατάλληλη εφαρμογή. Επίσης αυτό που αναφέρει για τις κλήσεις συμβαίνει όλα τα lollipop και marshmellow κινητά. Είναι της έκδοσης android και όχι κάποιο λάθος του κινητού. Αν το έχεις με κλειστή οθόνη κ σε πάρει κάποιος τότε σου βγάζει full screen αλλά όταν είναι ανοιχτό το κινητό σε άλλη εφαρμογή τότε σου βγάζει το μικρό παραθυράκι που σε ειδοποιεί. Για εμένα αυτό είναι πάρα πολύ βολικό. Αν θες υπάρχουν επίσης εφαρμογές για full screen caller. Τώρα για τις εξερχόμενες δε γνωρίζω γιατί δε σου βγάζει εικόνα. Εγώ σε lollipop μου βγάζει κανονικά. Μηπως το αλλαανε αυτό στην android 6; Δοκίμασε να κατεβάσεις το google contacts και να δεις αν στο ξανακανει Εγώ άλλο ήθελα να ρωτησω. Επειδή βλέπω βίντεο στο youtube και όλοι παραπονιούνται για το γαλάζιο χρώμα ότι γκριζάρει. Είναι όντως τόσο χάλια;;;; Τραβας φωτό τον καταγάλανο ουρανό και βγαίνει λενε κάπως γκρίζος. Αληθεύει ή είναι υπερβολή;; Edited by soulfunkdjx
Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτό το πρόγραμμα εμφανίζει εσωτερικά της μπαταρίας το ποσοστό. Αν θες κάτι εκτός μπαταρίας θα πρέπει να ψάξει την κατάλληλη εφαρμογή. Επίσης αυτό που αναφέρει για τις κλήσεις συμβαίνει όλα τα lollipop και marshmellow κινητά. Είναι της έκδοσης android και όχι κάποιο λάθος του κινητού. Αν το έχεις με κλειστή οθόνη κ σε πάρει κάποιος τότε σου βγάζει full screen αλλά όταν είναι ανοιχτό το κινητό σε άλλη εφαρμογή τότε σου βγάζει το μικρό παραθυράκι που σε ειδοποιεί. Για εμένα αυτό είναι πάρα πολύ βολικό. Αν θες υπάρχουν επίσης εφαρμογές για full screen caller. Τώρα για τις εξερχόμενες δε γνωρίζω γιατί δε σου βγάζει εικόνα. Εγώ σε lollipop μου βγάζει κανονικά. Μηπως το αλλαανε αυτό στην android 6; Δοκίμασε να κατεβάσεις το google contacts και να δεις αν στο ξανακανει Εγώ άλλο ήθελα να ρωτησω. Επειδή βλέπω βίντεο στο youtube και όλοι παραπονιούνται για το γαλάζιο χρώμα ότι γκριζάρει. Είναι όντως τόσο χάλια;;;; Τραβας φωτό τον καταγάλανο ουρανό και βγαίνει λενε κάπως γκρίζος. Αληθεύει ή είναι υπερβολή;;

 

δεν συμβαινει στο lollipop γιατι στο ulefone vienna που εχω εχει full screen με φωτογραφια και στις εισερχομενες και στις εξερχομενες.

στο youtube εγω δεν παρατηρησα γκριζαρισμα

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το ulefobe be touch 2 έχω και μου βγάζει full φωτό εκτός κ αν τρέχω άλλη εφαρμογή που μου βγαίνει μικρό παραθυράκι επάνω στην οθόνη και είναι βολικοτατο. Δε μιλάω για το youtube ότι γκριζάρει. Στις φώτο του κινητού που βγάζει εννοώ. Στο youtube απλά είδα τα αρνητικά σχόλια.
Link to comment
Share on other sites

Το gps σε προγραμματα πλοηγησης αργει να μου κλειδωσει σε δορυφορους και στο sygic και στο navigon μηπως εχετε παρατηρησει αν συμβαινει και σε εσας αυτο?
Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος του παντως τίποτε το ιδιαίτερο. Υπάρχει τρόπος τουλάχιστον για περισσότερη ένταση;

 

Τη δεύτερη επιλογή κάνεις από εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

Πρέπει να είσαι root.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το gps σε προγραμματα πλοηγησης αργει να μου κλειδωσει σε δορυφορους και στο sygic και στο navigon μηπως εχετε παρατηρησει αν συμβαινει και σε εσας αυτο?

