Jump to content

Huawei P9 Plus


ταξιδιωτης22
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο Κινέζικο AL10 ναι, μόνο στο "μεγάλο" μοντέλο.

 

Δηλ εσύ πήρες το 128??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 269
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δηλ εσύ πήρες το 128??

Βρε παιδιά δεν διαβάστε τα προηγούμενα posts?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6745665

 

Sent from my VIE-AL10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα και από έμενα

Υποστηρίζει ελληνική γλώσσα?

 

Ολα τα huawei εχουν ελληνικα μεσα. Ακομα και οι κινεζικες εκδοσεις.

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να το πάρω κι εγώ,μίας και το μικρό με έχει αφήσει ικανοποιημένο.

Το θέμα είναι να δούμε η μπαταρία τι λέει.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει να το πάρω κι εγώ,μίας και το μικρό με έχει αφήσει ικανοποιημένο.

Το θέμα είναι να δούμε η μπαταρία τι λέει.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο αγοραζω με 200 ευρω το μικρο :P

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Παίζει να το πάρω κι εγώ,μίας και το μικρό με έχει αφήσει ικανοποιημένο.

Το θέμα είναι να δούμε η μπαταρία τι λέει.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μέχρι στιγμής τα πάει πολύ καλά. Δεν θα αρχίσω να βάζω στατιστικά, αλλά βγάζει πάνω από 5.30 ώρες οθόνη κάθε μέρα.

 

Sent from my VIE-AL10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής τα πάει πολύ καλά. Δεν θα αρχίσω να βάζω στατιστικά, αλλά βγάζει πάνω από 5.30 ώρες οθόνη κάθε μέρα.

 

Sent from my VIE-AL10 using Tapatalk

 

5:30 ώρες στο 15-20% ή λίγο πριν σβήσει?

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

5:30 ώρες στο 15-20% ή λίγο πριν σβήσει?

 

Εξαρτάται τι χρήση του κάνω. Η μπαταρία είναι πολύ καλή παιδιά, για τη δική μου τη χρήση.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι χρήση του κάνω. Η μπαταρία είναι πολύ καλή παιδιά, για τη δική μου τη χρήση.

 

Πάντως 5, 5:30 μέσο όρο είναι αρκετά καλά.

Προσωπικά εγώ βγάζω τη μέρα με αυτήν την επίδοση.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

Να τολμήσω να ζητήσω κάποιο δείγμα από βιντεο σε 1080 60 fps?

Αν είναι δυνατόν σε κάποιον host για να μείνει αναλλοίωτη η ποιότητα του....

Link to comment
Share on other sites

Λιγο τσιμπημενη δεν ειναι..??

 

750 θα εχει αρχικη.

Λογικα θα πεσει στα 600 σχετικά γρήγορα.

Στα πεντακοσια νομιζω θα ειναι μια λογικη τιμη.

HTC 10 / HTC M8 stock 6.0 / Google NEXUS 9
Link to comment
Share on other sites

750 θα εχει αρχικη.

Λογικα θα πεσει στα 600 σχετικά γρήγορα.

Στα πεντακοσια νομιζω θα ειναι μια λογικη τιμη.

 

Τα πεντακόσια τα θεωρώ αρκετά καλά

Link to comment
Share on other sites

Η B176 κυκλοφόρισε για το AL10

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160608/9b02ae027f28770c5f45c3df9da67406.jpg

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πάει στα 500-550 θα το σκεφτώ αν το πάρω.αν και φαίνεται συμπαθητικό.

Αν χτυπάει 6ωρο οθόνης με σκισιμο θα είναι κι ένα μεγάλο συν για μένα.θα δείξει.

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να φτάσει σύντομα, ως το τέλος του καλοκαιριού. Από ήχο με τα διπλά ηχεία πώς να είναι; ξέρει κανείς να μας πει; έχει καθόλου μπάσα ή είναι εντελώς ξύλινο;
VirtusJunxitMorsNonSeparabit
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο μια εβδομάδα μαζί με το +, οι εντυπώσεις μου είναι πάρα πολύ θετικές.

Νομίζω οτι η Huawei έβαλε ένα στοίχημα και το πέτυχε. Έφτιαξε μια πάρα πολύ ποιοτική συσκεύη - ο χαρακτηρισμός "κινεζιά" απο μερικούς, δεν υφίσταται για την συσκευή. Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα και δεν είναι παραπάνω ή παρακάτω "Κινεζιά" απο ένα Samsung ή 'ενα LG.

 

Πολύ γρήγορο το EMUI με άπειρες ρυθμήσεις για όλα τα γούστα. Έαν έχεις μάθει με root το EMUI σου προσφέρει root-free experience χωρίς να μπλέκεις με bootloader/unlock/OTA κλπ.

Στη χώρα που μένω για να μπορέσω να έχω το App της τραπεζάς μου η συσκευή δεν μπορεί να είναι root (ναι έχω προσπαθήσει τα πάντα:lol:) οπότε τα τελευταία Χ χρόνια που μένω στο εξωτερικό δεν κάνω root στις συσκευές μου και απο πέρσυ που "ανακαλύψα" το EMUI απο το Honor 7, νομίζω θα είναι πολύ δύσκολο να φύγω.

Έκανα μια προσπάθεια με τα S7 και S7 Edge, αλλά πάλι πίσω σε EMUI είμαι και έδω με βλέπω για καιρό. (καλά έτσι για αλλαγή ίσως και να δοκιμάσω κάτι νεό που να με ιντριγκάρει, άλλα πάλι εδώ θα είμαι, μέχρι το επόμενο :)).

