Jump to content

Huawei P9 Plus


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τελικά αποφάσισα να δοκιμάσω την AL10 Κινεζική Unlocked που παίζει κανονικά Ευρωπη. Στο μοναδικό που υστερεί είναι NFC, αλλά ή τράπεζα μου δεν υποστηρίζει ακόμα Android Pay οπότε μικρό το κακό. Τα υπόλοιπα προς το τέλος της εβδομάδας.

 

Sent from my EVA-L29 using Tapatalk

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 269
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To sar ποιο είναι στο δικαρτο;

Και η αμολεντ του φτάνει τα samsung ή είναι χειρότερη;;;

Edited by geornirv
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

VIE-AL10: This product is electromagnetic radiation specific absorption rate (SAR) Max ≤2.0W / kg, in line with national standards

Requirements of GB 21288-2007.

 

VIE-L29: The highest SAR value reported to the FCC for this device type when using at the ear is 1.37 W/kg, and when properly worn on the body is 0.68 W/kg, and when using the Wi-Fi hotspot function is 1.17 W/kg.

 

Sent from my EVA-L29 using Tapatalk

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ κυκλοφορεί επίσημα η συσκευή στην Ευρώπη γνωρίζουμε?

Θέλω να δω από κοντά την οθόνη του μιας κ δεν μας έχει συνηθίσει η Huawei σε amoled και είμαι περίεργος να δω τι αυτονομία θα έχει.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Ποτέ κυκλοφορεί επίσημα η συσκευή στην Ευρώπη γνωρίζουμε?

 

Θέλω να δω από κοντά την οθόνη του μιας κ δεν μας έχει συνηθίσει η Huawei σε amoled και είμαι περίεργος να δω τι αυτονομία θα έχει.

 

Στα public οπου πήγα προηγούμενη εβδομάδα και είδα το μικρό μου είπαν εντός του Ιουνίου πιθανότητα προς τα μέσα του μηνός.

 

Αλλιώς κυκλοφορεί ήδη σε Amazon de.

 

Και εγώ εχω την περίεργια να δω τι ψάρια πιάνει η AMOLED σε σχέση με s7 σειρά.

Ελπίζω ποιοτικά να ειναι εφάμιλλη.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παραλαμβάνω το απόγευμα την Κινεζική έκδοση. Θα τα βάλω δίπλα δίπλα με P9 και S7.

 

Sent from my EVA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παραλαμβάνω το απόγευμα την Κινεζική έκδοση. Θα τα βάλω δίπλα δίπλα με P9 και S7.

 

Sent from my EVA-L29 using Tapatalk

 

Με το καλο.

Περιμένουμε εντυπώσεις.

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Παραλαμβάνω το απόγευμα την Κινεζική έκδοση. Θα τα βάλω δίπλα δίπλα με P9 και S7.

 

Sent from my EVA-L29 using Tapatalk

 

Περιμένουμε εντυπώσεις..προσωπικά με ενδιαφέρει η οθόνη του (φωτεινότητα ειδικά κάτω από ήλιο) και η αυτονομία.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Εδώ που είμαι για αυτή την εβδομάδα δεν θα δούμε πολύ ήλιο. Απο την επόμενη και βλέπουμε!

Για αυτονομία βέβαια θα γράψω!

Link to comment
Share on other sites

Εδώ που είμαι για αυτή την εβδομάδα δεν θα δούμε πολύ ήλιο. Απο την επόμενη και βλέπουμε!

Για αυτονομία βέβαια θα γράψω!

 

Εδώ θα είμαστε εμεις.

Θα περιμένουμε με ανυπομονησία χαχα

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Οτι και να πω είναι λίγο παιδιά...

Η οθόνη στα δικά μου τα μάτια είναι στα επίπεδα του S7, το μέγεθος ιδανικό (δείτε το παρακάτω δίπλα δίπλα με το P9).

 

http://s26.postimg.org/ppsh692o5/20160601_175933.jpg

 

http://s26.postimg.org/czo8t5upx/IMG_20160601_175116.jpg

 

http://s26.postimg.org/b957rod6t/IMG_20160601_175323.jpg

 

Με το που το άνοιξα, έκανε την τελευταία αναβάθμηση Β169 (η Ευρωπαική νομίζω είναι ακόμα στο Β161 το μονόκαρτο και Β152 στο δίκαρτο).

 

http://s26.postimg.org/4rmb862th/Screenshot_2016_06_02_00_56_38.png

 

Το έβαλα να φορτίσει για την ώρα και τα υπόλοιπα απο αύριο για φούλ μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να πω είναι λίγο παιδιά...

 

Το έβαλα να φορτίσει για την ώρα και τα υπόλοιπα απο αύριο για φούλ μέρα.