Κατέβασε το GPS Test από το play store και τρέξε το έχει μία επιλογή εκεί που είναι οι 3 τελείες που λέει clear AGPS. Πάτα το και άσε το να ξαναψάξει από την αρχή δορυφόρους.

Προϋπόθεση να είσαι σε ανοιχτό ουρανό και όχι δίπλα σε μεγάλα κτίρια. Και ακόμα καλύτερα να μην είσαι σε κίνηση (όχι ότι δε θα σε βρει, απλά για να έχεις πιο γρήγορο lockάρισμα)

Καμιά φορά να ξέρεις παίζει ρόλο και το σημείο που βρίσκεσαι. Δοκίμασε σε διάφορα μέρη.:cool:

Link to comment
Share on other sites

Τη δεύτερη επιλογή κάνεις από εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=374049

Πρέπει να είσαι root.

 

Για να κάνω root που να κοιτάξω; :confused:

 

Επίσης θεωρώ ότι τα χρώματα στην φωτογραφική είναι χάλια...

Διορθώνεται κάπως;

Link to comment
Share on other sites

Υπ'όψιν πως αν κάνεις root δε θα μπορείς να κάνεις αναβαθμίσεις στο κινητό σου.

Πράμα που σημαίνει πως μπορεί σε κάποιο επομενο update να διορθώσουν και τα χρώματα της κάμερας.

Αν θες εδώ είναι το λινκ

http://www.needrom.com/download/umi-super-root-pack/

Για να το κατεβάσεις πρέπει να κάνεις λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

σε προηγουμενα android σε ειδερχομενη κληση εβγαζε πολη και χωρα απο τον αριθμο...το κοψανε στο android 6?

 

Δε νομίζω να ήατν απο έκδοση android αλλά από υποστήριξη δικτύου. 100% όμως δε παίρνω όρκο. Δοκίμασε κάποια άλλη εφαρμογή για τις κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα το τηλέφωνο. Φορτίζει πολύ γρήγορα. Ποιότητα πολύ καλή.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε νομίζω να ήατν απο έκδοση android αλλά από υποστήριξη δικτύου. 100% όμως δε παίρνω όρκο. Δοκίμασε κάποια άλλη εφαρμογή για τις κλήσεις.

δεν ειναι σιγουρα απο το δικτυο...ειναι χαρακτηριστικο του android

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σήμερα παρέλαβα το τηλέφωνο. Φορτίζει πολύ γρήγορα. Ποιότητα πολύ καλή.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δοκιμασε αν σου δουλευει το baterry saving mode...σε μενα κρασαρει συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μπορώ να κάνω Login vc στο snapchat μου κάνει force close.

 

Στάλθηκε από το ONE A2003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edit. Μετά την αναβάθμιση δούλεψε. Το τηλέφωνο μέχρι στιγμής φενεται πολύ καλό στο θέμα τιμής και τι προσφέρει. Η μπαταρία απλά τούμπανο. Αφού ανταπεξερχετε σε μια μέρα hardcore χρήσης του ιού. Η φόρτιση πολύ γρήγορη.

Edited by maximos
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπάρχει κάποιο κουπόνι και από που προτείνεται να το πάρω;

 

Εγώ φίλε μου, το πήρα από Gearbest, μου στοίχισε 200 ευρώ συνολικά, αλλά το κουπόνι δεν το δέχτηκε, γιατί ήταν σε flash sale (και καλά). Πάντως αξιόπιστο site το συγκεκριμένο, πολλές αγορές και εγώ και φίλοι μου, ούτε που κοιτάζω πλέον τα tracking, απλά περιμένω το χαρτί από το ταχυδρομείο.

Ο.Φ.Η.
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ πήρα δύο τεμάχια :)

Μετά από ένα μήνα χρήσης είμαι πολύ ικανοποιημένος...

Αυτό που δεν μου έκατσε καλά είναι το screen protector το οποίο είναι μικρότερο από την οθόνη και δεν καλύπτει από άκρη σε ακρη το κινητό.