 

Εκπληκτική διαχείριση μπαταρίας - φεύγω απο το γραφείο με 50% + που με το S7 Edge (με 200mAh παραπάνω) με την ίδια χρήση, θα ήμουν 10-15% κάτω (και μη μου πείτε οτι έχει QHD οθόνη γιατί σαν είπα ότι έχει μεγαλύτερη μπαταρία).

 

ΟΤΑ κάθε 2-3 εβδομάδες - έχω την κινέζικη έκδοση με αποτέλεσμα να εποφελούμαι απο τα πολύ γρήγορα updates.

 

Πολύ καλή φωτογραφική - για αυτό που προσφέρει κάνει άψογα τη δουλεία της. Ναι, δεν είναι τόσο καλή στις βραδίνες οπως τα S7/Edge, χωρίς όμως να υστερεί στις βραδυνές.

 

Επιπλέον η συσκευή προσφέρει 128GB χωρητικότητα και 2 Active SIM κάρτες. Υποστηρίζει fast charging με USB-C, force touch (λίγο gimmick αλλά why not :p), IR remote (για μένα άχρηστο, για άλλους μπορεί όχι), Amoled οθόνη με πολύ καλό viewing point, και βέβαια το καταπλυκτικό fingerprint unlock (παιδία καμία σχέση με της Sammy) στη πίσω βέβαια πλευρά - που για μένα βολεύει πιο πολύ.

 

Αυτά για Σάββατο πρωί... καλό ΣΚ σε όλους!:)

Edited by geovass
Link to comment
Share on other sites

Μετά απο μια εβδομάδα μαζί με το +, οι εντυπώσεις μου είναι πάρα πολύ θετικές.

Νομίζω οτι η Huawei έβαλε ένα στοίχημα και το πέτυχε. Έφτιαξε μια πάρα πολύ ποιοτική συσκεύη - ο χαρακτηρισμός "κινεζιά" απο μερικούς, δεν υφίσταται για την συσκευή. Δεν έχει να ζηλέψει τίποτα και δεν είναι παραπάνω ή παρακάτω "Κινεζιά" απο ένα Samsung ή 'ενα LG.

 

Πολύ γρήγορο το EMUI με άπειρες ρυθμήσεις για όλα τα γούστα. Έαν έχεις μάθει με root το EMUI σου προσφέρει root-free experience χωρίς να μπλέκεις με bootloader/unlock/OTA κλπ.

Στη χώρα που μένω για να μπορέσω να έχω το App της τραπεζάς μου η συσκευή δεν μπορεί να είναι root (ναι έχω προσπαθήσει τα πάντα:lol:) οπότε τα τελευταία Χ χρόνια που μένω στο εξωτερικό δεν κάνω root στις συσκευές μου και απο πέρσυ που "ανακαλύψα" το EMUI απο το Honor 7, νομίζω θα είναι πολύ δύσκολο να φύγω.

Έκανα μια προσπάθεια με τα S7 και S7 Edge, αλλά πάλι πίσω σε EMUI είμαι και έδω με βλέπω για καιρό. (καλά έτσι για αλλαγή ίσως και να δοκιμάσω κάτι νεό που να με ιντριγκάρει, άλλα πάλι εδώ θα είμαι, μέχρι το επόμενο :)).

 

Εκπληκτική διαχείριση μπαταρίας - φεύγω απο το γραφείο με 50% + που με το S7 Edge (με 200mAh παραπάνω) με την ίδια χρήση, θα ήμουν 10-15% κάτω (και μη μου πείτε οτι έχει QHD οθόνη γιατί σαν είπα ότι έχει μεγαλύτερη μπαταρία).

 

ΟΤΑ κάθε 2-3 εβδομάδες - έχω την κινέζικη έκδοση με αποτέλεσμα να εποφελούμαι απο τα πολύ γρήγορα updates.

 

Πολύ καλή φωτογραφική - για αυτό που προσφέρει κάνει άψογα τη δουλεία της. Ναι, δεν είναι τόσο καλή στις βραδίνες οπως τα S7/Edge, χωρίς όμως να υστερεί στις βραδυνές.

 

Επιπλέον η συσκευή προσφέρει 128GB χωρητικότητα και 2 Active SIM κάρτες. Υποστηρίζει fast charging με USB-C, force touch (λίγο gimmick αλλά why not :p), IR remote (για μένα άχρηστο, για άλλους μπορεί όχι), Amoled οθόνη με πολύ καλό viewing point, και βέβαια το καταπλυκτικό fingerprint unlock (παιδία καμία σχέση με της Sammy) στη πίσω βέβαια πλευρά - που για μένα βολεύει πιο πολύ.

 

Αυτά για Σάββατο πρωί... καλό ΣΚ σε όλους!:)

 

Συνεχιζω να ρωταω. Μπαταρια mate 8 or p9+?

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, ε για μπαταρία σαφώς Mate 8, αλλά δεν απέχουν και τόοοοοσο πολύ.

 

Αρα να μεινω εδω που ειμαι. Οκ ευχαριστω

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Χαχα, ε για μπαταρία σαφώς Mate 8, αλλά δεν απέχουν και τόοοοοσο πολύ.

 

Πες μας Και για τον ήχο Από τα ηχεια.Είναι καλύτερος Από το mate 8 Και s7 edge Kia s6 edge;;

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ο ήχος είναι πολύ δυνατός και καθαρός. Λογικά βοηθάνε τα stereo speakers.

 

 

Sent from my VIE-AL10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...