 

Το χαλβαδιαζω και γω 2 εβδομαδες τωρα :wacko:

Εαν εχεις την καλοσυνη στο review που θα μας κανεις :lol: (επειδη ειχα και γω το υπετουμπανο σε μπαταρια Mate 8) να μας δωσεις τα φωτα σου σε αυτονομια ,ειδοποιησεις και ξερω πως ειναι περιττο (για μενα ομως το σημαντικοτερο ολων) την επιβαιβεωση οτι ειναι full active.

Σ ευχαριστω εκ των προτερων:D

OnePlus 12R Grey

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγώ στο τσακ να το παραγγείλω από το γερμανικό Amazon που το έχει ετοιμοπαραδοτο παιδιά. G5 and m10 δεν με κάλυψαν όπως θα ήθελα οπότε μάλλον και εγώ εδώ θα πάω για παρέα στο s7 edge.

 

Nikos from s7 edge

Note 20 plus Snap/Ιphone 13 Pro Max/Ipad Pro 12.9 /Samsung Tab s6

Link to comment
Share on other sites

Οτι και να πω είναι λίγο παιδιά...

 

Η οθόνη στα δικά μου τα μάτια είναι στα επίπεδα του S7, το μέγεθος ιδανικό (δείτε το παρακάτω δίπλα δίπλα με το P9).

 

 

Με το που το άνοιξα, έκανε την τελευταία αναβάθμηση Β169 (η Ευρωπαική νομίζω είναι ακόμα στο Β161 το μονόκαρτο και Β152 στο δίκαρτο).

 

 

Το έβαλα να φορτίσει για την ώρα και τα υπόλοιπα απο αύριο για φούλ μέρα.

 

Περιμένουμε εντυπώσεις επόμενες ημέρες.

 

Φωτεινότητα σε εξωτερικό χώρο σε ήλιο και σκιά.

Τα stereo ηχείο τι αίσθηση σου αφήνουν και ποσο ποιοτικά ειναι.

Το touch sensitivity screen εχει κάποιο ουσιαστικό νόημα,αν προσθέτει μια extra εμπειρία χρήσης η αν ειναι gimmick feature.

 

Επίσης αν εχεις κάποια υψηλών προδιαγραφών micro sd τύπου Samsung Pro τρέξε να δεις τι επιδόσεις εχει,διότι σε s 7πιάνει τις μισές επιδόσεις απο οτι πιάνω με την ίδια κάρτα σε άλλες συσκευες(κινητά/tablet)

 

Πάντως οι φωτογραφίες που έβγαλες ειναι πολυ μικρές.

 

Είμαι και εγώ στο τσακ να το παραγγείλω από το γερμανικό Amazon που το έχει ετοιμοπαραδοτο παιδιά. G5 and m10 δεν με κάλυψαν όπως θα ήθελα οπότε μάλλον και εγώ εδώ θα πάω για παρέα στο s7 edge.

 

Nikos from s7 edge

 

Ναι το εχει άμεσα διαθέσιμο,το κοίταζα κα εγώ αυτές τις ημέρες και έλεγα μήπως το χτυπήσω αλλα είμαι αναποφάσιστος :p

 

Διότι αν το έπαιρνα και τα 2 πολυ δύσκολα θα κράταγα μαζί.

 

Πιστεύω σε σχέση με m10/G5 θα σε καλύψει περισσότερο.

Το ερωτηματικό ειναι στην κάμερα μόνο.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad Air 2

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, το βράδυ δεν το είχα στη φόρτιση γιατί είχε 78% μπαταρία και το άφησα απλά δίπλα.

Όταν ξυπνησα ειχα ... ακόμα 78%, αλλά (!) Δεν είχα επιλέξει στις ρυθμίσεις να είναι το wifi ανοιχτό συνέχεια (μου ξέφυγε χθες) και κάπου είχα δει μία επιλογή για τα data να τα έχει πάντα ανοιχτά και δεν την είχα επιλέξει.

Τώρα που τα διόρθωσα αυτα θα μπορέσω από αυριο με πλήρη φόρτιση να το δοκιμασω.

 

Οι φωτός είναι μικρές λόγο του φόρουμ. Δεν υπάρχει λόγος να ξεχειλωνουμε τις οθόνες.

 

Ήλιο, όπως είπα και παραπάνω δεν θα έχουμε αυτή την εβδομάδα εδώ, ίσως από την επόμενη.

 

Ειδοποιησεις για την ώρα βλέπω να έρχονται κανονικά και μάλιστα από εφαρμογες που δεν έχω βάλει στις προστατευμένες (!).

 

SD δεν έχω, μιας και πήρα δικαρτο με 128GB εσωτερικής μνήμης για να έχω και τις 2 SIM αλλά και άφθονο χώρο για μουσική, φωτός και εφαρμογές.

 

Λίγο που το είδα χθες το βράδυ το force touch δεν τρελάθηκα, αλλά ακόμα δεν το έχω δουλέψει πολύ. Φαίνεται να παίζει μονο με τον μαμά launcher για κάποιες χρήσεις αλλά δουλεύω Nova.