 

Με normal χρήση βγάζει 1,5+ μερα. Όταν παίζω κανένα candy crash ρουφάει αρκετή μπαταρία και φορτίζω το βράδυ στο 10-15$...

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνετε με την βασική κάμερα? Χρησιμοποιείτε καμία εφαρμογή που βελτιωνεί τις φωτογραφίες? Γιατί εμένα, δεν με ικανοποίησαν ιδιαίτερα.
Ο.Φ.Η.
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό περίπου 3 εβδομάδες και μπορώ να πω και εγώ κάποια πραγματάκια.

Θα πω 3 αρνητικά που εμένα δεν με ικανοποιούν διότι είναι οι κύριοι λόγοι που πήρα αυτό το κινητό.

1) το notification led δεν λειτουργεί όπως πρέπει. Έχω κάνει όλες τις επιλογές αλλά δυστυχώς δεν λειτουργεί όταν έχω αναπάντητες κλήσεις ή όταν μου έρχονται ειδοποιήσεις σε μηνύματα, mail, viber κλπ. Απο ότι διαβασα και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα. Επιπλέον, όταν το κινητό είναι σε αδράνεια (κλειστή οθόνη δηλαδή) πολλές φορές δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις (εκτός απο sms) παρα μόνο όταν το ανοίγω για να δω αν έχω κάποια αναπάντητη κλήση τότε μου έρχονται μαζεμένες.

2) Πολλές φορές ενώ μου δείχνει οτι έχει 4G δίκτυο και πάω να μπω στο internet δεν μου ανοίγει τις ιστοσελίδες και μου γυρνάει στο Ε (οτι δεν έχει σύνδεση στο internet). Δεν ξέρω αν είναι του κινητού ή του δικτύου που έχω σύνδεση (Wind).

3) η κάμερά του και δει το video είναι απογοητευτικά για μένα. Τράβηξα ένα video τη νύχτα με μέτριο φωτισμό και ήταν επιεικώς απαράδεκτο. Το παλιό μου κινητό (Jiayu G3) είχε πολύ καλύτερη κάμερα!!

 

Κατα τα άλλα το κινητό είναι πολύ όμορφο, γρήγορο, δεν μου έχει κολλήσει και το GPS γρήγορο και ακριβές όπως και ο σαρωτης δακτυλικών αποτυπωμάτων, και καλή οθόνη. Επίσης η μπαταρία του φορτίζει αρκετά γρήγορα και διαρκεί (με μέση χρήση που του κάνω εγώ) 2 μέρες

 

Αυτά μέχρι στιγμής

Link to comment
Share on other sites

Το έχω 3 βδομάδες. Πολλά παράπονα απτο λογισμικό (έρχομαι από 2 χρόνια με xiaomi, γιαυτό μου φαίνεται πολύ κατώτερο το software), αν είναι κλειστή η οθόνη δεν έρχονται ειδοποιήσεις για κλήσεις και φεισμπουκ και τέτοια. Όταν είμαι online, είτε WiFi ή δίκτυο, χάνω πολλές κλήσεις, οι οποίες εμφανίζονται με μήνυμα αρκετά αργότερα. Και άλλες ψιλόλεπτομέρειες. Ξέρει κανείς πότε θα πάρει Android 7 - n ? (ελπίζω να λύσει κάπως τα θεματακια, αλλά χωρίς να κρατάω μεγάλο καλάθι). Κατά τα άλλα θηρίο, όλα κομπλέ, μπαταρία τέρας, καλή οθόνη, γρήγορη φόρτιση
Link to comment
Share on other sites

Το έχω 3 βδομάδες. Πολλά παράπονα απτο λογισμικό (έρχομαι από 2 χρόνια με xiaomi, γιαυτό μου φαίνεται πολύ κατώτερο το software), αν είναι κλειστή η οθόνη δεν έρχονται ειδοποιήσεις για κλήσεις και φεισμπουκ και τέτοια. Όταν είμαι online, είτε WiFi ή δίκτυο, χάνω πολλές κλήσεις, οι οποίες εμφανίζονται με μήνυμα αρκετά αργότερα. Και άλλες ψιλόλεπτομέρειες. Ξέρει κανείς πότε θα πάρει Android 7 - n ? (ελπίζω να λύσει κάπως τα θεματακια, αλλά χωρίς να κρατάω μεγάλο καλάθι). Κατά τα άλλα θηρίο, όλα κομπλέ, μπαταρία τέρας, καλή οθόνη, γρήγορη φόρτιση

 

ti να σας πω...

πήγατε και πετάξατε λεφτά στη UMI....

ελεος...

 

:blink::blink::blink::blink::blink:

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Έχω το κινητό περίπου 3 εβδομάδες και μπορώ να πω και εγώ κάποια πραγματάκια.

Θα πω 3 αρνητικά που εμένα δεν με ικανοποιούν διότι είναι οι κύριοι λόγοι που πήρα αυτό το κινητό.

1) το notification led δεν λειτουργεί όπως πρέπει. Έχω κάνει όλες τις επιλογές αλλά δυστυχώς δεν λειτουργεί όταν έχω αναπάντητες κλήσεις ή όταν μου έρχονται ειδοποιήσεις σε μηνύματα, mail, viber κλπ. Απο ότι διαβασα και άλλοι έχουν το ίδιο πρόβλημα. Επιπλέον, όταν το κινητό είναι σε αδράνεια (κλειστή οθόνη δηλαδή) πολλές φορές δεν μου έρχονται οι ειδοποιήσεις (εκτός απο sms) παρα μόνο όταν το ανοίγω για να δω αν έχω κάποια αναπάντητη κλήση τότε μου έρχονται μαζεμένες.

2) Πολλές φορές ενώ μου δείχνει οτι έχει 4G δίκτυο και πάω να μπω στο internet δεν μου ανοίγει τις ιστοσελίδες και μου γυρνάει στο Ε (οτι δεν έχει σύνδεση στο internet). Δεν ξέρω αν είναι του κινητού ή του δικτύου που έχω σύνδεση (Wind).

3) η κάμερά του και δει το video είναι απογοητευτικά για μένα. Τράβηξα ένα video τη νύχτα με μέτριο φωτισμό και ήταν επιεικώς απαράδεκτο. Το παλιό μου κινητό (Jiayu G3) είχε πολύ καλύτερη κάμερα!!

 

Κατα τα άλλα το κινητό είναι πολύ όμορφο, γρήγορο, δεν μου έχει κολλήσει και το GPS γρήγορο και ακριβές όπως και ο σαρωτης δακτυλικών αποτυπωμάτων, και καλή οθόνη. Επίσης η μπαταρία του φορτίζει αρκετά γρήγορα και διαρκεί (με μέση χρήση που του κάνω εγώ) 2 μέρες

 

Αυτά μέχρι στιγμής

 

Αυτό με το led δεν μου το κάνει εμένα. Γενικότερα οι ειδοποιήσεις έρχονται κανονικά so far. Ούτε κάτι με τα δεδομένα. Η κάμερα, όντως απαράδεκτη σε χαμηλό φωτισμό, αλλά υποθέτω, τόσο χαμηλή τιμή, κάμερα θα κάνουν θυσία.

Ο.Φ.Η.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος SUPER και εγώ

Εγώ δεν είχα κάποιο από τα προβλήματα που αναφέρονται παραπάνω. Το έχω μία βδομάδα, είχαν βγάλει είδη 3 updates και βγήκε και τέταρτο με bugfixes. Κατεβάστε το μήπως έχουν φτιάξει κάτι.

 

Για τον ήχο, γενικά είναι του μέσου όρου και λίγο καλύτερος 'ίσως για ~200ε κινεζικο.

Για να βελτιωθεί πολύ ο ήχος, απενεργοποιήστε ΌΛΑ τα built in effect από τα settings, βάλτε equalizer app και αυξήστε μόνο τα μπάσα. Τα εφφε που έχει επάνω είναι χάλια. Έχει καλό σκέτο ήχο αλλά όχι μπάσα.

 

Και μετά αυξήστε την ένταση, χωρίς root από εδώ

http://community.umidigi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=3458&extra=page%3D2%26filter%3Dtypeid%26typeid%3D167

Edited by gspy_qwe
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...