Στις φωτός, στο Gallery, άμα πιέσεις με παραπάνω δύναμη ζουμαρει πάνω στη φωτογραφία και ....οκ. Θελει παραπάνω να ασχοληθω γιατί έχει και κάτι άλλες ρυθμίσεις για να εξαφανίσεις την μπάρα στο κάτω μέρος και με πίεση να πατάς εκεί που θα ηταν τα εικονίδια, αλλά και πάλι λέω δεν το έχω δοκιμάσει.

 

Ή κάμερα ή μπροστά φαίνεται όπως και του P9, άψογη στις φωτός ημέρας και λιγότερο στις νυχτερινές (σε σχέση με το S7) αλλά δεν έχω ακομα ασχοληθεί.

Ή μπροστά με 1.8 λογικά θα είναι αρκετά καλύτερη.

 

Να πω ότι έχει και την τελευταία ΡΟΜ που κυκλοφορεί οπότε ίσως να έχουν βελτιωθεί οι βραδινές αλλά αυτό θέλει χρόνο για να το τεσταρω.

 

Sent from my VIE-AL10 using Tapatalk

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, σαν OS EMUI μπορώ να πώ οτι είναι πιο ολοκληρωμένο απο το P9.

Υπάρχουν κάποιες ρυθμίσεις που στο P9 δεν υπήρχαν όπως η δυνατότητα να εξαφανίζεται η μπάρα στο κάτω μέρος, η δυνατότητα να μπλοκάρεις ποιες εφαρμογές ξυπνάνε άλλες (πχ. το FB ξυπνάει το Messenger, κλπ), η δυνατότητα να σετάρεις στο Data Traffic manager τα πόσα MB έχει το πακέτο σου, κλπ.

Ξέρω ότι κάποια απο αυτά τα feature τα έχουν μόνο οι κινέζικες συσκευές (τα είχα στο Mate 8) αλλά να αναφέρω οτι χαίρομαι πολύ που βάζω εγώ οτι θέλω απο την Google και δεν υπάρχει η γνωστή σαβούρα (play movies, play music και ενα σωρό σαχλαμάρες που έρχονται προ-εγκαταστημένες). Τα Κινέζικα Bloatware γίνονται uninstall 99% οπότε και έχεις μια καθαρή συσκευή. Για να μη μιλήσω για τα Updates που έρχονται πολύ πιο συχνά.

Σε γενικές γραμμές θα προτιμήσω πάλι μια κινέζικη συσκεύη σε σχέση με την Ευρωπαϊκή. Ναι ξέρω... εγγύηση θα μου πείτε, αλλά όλα τα καταστήματα στο Ebay UK δίνουν 1 χρόνο εγγύηση και αυτό εμένα προσωπικά με καλύπτει.

Link to comment
Share on other sites

To κινέζικο με το ευρωπαικό μοντελο τι διαφορές έχουν ? Νομίζω ότι απο το κινέζικο λείπουν κάποια χαρακτηριστικά όπως το nfc ? ή κάνω λάθος ? Από που το πήρες? Το δίκαρτο παρέλαβες?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

To κινέζικο με το ευρωπαικό μοντελο τι διαφορές έχουν ? Νομίζω ότι απο το κινέζικο λείπουν κάποια χαρακτηριστικά όπως το nfc ? ή κάνω λάθος ? Από που το πήρες? Το δίκαρτο παρέλαβες?

 

To κινέζικο (AL10) βγαίνει και σε 128GB;

Το κινέζικο ΔΕΝ έχει NFC - σωστά.

 

Ναι, το δίκαρτο πήρα απο Ebay UK.

Link to comment
Share on other sites

To κινέζικο (AL10) βγαίνει και σε 128GB;

Το κινέζικο ΔΕΝ έχει NFC - σωστά.

 

Ναι, το δίκαρτο πήρα απο Ebay UK.

 

Πόσο σου βγήκε ?

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

£545 τελική.

 

Το ματε 8 ή αυτό καλύτερο ? Πως το βλέπεις ? ή to s7 ?? σε οθόνη ήχο κτλ.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με κλειστά τα μάτια.

Ο ήχος του στο πρωινό ξύπνημα με ενθουσίασε. Νόμιζα ότι κάποιος έβαλε ραδιόφωνο δυνατά.

 

Sent from my VIE-AL10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με κλειστά τα μάτια.

Ο ήχος του στο πρωινό ξύπνημα με ενθουσίασε. Νόμιζα ότι κάποιος έβαλε ραδιόφωνο δυνατά.

 

Sent from my VIE-AL10 using Tapatalk

 

Το force touch Η όπως Αλλιώς λέγεται,είναι Μόνο στο 128 GB μοντέλο;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Το force touch Η όπως Αλλιώς λέγεται,είναι Μόνο στο 128 GB μοντέλο;

 

Στο Κινέζικο AL10 ναι, μόνο στο "μεγάλο" μοντέλο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...